Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2004-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:14:34.807300
89.1p
2
Andreas Östblom
Årsunda IF
2:14:40.807900
+6.500
89.1p
3
Conny Brink
Reijmyre IF
2:14:42.808100
+8.700
89.1p
4
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
2:14:55.809400
+21.2000
88.9p
5
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:15:05.810400
+31.3000
88.8p
6
Peter Kindblom
Reijmyre IF
2:15:23.812200
+49.4800
88.6p
7
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:16:36.819500
+2:02.12100
87.8p
8
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
2:18:33.831200
+3:59.23800
86.6p
9
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:18:38.831700
+4:04.24300
86.5p
10
Erik Frykberg
IFK Mora SK
2:19:46.838500
+5:12.31100
85.8p
11
Tony Andersson
IFK Västerås SK
2:20:43.844200
+6:09.36800
85.3p
12
Robert Stein
Grebo Smk
2:21:20.847900
+6:46.40500
84.9p
13
Niclas Andersson
SK Ringen
2:21:43.850200
+7:09.42800
84.7p
14
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
2:22:22.854100
+7:48.46700
84.3p
15
Johan Myhr
Valsjöns IF
2:22:57.857600
+8:23.50200
83.9p
16
Marcus Söderström
IF Åland
2:22:58.857700
+8:24.50300
83.9p
17
Patrik Ullstrand
IK Hakarpspojkarna
2:23:32.861100
+8:58.53700
83.6p
18
Tryggve Malm
Garphyttans IF
2:23:40.861900
+9:06.54500
83.5p
19
Thomas Karlsson
Södertälje IF
2:23:45.862400
+9:11.55000
83.5p
20
Tobias Nyhlén
Brovallens IF
2:23:48.862700
+9:14.55300
83.4p
21
Johan Malmkvist
Högsjö GF
2:24:31.867000
+9:57.59600
83.0p
22
John Junker
Norrbärke SK
2:28:55.893400
+14:21.86000
80.6p
23
Staffan Johansson
Grytgöls IK
2:29:30.896900
+14:56.89500
80.2p
24
Mattias Prohs
Kvarnsvedens GOIF SK
2:31:07.906600
+16:33.99200
79.4p
25
Torben Malm
Garphyttans IF
2:34:15.925400
+19:41.118000
77.8p
26
Per Israelsson
Norrbärke SK
2:35:44.934300
+21:10.126900
77.0p
27
Tommy Sundberg
Hällefors SK
2:35:55.935400
+21:21.128000
76.9p
28
Nicklas Jacobsson
Hällbybrunns IF
2:35:56.935500
+21:22.128100
76.9p
29
Robert Hagström
Tunafors SK
2:36:34.939300
+22:00.131900
76.6p
30
Tomas Klingberg
Karbennings GOIF
2:38:05.948400
+23:31.141000
75.9p
31
Erik Nylund
Sollentuna Sbk
2:38:06.948500
+23:32.141100
75.9p
32
Lasse Nylund
Rävdun SK
2:38:07.948600
+23:33.141200
75.9p
33
Magnus Lageson
Studentidrott
2:40:51.965000
+26:17.157600
74.6p
34
Karl-Johan Malmberg
Sundbybergs IK
2:41:37.969600
+27:03.162200
74.2p
35
Johan Andersson
Karbennings GOIF
2:42:40.975900
+28:06.168500
73.7p
36
Anders Sjöberg
Wedevågs IF
2:46:41.1000000
+32:07.192600
72.0p
37
Jan Ingrids
Norrbärke SK
2:47:15.1003400
+32:41.196000
71.7p
38
Henrik Pettersson
Scania IF
2:47:24.1004300
+32:50.196900
71.7p
39
Björn Mauritsson
Norrbärke SK
2:48:36.1011500
+34:02.204100
71.2p
40
Per Wirehn
Krylbo OK
2:52:18.1033700
+37:44.226300
69.6p
41
Andreas Karlsson
IFK Västerås SK
2:53:46.1042500
+39:12.235100
69.0p
42
Erik Nord
Rembo IK
3:02:54.1097300
+48:20.289900
65.6p
43
Fredrik Schollin-Borg
Baggetorps IF
3:05:14.1111300
+50:40.303900
64.8p
44
Robert Engdahl
Brovallens IF
3:17:11.1183000
+1:02:37.375600
60.8p
45
Johan Johansson
Arlanda-Märsta SK
3:18:09.1188800
+1:03:35.381400
60.5p
46
Mikael Hellsten
Vikingstad
3:21:49.1210800
+1:07:15.403400
59.4p
47
Per Carlsson
Abb IF SK
3:23:01.1218000
+1:08:27.410600
59.1p
48
Mikael Eriksson
IFK Västerås SK
3:41:46.1330500
+1:27:12.523100
54.1p
49
Joakim Oghammar
Rembo IK
4:06:23.1478200
+1:51:49.670800
48.7p
50
Rickard Tegelman
Abb IF SK
4:32:47.1636600
+2:18:13.829200
44.0p