Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 731[
1
2
]
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Hedlund
Granbergsdals IF
1:54:36.687500
69.2p
2
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
1:56:08.696710
+1:32.9110
68.0p
3
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
1:57:57.707610
+3:21.20010
66.6p
4
Anna Karin Landerdahl
Hägersta GF
2:04:09.744830
+9:33.57230
62.1p
5
Karin Forsberg
Karlslunds IF SF
2:08:37.771670
+14:01.84070
59.3p
6
Elin Jacobsson
Sya SK
2:10:29.782860
+15:53.95260
58.2p
7
Emma Fransson
Karlslunds IF SF
2:28:22.890180
+33:46.202580
49.4p
8
Elisabet Halvarsson
Karlslunds IF SF
2:28:25.890480
+33:49.202880
49.4p
9
Ulrika Mårtensson
Eskilstuna IK
2:28:50.892970
+34:14.205370
49.2p
10
Kristina Matsson
Granbergsdals IF
2:31:09.906890
+36:33.219290
48.2p
11
Kimberly Nilsson
Karlslunds IF SF
2:31:33.909280
+36:57.221680
48.1p
12
Jennie Pettersson
Visborgs OK
2:31:45.910420
+37:09.222820
48.0p
13
Berith Karlsson
Sya SK
2:31:48.910730
+37:12.223130
48.0p
14
Caroline Sjöberg
Mullhyttans IF
2:32:19.913830
+37:43.226230
47.8p
15
Cecilia Bang-Melchior
IK Stern
2:34:53.929250
+40:17.241650
46.8p
16
Susanne Jarl
Garphyttans IF
2:36:58.941700
+42:22.254100
46.0p
17
Miriam Persson
IK Stern
2:37:02.942160
+42:26.254560
46.0p
18
Sara Ring
Zinkgruvans IF
2:39:39.957800
+45:03.270200
45.1p
19
Magdalena Seger Bergl
Kumla SF
2:41:54.971360
+47:18.283760
44.3p
20
Karin Gusafsson
Hagaby GOIF
2:42:18.973720
+47:42.286120
44.2p
21
Katarina Rönnbacka
Norabygdens SK
2:43:15.979410
+48:39.291810
43.8p
22
Kristina Molin
Kumla SF
2:43:35.981400
+48:59.293800
43.7p
23
Malin Josephson
Spirit IF
2:44:32.987170
+49:56.299570
43.4p
24
Maria Schirren
Strängnäs-Malmby OL
2:45:21.992000
+50:45.304400
43.2p
25
Therese Ljunghaga
Granbergsdals IF
2:47:20.1003950
+52:44.316350
42.5p
26
Christina Nilsson
Garphyttans IF
2:50:27.1022620
+55:51.335020
41.6p
27
Johanna Hallberg
Umeå OK
2:50:48.1024720
+56:12.337120
41.5p
28
Eeva Päiväniemi
Laxå OK
2:53:06.1038560
+58:30.350960
40.8p
29
Catarina Andersson
Kjula IF
2:54:04.1044330
+59:28.356730
40.5p
30
Åsa Wallson
Abb Stals IF
2:55:19.1051870
+1:00:43.364270
40.2p
31
Annelie N Ryberg
Zinkgruvans IF
2:55:28.1052720
+1:00:52.365120
40.1p
32
Madelene Eklund
Hagfors SF
2:58:00.1067910
+1:03:24.380310
39.5p
33
Karin Fogelqvist
Zinkgruvans IF
2:59:21.1076000
+1:04:45.388400
39.1p
34
Sara Hillbom
Finspångs SOK
3:00:05.1080420
+1:05:29.392820
38.9p
35
Sara Abrahamsson
Axa SC
3:00:34.1083300
+1:05:58.395700
38.8p
36
Maria Gunnarsson
Zinkgruvans IF
3:02:10.1092960
+1:07:34.405360
38.4p
37
Sandra Burén
Hägersta GF
3:04:46.1108540
+1:10:10.420940
37.7p
38
Johanna Börjesson
Sälens IF
3:07:36.1125540
+1:13:00.437940
37.0p
39
Irene Larsson
Kristinehamns OK
3:08:01.1128010
+1:13:25.440410
37.0p
40
Nina Lundh
Granbergsdals IF
3:10:59.1145800
+1:16:23.458200
36.3p
41
Marja Persson
Zinkgruvans IF
3:17:55.1187450
+1:23:19.499850
34.8p
42
Karin Khaled
Kristinehamns OK
3:28:31.1251030
+1:33:55.563430
32.7p
43
Helena Johansson
Zinkgruvans IF
3:46:53.1361280
+1:52:17.673680
29.6p
-
Anna Sofie Bark
