Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka Cup Distans
2011-02-18
Deltävling i
Kalle Anka Cup 2011
<<< Kalle Anka Cup Ski Cross
Kalle Anka Cup Ski Cross >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emma Backén
Svegs IK
11:00.65940
2
Olivia Persson
Storumans IK
11:04.66320
+3.280
3
Emma Ribom
Kalix SK
11:05.66440
+5.400
4
Linn Gustafsson
Grava SK
11:10.66910
+9.870
5
Ebba Andersson
Remsle SK
11:23.68290
+23.2250
6
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
11:32.69150
+32.3110
7
Wilma Jönsson
Östersunds SK
11:45.70450
+45.4410
8
Mathilda Ruus
Årjängs IF
11:50.70970
+50.4930
9
Ottilia Niemi
Jukkasjärvi IF
11:54.71320
+53.5280
10
Ida Wånggren
Östergötland
12:03.72200
+1:02.6160
11
Patricia Lockner
Nätra SK
12:07.72600
+1:06.6560
12
Ebba Einarsson
Källbottens IK
12:12.73100
+1:11.7060
13
Hanna Clareus
Jämtland Härjedalen
12:18.73730
+1:17.7690
14
Signe Rosenberg
Duveds IF
12:19.73800
+1:18.7760
15
Filippa Lindman
Stockviks SF
12:20.73940
+1:20.7900
16
Annie Lindh
IF Hallby SOK
12:20.73980
+1:20.7940
17
Sofie Nilsson
Töcksfors IF
12:22.74190
+1:22.8150
18
Mikaela Eriksen
SK Bore
12:25.74440
+1:25.8400
19
Märta Torshage
Vårby IK
12:30.74910
+1:29.8870
20
Matilda Widén
Dalarna
12:34.75330
+1:33.9290
20
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
12:34.75330
+1:33.9290
22
Ellionore Bäckman
Hede SK
12:36.75530
+1:35.9490
23
Gabriella Gustafsson
IK Vista
12:37.75670
+1:37.9630
23
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
12:37.75670
+1:37.9630
25
Johanna Engström
Norrbotten
12:40.75990
+1:40.9950
26
Agnes Åstot
IFK Umeå
12:42.76120
+1:41.10080
27
Amanda Lindblad
Fränsta IK
12:49.76810
+1:48.10770
28
Emma Thalin
Svegs IK
12:50.76950
+1:50.10910
29
Matilda Tagg
Njutångers IF
12:52.77110
+1:51.11070
30
Frida Lindqvist
Hagfors SF
12:53.77210
+1:52.11170
31
Sandra Persson
Älvdalens IF SK
12:54.77310
+1:53.11270
32
Julia Jonsson
Storumans IK
12:55.77430
+1:54.11390
33
Elin Wickberg
Hägglunds IOFK
12:57.77620
+1:56.11580
34
Alva Lövgren
Vännäs SK
13:03.78230
+2:02.12190
35
Clara Forsman
IFK Umeå
13:05.78460
+2:05.12420
36
Klara Logård
Hälsingland
13:10.78990
+2:10.12950
37
Nora Johansson
IK Jarl Rättvik
13:13.79230
+2:12.13190
38
Matilda Jönsson
Norrbotten
13:16.79580
+2:16.13540
39
Amanda Johansson
Västergötland
13:18.79770
+2:18.13730
40
Ilona Lusth
Åsarna IK
13:18.79780
+2:18.13740
41
Hanna Fritz
Åmåls OK
13:19.79840
+2:19.13800
42
Jenny Björnfot
Sunderby SK
13:21.80060
+2:21.14020
43
Elvira Eriksson
Högbo GOIF
13:28.80730
+2:27.14690
44
Louise Håkansson
Junsele IF
13:31.81070
+2:31.15030
44
Emma Bengtsson
Årsunda IF
13:31.81070
+2:31.15030
46
Felicia Arousell
Njutångers IF
13:36.81500
+2:35.15460
47
Anna Larsson
Hälsingland
13:37.81660
+2:37.15620
48
Emma Thor
Vassunda IF
13:40.81930
+2:39.15890
49
Anna Ringsby
Töcksfors IF
13:41.82050
+2:41.16010
50
Matilda Lenman
Skellefteå SK
13:43.82260
+2:43.16220
51
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
13:45.82480
+2:45.16440
52
Edit Landström
IFK Umeå
13:49.82850
+2:49.16810
53
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
13:51.83020
+2:50.16980
54
Sofia Bäckman
Hälsingland
13:51.83040
+2:51.17000
55
Klara Nordlund
Hybo AIK
13:55.83400
+2:54.17360
56
Klara Yngvesson
IFK Umeå
13:58.83790
+2:58.17750
57
Elin Engelin
Offerdals SK
14:00.83970
+3:00.17930
58
Hanna Karlsson
Västergötland
14:06.84540
+3:06.18500
59
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
14:10.84900
+3:09.18860
60
Maja Wiik
Tvärreds IF
14:13.85260
+3:13.19220
61
Moa Forsberg
Örebro Län
14:15.85430
+3:14.19390
62
Nora Högberg
Bjuråkers GOIF
14:18.85760
+3:18.19720
63
Johanna Hansson
Östergötland
14:20.85920
+3:19.19880
64
Agnes Fredholm
Hybo AIK
14:40.87990
+3:40.21950
65
Malin Ångström
Duveds IF
14:46.88500
+3:45.22460
66
Madeleine Forsell
Linköpings SK
14:47.88670
+3:47.22630
67
Tove Rönnbäck
Gotland
14:55.89400
+3:54.23360
68
Jennifer Eriksson
Töcksfors IF
14:59.89810
+3:58.23770
69
Hanna Bäckman
Hybo AIK
15:09.90890
+4:09.24850
70
Emma Lindström
Gästrikland
15:12.91150
+4:12.25110
71
Elin Lundqvist
Småland
15:27.92620
+4:26.26580
72
Felicia Cahling
Hybo AIK
16:02.96170
+5:02.30130
-
Elvira Olsson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Maja Lilja
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
Amanda Mikko
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Julia Jonsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)