Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2011-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:04:12.745100
89.4p
2
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
2:04:33.747200
+21.2000
89.1p
3
David Frisk
IFK Mora SK
2:05:08.750700
+56.5500
88.6p
4
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:06:34.759300
+2:22.14100
87.4p
5
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:07:48.766700
+3:36.21500
86.4p
6
Henrik Alm
Idre SK
2:07:50.766900
+3:38.21700
86.4p
7
Martin Johansson
IFK Mora SK
2:08:07.768600
+3:55.23400
86.1p
8
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:08:16.769500
+4:04.24300
86.0p
9
Bill Impola
Malungs IF
2:08:30.770900
+4:18.25700
85.8p
10
Jim Åhl
Bodens SK
2:10:30.782900
+6:18.37700
84.3p
10
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:10:30.782900
+6:18.37700
84.3p
12
Martin Liljemark
SK Bore
2:11:38.789700
+7:26.44500
83.4p
13
Espen Hultgren Weltzien
Järla IF SK
2:13:23.800200
+9:11.55000
82.1p
14
Radek Horalek
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
2:13:55.803400
+9:43.58200
81.7p
15
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
2:14:37.807600
+10:25.62400
81.2p
16
Per Wangel
Falu IK
2:14:40.807900
+10:28.62700
81.2p
17
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:15:23.812200
+11:11.67000
80.7p
18
Andreas Argårds
IFK Mora SK
2:15:44.814300
+11:32.69100
80.4p
19
David Jansson
New Sweden
2:16:09.816800
+11:57.71600
80.1p
20
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:16:12.817100
+12:00.71900
80.1p
21
Olle Sjöström
Karlslunds IF SF
2:16:39.819800
+12:27.74600
79.8p
22
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:17:00.821900
+12:48.76700
79.5p
23
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:17:12.823100
+13:00.77900
79.4p
24
Rasmus Jensen
København SK
2:17:21.824000
+13:09.78800
79.3p
25
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:17:43.826200
+13:31.81000
79.0p
26
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
2:18:51.833000
+14:39.87800
78.3p
27
Emil Meijer
Ryda SK
2:18:56.833500
+14:44.88300
78.2p
28
David Holmström
Roslagsbro IF
2:20:07.840600
+15:55.95400
77.4p
29
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:20:57.845600
+16:45.100400
76.9p
30
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:22:01.852000
+17:49.106800
76.2p
31
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
2:22:24.854300
+18:12.109100
76.0p
32
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:22:42.856100
+18:30.110900
75.8p
33
Tobias Norestrand
Karlslunds IF SF
2:22:53.857200
+18:41.112000
75.7p
34
Patrik Bergman
Svegs IK
2:23:41.862000
+19:29.116800
75.2p
35
Carl Olander
OK Landehof
2:24:25.866400
+20:13.121200
74.7p
36
Johan Darnerud
Falu IK
2:25:11.871000
+20:59.125800
74.3p
37
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:25:28.872700
+21:16.127500
74.1p
38
Tomas Andersson
Långshyttans AIK SK
2:25:47.874600
+21:35.129400
73.9p
39
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:25:56.875500
+21:44.130300
73.8p
40
Lars Bleckur
IK Jarl Rättvik
2:26:05.876400
+21:53.131200
73.7p
41
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
2:26:25.878400
+22:13.133200
73.5p
42
Martin Margold
Järla IF SK
2:26:31.879000
+22:19.133800
73.5p
43