Linköpings OK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Hultin
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Matilda Andersson
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
-
-
Malin Landerdahl
Hägersta GF
23:59:59.8639800
-
-
Linnea Fennhagen
Almby IK
23:59:59.8639800
-
-
Antje Torstensson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Liv Fahlen
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Eriksson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
1:38:01.588010
86.2p
2
Anders Palmér
Karlslunds IF SF
1:38:04.588390
+3.280
86.1p
3
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:38:07.588670
+6.560
86.1p
4
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
1:39:04.594310
+1:03.6200
84.9p
5
David Andersson
Göteborgs SK
1:39:10.594970
+1:09.6860
84.7p
6
Olle Sjöström
Karlslunds IF SF
1:40:07.600670
+2:06.12560
83.6p
7
Fredrik Persson
New Sweden
1:41:22.608150
+3:21.20040
82.1p
8
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:42:34.615320
+4:33.27210
80.8p
9
Tobias Johansson
Axa SC
1:43:05.618420
+5:04.30310
80.2p
10
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
1:43:21.620030
+5:20.31920
79.9p
11
Staffan Johansson
Linköpings SK
1:43:25.620460
+5:24.32350
79.8p
12
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
1:44:00.623940
+5:59.35830
79.2p
13
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
1:44:23.626250
+6:22.38140
78.8p
14
Anders Ericsson
Granbergsdals IF
1:46:25.638440
+8:24.50330
76.7p
15
Oskar Kanmert Gustaf
Tunafors SK
1:46:33.639260
+8:32.51150
76.5p
16
Oscar Nilsson
Karlslunds IF SF
1:46:39.639800
+8:37.51690
76.4p
17
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
1:46:45.640430
+8:44.52320
76.3p
18
Ulf Johansson
Grava SK
1:46:50.640940
+8:49.52830
76.2p
19
Simon Undemar
Karlslunds IF SF
1:46:53.641220
+8:52.53110
76.2p
20
Jakob Altgärde
IF Hallby SOK
1:47:16.643550
+9:15.55440
75.8p
21
Erik Malm
Karlslunds IF SF
1:47:20.643960
+9:19.55850
75.7p
22
Johan Jönsson
Karlslunds IF SF
1:47:23.644250
+9:22.56140
75.7p
23
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
1:47:29.644890
+9:28.56780
75.6p
24
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
1:47:31.645040
+9:30.56930
75.6p
25
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:47:53.647290
+9:52.59180
75.2p
26
Marcus Ekholm
Ulvsby IF
1:48:18.649720
+10:17.61610
74.8p
27
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
1:49:07.654660
+11:06.66550
74.0p
28
Jörgen Johnsson
Hällbybrunns IF
1:49:12.655130
+11:11.67020
74.0p
29
Mathias Lidson
Kumla SF
1:49:20.655940
+11:19.67830
73.8p
30
Johan Furunäs
IFK Mariefred
1:50:01.660040
+12:00.71930
73.2p
31
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
1:50:11.661080
+12:10.72970
73.0p
32
Niklas Olsen
Grava SK
1:50:38.663730
+12:37.75620
72.6p
33
Henrik Landström
Säffle SK
1:50:44.664340
+12:43.76230
72.5p
34
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
1:50:51.665070
+12:50.76960
72.4p
35
Leif Törnqvist
Norabygdens SK
1:50:52.665120
+12:51.77010
72.4p
36
Peter Ettling
Skogspojkarnas OK
1:51:02.666110
+13:01.78000
72.3p
