Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kristinaloppet
2011-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nina Lintzén
Årsunda IF
1:41:48.610700
77.7p
2
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
1:44:45.628400
+2:57.17600
75.5p
3
Karin Vemhäll
Rembo IK
1:44:49.628800
+3:01.18000
75.4p
4
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
1:49:26.656500
+7:38.45700
72.2p
5
Anna Elffors
Bergeforsens SK
1:50:19.661800
+8:31.51000
71.7p
6
Sofia Pettersson
IFK Sala
1:54:59.689800
+13:11.79000
68.8p
7
Matilda Andersson
Norrbärke SK
1:55:07.690600
+13:19.79800
68.7p
8
Anna Lindgren
Brovallens IF
1:57:29.704800
+15:41.94000
67.3p
9
Elin Lundqvist
Arvika IS
1:59:44.718300
+17:56.107500
66.0p
10
Linnéa Jonsson
Roslags-Länna IF
2:00:54.725300
+19:06.114500
65.4p
11
Linnéa Vemhäll
Rembo IK
2:02:22.734100
+20:34.123300
64.6p
12
Elin Jacobsson
Sya SK
2:04:09.744800
+22:21.134000
63.7p
13
Louise Bergfeldt
Hofors Aif
2:05:17.751600
+23:29.140800
63.1p
14
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
2:06:53.761200
+25:05.150400
62.3p
15
Emma Högberg
Västerås
2:07:44.766300
+25:56.155500
61.9p
16
Caroline Ström
Tierps IF
2:10:02.780100
+28:14.169300
60.8p
17
Sofie Maxe
Zinkgruvans IF
2:11:45.790400
+29:57.179600
60.0p
18
Erika Brömses
Ludvika
2:15:33.813200
+33:45.202400
58.3p
19
Emma Wickman
Ikw Friidrott
2:18:09.828800
+36:21.218000
57.2p
20
Kristin Edquist Servold
Grava SK
2:22:20.853900
+40:32.243100
55.5p
21
Åsa Torsell
IFK Västerås SK
2:24:10.864900
+42:22.254100
54.8p
22
Lisbeth Lidman
OK Kåre
2:24:21.866000
+42:33.255200
54.8p
23
Petra Lundgren
Hällbybrunns IF
2:24:36.867500
+42:48.256700
54.7p
24
Ingegerd Ask
Nynäs IK
2:29:19.895800
+47:31.285000
53.0p
25
Carina Hammarstrand
Sya SK
2:30:05.900400
+48:17.289600
52.7p
26
Sara Ring
Zinkgruvans IF
2:31:00.905900
+49:12.295100
52.4p
27
Caroline Holmberg
Stockholm
2:38:43.952200
+56:55.341400
49.8p
28
Camilla Svedberg Grill
Boxholm-Ekeby SK
2:39:03.954200
+57:15.343400
49.7p
29
Susanne Lindh
Avesta OK
2:41:54.971300
+1:00:06.360500
48.8p
30
Frida Severinsson
OK Nackhe
2:46:45.1000400
+1:04:57.389600
47.4p
31
Anneli Holmen
Staffanstorp
2:47:43.1006200
+1:05:55.395400
47.1p
32
Pernilla Nilsson
Säter
2:56:11.1057000
+1:14:23.446200
44.9p
33
Erika Andersson
Visborgs OK
2:58:31.1071000
+1:16:43.460200
44.3p
34
Susanne Holmberg
OK Södertörn
3:01:59.1091800
+1:20:11.481000
43.4p
35
Filippa Folkjern
Veddarsbo
3:07:12.1123100
+1:25:24.512300
42.2p
36
Malin Gerdin
Nordingrå SK
3:08:14.1129300
+1:26:26.518500
42.0p
37
Annika Blixt
Vänersborg
3:24:37.1227600
+1:42:49.616800
38.6p
38
Nina Brattgjerd
Valskog IK
4:45:48.1714700
+3:04:00.1103900
27.7p
39
Marina Brattgjerd
Valskog IK
5:05:44.1834300
+3:23:56.1223500
25.9p
-
Felice Hedberg
Norbergs SK
23:59:58.8639700
-
-
Elisabet Lindberg
Vårby IK
23:59:58.8639700
-
-
Kristina Lamberg
Järlåsa IF
23:59:59.8639800
-