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:27:22.884100
+23:10.138900
73.0p
44
Gunnar Markinhuhta
OK Landehof
2:28:52.893100
+24:40.147900
72.1p
45
Erik Carlsson
Källbottens IK
2:29:01.894000
+24:49.148800
72.0p
46
Johan Höök
Åsarna IK
2:29:58.899700
+25:46.154500
71.5p
47
Carl Engström
OK Landehof
2:30:31.903000
+26:19.157800
71.2p
48
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
2:31:01.906000
+26:49.160800
70.9p
49
Andreas Nilsson
IK Stern
2:31:38.909700
+27:26.164500
70.6p
50
Eskil Svensson
Simlångsdalens IF
2:32:28.914700
+28:16.169500
70.1p
51
Håkan Degselius
Svegs IK
2:33:22.920100
+29:10.174900
69.7p
52
Hannes Sterner
Vattenfalls IF
2:33:42.922100
+29:30.176900
69.5p
53
Olof Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:34:40.927900
+30:28.182700
69.0p
54
Oskar Niord
Sya SK
2:34:44.928300
+30:32.183100
69.0p
55
Anders Ekh
Orsa SK
2:34:58.929700
+30:46.184500
68.8p
56
Tomas Stenström
OK Linné
2:35:42.934100
+31:30.188900
68.5p
57
Mårten Svensson
Simlångsdalens IF
2:36:31.939000
+32:19.193800
68.0p
58
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:36:47.940600
+32:35.195400
67.9p
59
Johan Andreasson
Östersunds SK
2:37:20.943900
+33:08.198700
67.6p
60
Daniel Blomster
IF Åland
2:39:18.955700
+35:06.210500
66.7p
61
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:40:00.959900
+35:48.214700
66.3p
62
Göran Haggren
Mölndals RK
2:40:02.960100
+35:50.214900
66.3p
63
Nils Svensson
Axa SC
2:40:19.961800
+36:07.216600
66.2p
64
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:40:44.964300
+36:32.219100
66.0p
65
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
2:41:02.966100
+36:50.220900
65.8p
66
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:41:48.970700
+37:36.225500
65.5p
67
Jacob Gustafsson
IFK Mora SK
2:42:19.973800
+38:07.228600
65.2p
68
Mikael Leitner
Falu IK
2:42:47.976600
+38:35.231400
65.0p
69
Robert Östberg
Hällbybrunns IF
2:42:59.977800
+38:47.232600
64.9p
70
Henrik Mild
Falun Borlänge SK
2:43:05.978400
+38:53.233200
64.9p
71
David Hellberg
Sågmyra SK
2:43:17.979600
+39:05.234400
64.8p
72
Gustav Bergman
OK Ravinen
2:43:42.982100
+39:30.236900
64.6p
73
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:43:44.982300
+39:32.237100
64.6p
74
Robert Wiklund
Korsnäs IF SK
2:44:10.984900
+39:58.239700
64.4p
75
Magnus Eriksson
Korsnäs IF SK
2:45:26.992500
+41:14.247300
63.8p
76
Tobias Rudh
Avesta OK
2:46:45.1000400
+42:33.255200
63.3p
77
Andreas Degerfeldt
Sundbybergs IK
2:47:13.1003200
+43:01.258000
63.1p
78
Erik Lindgren
IK Stern
2:48:58.1013700
+44:46.268500
62.3p
79
Billy Snöberg
IFK Helsingborg
2:49:07.1014600
+44:55.269400
62.2p
80
Per Persson
Evertsbergs SK
2:49:47.1018600
+45:35.273400
62.0p
81
Jimmy Elfsberg
Axa SC
2:50:18.1021700
+46:06.276500
61.8p
82
Henrik Bysell
Orsa SK
2:51:17.1027600
+47:05.282400
61.3p
83
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:51:42.1030100
+47:30.284900
61.2p
84
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:52:09.1032800
+47:57.287600
61.0p
85
Johan Davidsson
Tranemo IF
2:52:39.1035800
+48:27.290600
60.8p
86
Daniel Gustafsson
Envikens IF Sverige
2:53:02.1038100
+48:50.292900
60.6p
87
Ola Stering
Orsa SK
2:53:25.1040400
+49:13.295200
60.5p
88
Peder Holm
Axa SC
2:53:48.1042700
+49:36.297500
60.3p
89
Magnus Svensson
Täby OK
2:54:11.1045000
+49:59.299800
