Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Klassiskt
2011-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Ruus
Gillberga SK
26:54.161330
85.9p
2
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
27:18.163760
+24.2330
84.7p
3
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
27:45.166490
+51.5060
83.4p
4
Jens Burman
Åsarna IK
27:59.167880
+1:05.6450
82.8p
5
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
28:23.170240
+1:29.8810
81.7p
6
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
28:35.171430
+1:41.10000
81.2p
7
Simon Åslin
Stockviks SF
28:35.171450
+1:41.10020
81.2p
8
Johan Forsberg
IFK Umeå
28:42.172170
+1:48.10740
80.8p
9
Nils Persson
Östersunds SK
28:55.173450
+2:01.12020
80.3p
10
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
29:05.174410
+2:10.12980
79.9p
11
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
29:15.175410
+2:20.13980
79.4p
12
Håkan Emilsson
Offerdals SK
29:24.176350
+2:30.14920
79.0p
13
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
29:27.176690
+2:33.15260
78.9p
14
Simon Öberg
Kalix SK
29:36.177570
+2:42.16140
78.5p
15
Daniel Holmgren
IFK Umeå
29:41.178020
+2:46.16590
78.3p
16
Viktor Eriksson
Malungs IF
29:47.178660
+2:53.17230
78.1p
17
Gustav Nystedt
Stockviks SF
29:47.178690
+2:53.17260
78.1p
18
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
29:48.178750
+2:54.17320
78.0p
19
Torgny Palm
Dala-Järna IK
29:49.178840
+2:55.17410
78.0p
20
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
30:00.179920
+3:05.18490
77.6p
21
Jacob Engström
Kalix SK
30:11.181090
+3:17.19660
77.1p
22
Harald Kempe
Tynderö IK
30:16.181540
+3:22.20110
76.9p
23
Erik Söderlund
SK Bore
30:24.182300
+3:29.20870
76.6p
24
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
30:27.182630
+3:33.21200
76.5p
25
Joakim Eriksson
Tierps IF
30:27.182670
+3:33.21240
76.5p
26
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
30:28.182760
+3:34.21330
76.4p
27
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
30:28.182790
+3:34.21360
76.4p
28
Adam Clareus
Offerdals SK
30:32.183100
+3:37.21670
76.3p
29
Fredrik Andreé
Årjängs IF
30:36.183510
+3:41.22080
76.1p
30
Anton Hedlund
Åshammars IK
30:38.183760
+3:44.22330
76.0p
31
Mikael Edström
Strömnäs GIF
30:38.183790
+3:44.22360
76.0p
32
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
30:41.184070
+3:47.22640
75.9p
33
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
30:43.184200
+3:48.22770
75.9p
34
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
30:46.184550
+3:52.23120
75.7p
34
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
30:46.184550
+3:52.23120
75.7p
36
Elias Alvebro
Häggenås SK
30:56.185590
+4:02.24160
75.3p
37
Anton Åström
Bodens SK
30:58.185790
+4:04.24360
75.3p
38
Simon Fors
Domnarvets GOIF
31:11.187010
+4:16.25580
74.8p
39
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
31:14.187310
+4:19.25880
74.7p
40
Jimmy Seger
Boo IF
31:14.187370
+4:20.25940
74.7p
41
Victor Hallquist
Åsarna IK
31:16.187530
+4:22.26100
74.6p
42
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
31:17.187640
+4:23.26210
74.6p
43
Per Bennermo
Hybo AIK
31:17.187690
+4:23.26260
74.5p
44
Emil Svensson
Åsarna IK
31:30.188950
