Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2011-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
55:19.331840
81.3p
2
Oscar Persson
SK Bore
55:21.332080
+2.140
81.2p
3
Tom Impola
Malungs IF
56:34.339330
+1:14.7390
79.2p
4
Erik Söderlund
SK Bore
58:18.349770
+2:59.17830
76.4p
5
Bob Impola
Malungs IF
59:28.356740
+4:09.24800
74.7p
6
Johannes Ainengran
IFK Likenäs
59:29.356860
+4:10.24920
74.6p
7
Emil Persson
SK Bore
59:29.356890
+4:10.24950
74.6p
8
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
1:01:49.370890
+6:30.38950
71.4p
9
Kalle Eriksson
Malungs IF
1:03:42.382140
+8:23.50200
68.9p
10
Lars Gunnarsson
Malungs IF
1:09:04.414320
+13:44.82380
62.8p
11
David Olofsson
IF Hagen SK
1:13:06.438510
+17:46.106570
58.9p
12
Hans Ericsson
Malungs IF
1:14:30.446980
+19:11.115040
57.7p
13
Johan Sandgren
Malungs IF
1:15:26.452510
+20:06.120570
56.9p
14
David Salmi
Johannisbergs AIK
1:15:47.454600
+20:27.122660
56.6p
15
Niklas Larsson
Vallerås Gk
1:19:16.475580
+23:57.143640
53.8p
16
Göte Sandbäck
Malungs IF
1:22:54.497340
+27:34.165400
51.2p
17
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
1:23:17.499680
+27:58.167740
50.9p
18
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
1:23:44.502350
+28:25.170410
50.6p
19
Kenneth Guttman
Arvika IS
1:25:07.510610
+29:47.178670
49.7p
20
Sam Johansson
OK Dacke
1:26:25.518430
+31:05.186490
48.9p
21
Jonne Einarsson
Malungs IF
1:28:22.530150
+33:03.198210
47.7p
22
BO Eriksson
Malungs IF
1:29:51.539060
+34:32.207120
46.8p
23
Sven Blomkvist
Äppelbo AIK
1:34:26.566500
+39:06.234560
44.3p
24
Carl-Axel Julin
Töcksfors IF
1:35:09.570860
+39:50.238920
43.9p
25
Anders Blomgren
Göteborg
1:37:42.586180
+42:23.254240
42.7p
26
Sölve Lindersson
Storebro SC
1:38:14.589370
+42:55.257430
42.4p
27
Jojje Thors
Malungs IF
1:40:26.602550
+45:07.270610
41.4p
28
Björn Lundgren
Kils OK
1:43:47.622690
+48:28.290750
39.9p
29
Jan Eriksson
Töcksfors IF
1:47:11.643010
+51:51.311070
38.6p
30
Arne Sundkvist
Korsnäs IF SK
1:51:05.666490
+55:46.334550
37.1p
31
Kjell Ottosson
Hagfors Elmontage
1:53:08.678770
+57:49.346830
36.4p
32
Carl Gunnar Höij
Borlänge
1:58:17.709620
+1:02:57.377680
34.7p
33
Lennart Johansson
Mariestads FK
1:58:53.713230
+1:03:33.381290
34.5p