37
Peter Jellwert
Karlslunds IF SF
1:51:25.668460
+13:24.80350
71.9p
38
Örjan Eriksson
Karlslunds IF SF
1:51:53.671280
+13:52.83170
71.5p
39
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
1:52:08.672700
+14:06.84590
71.3p
40
Torbjörn Eliasson
Korsnäs IF SK
1:52:14.673330
+14:13.85220
71.2p
41
Markus Jansson
Garphyttans IF
1:52:34.675330
+14:33.87220
70.9p
42
Pär Ingelström
IFK Västerås SK
1:52:42.676140
+14:41.88030
70.8p
43
Per Janzon
Arboga SK
1:53:25.680410
+15:24.92300
70.2p
44
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
1:53:31.681020
+15:30.92910
70.1p
45
Joakim Bellander
Strängnäs SK
1:53:48.682740
+15:47.94630
69.9p
46
Tomas Larsson
Karlslunds IF SF
1:54:03.684270
+16:02.96160
69.7p
47
Pär Wedin
Garphyttans IF
1:54:12.685110
+16:11.97000
69.5p
48
Krister Jonsson
IFK Mariefred
1:54:14.685370
+16:13.97260
69.5p
49
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
1:54:15.685410
+16:14.97300
69.5p
50
Jörgen Nilsson
Granbergsdals IF
1:54:16.685570
+16:15.97460
69.5p
51
Anton Östlin
Björkfors GOIF
1:54:19.685830
+16:18.97720
69.4p
52
Mikael Andersson
Grava SK
1:54:31.687070
+16:30.98960
69.3p
53
Antonio Cicchetti
Torshälla-Nyby IS
1:55:00.689990
+16:59.101880
68.9p
54
Gustaf Niord
Sya SK
1:55:44.694320
+17:43.106210
68.3p
55
Joel Hultin
Garphyttans IF
1:55:47.694670
+17:46.106560
68.2p
56
Jonas Johansson
IK Stern
1:56:05.696440
+18:04.108330
68.0p
57
Magnus Dahlgren
IFK Västerås SK
1:56:07.696640
+18:06.108530
68.0p
58
Peter Gustavsson
Team Esplanad
1:56:14.697300
+18:12.109190
67.9p
59
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
1:56:19.697820
+18:18.109710
67.8p
60
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
1:56:20.697910
+18:19.109800
67.8p
61
Lars Forsman
Garphyttans IF
1:56:21.698080
+18:20.109970
67.8p
62
Andreas Wannberg
Västerås SOK
1:56:23.698200
+18:21.110090
67.8p
63
Kent Lindgren
Kvarnsvedens GOIF SK
1:56:24.698350
+18:23.110240
67.8p
64
Pontus Bengtsson
Karlslunds IF SF
1:56:30.698990
+18:29.110880
67.7p
65
Ulf Ekelund
Karlslunds IF SF
1:56:32.699130
+18:31.111020
67.6p
66
Daniel Frehde
Karlslunds IF SF
1:56:39.699850
+18:38.111740
67.6p
67
Erik Höglund
Karlslunds IF SF
1:56:40.699920
+18:39.111810
67.5p
68
Jonas Fogelberg
Västvärmlands OK
1:57:01.702050
+19:00.113940
67.3p
69
Erik Nissle
Linköpings SK
1:57:03.702270
+19:02.114160
67.2p
70
Magnus Svensson
OK Kolmården
1:57:11.703040
+19:10.114930
67.1p
71
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
1:57:49.706860
+19:48.118750
66.6p
72
Mikael Munther
Baggetorps IF
1:58:05.708480
+20:04.120370
66.4p
73
Nicklas Eriksson
Gamleby OK
1:58:46.712580
+20:45.124470
65.9p
74
Johan Holmberg
Ernst & Young SK
1:58:57.713670
+20:56.125560
65.8p
75
Åke Svensson
Sisu Forshaga SK
1:58:59.713890
+20:58.125780
65.8p
76
Ludvig Eriksson
Oxvretens SK
1:59:06.714520
+21:05.126410
65.7p
77
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
1:59:31.717020
+21:30.128910
65.4p
78
Terho Uksila
Hägersta GF
1:59:47.718670
+21:46.130560
65.2p
79
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
2:00:07.720640
+22:06.132530
64.9p
80
