Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Distans
2011-02-18
Deltävling i
Kalle Anka Cup 2011
<<< Kalle Anka Cup Ski Cross
Kalle Anka Cup Ski Cross >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Lundgren
Täfteå IK
11:12.67120
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
11:49.70880
+37.3660
3
Alicia Persson
Stockviks SF
11:58.71700
+45.4480
4
Sofie Oskarsson
Leksands SK
11:59.71800
+46.4580
5
Johanna Sömskar
Norbergs SK
12:03.72270
+51.5050
6
Ida Jansson
Hällbybrunns IF
12:18.73760
+1:06.6540
7
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
12:23.74250
+1:11.7030
8
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
12:24.74350
+1:12.7130
9
Karin Österberg
Remsle SK
12:24.74380
+1:12.7160
10
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
12:26.74540
+1:14.7320
11
Jonna Marsch
Näsvikens IK
12:29.74870
+1:17.7650
12
Lisa Johansson
Tranemo IF
12:30.74940
+1:18.7720
13
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
12:32.75140
+1:20.7920
14
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
12:38.75740
+1:26.8520
15
Tilda Johansson
Duveds IF
12:39.75870
+1:27.8650
16
Matilda Jarl
Zinkgruvans IF
12:48.76790
+1:36.9570
17
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
12:50.76920
+1:38.9700
18
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
12:50.76980
+1:38.9760
19
Lovisa Lind
Hudiksvalls IF
12:51.77030
+1:39.9810
20
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
12:54.77300
+1:41.10080
21
Evelina Lax
Nässjö SF
12:55.77440
+1:43.10220
22
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
12:56.77590
+1:44.10370
23
Hedda Berglund
Vårby IK
12:58.77790
+1:46.10570
24
Nelly Johansson
Luleå Gjutarens IF
13:00.77980
+1:48.10760
25
Ida Danielsson
Wedevågs IF
13:01.78090
+1:49.10870
26
Maria Olofsson
Kalix SK
13:05.78440
+1:53.11220
27
Tilda Magnusson
Gävle SK
13:11.79090
+1:59.11870
28
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
13:16.79510
+2:03.12290
29
Ida Waistedt
Jukkasjärvi IF
13:18.79710
+2:05.12490
30
Wilma Sjögren
Tranemo IF
13:20.79910
+2:07.12690
31
Maja Hagström
Anundsjö IF
13:20.79920
+2:08.12700
32
Sophia Björnlinger
IK Vista
13:31.81010
+2:18.13790
33
Louise Roslin
Storfors SK
13:33.81270
+2:21.14050
34
Emma Dahl
Sunne SLF
13:34.81380
+2:22.14160
34
Emma Pettersson
Hägglunds IOFK
13:34.81380
+2:22.14160
36
Frida Lögdberg
IK Rex
13:35.81450
+2:23.14230
37
Emma Wasell
Mörsils IF
13:36.81500
+2:23.14280
38
Emilia Eriksson
Åsarna IK
13:39.81880
+2:27.14660
39
Filippa Ehn
Spikbodarnas IK
13:39.81890
+2:27.14670
40
Ida Melén
Filipstads SF
13:40.81990
+2:28.14770
41
Sofia Aasa
Skellefteå SK
13:46.82540
+2:34.15320
42
Fanny Johansson
IF Strategen
13:46.82580
+2:34.15360
43
Emma Stenmark
Brandsbols SK
13:48.82700
+2:35.15480
44
Ida Gustavsson
Hällbybrunns IF
13:50.82990
+2:38.15770
45
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
13:55.83400
+2:42.16180
46
Frida Lundberg
Vindelns IF
13:59.83810
+2:46.16590
47
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
14:04.84300
+2:51.17080
48
Ebba Brink
Bjuråkers GOIF
14:04.84310
+2:51.17090
49
Sandra Wiig
IF Strategen
14:04.84360
+2:52.17140
50
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
14:05.84420
+2:53.17200
51
Hilda Wallström
Skellefteå SK
14:09.84880
+2:57.17660
52
Vendela Blom
IF Strategen
14:20.85920
+3:08.18700
53
Jenny Adelsson
Tvärålund IF
14:26.86560
+3:14.19340
54
Moa Westh
SK Bore
14:34.87370
+3:22.20150
55
Agnes Moren
Skellefteå SK
14:39.87830
+3:27.20610
56
Kristine Håkansson
Wedevågs IF
14:47.88640
+3:35.21420
57
Elina Grubb
Hede SK
14:59.89820
+3:47.22600
58
Ida Hägglund
IK Rex
15:10.90970
+3:58.23750
59
Elin Ånger
Norrala IF
15:22.92170
+4:10.24950
60
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
15:29.92830
+4:17.25610
61
Elin Nilsson
Brandsbols SK
15:40.93900
+4:27.26680
62
Olivia Ullman
OK Alehof
16:00.95990
+4:48.28770
63
Johanna Börjesson
Storviks IF
16:05.96430
+4:53.29210
64
Tilda Löfroth
Skellefteå SK
16:30.98900
+5:17.31680
65
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
16:37.99670
+5:25.32450
66
Jennie Börjesson
Storviks IF
17:26.104570
+6:14.37350
67
Maja Almgren
Gotland
17:49.106860
+6:37.39640
-
Linnea Fjällborg
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Wilma Fridsäll
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
Emelie Karlsson
Småland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)