Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kindsmästerskapen
2011-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
11.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Christian Olsson
Tranemo IF
31:44.190300
75.9p
2
H 21
Martin Gotting
Grönahögs IK
33:48.202700
+2:04.12300
71.2p
3
H 40
Stefan Jalderyd
Ulricehamns IF
35:06.210500
+3:22.20100
68.6p
4
H 20
Erik Finnskog
Tranemo IF
36:18.217700
+4:34.27300
66.3p
5
H 55
Bo Gotting
Grönahögs IK
36:20.217900
+4:36.27500
66.3p
6
H 20
Anton Johansson
Tranemo IF
36:21.218000
+4:37.27600
66.2p
7
H 55
Roland Böejesson
Tranemo IF
36:27.218600
+4:43.28200
66.1p
8
H 55
Sten Axengren
Ulricehamns IF
36:59.221800
+5:15.31400
65.1p
9
H 40
Kenneth Johansson
Tranemo IF
37:04.222300
+5:20.31900
65.0p
10
H 40
Mats Kindlund
Tranemo IF
37:34.225300
+5:50.34900
64.1p
11
H 55
Börje Enander
Ulricehamns IF
38:13.229200
+6:29.38800
63.0p
12
H 20
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
38:16.229500
+6:32.39100
62.9p
13
H 40
Johan Abrahamsson
Grönahögs IK
38:22.230100
+6:38.39700
62.8p
14
H 70
Lennart Svensson
Svenljunga IK
38:23.230200
+6:39.39800
62.7p
15
H 60
Kjell Martinsson
Dalstorps IF
38:24.230300
+6:40.39900
62.7p
16
H 40
Fredrik Hörstedt
Tranemo IF
38:25.230400
+6:41.40000
62.7p
17
H 60
Bertil Persson
Göteborgs SK
38:32.231100
+6:48.40700
62.5p
18
H 70
Göran Pettersson
Göteborgs SK
40:00.239900
+8:16.49500
60.2p
19
H 70
Lars-Gunnar Enström
Tranemo IF
50:56.305500
+19:12.115100
47.3p
20
H 70
Bertil Karlsson
Svenljunga IK
51:13.307200
+19:29.116800
47.0p
21
H 70
Göte Johansson
Dalstorps IF
23:59:59.8639800
21
H 60
Göte Johansson
Dalstorps IF
23:59:59.8639800
21
H 60
Ture Gunnar Andersson
Grönahögs IK
23:59:59.8639800
21
H 60
Seppo Koivisto
Tranemo IF
23:59:59.8639800
5.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 16
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
20:25.122400
2
D 16
Klara Svensson
Äspereds IF
20:54.125300
+29.2800
3
D 16
Emma Rönn
Tranemo IF
23:59:59.8639800
3
D 16
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
2.9km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Alexander Svensson
Äspereds IF
9:45.58400
2
H 14
Axel Ljunghammer
Äspereds IF
9:46.58500
+1
3
H 12
Linus Nygren
Ulricehamns IF
10:29.62800
+44.4300
4
H 12
Adam Boman
Tranemo IF
10:34.63300
+49.4800
5
H 12
Felix Axelsson
Skene Sim o IS
10:53.65200
+1:08.6700
6
D 14
Alma Backlund
Äspereds IF
10:59.65800
+1:14.7300
7
D 14
Lina Sundqvist
Tranemo IF
11:01.66000
+1:16.7500
7
D 12
Stina Kannius
Ulricehamns IF
11:01.66000
+1:16.7500
9
D 12
Klara Axelsson
Skene Sim o IS
11:21.68000
+1:36.9500
10
D 12
Jenny Movitz
Borås SK
11:28.68700
+1:43.10200
11
H 12
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
11:33.69200
+1:48.10700
12
D 12
Johanna Johansson
Tranemo IF
11:37.69600
+1:52.11100
13
D 12
Lina Nygren
Ulricehamns IF
11:47.70600
+2:02.12100
14
D 12
Matilda Ekenberg
IK Stern
11:57.71600
+2:12.13100
15
H 12
Klas Johansson
Tranemo IF
12:02.72100
+2:17.13600
16
H 12
Peter Hörstedt
Tranemo IF
12:24.74300
+2:39.15800
17
H 12
Nils Eriksson
Tvärreds IF
12:53.77200
+3:08.18700
18
D 12
Clara Larsson
Tvärreds IF
13:10.78900
+3:25.20400
19
D 12
Maja Johansson
OK Landehof
13:14.79300
+3:29.20800
20
D 12
Victoria Andersson
Tranemo IF
13:18.79700
+3:33.21200
21
D 12
Maja Kindlund
Tranemo IF
13:30.80900
+3:45.22400
22
D 12
Emilia Claesson
Länghems IF
15:49.94800
+6:04.36300
23
H 14
Edvin Alstéus
Tranemo IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.9km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Isak Lieback
Länghems IF
7:34.45300
2
H 10
Hugo Sjögren
Tranemo IF
7:52.47100
+18.1700
3
H 10
Erik Backlund
Äspereds IF
7:53.47200
+19.1800
4
H 10
Axel Berglund
Ulricehamns IF
8:17.49600
+43.4200
5
H 10
Linus Rydin
Tranemo IF
8:32.51100
+58.5700
6
H 10
Victor Gustafsson
Länghems IF
8:40.51900
+1:06.6500
7
H 10
Gustav Persson
Tranemo IF
8:41.52000
+1:07.6600
8
D 10
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
8:42.52100
+1:08.6700
9
D 10
Maja Kannius
Ulricehamns IF
8:43.52200
+1:09.6800
10
H 10
Gustav Östensson
Länghems IF
8:46.52500
+1:12.7100
11
D 10
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
8:53.53200
+1:19.7800
12
D 10
Julia Wallin
Länghems IF
8:54.53300
+1:20.7900
13
H 10
Adam Nyman
Länghems IF
9:02.54100
+1:28.8700
14
H 10
Isac Karlsson
Tranemo IF
9:37.57600
+2:03.12200
15
D 10
Malin Hörstedt
Tranemo IF
9:42.58100
+2:08.12700
16
D 10
Ida Johansson
OK Landehof
9:44.58300
+2:10.12900
17
H 10
Nils Larsson
Tranemo IF
9:50.58900
+2:16.13500
18
H 10
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
9:51.59000
+2:17.13600
19
H 10
Noah Sankala
Länghems IF
10:43.64200
+3:09.18800
20
D 10
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
10:52.65100
+3:18.19700
21
D 10
Alicia Claesson
Länghems IF
10:53.65200
+3:19.19800
22
H 10
Olle Holmberg
Tranemo IF
11:48.70700
+4:14.25300
23
D 10
Kristina Finnskog
Tranemo IF
12:58.77700
+5:24.32300
24
D 10
Madelene Hagberg
Länghems IF
14:22.86100
+6:48.40700
25
H 10
Gustav Ohlin
Tranemo IF
23:59:59.8639800
25
D 10
Tuva Persson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
25
H 10
Samuel Ranveg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
25
H 10
August Abrahamsson
Grönahögs IK
23:59:59.8639800
25
H 10
Elias Alstéus
Tranemo IF
23:59:59.8639800
25
H 10
Martin Movitz
Borås SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)