Andreas Söderling
Karlslunds IF SF
2:00:44.724360
+22:43.136250
64.5p
81
Johan Sundén
Västerås SOK
2:00:47.724620
+22:46.136510
64.5p
82
Håkan Melin
Mälarö SOK
2:00:47.724660
+22:46.136550
64.5p
83
Mikael Nornvik
Karlslunds IF SF
2:00:49.724840
+22:48.136730
64.4p
84
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:01:02.726150
+23:01.138040
64.3p
85
Tobias Landström
Bengtsfors Bois
2:01:15.727480
+23:14.139370
64.1p
86
Mats Larsson
Karlslunds IF SF
2:01:25.728420
+23:24.140310
64.0p
87
Jonas Eriksson
Laxå OK
2:01:45.730400
+23:43.142290
63.8p
88
Peter Warlich
Linköpings SK
2:02:07.732630
+24:06.144520
63.5p
89
Göran Isaksson
Nyköpings OK
2:02:09.732880
+24:08.144770
63.5p
90
Andreas Pantzar
Karlslunds IF SF
2:02:19.733800
+24:17.145690
63.4p
91
Marcus Andersson
Göteborgs SK
2:02:19.733830
+24:18.145720
63.4p
92
Tony Duberg
Norabygdens SK
2:02:19.733890
+24:18.145780
63.4p
93
Stig Johansson
Axa SC
2:02:32.735140
+24:31.147030
63.2p
94
Mikael Vesterlund
Strängnäs SK
2:02:38.735740
+24:37.147630
63.2p
95
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:02:56.737570
+24:55.149460
63.0p
96
Ari Hyvönen Berg
Karlslunds IF SF
2:02:58.737730
+24:57.149620
62.9p
97
Sven Nilsson
IF Start
2:03:04.738330
+25:03.150220
62.9p
98
Ola Hellström
Almby IK
2:03:24.740300
+25:22.152190
62.7p
99
Thomas Caldenius
Sundbybergs IK
2:03:34.741310
+25:33.153200
62.5p
100
Jonathan Landerdahl
Hägersta GF
2:03:35.741430
+25:34.153320
62.5p
101
Kaj Sandström
Vingåkers OK
2:03:35.741450
+25:34.153340
62.5p
102
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:03:56.743560
+25:55.155450
62.3p
103
Per Carlborg
Nyköpings OK
2:03:59.743830
+25:58.155720
62.3p
104
Fredrik Persson
IK Stern
2:04:05.744480
+26:04.156370
62.2p
105
Jonny Lundberg
SK Ringen
2:04:23.746220
+26:22.158110
62.0p
106
David Askenteg
Linköpings SK
2:04:24.746370
+26:23.158260
62.0p
107
Magnus Ringh
Axa SC
2:04:25.746470
+26:24.158360
62.0p
108
Anton Sundin
Strängnäs-Malmby OL
2:04:36.747590
+26:35.159480
61.8p
109
Robert Bernhardsson
Arboga SK
2:04:51.749010
+26:50.160900
61.7p
110
Staffan Ericsson
Granbergsdals IF
2:04:52.749100
+26:50.160990
61.7p
111
Anders Holm
Karlslunds IF SF
2:04:57.749670
+26:56.161560
61.6p
112
Torbjörn Karlsson
IF Hallby SOK
2:05:09.750800
+27:07.162690
61.5p
113
Jonas Pettersson
Zinkgruvans IF
2:05:18.751740
+27:17.163630
61.4p
114
Roger Berggren
Boxholm-Ekeby SK
2:05:51.755040
+27:50.166930
61.0p
115
Henrik Rundberg
Brohyttans IF
2:06:00.755990
+27:59.167880
60.9p
116
Erik Olofsson
Östansjö SK
2:06:02.756100
+28:00.167990
60.9p
117
Tony Larsson
Karlslunds IF SF
2:06:04.756330
+28:03.168220
60.9p
118
Martin Regborn
Hagaby GOIF
2:06:12.757120
+28:11.169010
60.8p
119
Peter Norrmén
Karlslunds IF SF
2:06:15.757420
+28:14.169310
60.8p
120
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:06:47.760630
+28:46.172520
60.4p
121
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:07:09.762840
+29:08.174730
60.2p
122
Henrik Carlsson
Hällbybrunns IF
2:07:18.763750
+29:17.175640
60.1p
123
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
2:07:27.764620
+29:26.176510
