Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ranrennet
2011-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jonny Nilimaa
Gellivare SK
2:01:58.731700
81.7p
2
H 21
Johan Samuelsson
SK Järven
2:03:52.743100
+1:54.11300
80.1p
3
H 21
Andreas Berglund
Försvarets Sk
2:09:11.775000
+7:13.43200
75.8p
4
H 21
Robert Hällmark
Studentidrott
2:09:14.775300
+7:16.43500
75.8p
5
H 21
Anders Bennitz
OK Renen
2:09:15.775400
+7:17.43600
75.7p
6
H 21
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:09:27.776600
+7:29.44800
75.6p
7
H 21
Arvi Ailinpieti
Haparanda SKT
2:11:44.790300
+9:46.58500
73.9p
8
H 21
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:11:47.790600
+9:49.58800
73.9p
9
H 21
Peter Boström
Studentidrott
2:13:33.801200
+11:35.69400
72.6p
10
H 21
Per Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:13:34.801300
+11:36.69500
72.6p
11
H 21
Magnus Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:14:20.805900
+12:22.74100
72.1p
12
H 21
Anders Lidman
Piteå Elit SK
2:17:40.825900
+15:42.94100
69.8p
13
H 21
L O Nilsson
Ks IF
2:18:16.829500
+16:18.97700
69.4p
14
H 21
Anders Nejdsäter
Telia IF, Luleå
2:18:17.829600
+16:19.97800
69.4p
15
H 21
Magnus Gadefors
Väsby SK
2:19:16.835500
+17:18.103700
68.8p
16
H 21
Hans Turtola
Råneå SK
2:19:28.836700
+17:30.104900
68.7p
17
H 21
Tobias Johansson
Gutarna
2:21:54.851300
+19:56.119500
67.2p
18
H 21
Johan Nilimaa
Gellivare SK
2:21:58.851700
+20:00.119900
67.1p
19
H 21
Petter Larsson
Strömnäs GIF
2:22:04.852300
+20:06.120500
67.1p
20
H 21
Lennart Töyrä
Jukkasjärvi IF
2:23:53.863200
+21:55.131400
66.0p
21
H 21
Martin Norberg
Kraftstaven Ski Team Förening
2:24:58.869700
+23:00.137900
65.4p
22
H 21
Pontus Olander
Karlberg Skytte IF
2:26:02.876100
+24:04.144300
64.8p
23
H 21
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
2:28:42.892100
+26:44.160300
63.3p
24
H 21
Tony Sorsa
Överkalix IF
2:29:41.898000
+27:43.166200
62.8p
25
H 21
Marcus Burström
Byske SK
2:31:01.906000
+29:03.174200
62.1p
26
H 21
Magnus Blomdahl
OK Vargen
2:31:12.907100
+29:14.175300
62.0p
27
D 21
Malin Rensfeldt
Råneå SK
2:32:05.912400
+30:07.180600
61.6p
28
H 21
Ingemar Niemi
Skellefteå SK
2:32:31.915000
+30:33.183200
61.4p
29
H 21
Petter Särkijärvi
Pajala IF
2:33:47.922600
+31:49.190800
60.7p
30
H 21
Peter Hietala
Övertorneå IF
2:34:25.926400
+32:27.194600
60.4p
31
H 21
Thomas Mikko
Jukkasjärvi IF
2:36:08.936700
+34:10.204900
59.6p
32
H 21
Erik Lund
Telia IF, Luleå
2:36:44.940300
+34:46.208500
59.3p
33
H 21
Tomas Johansson
Unbyns IF
2:36:45.940400
+34:47.208600
59.3p
34
H 21
Roland Törngren
Luleå Gjutarens IF
2:37:51.947000
+35:53.215200
58.8p
35
H 21
Jan Haupt
Luleå Gjutarens IF
