Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Ski Cross
2011-02-19
Deltävling i
Kalle Anka Cup 2011
<<< Kalle Anka Cup Distans
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
0.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
1:29.8830
2
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
1:33.9210
+3.280
3
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
1:33.9250
+4.320
4
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
1:33.9250
+4.320
5
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
1:33.9250
+4.320
6
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
1:33.9270
+4.340
7
Jonas Eriksson
Dalarna
1:35.9410
+5.480
8
Emil Sellsve
Järpens SK
1:35.9430
+6.500
9
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
1:35.9450
+6.520
9
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
1:35.9450
+6.520
11
Jonathan Hallstensson
Älgå SK
1:35.9470
+6.540
12
Filip Halldén
Garphyttans IF
1:35.9490
+6.560
13
Arvid Aronsson
Stockviks SF
1:36.9530
+7.600
14
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:36.9540
+7.610
15
Kevin Roberts
Norrbotten
1:36.9560
+7.630
16
Sebastian Samuelsson
Remsle SK
1:36.9580
+7.650
17
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
1:37.9670
+8.740
18
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:38.9730
+9.800
19
Jonatan Ek
Kalix SK
1:39.9820
+9.890
20
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
1:40.9910
+10.980
21
Gustav Johansson
Västergötland
1:40.9940
+11.1010
21
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:40.9940
+11.1010
23
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
1:40.9960
+11.1030
24
Tobias Käller
Hälsingland
1:40.9970
+11.1040
25
Hampus Åsberg
Vindelns IF
1:41.10010
+11.1080
26
Jakob Fridesjö
Rutviks SK
1:41.10020
+11.1090
27
Joakim Ståhl
Gästrikland
1:41.10040
+12.1110
28
Adam Gillman
Garphyttans IF
1:41.10050
+12.1120
29
Fredrik Arnberg
Alnö SK
1:41.10070
+12.1140
30
Marcus Alvebro
Häggenås SK
1:42.10140
+13.1210
30
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
1:42.10140
+13.1210
32
Marcus Johansson
Örebro Län
1:42.10170
+13.1240
33
Felix Meyer
Duveds IF
1:43.10260
+14.1330
34
Joakim Wretling
IK Rex
1:43.10290
+14.1360
35
Oscar Nordin
Hägglunds IOFK
1:44.10360
+15.1430
36
Alfred Boman
Tranemo IF
1:44.10380
+15.1450
37
Joel Häggström
Storvreta IK
1:45.10410
+15.1480
38
Viktor Kylingstad
Uppland
1:45.10430
+16.1500
39
Filip Åslin
Stockviks SF
1:45.10450
+16.1520
40
Isak Häggström
Storvreta IK
1:45.10460
+16.1530
41
Carl Schogster
Täfteå IK
1:46.10540
+17.1610
42
Lukas Sondell
Hägglunds IOFK
1:46.10560
+17.1630
42
Adrian Dahlström
Åmåls OK
1:46.10560
+17.1630
44
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
1:46.10570
+17.1640
45
Elias Andersson
Norrbotten
1:47.10620
+17.1690
46
Andreas Hamrin
Alnö SK
1:47.10640
+18.1710
47
Martin Persson
Gästrikland
1:47.10670
+18.1740
47
Axel Johansson
Gästrikland
1:47.10670
+18.1740
49
Erik Björkman
Täfteå IK
1:48.10710
+18.1780
50
Johan Forslund
Norsjö SK
1:49.10860
+20.1930
51
Oskar Johansson
Östergötland
1:50.10930
+21.2000
52
Emil Frölander
Nätra SK
1:52.11100
+22.2170
53
Simon Kolberg
Älgå SK
1:52.11150
+23.2220
54
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
1:52.11180
+23.2250
55
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:54.11350
+25.2420
56
Göran Larsson
Svegs IK
1:55.11430
+26.2500
57
David Hultgren
Årsunda IF
1:55.11460
+26.2530
58
John Leander
Åsarna IK
1:55.11470
+26.2540
59
William Kloo
Norbergs SK
1:56.11510
+26.2580
60
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
1:56.11530
+27.2600
61
Emil Nykvist
Sunne SLF
1:57.11610
+27.2680
62
Adam Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:58.11730
+29.2800
63
Daniel Johansson
Värmland
2:01.12000
+31.3070
64
Johannes Lindwall
Småland
2:04.12370
+35.3440
65
Lucas Schön
Töcksfors IF
2:05.12490
+36.3560
66
Albin Sundqvist
Västerbotten
2:06.12530
+37.3600
67
Amadeus Hansson
Gotland
2:11.13090
+42.4160
68
David Dahl
Gotland
2:21.14060
+52.5130
-
Oskar Lindholm
Sälens IF
23:59:59.8639800
-
Oskar Zetterström
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
David Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
Johan Nilsson
Byske SK
23:59:59.8639800
-
Joel Hessling
Utrikes SK
23:59:59.8639800
-
Oskar Johansson
Småland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)