60.0p
124
Dan Ove Höök
Arboga SK
2:07:31.765000
+29:29.176890
60.0p
125
Leif Parmlind
Norrbärke SK
2:07:55.767480
+29:54.179370
59.7p
126
Jim Sohlman
Karlslunds IF SF
2:07:56.767530
+29:55.179420
59.7p
127
Patrik Johansson
Östansjö SK
2:08:00.767990
+29:59.179880
59.7p
128
Anders Edlund
Garphyttans IF
2:08:06.768590
+30:05.180480
59.6p
129
Peter Kihlström
Granbergsdals IF
2:08:09.768850
+30:08.180740
59.6p
130
Jan Ingeson
Skogspojkarnas OK
2:08:23.770230
+30:22.182120
59.5p
131
Joakim Jansson
Örebro Poliskårs IF
2:08:24.770340
+30:23.182230
59.4p
132
Dag Sandblom
Garphyttans IF
2:08:35.771400
+30:33.183290
59.3p
133
Peter Jarl
IFK Helsingborg
2:08:43.772210
+30:42.184100
59.3p
134
Martin Oppermann
Skogspojkarnas OK
2:08:43.772280
+30:42.184170
59.3p
135
Albin Arlebo
Karlslunds IF SF
2:08:52.773190
+30:51.185080
59.2p
136
Jaakko Aho
Kristinehamns OK
2:09:07.774630
+31:06.186520
59.0p
137
Johnny Sörman
Wedevågs IF
2:09:17.775600
+31:15.187490
58.9p
138
Leif Åhman
Hägersta GF
2:09:18.775730
+31:17.187620
58.9p
139
Björn Bergqvist
Garphyttans IF
2:09:23.776250
+31:22.188140
58.9p
140
Kurt-Arne Eknor
Vattenfalls IF Trollhättan
2:09:33.777280
+31:32.189170
58.8p
141
Peter Nilsson
Björneborgs SK
2:09:52.779130
+31:51.191020
58.6p
142
Rasmus Gustafsson
Ikj Haninge
2:09:53.779200
+31:51.191090
58.6p
143
Henrik Wåhlström
Karlslunds IF SF
2:10:11.781040
+32:10.192930
58.4p
144
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:10:11.781070
+32:10.192960
58.4p
145
Fredrik Danielsson
Sya SK
2:10:25.782470
+32:24.194360
58.2p
146
Johan Hein
Sas-Klubben
2:10:57.785620
+32:56.197510
57.9p
147
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
2:11:03.786220
+33:02.198110
57.9p
148
Anders Eriksson
Forssa IK
2:11:05.786450
+33:04.198340
57.9p
149
Staffan Juliusson
Karlslunds IF SF
2:11:20.787940
+33:19.199830
57.7p
150
Tomas Hagström
Sya SK
2:11:26.788580
+33:25.200470
57.7p
151
Tommy Seger
Karlslunds IF SF
2:11:35.789480
+33:34.201370
57.6p
152
Victor Hein
Sas-Klubben
2:11:50.790970
+33:49.202860
57.4p
153
Jonas Georgsson
Hofors Aif
2:12:05.792470
+34:04.204360
57.3p
154
Magnus Nilsson
Karlslunds IF SF
2:12:23.794240
+34:22.206130
57.1p
155
Anders Malmstigen
Karlslunds IF SF
2:12:27.794690
+34:26.206580
57.1p
156
Per Öberg
OK Hällen
2:12:33.795230
+34:32.207120
57.0p
157
Krister Nyrén
Heds IF
2:12:37.795630
+34:36.207520
57.0p
158
Mikael Nylander
Assa Korpklubb
2:12:45.796490
+34:44.208380
56.9p
159
Per Edlund
Grytgöls IK
2:12:48.796700
+34:46.208590
56.9p
160
Magnus Karlsson
Grava SK
2:12:48.796760
+34:47.208650
56.9p
161
Göran Johansson
SK Ringen
2:12:49.796870
+34:48.208760
56.9p
162
Johan Tähtinen
Karlslunds IF SF
2:12:59.797810
+34:58.209700
56.8p
163
Anders Brüning
IK Nocout.se
2:13:01.798030
+35:00.209920
56.8p
164
Mats Friberg
Sundbybergs IK
2:13:04.798330
+35:03.210220
56.7p
165
Lars Jonhed
Korsnäsverkens KK
2:13:04.798390
+35:03.210280
56.7p
166
Tony Berger
Heds IF
2:13:08.798730
+35:07.210620
56.7p
167
Joakim Bergfors
IK Stern
2:13:20.799930
+35:19.211820
56.6p
168
Urban Forsmoo
Grönbo IF
2:13:23.800240
+35:22.212130
56.6p
169
Johan Persson
