Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2011-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nina Lintzén
Årsunda IF
3:18:22.1190100
73.8p
2
Karin Vemhäll
Rembo IK
3:25:19.1231800
+6:57.41600
70.7p
3
Lene Moe
Nydalens Skiklubb
3:57:47.1426600
+39:25.236400
59.1p
4
Matilda Buske
Falun Borlänge SK
3:58:23.1430200
+40:01.240000
58.9p
5
Elin Jacobsson
Sya SK
3:59:42.1438100
+41:20.247900
58.5p
6
Madeleine Eriksson
Södertälje IF
4:09:26.1496500
+51:04.306300
55.8p
7
Mimmi Andersson
Västerås Skidklubb
4:10:59.1505800
+52:37.315600
55.4p
8
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
4:18:41.1552000
+1:00:19.361800
53.5p
9
Liselott Ericson
Linköpings SK
4:19:59.1559800
+1:01:37.369600
53.1p
10
Kajsa Sjösvärd
Vreta Skid o Mk
4:21:22.1568100
+1:03:00.377900
52.8p
11
Torbjörn Kjellén
Östansjö SK
4:23:43.1582200
+1:05:21.392000
52.2p
12
Marita Nordgren
Källbottens IK
4:26:02.1596100
+1:07:40.405900
51.7p
13
Malin Jacobsson
Gimo IF SK
4:26:14.1597300
+1:07:52.407100
51.7p
14
Sofia Holmgård
Kils OK
4:27:22.1604100
+1:09:00.413900
51.4p
15
Siv Andersson
Brudpiga RK
4:28:39.1611800
+1:10:17.421600
51.1p
16
Annika Ardell
Gimo IF SK
4:29:21.1616000
+1:10:59.425800
51.0p
17
Sandra Halvarsson
Morjärvs SK
4:30:13.1621200
+1:11:51.431000
50.8p
18
Annika Gunnarsson
Östervåla IF
4:31:10.1626900
+1:12:48.436700
50.6p
19
Agneta Öster
Uddevalla SK
4:32:53.1637200
+1:14:31.447000
50.2p
20
Lena Sundstedt
Korsnäs IF SK
4:33:02.1638100
+1:14:40.447900
50.2p
21
Karin Jansson
IK Rex
4:34:14.1645300
+1:15:52.455100
49.9p
22
Anette Olsson
Östervåla IF
4:36:55.1661400
+1:18:33.471200
49.3p
23
Kristina Matsson
Granbergsdals IF
4:38:27.1670600
+1:20:05.480400
49.0p
24
Elin Hamrefors
OK Landehof
4:39:17.1675600
+1:20:55.485400
48.8p
25
Ellen Nilsson
Malungs IF
4:41:59.1691800
+1:23:37.501600
48.3p
26
Annika Lindberg
Team Isover SK
4:44:24.1706300
+1:26:02.516100
47.8p
27
Emma Jonsson
Gimo IF SK
4:46:05.1716400
+1:27:43.526200
47.5p
28
Lena Karlsson
Hällbybrunns IF
4:47:05.1722400
+1:28:43.532200
47.3p
29
Tina Karling Hellsvik
IK Gandvik
4:48:08.1728700
+1:29:46.538500
47.1p
30
Kristina Lund
Sundbybergs IK
4:48:39.1731800
+1:30:17.541600
47.0p
31
Elsa Djärv
Rembo IK
4:51:14.1747300
+1:32:52.557100
46.5p
32
Kajsa Nilsson
Nyköpings OK
4:54:49.1768800
+1:36:27.578600
45.9p
33
Karin Persson
Hagaby GOIF
4:54:50.1768900
+1:36:28.578700
45.9p
34
Carina Hammarstrand
Sya SK
4:55:24.1772300
+1:37:02.582100
45.8p
35
Amanda Portström
Tunafors SK
4:55:49.1774800
+1:37:27.584600
45.7p
36
Tina Hjorth Freby
Team Isover SK
5:00:07.1800600
+1:41:45.610400
44.9p
37
Solvej Carlson
IFK Hedemora SK
5:01:43.1810200
+1:43:21.620000
44.7p
38
Ulrika Nermark
Saltsjöbadens SLK
5:04:09.1824800
+1:45:47.634600
44.2p
39
Carina Johansson
IFK Tumba SOK
5:05:11.1831000
+1:46:49.640800
44.1p
40
Susanna Berg
Nybro Ski
5:05:41.1834000
+1:47:19.643800
44.0p
41
Emma Östensson