2:38:17.949600
+36:19.217800
58.6p
36
H 21
Hans Bodin
Sävast Ski Team IF
2:39:22.956100
+37:24.224300
58.1p
37
H 21
Mattias Nilsson
Bergnäsets AIK
2:39:54.959300
+37:56.227500
57.9p
38
H 21
Görgen Segerlund
Kukkola IF
2:41:26.968500
+39:28.236700
57.2p
39
H 21
Jouni Suopanki
Haparanda SKT
2:41:33.969200
+39:35.237400
57.2p
40
H 21
Jim Niemi
Sunderby SK
2:42:33.975200
+40:35.243400
56.7p
41
H 21
David Råhlén
Studentidrott
2:42:57.977600
+40:59.245800
56.6p
42
H 21
Henrik Lundholm
Star SC
2:43:06.978500
+41:08.246700
56.5p
43
H 21
Mikael Niska
IF Polcirkeln
2:43:39.981800
+41:41.250000
56.3p
44
H 21
Jan Erik Töyrä
Sunderby SK
2:44:34.987300
+42:36.255500
55.9p
45
H 21
Johan Lahti
Luleå Gjutarens IF
2:44:55.989400
+42:57.257600
55.7p
46
H 21
Lennart Hannu
Lkab FF
2:45:15.991400
+43:17.259600
55.6p
47
H 21
Jesper Andersson
Studentidrott
2:46:10.996900
+44:12.265100
55.2p
48
D 21
Emma Wäppling
Gellivare SK
2:47:55.1007400
+45:57.275600
54.5p
49
H 21
Stefan Olsson Lasu
Sunderby SK
2:48:27.1010600
+46:29.278800
54.3p
50
H 21
Niklas Grip
OK Renen
2:49:33.1017200
+47:35.285400
53.9p
51
H 21
Tord Karlsson
Överkalix IF
2:50:47.1024600
+48:49.292800
53.4p
52
H 21
Björn Norberg
Sunderby SK
2:50:57.1025600
+48:59.293800
53.4p
53
H 21
Mauri Romppainen
Haparanda SKT
2:51:07.1026600
+49:09.294800
53.3p
54
D 21
Linnea Liljergren
Lps IK
2:52:47.1036600
+50:49.304800
52.7p
55
H 21
Kaj Ericsson
Sorsele SK
2:54:08.1044700
+52:10.312900
52.2p
56
H 21
Gunnar Englund
Luleå Gjutarens IF
2:54:54.1049300
+52:56.317500
51.9p
57
H 21
Henrik Mäkitaavola
IF Polcirkeln
2:55:35.1053400
+53:37.321600
51.7p
58
H 21
Magnus Röjlind
Malmbergets Aif
3:00:26.1082500
+58:28.350700
50.0p
59
H 21
Henrik Innala
Råneå SK
3:00:44.1084300
+58:46.352500
49.9p
60
H 21
Björn Holmgren
OK Vargen
3:00:49.1084800
+58:51.353000
49.9p
61
H 21
Roland Strömgren
Bergnäsets AIK
3:01:12.1087100
+59:14.355300
49.7p
62
H 21
Jonny Isacson
Luleå
3:02:49.1096800
+1:00:51.365000
49.2p
63
H 21
Håkan Olovsson
Bodens SK
3:03:00.1097900
+1:01:02.366100
49.2p
64
D 21
Marlene Bjuhr
Sorsele SK
3:03:03.1098200
+1:01:05.366400
49.1p
65
H 21
Henrik Erlandsson
Sunderby SK
3:03:56.1103500
+1:01:58.371700
48.9p
66
H 21
Esbjörn Berglund
Kalix SK
3:05:43.1114200
+1:03:45.382400
48.3p
67
H 21
Fredrik Henriksson
Malmbergets Aif
3:07:19.1123800
+1:05:21.392000
47.8p
68
H 21
Klas Eklund
Nattavaaraby SK
3:07:38.1125700
+1:05:40.393900
47.7p
69
H 21
Mats Williamson
Luleå
3:08:59.1133800
+1:07:01.402000
47.3p
70
H 21
Andreas Krekula
Axa SC
3:10:22.1142100
+1:08:24.410300
46.9p
71
H 21
Stefan Larsson
Rävdun SK
3:11:30.1148900
+1:09:32.417100
46.6p
72
H 21
Jan Ek
Råneå SK
3:12:35.1155400