Hagaby GOIF
2:13:36.801500
+35:34.213390
56.5p
170
Markus Wiklund
Karlslunds IF SF
2:13:44.802310
+35:43.214200
56.4p
171
Johan Eklund
Nacka Värmdö SK
2:13:49.802820
+35:48.214710
56.3p
172
Magnus Berg
Garphyttans IF
2:13:50.802950
+35:49.214840
56.3p
173
Erik Säretun
Karlslunds IF SF
2:13:52.803120
+35:51.215010
56.3p
174
Stig Trolin
Ramsjö SK
2:14:27.806620
+36:26.218510
56.0p
175
Åke Lantz
IFK Sala
2:14:32.807150
+36:31.219040
55.9p
176
Maths Sestorp
Linköpings SK
2:14:44.808380
+36:43.220270
55.8p
177
Ulf Wiklund
OK Kolmården
2:14:55.809430
+36:54.221320
55.7p
178
Daniel Schön
Vassunda IF
2:15:06.810590
+37:05.222480
55.6p
179
Rickard Hallor
Karlslunds IF SF
2:15:16.811550
+37:15.223440
55.6p
180
Mikael Bilock
Karlslunds IF SF
2:15:29.812820
+37:28.224710
55.4p
181
Jan Ermefjäll
Karlslunds IF SF
2:15:37.813630
+37:36.225520
55.4p
182
Ola Stering
Orsa SK
2:15:42.814110
+37:41.226000
55.3p
183
Johan Lindholm
Karlslunds IF SF
2:16:12.817160
+38:11.229050
55.1p
184
Torbjörn Jansson
Garphyttans IF
2:16:52.821190
+38:51.233080
54.7p
185
Patrik Lindsten
Karlslunds IF SF
2:16:56.821510
+38:55.233400
54.7p
186
Mattias Forsberg
Hassela IF
2:17:08.822720
+39:07.234610
54.6p
187
Michael Bergkvist
Hällefors SK
2:17:11.823000
+39:09.234890
54.6p
188
Dan Eriksson
Björneborgs SK
2:17:12.823130
+39:11.235020
54.5p
189
Inge Pettersson
Hällbybrunns IF
2:17:13.823270
+39:12.235160
54.5p
190
Morgan Gustavsson
Karlslunds IF SF
2:17:15.823430
+39:14.235320
54.5p
191
Per Nobrant
Sya SK
2:17:17.823690
+39:16.235580
54.5p
192
Fredrik Millertsson
Karlslunds IF SF
2:17:54.827390
+39:53.239280
54.2p
193
Magnus Hallblom
OK Tisaren
2:17:59.827850
+39:58.239740
54.1p
194
Michael Sandström
OK Hällen
2:18:00.827920
+39:59.239810
54.1p
195
Patrik Sundgren
Boxholm-Ekeby SK
2:18:16.829550
+40:15.241440
54.0p
196
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:18:22.830180
+40:21.242070
54.0p
197
Bengt Nilsson
Sköllersta IF
2:18:24.830310
+40:23.242200
53.9p
198
Morgan Pätsi
Karlslunds IF SF
2:18:26.830550
+40:25.242440
53.9p
199
Jakob Carlsson
Länsförsäkringar IF
2:18:28.830760
+40:27.242650
53.9p
200
Johan Alfredsson
Almby IK
2:18:30.830910
+40:29.242800
53.9p
201
Anders Hallgren
IK Stern
2:18:35.831420
+40:34.243310
53.8p
202
Anders Bengtsson
IFK Mora SK
2:18:38.831720
+40:37.243610
53.8p
203
Björn Karlsson
Söderköpings SK
2:18:47.832660
+40:46.244550
53.7p
204
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
2:18:48.832780
+40:47.244670
53.7p
205
Robert Nilsson
Spirit IF
2:19:07.834600
+41:05.246490
53.6p
206
Stefan Risberg
Karlslunds IF SF
2:19:13.835270
+41:12.247160
53.5p
207
Bo Norrman
Kjula IF
2:19:15.835490
+41:14.247380
53.5p
208
Gunnar Fredriksson
Scania IF
2:19:30.836970
+41:29.248860
53.4p
209
Simon Larsson
OK Kolmården
2:19:33.837210
+41:32.249100
53.4p
210
Tobias Israelsson
Kilsmo IK
2:19:35.837490
+41:34.249380
53.3p
211
Anders Larsson
IFK Västerås SK
2:19:46.838500
+41:44.250390
53.3p
212
Erik Hiding
Örebro Poliskårs IF
2:19:51.839040
+41:50.250930
53.2p
213
Pege Tolsheden
Karlslunds IF SF
2:20:01.840080
+42:00.251970
53.1p
214
