Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Ski Cross
2011-02-19
Deltävling i
Kalle Anka Cup 2011
<<< Kalle Anka Cup Distans
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
0.5km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Moa Lundgren
Täfteå IK
1:36.9560
2
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
1:38.9760
+2.100
3
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
1:41.10010
+4.350
4
Alicia Persson
Stockviks SF
1:41.10070
+5.410
5
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
1:41.10090
+5.430
5
Sofie Oskarsson
Leksands SK
1:41.10090
+5.430
7
Tilda Johansson
Duveds IF
1:42.10100
+5.440
8
Johanna Sömskar
Norbergs SK
1:42.10160
+6.500
9
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
1:43.10230
+6.570
10
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
1:45.10450
+8.790
11
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
1:46.10590
+10.930
12
Lovisa Lind
Hudiksvalls IF
1:47.10660
+11.1000
13
Karin Österberg
Remsle SK
1:47.10690
+11.1030
14
Ida Jansson
Hällbybrunns IF
1:48.10770
+12.1110
15
Lisa Johansson
Tranemo IF
1:49.10840
+12.1180
16
Jonna Marsch
Näsvikens IK
1:50.10970
+14.1310
17
Emma Pettersson
Hägglunds IOFK
1:51.11010
+14.1350
18
Emma Wasell
Mörsils IF
1:51.11020
+14.1360
19
Jenny Adelsson
Tvärålund IF
1:52.11150
+15.1490
19
Ida Gustavsson
Hällbybrunns IF
1:52.11150
+15.1490
21
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
1:52.11170
+16.1510
22
Emma Stenmark
Brandsbols SK
1:52.11180
+16.1520
23
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
1:53.11280
+17.1620
24
Filippa Ehn
Spikbodarnas IK
1:54.11300
+17.1640
25
Nelly Johansson
Luleå Gjutarens IF
1:54.11370
+18.1710
26
Hedda Berglund
Vårby IK
1:55.11400
+18.1740
27
Frida Lundberg
Vindelns IF
1:55.11460
+19.1800
28
Maria Olofsson
Kalix SK
1:55.11480
+19.1820
29
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
1:56.11520
+19.1860
30
Sandra Wiig
IF Strategen
1:56.11560
+20.1900
31
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
1:57.11630
+20.1970
32
Louise Roslin
Storfors SK
1:58.11790
+22.2130
33
Maja Hagström
Anundsjö IF
1:59.11800
+22.2140
34
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
1:59.11840
+22.2180
35
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:59.11890
+23.2230
36
Ida Melén
Filipstads SF
2:00.11960
+24.2300
37
Ebba Brink
Bjuråkers GOIF
2:00.11970
+24.2310
38
Emilia Eriksson
Åsarna IK
2:00.11980
+24.2320
39
Elina Grubb
Hede SK
2:01.12000
+24.2340
40
Sophia Björnlinger
IK Vista
2:01.12020
+24.2360
41
Kristine Håkansson
Wedevågs IF
2:01.12060
+25.2400
42
Ida Hägglund
IK Rex
2:02.12130
+25.2470
43
Wilma Sjögren
Tranemo IF
2:02.12160
+26.2500
44
Ida Danielsson
Wedevågs IF
2:02.12170
+26.2510
45
Fanny Johansson
IF Strategen
2:03.12280
+27.2620
45
Matilda Jarl
Zinkgruvans IF
2:03.12280
+27.2620
47
Tilda Magnusson
Gävle SK
2:04.12370
+28.2710
48
Hilda Wallström
Skellefteå SK
2:05.12480
+29.2820
49
Moa Westh
SK Bore
2:05.12490
+29.2830
50
Vendela Blom
IF Strategen
2:06.12510
+29.2850
51
Frida Lögdberg
IK Rex
2:06.12530
+29.2870
52
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
2:07.12660
+31.3000
53
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
2:09.12810
+32.3150
54
Ida Waistedt
Jukkasjärvi IF
2:09.12860
+33.3200
55
Agnes Moren
Skellefteå SK
2:10.12900
+33.3240
56
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
2:10.12930
+33.3270
57
Sofia Aasa
Skellefteå SK
2:10.12980
+34.3320
58
Emma Dahl
Sunne SLF
2:16.13590
+40.3930
59
Maja Almgren
Gotland
2:17.13690
+41.4030
60
Olivia Ullman
OK Alehof
2:18.13750
+41.4090
61
Tilda Löfroth
Skellefteå SK
2:19.13820
+42.4160
62
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
2:20.13980
+44.4320
63
Elin Nilsson
Brandsbols SK
2:23.14290
+47.4630
64
Johanna Börjesson
Storviks IF
2:24.14320
+47.4660
65
Jennie Börjesson
Storviks IF
2:36.15530
+59.5870
-
Elin Ånger
Norrala IF
23:59:59.8639800
-
Evelina Lax
Nässjö SF
23:59:59.8639800
-
Linnea Fjällborg
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Wilma Fridsäll
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
Emelie Karlsson
Småland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)