+1:10:37.423600
46.3p
73
H 21
Kenneth Strand
Bodens SK
3:13:58.1163700
+1:12:00.431900
45.9p
74
H 21
Fredrik Nilsson
I 19 IF
3:14:12.1165100
+1:12:14.433300
45.8p
75
H 21
Andreas Bergman
Sunderby SK
3:15:22.1172100
+1:13:24.440300
45.5p
76
H 21
Johan Nilsson
No Club
3:16:24.1178300
+1:14:26.446500
45.2p
77
D 21
Emma Persson
Studentidrott
3:16:33.1179200
+1:14:35.447400
45.2p
78
D 21
Nina Olovsson
Sikfors SK
3:16:35.1179400
+1:14:37.447600
45.2p
79
H 21
Stefan Hannu
FF Norrsken
3:16:45.1180400
+1:14:47.448600
45.1p
80
H 21
Ulf Fredriksson
Råneå SK
3:16:55.1181400
+1:14:57.449600
45.1p
81
H 21
Johan Moberg
Studentidrott
3:16:58.1181700
+1:15:00.449900
45.0p
82
H 21
Tomas Taavola
Bergnäsets AIK
3:17:56.1187500
+1:15:58.455700
44.8p
83
H 21
Gunnar Andersson
Vattenfalls IF
3:21:34.1209300
+1:19:36.477500
43.8p
84
H 21
Roger Berggren
Peab Fritid
3:24:33.1227200
+1:22:35.495400
43.1p
85
D 21
Caroline Wilbois
Göteborgs SK
3:25:11.1231000
+1:23:13.499200
42.9p
86
H 21
Anders Berglund
Sjulsmark SK
3:26:37.1239600
+1:24:39.507800
42.6p
87
H 21
Kent Andersson
I 19 IF
3:27:30.1244900
+1:25:32.513100
42.4p
88
D 21
Kristin Jonsson
Arvika IS
3:28:12.1249100
+1:26:14.517300
42.2p
89
H 21
Hans Jönsson
Bodens SK
3:30:35.1263400
+1:28:37.531600
41.7p
90
D 21
Anja Pääjärvi
Ohtanajärvi IK
3:35:33.1293200
+1:33:35.561400
40.5p
91
H 21
Michael Andersson
Bergnäsets AIK
3:36:05.1296400
+1:34:07.564600
40.4p
92
H 21
Urban Fägnell
Exait IF
3:37:08.1302700
+1:35:10.570900
40.2p
93
D 21
Karin Lindholm
Bergnäsets AIK
3:37:16.1303500
+1:35:18.571700
40.2p
94
H 21
Johan Johansson
Sunderby SK
3:37:59.1307800
+1:36:01.576000
40.0p
95
D 21
Märta Jonsson
Studentidrott
3:38:27.1310600
+1:36:29.578800
39.9p
96
D 21
Ann-Christin Uusitalo Eriksson
Luleå Gjutarens IF
3:45:34.1353300
+1:43:36.621500
38.5p
97
H 21
Marrtti Jokelainen
No Club
3:46:26.1358500
+1:44:28.626700
38.3p
98
D 21
Maria Unga
IFK Kiruna
3:50:15.1381400
+1:48:17.649600
37.6p
99
H 21
Jonas Cedering
Lahnajärvi SIF
3:50:16.1381500
+1:48:18.649700
37.6p
100
H 21
Hans Johansson
Kiruna
3:50:47.1384600
+1:48:49.652800
37.5p
101
D 21
Anny Hägglöf
Studentidrott
3:56:28.1418700
+1:54:30.686900
36.4p
102
H 21
Johannes Arnesen
OK Renen
3:58:30.1430900
+1:56:32.699100
36.1p
103
D 21
Eva Wuopio
Vittjärvs IK
4:01:26.1448500
+1:59:28.716700
35.6p
104
H 21
Magnus Carlborg
Norrfjärdens IF
4:01:40.1449900
+1:59:42.718100
35.5p
105
D 21
Maria Johansson
Sweco IF
4:02:10.1452900
+2:00:12.721100
35.5p
106
D 21
Malin Olsson
Luleå
4:05:04.1470300
+2:03:06.738500
35.0p
107
D 21
Irene Danielsson
Piteå Elit SK
4:06:22.1478100
+2:04:24.746300
34.8p
108
D 21
Emma Wuopio
Vittjärvs IK
4:10:15.1501400