Torbjörn Kjellén
Östansjö SK
2:20:04.840340
+42:03.252230
53.1p
215
Roland Robertsson
Hällbybrunns IF
2:20:35.843460
+42:34.255350
52.9p
216
Rolf Österberg
Baggetorps IF
2:21:01.846050
+43:00.257940
52.7p
217
P O Olsson
Sundbybergs IK
2:21:07.846640
+43:06.258530
52.6p
218
Erik Johansson
Vilsta IK
2:21:19.847820
+43:18.259710
52.5p
219
Hugo Jansson
Ikj Haninge
2:21:23.848250
+43:22.260140
52.5p
220
Fredrik Lind
Grava SK
2:21:28.848720
+43:27.260610
52.4p
221
Alfred Duse
Enebybergs IF
2:21:39.849800
+43:37.261690
52.4p
222
Martin Sedström
Karlslunds IF SF
2:21:41.850000
+43:39.261890
52.3p
223
Christian Djerf
Örebro Poliskårs IF
2:21:43.850220
+43:42.262110
52.3p
224
Mathias Berglund
IFK Västerås SK
2:21:48.850730
+43:47.262620
52.3p
225
Johan Andersson
Nerikes Kils SK
2:21:50.850980
+43:49.262870
52.3p
226
Emanuel Karlsson
Nerikes Kils SK
2:21:52.851100
+43:50.262990
52.3p
227
Göran Pettersson
Karlslunds IF SF
2:21:54.851330
+43:53.263220
52.2p
228
Peter Eriksson
Bråtens IK
2:22:20.853980
+44:19.265870
52.0p
229
Per-Henry Persson
Norabygdens SK
2:22:23.854280
+44:22.266170
52.0p
230
Erik Fridlund
Fränsta IK
2:22:29.854880
+44:28.266770
52.0p
231
Kai Jokitulppo
Hällbybrunns IF
2:22:32.855110
+44:31.267000
52.0p
232
Urban Johansson
Tunafors SK
2:22:33.855220
+44:32.267110
51.9p
233
Matts Olsén
Linköpings SK
2:22:34.855320
+44:33.267210
51.9p
234
Anders Haglund
Öset Skidor
2:22:35.855430
+44:34.267320
51.9p
235
Niklas Brate
Strängnäs SK
2:22:35.855490
+44:34.267380
51.9p
236
Mattias Hell
Grava SK
2:22:37.855620
+44:36.267510
51.9p
237
Jesper Thuresson
Nerikes Kils SK
2:22:39.855820
+44:38.267710
51.9p
238
Jonas Ringh
Nyköpings OK
2:22:42.856140
+44:41.268030
51.9p
239
Göte Alfredsson
Heds IF
2:22:43.856220
+44:42.268110
51.9p
240
Jimmy Steisjö
Umeå OK
2:22:43.856260
+44:42.268150
51.9p
241
Daniel Lennström
Spirit IF
2:22:46.856520
+44:45.268410
51.8p
242
Stefan Carpman
Axa SC
2:22:47.856630
+44:46.268520
51.8p
243
Henrik Sjövall
Karlslunds IF SF
2:22:57.857670
+44:56.269560
51.8p
244
Stefan Poohl
Karlslunds IF SF
2:23:02.858180
+45:01.270070
51.7p
245
Ola Melén
Ikj Haninge
2:23:14.859330
+45:13.271220
51.6p
246
Magnus Erikssonn
Mälarhöjdens IK
2:23:19.859880
+45:18.271770
51.6p
247
Niklas Axelsson
Täby IS SK
2:23:27.860680
+45:26.272570
51.5p
248
Micael Westerlund
IFK Västerås SK
2:23:30.860960
+45:29.272850
51.5p
249
Rolf Lidskog
Karlslunds IF SF
2:23:31.861080
+45:30.272970
51.5p
250
Thomas Dahlin
I3 IF
2:23:32.861130
+45:31.273020
51.5p
251
Daniel Johansson
Karlslunds IF SF
2:23:48.862760
+45:47.274650
51.4p
252
Per Gustås
Linköpings OK
2:24:06.864560
+46:05.276450
51.2p
253
Mattias Brännström
Grava SK
2:24:09.864870
+46:08.276760
51.2p
254
Lars Ove Hansen
Karlslunds IF SF
2:24:14.865300
+46:12.277190
51.2p
255
Peter Imhagen
Karlslunds IF SF
2:24:14.865390
+46:13.277280
51.2p
256
Peter Rask
Karlslunds IF SF
2:24:19.865860
+46:18.277750
51.1p
257
Anders Byström
Sisu Forshaga SK
2:24:25.866470
+46:24.278360
51.1p
258
Jesper Bjärvall
Karlslunds IF SF
2:24:59.869860
+46:58.281750
50.8p
259
Stefan Welin
Tullinge SK
2:25:12.871120
+47:11.283010