+4:36.27520
74.1p
45
Patrik Millestu
Häggenås SK
31:31.189020
+4:36.27590
74.0p
46
Axel Jonsson
Duveds IF
31:32.189160
+4:38.27730
74.0p
47
Kim Nilsson
Töcksfors IF
31:40.189960
+4:46.28530
73.7p
48
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
31:47.190600
+4:52.29170
73.5p
49
Joel Lager
Garphyttans IF
31:49.190820
+4:54.29390
73.4p
50
Emil Svensson
Marhults SOFK
31:50.190960
+4:56.29530
73.3p
50
Ludvig Nordqvist
Sya SK
31:50.190960
+4:56.29530
73.3p
52
Erik Eriksson
Norsjö SK
32:07.192600
+5:12.31170
72.7p
52
Anton Johansson
Tranemo IF
32:07.192600
+5:12.31170
72.7p
54
Jesper Boman
Strömnäs GIF
32:11.193030
+5:17.31600
72.6p
55
Viktor Forsblom
Falu IK
32:11.193060
+5:17.31630
72.6p
56
Erik Strindlund
Östersunds SK
32:13.193210
+5:18.31780
72.5p
57
David Adolfsson
Täfteå IK
32:13.193230
+5:19.31800
72.5p
58
Simon Svanebo
Alnö SK
32:14.193330
+5:20.31900
72.5p
59
Maxim Murashkin
Bodens SK
32:16.193560
+5:22.32130
72.4p
60
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
32:28.194720
+5:33.33290
72.0p
61
Erik Öman
Hägglunds IOFK
32:32.195110
+5:37.33680
71.9p
62
Olof Andersson
Häggenås SK
32:42.196170
+5:48.34740
71.5p
63
Adam Nelin
Hestra IF
32:48.196710
+5:53.35280
71.3p
64
Martin Norberg
Malmbergets Aif
32:51.197030
+5:57.35600
71.2p
65
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
32:52.197150
+5:58.35720
71.2p
66
Jonas Björklund
Alnö SK
32:54.197310
+5:59.35880
71.1p
67
Viktor Ranerfors
Rembo IK
33:05.198490
+6:11.37060
70.7p
68
Björn Svensson
OK Landehof
33:11.199020
+6:16.37590
70.5p
69
Gustav Wikman
Alnö SK
33:15.199480
+6:21.38050
70.4p
70
Tobias Palolampi
Tynderö IK
33:19.199830
+6:25.38400
70.3p
71
Måns Sunesson
Sellnäs IF
33:19.199880
+6:25.38450
70.2p
72
Albin Jonsson
Högbo GOIF
33:35.201420
+6:40.39990
69.7p
73
Erik Bröte
Sundbybergs IK
33:51.203030
+6:57.41600
69.2p
74
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
34:15.205470
+7:21.44040
68.4p
75
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
34:24.206300
+7:29.44870
68.2p
76
Oskar Åström
Stockviks SF
35:32.213100
+8:37.51670
66.1p
77
Andreas Hasselström
Vännäs SK
35:40.213910
+8:45.52480
65.9p
78
Måns Karlsson
Filipstads SF
37:58.227750
+11:04.66320
62.1p
-
Philip Burland
Bergeforsens SK
0
-
-
Anders Vedin
Stockviks SF
0
-
-
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
0
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
0
-
-
Niclas Eriksson
Hägglunds IOFK
0
-
-
Erik Skoglund
Lucksta IF
0
-
-
Marcus Johansson
Gillberga SK
0
-
-
Leo Larsen
Sundbybergs IK
0
-
-
August Nilsson
Östersunds SK
0
-
-
Pierre Ohlson
Filipstads SF
0
-
-
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
0
-
-
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
0
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
27:14.163320
84.9p
2
Mathias Jonasson
Östersunds SK
27:36.165550
+22.2130
83.9p
3
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
27:46.166550
+32.3130
83.4p
4
Per Sandberg
Filipstads SF
28:09.168880
+55.5460
82.3p
4
Johan Häggström
Kalix SK
28:09.168880
+55.5460
82.3p
6
Arvid Forss
Åsarna IK
28:12.169130
+58.5710
82.2p
7
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
28:14.169380
+1:00.5960
82.1p
8
