Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2011-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Nilsson
IFK Umeå
2:06:16.757500
68.4p
2
Kristin Ander
OK Landehof
2:27:03.882200
+20:47.124600
56.7p
3
Majken Johansson Henæs
Anderstorps OK
2:28:12.889100
+21:56.131500
56.2p
4
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
2:30:00.899900
+23:44.142300
55.4p
5
Ing Marie Larsson
Redvägs SK
2:38:04.948300
+31:48.190700
52.1p
6
Jenny Johansson
IK Ymer
2:38:58.953700
+32:42.196100
51.7p
7
Åsa Norberg
Göteborg/Majorna OK
2:44:27.986600
+38:11.229000
49.7p
8
Pernilla Eggöy
IK Stern
2:45:10.990900
+38:54.233300
49.4p
9
Veronica Adolfsson
Anderstorps OK
2:52:02.1032100
+45:46.274500
47.1p
10
Cecilia Bang-Melchior
IK Stern
2:53:58.1043700
+47:42.286100
46.5p
11
Therese Andersson
Högaborgs Athleter
2:55:26.1052500
+49:10.294900
46.0p
12
Sofia Davidsson
Ölmstads IS
2:56:05.1056400
+49:49.298800
45.9p
13
Magdalena Göransson
Trollhättans SOK
3:00:03.1080200
+53:47.322600
44.7p
14
Marie Hald
København SK
3:00:51.1085000
+54:35.327400
44.5p
15
Karin Lersten
IK Stern
3:03:06.1098500
+56:50.340900
43.8p
16
Camilla Jacobsson
IK Stern
3:04:12.1105100
+57:56.347500
43.5p
17
Eleonor Öström
IK Stern
3:04:18.1105700
+58:02.348100
43.5p
18
Kristina Dahlqvist
Njurunda OK
3:05:17.1111600
+59:01.354000
43.2p
19
Christine Flood
IK Stern
3:07:15.1123400
+1:00:59.365800
42.7p
20
Sofia Sandberg
IK Stern
3:08:03.1128200
+1:01:47.370600
42.5p
21
Ellen Bersås
IK Stern
3:08:05.1128400
+1:01:49.370800
42.5p
22
Mailin Lemurell
Sjövalla FK
3:08:52.1133100
+1:02:36.375500
42.3p
23
Anna Gerremo
Volvo IF
3:12:07.1152600
+1:05:51.395000
41.5p
24
Karin Eickhoff
IF Hallby SOK
3:13:09.1158800
+1:06:53.401200
41.2p
25
Lina Hulander
IK Wilske
3:15:47.1174600
+1:09:31.417000
40.6p
26
Meri Blomfeldt
Göteborgs SK
3:20:23.1202200
+1:14:07.444600
39.5p
27
Eva Hallquist
IK Ymer
3:24:17.1225600
+1:18:01.468000
38.6p
28
Aino Kukkonen
IK Stern
3:24:53.1229200
+1:18:37.471600
38.5p
29
Katarina Litzén
IK Stern
3:39:14.1315300
+1:32:58.557700
35.7p
30
Linda Lovecraft
Borås SK
3:39:45.1318400
+1:33:29.560800
35.6p
31
Sofia Stensson
Göteborgs SK
3:42:42.1336100
+1:36:26.578500
35.0p
32
Inger Bergström
IK Stern
3:45:52.1355100
+1:39:36.597500
34.5p
33
Frederikke Kroon
København SK
4:02:53.1457200
+1:56:37.699600
31.8p
34
Lisa Sävås
Gislaved SK
4:10:54.1505300
+2:04:38.747700
30.7p
35
Irene Andersson
OK Kullingshof
4:35:33.1653200
+2:29:17.895600
27.7p
36
Johanna Lindblad
Göteborgs SK
4:35:57.1655600
+2:29:41.898000
27.6p
-
Maria Ericson
Väst Alpin SK
23:59:58.8639700
-
-
Therese Alfredsson
Swedbank IF
23:59:59.8639800
-
-
Johanna Hendén
Högaborgs Athleter
23:59:59.8639800
-
-
Eivor Johansson
Navåsens FK
23:59:59.8639800
-