Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2008-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:01:03.726200
78.3p
2
Lennart Holmström
IF Åland
2:07:24.764300
+6:21.38000
73.9p
3
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
2:10:09.780800
+9:06.54500
72.2p
4
Erik Nilsson
Edsbyns SK
2:16:15.817400
+15:12.91100
68.6p
5
Magnus Graas
OK Linné
2:17:29.824800
+16:26.98500
67.9p
6
Sune Brändholm
Lima IF
2:19:52.839100
+18:49.112800
66.6p
7
Torbjörn Åhman
IFK Arvidsjaur SK
2:20:39.843800
+19:36.117500
66.2p
8
Krister Emanuelsson
Ulricehamns IF
2:21:53.851200
+20:50.124900
65.5p
9
Anders Rehn
Södertälje IF
2:21:56.851500
+20:53.125200
65.5p
10
Mikael Martens
Malungs IF
2:22:25.854400
+21:22.128100
65.2p
11
Anders Svensson
Sundbybergs IK
2:22:36.855500
+21:33.129200
65.2p
12
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:24:00.863900
+22:57.137600
64.5p
13
Åke Albinsson
Bottnaryd IF
2:24:11.865000
+23:08.138700
64.4p
14
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:25:18.871700
+24:15.145400
63.8p
15
Conny Karlsson
Tanums IF
2:25:51.875000
+24:48.148700
63.5p
16
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:26:09.876800
+25:06.150500
63.4p
17
Tom Troberg
IF Åland
2:27:25.884400
+26:22.158100
62.8p
18
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:27:34.885300
+26:31.159000
62.7p
19
Johan Sandsvik
IK Hakarpspojkarna
2:28:32.891100
+27:29.164800
62.3p
20
Lars Johansson
Karbennings GOIF
2:28:33.891200
+27:30.164900
62.3p
21
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
2:29:23.896200
+28:20.169900
61.9p
22
Ulf Eriksson
Hällefors SK
2:29:39.897800
+28:36.171500
61.8p
23
Stefan Örjes
Telia IF, Farsta
2:33:07.918600
+32:04.192300
60.2p
24
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
2:38:04.948300
+37:01.222000
58.1p
25
Erik Andersson
Karlslunds IF SF
2:38:48.952700
+37:45.226400
57.8p
26
Per Bieke
Ibm-Klubben
2:42:32.975100
+41:29.248800
56.4p
27
Michael Eriksson
Oxvretens SK
2:43:38.981700
+42:35.255400
56.0p
28
David Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
2:45:18.991700
+44:15.265400
55.3p
29
Conny Olsson
Sellnäs IF
2:45:24.992300
+44:21.266000
55.3p
30
Mats Andreasson
Söderköpings SK
2:46:51.1001000
+45:48.274700
54.8p
31
Peter Larsson
Sellnäs IF
2:48:51.1013000
+47:48.286700
54.1p
32
Jens Andersson
Häverödals IF
2:48:59.1013800
+47:56.287500
54.0p
33
Mikael Leitner
Ericsson IK
2:56:17.1057600
+55:14.331300
51.6p
34
Tommy Björklund
Ericsson IK
2:56:18.1057700
+55:15.331400
51.6p
35
Christer Norström
Torshälla-Nyby IS
2:58:43.1072200
+57:40.345900
50.8p