+2:08:17.769600
34.2p
109
D 21
Sari Isacson
Luleå
4:16:52.1541100
+2:14:54.809300
33.2p
110
D 21
Jenny Wikström
Råneå SK
4:26:37.1599600
+2:24:39.867800
31.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
25km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Fredrik Engström
OK Renen
1:30:15.541400
78.4p
2
H 21
Per Jonas Labba
IFK Kiruna
1:38:50.592900
+8:35.51400
71.6p
3
D 21
Lena Turesson
OK Renen
1:39:20.595900
+9:05.54400
71.2p
4
D 21
Linnea Törngren
Luleå Gjutarens IF
1:47:10.642900
+16:55.101400
66.0p
5
H 21
Michael Mannberg
Unbyns IF
1:53:25.680400
+23:10.138900
62.4p
6
H 21
Christer Johansson
Antnäs BK
1:54:24.686300
+24:09.144800
61.8p
7
D 21
Anna Rensfeldt
Råneå SK
1:56:02.696100
+25:47.154600
61.0p
8
H 21
Erling Lundbäck
Pålänge GIF
2:02:35.735400
+32:20.193900
57.7p
9
H 21
Lars Bohm
Råneå SK
2:06:03.756200
+35:48.214700
56.1p
10
H 21
Torbjörn Lundberg
Piteå Elit SK
2:09:14.775300
+38:59.233800
54.7p
11
H 21
Thomas Hasselborg
Töre SK
2:11:44.790300
+41:29.248800
53.7p
12
H 21
Lennart Flygare
Gammelstads IF
2:18:40.831900
+48:25.290400
51.0p
13
H 21
Patric Johansson
Töre SK
2:20:37.843600
+50:22.302100
50.3p
14
D 21
Maria Heikkilä
Övertorneå IF
2:24:33.867200
+54:18.325700
48.9p
15
D 21
Victoria Sjöholm Jansson
Bodens SK
2:24:47.868600
+54:32.327100
48.9p
16
D 21
Kerstin Sjöholm
Bodens SK
2:25:09.870800
+54:54.329300
48.7p
17
D 21
Barbro Renström
Piteå Elit SK
2:29:25.896400
+59:10.354900
47.4p
18
D 21
Anna Maria Mannberg
Bodens SK
2:35:46.934500
+1:05:31.393000
45.4p
19
D 21
Anna Karin Aunes
Övertorneå IF
2:36:07.936600
+1:05:52.395100
45.3p
20
D 21
Elin Björkén
Gammelstads IF
2:37:42.946100
+1:07:27.404600
44.9p
21
D 21
Lotta Berglund
Bodens SK
2:46:03.996200
+1:15:48.454700
42.6p
22
D 21
Elina Rautio
Gammelstads IF
2:47:26.1004500
+1:17:11.463000
42.3p
23
D 21
Britt Marie Ögren
Bodens SK
2:50:26.1022500
+1:20:11.481000
41.5p
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H/D 21 Motion
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
38:26.230500
60.9p
2
H/D 21 Motion
Anna Johansson
Sävast Ski Team IF
41:25.248400
+2:59.17800
56.5p
3
H/D 21 Motion
Jan Olof Andersson
Morjärvs SK
46:20.277900
+7:54.47300
50.5p
4
H/D 21 Motion
Agnes Leffler Rosendahl
OK Renen
48:12.289100
+9:46.58500
48.5p
5
H/D 21 Motion
Ida Jakko
Erkheikki
55:48.334700
+17:22.104100
41.9p
6
H/D 21 Motion
Harry Larsson
Smedsbyns IF
59:56.359500
+21:30.128900
39.0p
7
H/D 21 Motion
Marianne Olovsson
Bodens SK
1:03:55.383400
+25:29.152800
36.6p
8
H/D 21 Motion
Therese Lundgren
Bodens SK
1:05:20.391900
+26:54.161300
35.8p
9
H/D 21 Motion
Signe Leffler Rosendahl
OK Renen
1:06:32.399100
+28:06.168500
35.2p