60.2p
90
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:56:00.1055900
+51:48.310700
59.5p
91
Johan Olsson
Årsunda IF
2:56:55.1061400
+52:43.316200
59.1p
92
Hans Ottersten
Brottby SK
2:57:24.1064300
+53:12.319100
58.9p
93
Anders Näslund
Svegs IK
2:57:37.1065600
+53:25.320400
58.9p
94
Johan Mesterton
Orsa SK
2:57:57.1067600
+53:45.322400
58.7p
95
Lars Hagberg
Karlslunds IF SF
2:58:38.1071700
+54:26.326500
58.5p
96
Mathias Wilhelmsson
IF Thor
2:58:56.1073500
+54:44.328300
58.4p
97
Anders Olausson
IK Trasten
3:00:12.1081100
+56:00.335900
57.9p
98
Oscar Syrjä
Korsnäs IF SK
3:00:57.1085600
+56:45.340400
57.6p
99
Adam Reger
Stora Tuna IK SK
3:01:06.1086500
+56:54.341300
57.6p
100
Tomas Snöberg
Färjestadens Motions-IF
3:01:18.1087700
+57:06.342500
57.5p
101
Tobias Karlsson
Älvdalens IF SK
3:01:37.1089600
+57:25.344400
57.4p
102
Robert Lundgren
Leksands SK
3:01:54.1091300
+57:42.346100
57.3p
103
Gunnar Lejdholt
Karlslunds IF SF
3:02:01.1092000
+57:49.346800
57.3p
104
Tomas Wiklund
IK Jarl Rättvik
3:02:09.1092800
+57:57.347600
57.2p
105
Niklas Mörkberg
Hällbybrunns IF
3:02:52.1097100
+58:40.351900
56.9p
106
Olle Wiklund
IK Jarl Rättvik
3:03:09.1098800
+58:57.353600
56.9p
107
Rasmus Bergqvist
Orsa SK
3:03:16.1099500
+59:04.354300
56.8p
108
Urban Hallberg
IFK Mora SK
3:03:18.1099700
+59:06.354500
56.8p
109
Viktor Kamb
Axa SC
3:04:36.1107500
+1:00:24.362300
56.3p
110
Fredrik Röök
Axa SC
3:05:07.1110600
+1:00:55.365400
56.2p
111
Daniel Spiro
Järfälla SK
3:05:37.1113600
+1:01:25.368400
56.0p
112
Jonas Hagberg
OK Linné
3:06:56.1121500
+1:02:44.376300
55.6p
113
Nils Dahlqvist
Storviks IF
3:07:43.1126200
+1:03:31.381000
55.3p
114
John Brännström
Nais OK
3:07:45.1126400
+1:03:33.381200
55.3p
115
Magnus Eriksson
Dalregementets IF
3:07:56.1127500
+1:03:44.382300
55.2p
116
Boris Granovskiy
OK Linné
3:08:40.1131900
+1:04:28.386700
55.0p
117
Simon Börjeson
Axa SC
3:09:22.1136100
+1:05:10.390900
54.7p
118
Erik Bängs
Rembo IK
3:11:21.1148000
+1:07:09.402800
54.1p
119
Joakim Eliasson
Abb IF SK
3:11:37.1149600
+1:07:25.404400
54.0p
120
Nicklas Höglund
Scania IF
3:15:07.1170600
+1:10:55.425400
52.9p
121
Johan Gunnarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:18:38.1191700
+1:14:26.446500
51.9p
122
Richard Toss
Axa SC
3:20:09.1200800
+1:15:57.455600
51.4p
123
Martin Lundström
Preem IF
3:21:32.1209100
+1:17:20.463900
51.1p
124
Joakim Nilsson
Sundbybergs IK
3:21:39.1209800
+1:17:27.464600
51.0p
125
Christofer Höglund
Scania IF
3:22:46.1216500
+1:18:34.471300
50.7p
126
John Ivarsson
Clas Ohlson IF
3:22:52.1217100
+1:18:40.471900
50.7p
127
Tommie Jonsson
Föne IK
3:24:15.1225400
+1:20:03.480200
50.3p
128
Christian Adolfsson
Reijlers IF
3:24:41.1228000
+1:20:29.482800
50.2p
129
Per Laggar
Sälens IF
3:25:28.1232700
+1:21:16.487500
50.0p
130
Gustav Klock
IK Stern
3:26:56.1241500
+1:22:44.496300
49.6p
131
Jonathan Wigert
Leksands SK
3:27:21.1244000
+1:23:09.498800
49.5p
132
Tomas Bergsten
Fortums FF Stockholm
3:27:59.1247800
+1:23:47.502600
49.3p
133
Hugo Brink
Hudiksvalls IF
3:29:54.1259300
+1:25:42.514100
48.8p
134
Erik Andersson
Bjursås OK
3:30:54.1265300
+1:26:42.520100
48.5p
135
Pär Hedström
Leksand
3:33:41.1282000
+1:29:29.536800
47.8p
136
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
3:37:55.1307400
+1:33:43.562200
46.8p
137