Henrik Rosén
Östervåla IF
28:23.170230
+1:09.6810
81.7p
9
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
28:35.171450
+1:21.8030
81.2p
10
Oscar Persson
SK Bore
28:37.171610
+1:22.8190
81.1p
11
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
28:44.172370
+1:30.8950
80.8p
12
Daniel Svensson
IFK Mora SK
28:50.172910
+1:35.9490
80.5p
13
Niklas Niska
Pajala IF
28:52.173170
+1:38.9750
80.4p
14
Karl-Johan Westberg
Borås SK
28:52.173180
+1:38.9760
80.4p
15
Niklas Persson
Falu IK
28:55.173490
+1:41.10070
80.3p
16
Petter Hedman
IFK Umeå
28:56.173510
+1:41.10090
80.3p
17
Viktor Brännmark
Bodens SK
29:00.173950
+1:46.10530
80.1p
18
Johan Lövgren
Vännäs SK
29:02.174110
+1:47.10690
80.0p
19
Arvid Elffors
Lucksta IF
29:03.174230
+1:49.10810
79.9p
20
Anthony Sorsa
Gellivare SK
29:07.174630
+1:53.11210
79.8p
21
Oscar Kardin
Offerdals SK
29:07.174640
+1:53.11220
79.8p
22
Andre Larsson
Svegs IK
29:25.176480
+2:11.13060
79.0p
23
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
29:26.176520
+2:12.13100
79.0p
24
Emil Persson
SK Bore
29:27.176600
+2:12.13180
78.9p
25
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
29:29.176840
+2:15.13420
78.8p
26
Per Lindgren
Kalix SK
29:30.176910
+2:15.13490
78.8p
27
David Nordström
Täfteå IK
29:34.177380
+2:20.13960
78.6p
28
Jack Impola
Malungs IF
29:38.177770
+2:24.14350
78.5p
29
Tobias Nilsson
IFK Umeå
29:40.177900
+2:25.14480
78.4p
29
Emil Linell
Högbo GOIF
29:40.177900
+2:25.14480
78.4p
31
Simon Hallström
Idre SK
29:40.177970
+2:26.14550
78.4p
32
Simon Persson
Lucksta IF
29:43.178290
+2:29.14870
78.2p
33
Bob Impola
Malungs IF
29:50.178930
+2:36.15510
78.0p
34
Peppe Femling
Högbo GOIF
29:55.179460
+2:41.16040
77.8p
35
Jesper Nelin
Hestra IF
30:11.181000
+2:56.17580
77.1p
36
Adam Karlsson
Garphyttans IF
30:13.181220
+2:59.17800
77.0p
37
Erik Stark
Nordingrå SK
30:20.181900
+3:05.18480
76.8p
38
Isak Landström
IFK Umeå
30:30.182960
+3:16.19540
76.4p
39
David Sjögren
Töcksfors IF
30:46.184560
+3:32.21140
75.7p
40
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
30:49.184890
+3:35.21470
75.6p
41
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
30:53.185290
+3:39.21870
75.5p
42
Simon Sveder
Högbo GOIF
31:14.187380
+4:00.23960
74.7p
43
Jonas Häggström
Anundsjö IF
31:16.187560
+4:02.24140
74.6p
44
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
31:23.188210
+4:08.24790
74.3p
45
Daniel Karlsson
Östersunds SK
31:23.188260
+4:09.24840
74.3p
46
Kristian Tufvesson
IK Rex
31:26.188550
+4:12.25130
74.2p
47
Andreas Grann
Sunne SLF
31:27.188670
+4:13.25250
74.2p
48
Pontus Nordström
Östervåla IF
31:31.189050
+4:17.25630
74.0p
49
Jesper Arnesson
Idre SK
31:32.189130
+4:18.25710
74.0p
50
Joakim Persson
Antnäs BK
31:33.189280
+4:19.25860
74.0p
51
Johan Montén
Domnarvets GOIF
31:37.189620
+4:23.26200
73.8p
52
Johan Byström
Täfteå IK
31:38.189790
+4:24.26370
73.8p
53
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
31:45.190460
+4:31.27040
73.5p
54
Carl Engström
OK Landehof
31:48.190710
+4:33.27290
73.4p
55
Julius Källgård
OK Nackhe
31:50.190940
+4:36.27520
73.3p
56
Jonas Langman
Leksands SK
31:50.190980
+4:36.27560
73.3p
57
Johan Sjödin
Lycksele IF
32:26.194500
+5:11.31080
72.1p
58
