Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Skimaraton
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:54:13.685220
84.6p
2
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
1:55:51.695090
+1:38.9770
83.1p
3
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:56:55.701420
+2:42.16100
82.2p
4
Tomas Löfgren
Kvarnsvedens GOIF SK
1:58:50.712920
+4:37.27600
80.6p
5
Linus Larsson
Ulricehamns IF
2:00:04.720390
+5:51.35070
79.5p
6
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:00:05.720460
+5:52.35140
79.5p
7
Andreas Argårds
IFK Mora SK
2:00:11.721030
+5:58.35710
79.5p
8
Anders Eriksson
IFK Mora SK
2:01:16.727570
+7:03.42250
78.6p
9
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
2:02:11.733040
+7:58.47720
77.9p
10
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:04:16.745550
+10:03.60230
76.3p
11
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:06:01.756060
+11:48.70740
75.0p
12
Björn Henninen
Åmots SK
2:06:56.761500
+12:42.76180
74.3p
13
Gustav Hall
IFK Mora SK
2:07:40.765970
+13:27.80650
73.8p
14
Johan Nordlund
Göteborgs SK
2:08:15.769440
+14:02.84120
73.4p
15
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:12:53.797210
+18:39.111890
70.3p
16
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:15:09.810810
+20:55.125490
68.9p
17
Lars Bleckur
IK Jarl Rättvik
2:16:27.818620
+22:14.133300
68.1p
18
Thobias Berggren
Hällefors SK
2:18:29.830870
+24:16.145550
67.0p
19
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
2:19:19.835890
+25:06.150570
66.5p
20
Fredrik Frykberg
Domnarvets GOIF
2:19:34.837360
+25:21.152040
66.3p
21
Fredrik Israelsson
Brovallens IF
2:20:34.843300
+26:20.157980
65.8p
22
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:23:18.859730
+29:05.174410
64.3p
23
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:23:27.860620
+29:14.175300
64.2p
24
Joachim Gustafsson
Stora Tuna IK SK
2:25:17.871630
+31:04.186310
63.3p
25
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:28:02.888100
+33:48.202780
61.9p
26
Magnus Nilsson
Hällbybrunns IF
2:28:14.889340
+34:01.204020
61.8p
27
Rasmus Kristensen
Garphyttans IF
2:28:53.893220
+34:40.207900
61.5p
28
David Hellberg
Sågmyra SK
2:30:13.901270
+36:00.215950
60.8p
29
Daniel Blomster
IF Åland
2:32:57.917660
+38:44.232340
59.5p
30
Jonas Engfeldt
Sundbybergs IK
2:39:13.955230
+45:00.269910
56.8p
31
Henrik Jalkenäs
Falu IK
2:39:43.958290
+45:30.272970
56.6p
32
Martin Björling
Räddningstjänsten Dala Mitt
2:41:11.967080
+46:58.281760
56.0p
33
Jonas Hagberg
OK Linné
2:43:29.980800
+49:15.295480
55.1p
34
Anders Richardsson
Falu IK
2:43:58.983700
+49:44.298380
54.9p
35
Robert Lundgren
Leksands SK
2:44:26.986590
+50:13.301270
54.7p
36
Niklas Brömses
Peab Fritid
2:44:38.987740
+50:25.302420
54.7p
37
Johan Forslund
Domnarvets GOIF
2:44:43.988240
+50:30.302920
54.6p
38
Mattias Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:45:18.991750
+51:05.306430
54.4p
39
Adam Reger
Stora Tuna IK SK
2:45:53.995210
+51:39.309890
54.2p
40
Anders Borgström
Stockholm
2:46:08.996700
+51:54.311380
54.1p
41
Jan Henriksen
Köpenhamn
2:46:43.1000290
+52:30.314970
53.9p
42
Nikolaj Lemb Larsen
Köpenhamn
2:48:47.1012650
+54:34.327330
53.1p
43
Jakob Minell
Axa SC
2:48:51.1013080
+54:38.327760
53.1p
44
Tobias Eriksson
Räddningstjänsten Dala Mitt
2:49:20.1015900
+55:06.330580
52.9p
45
Joakim Eliasson
Abb IF SK
2:49:48.1018770
+55:35.333450
52.7p
46
Daniel Bengtsson
IFK Västerås SK
2:51:25.1028410
+57:11.343090
52.2p
47
Anders Helander
Domnarvets GOIF
2:53:07.1038650
+58:54.353330
51.6p
48
Andreas Thomsen
Köpenhamn
2:53:39.1041870
+59:26.356550
51.4p
49
Björn Eriksson
Domnarvets GOIF
2:53:41.1042060
+59:28.356740
51.4p
50
Markus Nilsson
Golvab
2:53:59.1043800
+59:45.358480
51.3p
51
Martin Östberg
Borlänge
2:54:02.1044130
+59:49.358810
51.3p
52
Mats Linder
Domnarvets GOIF
2:57:18.1063780
+1:03:05.378460
50.2p
53
Hans Hedin
Karlsbyhedens IK
2:57:35.1065420
+1:03:22.380100
50.1p
54
Erik Lundin
Axa SC
2:57:46.1066560
+1:03:33.381240
50.0p
55
Mats Erik Hammar
Grycksbo IF OK
2:59:15.1075480
+1:05:02.390160
49.6p
56
Erik Alm
Falu IK
3:06:48.1120720
+1:12:35.435400
47.3p
57
Erik Häggberg
Brudpiga RK
3:08:01.1128070
+1:13:48.442750
47.0p
58
Martin Angbjär
Rejlers IF
3:08:31.1131080
+1:14:18.445760
46.8p
59
Tobias Nisser
Gagnefs IF
3:09:03.1134260
+1:14:50.448940
46.7p
60
Johan Wester
Medle SK
3:11:24.1148310
+1:17:10.462990
46.0p
61
Benjamin Bjedsted Pedersen
Köpenhamn
3:17:40.1185950
+1:23:27.500630
44.4p
62
Per Askvid
Källbottens IK
3:18:44.1192310
+1:24:30.506990
44.1p
63
Tomas Fogelberg
Medle SK
3:20:44.1204320
+1:26:31.519000
43.6p
64
Mikael Asplund
Linköpings SK
3:22:11.1213000
+1:27:57.527680
43.3p
65
Mikael Lenne
Kvarnsvedens GOIF SK
3:23:18.1219760
+1:29:05.534440
43.0p
66
Mattias Lundén
Axa SC
3:24:56.1229590
+1:30:43.544270
42.6p
67
Rikard Petersson
Axa SC
3:25:00.1229980
+1:30:47.544660
42.6p
68
Max Lobermeyer
Köpenhamn
3:40:57.1325660
+1:46:44.640340
39.2p
69
Morten Sørensen
Köpenhamn
3:41:35.1329410
+1:47:21.644090
39.1p
70
Anderssen Ritz
Jon SK
3:52:40.1395990
+1:58:27.710670
37.0p