Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Ski Cross
2011-02-19
Deltävling i
Kalle Anka Cup 2011
<<< Kalle Anka Cup Distans
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
0.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
1:32.9100
2
Joel Åström
Bodens SK
1:36.9550
+4.350
3
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
1:37.9640
+5.440
4
Adam Persson
Eksjö SOK
1:37.9680
+5.480
5
Arvid Jonsson
Duveds IF
1:38.9730
+6.530
6
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
1:39.9860
+7.660
7
Alexander Karlsson
Källbottens IK
1:40.9960
+8.760
8
Elis Strömbäck
Nätra SK
1:40.9970
+8.770
8
Oskar Danielson Frost
Dalarna
1:40.9970
+8.770
10
Albin Eriksson
Husums IF SK
1:42.10100
+10.900
11
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
1:42.10150
+10.950
11
Pavel Häggström
Tynderö IK
1:42.10150
+10.950
13
Albin Persson
Tranemo IF
1:42.10180
+10.980
14
Eric Jansson
Tranemo IF
1:42.10190
+10.990
15
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
1:43.10210
+11.1010
16
Totte Larsson
IK Rex
1:44.10320
+12.1120
17
Axel From
Rutviks SK
1:44.10340
+12.1140
18
Elliot Edvinsson
Brunflo IF
1:44.10360
+12.1160
19
Jacob Stark
Ångermanland
1:46.10510
+14.1310
20
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
1:46.10550
+14.1350
21
Viktor Strömberg
Täfteå IK
1:47.10640
+15.1440
22
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
1:48.10700
+16.1500
23
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:48.10710
+16.1510
23
Jonathan Modin
Remsle SK
1:48.10710
+16.1510
25
Mattias Wedin
Stockviks SF
1:48.10720
+16.1520
26
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
1:48.10730
+16.1530
27
Albin Karlsson
Skellefteå SK
1:48.10740
+16.1540
28
Fredrik Andersson
Remsle SK
1:48.10770
+16.1570
29
Felix Hill
Svegs IK
1:48.10790
+16.1590
30
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:49.10810
+17.1610
31
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:49.10840
+17.1640
32
William Eriksson
Täfteå IK
1:49.10870
+17.1670
33
Albert Carling
Falu IK
1:49.10890
+17.1690
34
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
1:50.10920
+18.1720
35
Jakob Roberts
Sävast Ski Team IF
1:51.11050
+19.1850
36
Simon Eriksson
Täfteå IK
1:51.11080
+19.1880
37
Tobias Lindman
Stockviks SF
1:52.11120
+20.1920
37
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
1:52.11120
+20.1920
39
Emil Hedlund
Högbo GOIF
1:52.11140
+20.1940
40
Erik Blick
OK Alehof
1:52.11160
+20.1960
41
Niklas Nord
Offerdals SK
1:52.11170
+20.1970
42
Samuel Stridsman
Sävast Ski Team IF
1:52.11180
+20.1980
43
Jesper Matti
Bodens SK
1:53.11290
+21.2090
44
Simon Lundberg
Hagfors SF
1:54.11340
+22.2140
45
Oskar Forsgren
Fränsta IK
1:54.11380
+22.2180
45
Anton Lund
IK Vista
1:54.11380
+22.2180
47
Niklas Eriksson
Vindelns IF
1:55.11400
+23.2200
48
Hampus Millestu
Utrikes SK
1:55.11440
+23.2240
49
Simon Zetterberg
Valbo Aif
1:56.11570
+24.2370
50
Elias Edvinsson
Hagfors SF
1:56.11580
+24.2380
51
Alfred Nilsson
Hagfors SF
1:56.11590
+24.2390
52
Erik Lieback
Västergötland
1:57.11670
+25.2470
53
Fredrik Höglund
Järbo IF
1:58.11720
+26.2520
54
Elis Berg
Sunne SLF
1:58.11730
+26.2530
55
Albin Larsson
Brändöns IF
1:58.11760
+26.2560
55
Karl Ingard
IK Rex
1:58.11760
+26.2560
57
Andreas Persson
Stensätra SK
2:01.12070
+29.2870
58
Daniel Ekström
Ärla IF
2:02.12170
+30.2970
58
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
2:02.12170
+30.2970
60
Philip Bouvin
Alnö SK
2:07.12630
+35.3430
61
Kristian Gajdos
Trönö IK
2:09.12860
+37.3660
-
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
Anton Eriksson
Brunflo IF
23:59:59.8639800
-
Karel Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Per Karlsson
Svennevads IF
23:59:59.8639800
-
David Carlsson
Jättendals IF
23:59:59.8639800
-
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)