Per Gunnarsson
Lycksele IF
32:32.195140
+5:18.31720
71.9p
59
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
32:32.195190
+5:18.31770
71.8p
60
Alexander Pastukhov
Vålådalen SK
32:38.195780
+5:24.32360
71.6p
61
Linus Karlsson
Filipstads SF
32:41.196050
+5:27.32630
71.5p
62
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
32:42.196130
+5:28.32710
71.5p
63
Anton Hammar
IFK Strömsund
32:44.196330
+5:30.32910
71.4p
64
Erik Frost
IFK Mora SK
32:49.196890
+5:35.33470
71.2p
65
Marcus Beldt Karlsson
Bergeforsens SK
33:14.199340
+6:00.35920
70.4p
66
John Flodin
Hestra IF
33:15.199440
+6:01.36020
70.4p
67
John Börjesson
Hestra IF
33:22.200100
+6:07.36680
70.2p
68
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
33:42.202160
+6:28.38740
69.5p
69
Anton Svensson
Åsarna IK
34:04.204350
+6:50.40930
68.8p
70
Alexander Eriksson
Täfteå IK
35:51.215070
+8:37.51650
65.5p
-
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
0
-
-
Erik Simberg
SK Bore
0
-
-
Johan Persson
Järpens SK
0
-
-
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
0
-
-
Magnus Björk
IK Rex
0
-
-
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
0
-
-
Martin Bergström
Strömnäs GIF
0
-
-
Carl Quicklund
Östersunds SK
0
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
0
-
-
Linus Öberg
Bergeforsens SK
0
-
-
Anders Sveder
Hällefors SK
0
-
-
Anton Sjökvist
IK Jarl Rättvik
0
-
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
14:22.86120
75.9p
2
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
14:47.88600
+24.2380
73.5p
3
Julia Svan
Vansbro AIK SK
14:49.88890
+27.2670
73.3p
4
Lina Kardin
Offerdals SK
14:53.89270
+31.3050
72.9p
5
Stina Nilsson
Malungs IF
14:59.89860
+37.3640
72.4p
6
Jonna Sundling
IFK Umeå
15:04.90380
+42.4160
71.9p
7
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
15:10.90970
+48.4750
71.4p
8
Emma Gustafson
Offerdals SK
15:20.91980
+58.5760
70.5p
9
Josefin Nilsson
Filipstads SF
15:22.92100
+59.5880
70.4p
10
Maja Falk
Ulricehamns IF
15:29.92820
+1:07.6600
69.8p
11
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
15:30.92920
+1:08.6700
69.7p
12
Sofie Elebro
IFK Umeå
15:47.94630
+1:25.8410
68.4p
13
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
15:48.94770
+1:26.8550
68.2p
14
Isabella Dannberg
Storviks IF
15:52.95180
+1:30.8960
67.9p
15
Moa Wikberg
Grava SK
15:59.95870
+1:37.9650
67.4p
16
Helena Lundkvist
Kalix SK
16:00.95970
+1:38.9750
67.3p
17
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
16:04.96360
+1:42.10140
67.0p
18
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
16:09.96840
+1:47.10620
66.6p
19
Emma Bergström
Kalix SK
16:20.97920
+1:58.11700
65.8p
20
Anna Dyvik
Leksands SK
16:22.98150
+2:00.11930
65.7p
21
Julia Norén
Landsbro IF SK
16:22.98190
+2:00.11970
65.6p
22
Julia Dahl
Sya SK
16:24.98350
+2:02.12130
65.5p
23
Rebecka Dannberg
Storviks IF
16:24.98390
+2:02.12170
65.5p
24
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
16:26.98590
+2:04.12370
65.3p
25
Madeleine Bohlin
Svegs IK
16:37.99640
+2:15.13420
64.6p
26
Hilda Lagerlöf
IFK Umeå
16:38.99740
+2:16.13520
64.5p
27
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
16:39.99870
+2:17.13650
64.4p
28
Emma Ivarsson
Årsunda IF
16:40.99940