Nybro Ski
5:06:02.1836100
+1:47:40.645900
43.9p
42
Anneli Wendelius
IFK Lidingö SOK
5:13:30.1880900
+1:55:08.690700
42.7p
43
Jessica Eriksson
Saltsjöbadens SLK
5:16:32.1899100
+1:58:10.708900
42.3p
44
Torild Åsberg
Fm Ledr
5:19:00.1913900
+2:00:38.723700
41.9p
45
Kristina Samuelsson
Nybro Ski
5:21:09.1926800
+2:02:47.736600
41.6p
46
Susanna Kihlberg
Storvreta IK
5:21:34.1929300
+2:03:12.739100
41.5p
47
Susane Jarl
Garphyttans IF
5:24:07.1944600
+2:05:45.754400
41.1p
48
Linnéa Carlsson
Skarpnäcks OL
5:24:26.1946500
+2:06:04.756300
41.1p
49
Carin Starmark
Sjöstridsflj
5:25:46.1954500
+2:07:24.764300
40.9p
50
Susanna Gelin
Enköpings Aif
5:25:51.1955000
+2:07:29.764800
40.9p
51
Helena Espmark
Ernst & Young SK
5:27:58.1967700
+2:09:36.777500
40.6p
52
Susanna Djurstedt
Eksjö SOK
5:29:45.1978400
+2:11:23.788200
40.3p
53
Frida Sjöström
Fm Mhs
5:33:47.2002600
+2:15:25.812400
39.8p
54
Lena Mandahl
IF Thor
5:37:30.2024900
+2:19:08.834700
39.3p
55
Liselott Holmberg
Stockholm Långdistansklubb
5:41:14.2047300
+2:22:52.857100
38.8p
56
Maria Bengtsson
Norbergs Ck
5:42:23.2054200
+2:24:01.864000
38.7p
57
Annacarin Pettersson
Landsbro IF SK
5:43:22.2060100
+2:25:00.869900
38.5p
58
Tomas Johansson
Sälens IF
5:43:29.2060800
+2:25:07.870600
38.5p
59
Cecilia Rodal
Team Isover SK
5:53:42.2122100
+2:35:20.931900
37.3p
60
Johanna Egerup
Nybro Ski
5:54:29.2126800
+2:36:07.936600
37.2p
61
Ronja Hill
IFK Tumba SOK
6:05:11.2191000
+2:46:49.1000800
35.9p
62
Sofia Jedholm
Fm Hkv
6:06:16.2197500
+2:47:54.1007300
35.8p
63
Marita Nolén
Fm Ledr
6:09:25.2216400
+2:51:03.1026200
35.5p
64
Sofia Jonsson
IK Stern
6:11:08.2226700
+2:52:46.1036500
35.3p
65
Jonna Lidman
Fm Hkv
6:14:32.2247100
+2:56:10.1056900
34.9p
66
Elisabeth Svensson
Axa SC
6:35:12.2371100
+3:16:50.1180900
32.9p
67
Ann Carol Wallgren
Fm Hkv
6:38:41.2392000
+3:20:19.1201800
32.6p
68
Anette Olsson
Eksjö SOK
6:41:45.2410400
+3:23:23.1220200
32.3p
69
Elin Sjöberg
Fm Ledr
6:49:03.2454200
+3:30:41.1264000
31.7p
70
Johanna Aronsson
Landsbro IF SK
7:03:37.2541600
+3:45:15.1351400
30.5p
71
Carita Söderlund
Fm Ledr
7:11:16.2587500
+3:52:54.1397300
29.9p
72
Marita Danebjer
Kristianstad
7:16:14.2617300
+3:57:52.1427100
29.5p
73
Annika Johansson
Åtvidabergs IF
7:42:41.2776000
+4:24:19.1585800
27.6p
74
Anne Mie Rasmusson
Friskis och Svettis Trollhättan
7:45:02.2790100
+4:26:40.1599900
27.5p
75
Elin Bygg
FK Snapphanarna
8:02:03.2892200
+4:43:41.1702000
26.4p
-
Anna Gunnarsson
Åtvidabergs IF
23:59:58.8639700
-
-
Emma Gunnarsson
Åtvidabergs IF
23:59:58.8639700
-
-
Malin Hjalmarsson
Livgardets IK
23:59:58.8639700
-
-
Katja Öberg Lundgren
Lg
23:59:58.8639700
-
-
Mia Alm
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Eriksson
Helikopterflottiljen
23:59:59.8639800
-
-
Carina Jacobsson
Gimo IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Stina Nordahl Kinnunen
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-