Joakim Söderström
Ibm-Klubben
3:39:52.1319100
+1:35:40.573900
46.3p
138
David Thelander
Nusnäs IF
3:42:36.1335500
+1:38:24.590300
45.7p
139
Johan Randhem
IK Stern
3:43:41.1342000
+1:39:29.596800
45.5p
140
Tobias Lundberg
Hammarby IF SF
3:48:24.1370300
+1:44:12.625100
44.4p
141
Kenny Kalin
IFK Mora SK
3:50:38.1383700
+1:46:26.638500
44.0p
142
Daniel Bylock
Göteborgs SK
3:51:27.1388600
+1:47:15.643400
43.8p
143
Jesper Andersson
Axa SC
3:51:37.1389600
+1:47:25.644400
43.7p
144
Patrik Ljungberg
Umeå OK
3:52:09.1392800
+1:47:57.647600
43.6p
145
Charlie Westergren
Axa SC
4:06:10.1476900
+2:01:58.731700
40.9p
146
Marcus Carlsson
IFK Västerås SK
4:32:41.1636000
+2:28:29.890800
36.6p
147
Andreas Karlsson
Sya SK
5:06:53.1841200
+3:02:41.1096000
32.2p
-
Fredrik Blom
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Stig Jäder
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
23:59:58.8639700
-
-
Linus Jansson
Häverödals IF
23:59:58.8639700
-
-
Mathias Karlsson
OK Alehof
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Carlzon
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Carl Hellblom
Frösö IF
23:59:58.8639700
-
-
Christian Ahlsén
Brudpiga RK
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Mullins
Ikj Haninge
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Mickelsson
Kilafors SK
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Axelsson
Grums SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Stööp
Sågmyra SK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Olov Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Engfeldt
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Gustaf Niord
Sya SK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Häggberg
Brudpiga RK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Alm
Falu IK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Persson
Sälens IF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Andersson
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Anton Sundin
Strängnäs-Malmby OL
23:59:58.8639700
-
-
Karl Bywall
Falu IK
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Sandén
IFK Lidingö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Henninen
Åmots SK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Argårds
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
-
Örjan Brännström
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Hansson
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
-
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Robert Nilsson
Deje SF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Backlund
Leksand
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Ekholm
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Mats Erik Hammar
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Mattes
Edsbyns SK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Berg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Bergander
Avesta OK
23:59:59.8639800
-
-
Per Ove Torstensson
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
-
-
Torbjörn Georgsson
Kungsgårdens SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Näsvall
K4 IF
23:59:59.8639800
-
-
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Söderhielm
Danderyds SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Persson
Ludvika
23:59:59.8639800
-