+2:18.13720
64.4p
29
Linn Högman
Malmbergets Aif
16:41.100000
+2:18.13780
64.3p
29
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
16:41.100000
+2:18.13780
64.3p
31
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
16:41.100060
+2:19.13840
64.3p
32
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
16:47.100690
+2:25.14470
63.9p
33
Sara Hallquist
Åsarna IK
16:48.100760
+2:26.14540
63.8p
34
Frida Hedman
Skellefteå SK
16:55.101490
+2:33.15270
63.3p
35
Therese Axelsson
SK Bore
16:57.101690
+2:35.15470
63.2p
36
Sofie Svensson
IK Vista
16:59.101810
+2:36.15590
63.1p
37
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
17:00.101950
+2:38.15730
63.0p
37
Ulrika Axelsson
Sya SK
17:00.101950
+2:38.15730
63.0p
39
Matilda Andersson
Häggenås SK
17:01.102020
+2:39.15800
62.9p
40
Ida Jonsson
Duveds IF
17:03.102220
+2:41.16000
62.8p
41
Lovisa Sundin
Delsbo IF
17:05.102440
+2:43.16220
62.7p
42
Elsa Eriksson
Sya SK
17:08.102730
+2:46.16510
62.5p
43
Jennifer Lindblom
Svegs IK
17:10.102910
+2:47.16690
62.4p
44
Emma Dahlgren
Filipstads SF
17:11.103030
+2:49.16810
62.3p
44
Emma Björklund
IFK Mora SK
17:11.103030
+2:49.16810
62.3p
46
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
17:11.103090
+2:49.16870
62.2p
47
Frida Persson
Eksjö SOK
17:13.103280
+2:51.17060
62.1p
48
Lena Wiklund
Högbo GOIF
17:17.103680
+2:55.17460
61.8p
49
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
17:18.103740
+2:56.17520
61.8p
50
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
17:19.103830
+2:57.17610
61.7p
51
Sara Pittsa
Gellivare SK
17:21.104060
+2:59.17840
61.6p
52
Elin Blick
OK Alehof
17:23.104230
+3:01.18010
61.5p
53
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
17:24.104350
+3:02.18130
61.4p
54
Sofia Rylander
IFK Mora SK
17:30.104950
+3:08.18730
61.0p
55
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
17:31.105070
+3:09.18850
61.0p
56
Linda Andersson
Gellivare SK
17:32.105110
+3:09.18890
60.9p
57
Anna Gunnars
IFK Mora SK
17:42.106110
+3:19.19890
60.3p
58
Josefine Spett
Luleå Gjutarens IF
17:47.106670
+3:25.20450
60.0p
59
Malin Jansson
Garphyttans IF
18:06.108510
+3:43.22290
58.9p
60
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
18:19.109820
+3:57.23600
58.1p
61
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
18:22.110110
+3:59.23890
57.9p
62
Kristin Persson
Hedesunda IF
18:37.111670
+4:15.25450
57.0p
63
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
18:43.112290
+4:21.26070
56.7p
64
Andrea Wickbom
Sävast Ski Team IF
19:17.115650
+4:55.29430
54.9p
65
Julia Källberg
Tynderö IK
19:39.117820
+5:17.31600
53.8p
-
Frida Karlsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Olsson
Fränsta IK
23:59:59.8639800
-
-
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marika Sundin
Delsbo IF
14:45.88460
73.6p
2
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
14:59.89860
+14.1300
72.4p
3
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
15:07.90690
+22.2130
71.6p
4
Julia Jansson
Månkarbo IF
15:19.91850
+33.3290
70.6p
5
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
15:23.92200
+37.3640
70.4p
6
Maria Nordström
Gävle SK
15:25.92430
+39.3870
70.2p
7
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
15:26.92520
+40.3960
70.1p
8
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
15:30.92930
+44.4370
69.7p
9
Lisa Dahl
Offerdals SK
15:43.94210
+57.5650
68.7p
10
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
15:43.94250
+57.5690
68.7p
11
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
15:44.94340
+58.5780
68.6p
12
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
15:50.94950
+1:04.6390
68.1p
13
Maria Sundström
Strömnäs GIF
15:51.95070
+1:06.6510
68.0p
14
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
15:59.95810
+1:13.7250
67.4p
15
Ida Clareus
Offerdals SK
16:00.95920
+1:14.7360
67.3p
16
Caroline Lundgren
Älvsby IF SK
16:00.95950
+1:14.7390
67.3p
17
Frida Erkers
Leksands SK
16:01.96060
+1:16.7500
67.2p
18
Evelina Bångman
Offerdals SK
16:09.96840
+1:23.8280
66.6p
19
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
16:13.97250
+1:27.8690
66.3p
20
Lina Hultin
Garphyttans IF
16:14.97300
+1:28.8740
66.3p
21
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
16:15.97450
+1:29.8890
66.2p
22
Malin Nilsson
Malungs IF
16:17.97610
+1:31.9050
66.1p
23
Rebecka Forsberg
Malungs IF
16:20.97930
+1:34.9370
65.8p
24
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
16:22.98160
+1:37.9600
65.7p
25
Malin Eriksson
Tierps IF
16:23.98240
+1:37.9680
65.6p
26
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
16:27.98600
+1:41.10040
65.3p
27
Maria Nordström
Camp Södergren SC
16:30.98950
+1:44.10390
65.1p
28
Emma Bergman
Månkarbo IF
16:37.99640
+1:51.11080
64.6p
29
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
16:39.99890
+1:54.11330
64.4p
30
Jenny Landström
Malungs IF
16:40.99970
+1:55.11410
64.4p
31
Malin Fredriksson
Lycksele IF
16:50.100900
+2:04.12340
63.7p
32
Caroline Blombacke
Gellivare SK
16:51.101080
+2:06.12520
63.6p
33
Sara Nyström
Skellefteå SK
16:57.101610
+2:11.13050
63.2p
34
Olivia Lundström
Stockviks SF
17:00.101910
+2:14.13350
63.0p
35
Hanna Larsson
Hybo AIK
17:02.102140
+2:16.13580
62.9p
36
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
17:07.102640
+2:21.14080
62.5p
37
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
17:12.103110
+2:26.14550
62.2p
38
Cajsa Grape
IFK Mora SK
17:21.104080
+2:36.15520
61.6p
39
Lina Karlsson
Östersunds SK
17:28.104720
+2:42.16160
61.2p
40
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
17:31.105050
+2:45.16490
61.0p
41
Anna Johansson
Sävast Ski Team IF
17:34.105320
+2:48.16760
60.8p
42
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
17:46.106530
+3:00.17970
60.0p
43
Alicia Kallin
IFK Mora SK
17:58.107750
+3:12.19190
59.3p
44
Ida Nilsson
Gellivare SK
18:01.108070
+3:16.19510
59.1p
45
Monica Wiklund
Hybo AIK
18:04.108350
+3:18.19790
58.9p
46
Moa Strömquist
Östersunds SK
18:06.108550
+3:20.19990
58.8p
47
Moa Forsberg
IFK Mora SK
18:10.108930
+3:24.20370
58.6p
48
Inger Marit Kuorak
Gellivare SK
20:46.124580
+6:01.36020
50.7p
-
Alice Nilsson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexandra Persson
IFK Tärendö
23:59:59.8639800
-
-
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Louise Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Linda Lundberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-