50.7p
260
Mikael Axin
Hagaby GOIF
2:25:14.871340
+47:13.283230
50.7p
261
Mats Eriksson
Mälarhöjdens IK
2:25:16.871510
+47:15.283400
50.7p
262
Edvin Remb
Selånger SOK
2:25:19.871840
+47:18.283730
50.7p
263
Henrik Tegner
Accenture IF
2:25:23.872220
+47:22.284110
50.7p
264
Mats Sandor
Heds IF
2:25:29.872890
+47:28.284780
50.6p
265
Anders Johansson
Hampetorp-Odensbackens IF
2:25:31.873020
+47:30.284910
50.6p
266
Mikael Löfstrand
Axa SC
2:25:40.873950
+47:39.285840
50.5p
267
Niklas Jarl
Garphyttans IF
2:25:48.874790
+47:47.286680
50.5p
268
Dag Sundin
Strängnäs-Malmby OL
2:26:06.876590
+48:05.288480
50.3p
269
Christian Fagerlund
Axa SC
2:26:07.876630
+48:06.288520
50.3p
270
Mikael Johansson
Hampetorp-Odensbackens IF
2:26:16.877590
+48:15.289480
50.3p
271
Alexander Bilock
Karlslunds IF SF
2:26:26.878530
+48:25.290420
50.2p
272
Peter Dyvik
Nybro Ski
2:26:35.879490
+48:34.291380
50.1p
273
Mats Atterstig
Garphyttans IF
2:26:42.880120
+48:41.292010
50.1p
274
Ronny Bengtsson
Mariestads FK
2:26:53.881220
+48:52.293110
50.0p
275
Göran Olsson
Granbergsdals IF
2:26:57.881680
+48:56.293570
50.0p
276
Per Ragnarsson
Ställbergs IK
2:27:27.884650
+49:26.296540
49.8p
277
Fredrik Nyström
Ställbergs IK
2:27:29.884800
+49:27.296690
49.8p
278
Pontus Boström
Vreta Skid o Mk
2:27:33.885270
+49:32.297160
49.7p
279
Johan Hasselwander
Karlslunds IF SF
2:27:46.886580
+49:45.298470
49.6p
280
Magnus Lindersköld Öb
Karlslunds IF SF
2:27:48.886790
+49:47.298680
49.6p
281
Dennis Skog
Filipstads SF
2:27:58.887740
+49:57.299630
49.5p
282
Peter Tesell
Östansjö SK
2:28:13.889200
+50:11.301090
49.4p
283
Lars Holmgård
Kils SF
2:28:29.890830
+50:28.302720
49.3p
284
Fredrik Kristensson
Estuna IF
2:28:33.891240
+50:32.303130
49.3p
285
Lars Andersson
Malungs IF
2:28:40.891920
+50:39.303810
49.3p
286
Erwin Halilowic
Örebro Poliskårs IF
2:28:57.893660
+50:56.305550
49.1p
287
Peter Åslund
Karlslunds IF SF
2:29:15.895490
+51:14.307380
49.0p
288
Erik Nilsson
GOIF Tjalve
2:29:38.897710
+51:37.309600
48.9p
289
Daniel Berg
Sundbybergs IK
2:29:44.898350
+51:43.310240
48.8p
290
Arne Karlsson
Broby GOIF
2:29:44.898380
+51:43.310270
48.8p
291
Lars Erik Tälle
Sya SK
2:29:53.899280
+51:52.311170
48.7p
292
Helge Karlsson
Granbergsdals IF
2:30:00.899990
+51:59.311880
48.7p
293
Carl Eriksson
OK Kolmården
2:30:31.903070
+52:30.314960
48.5p
294
Erik Källiden
Granbergsdals IF
2:30:33.903210
+52:32.315100
48.5p
295
Per Torell
Täby IS SK
2:30:42.904110
+52:41.316000
48.4p
296
Björn Myhrvold
Skogspojkarnas OK
2:31:03.906260
+53:02.318150
48.3p
297
Marcus Hahn
Axa SC
2:31:30.908980
+53:29.320870
48.1p
298
Tomas Karlsson
Heds IF
2:32:24.914320
+54:23.326210
47.7p
299
Erik Bergstedt
Sya SK
2:32:26.914510
+54:25.326400
47.7p
300
Johan Nordskott
Broby GOIF
2:32:30.914990
+54:29.326880
47.7p
301
Marko Määttä
Tunafors SK
2:32:36.915570
+54:35.327460
47.7p
302
Per Hedmark
Sweco IF
2:32:54.917380
+54:53.329270
47.5p
303
Mika Valjus
Hagaby GOIF
2:32:56.917530
+54:55.329420
47.5p
304
Emil Kåberg
Östansjö SK
2:34:11.925080
+56:10.336970
47.1p
305
Henrik Blomkvist
Hagaby GOIF
2:34:31.927070
+56:30.338960
46.9p
306
Ove Ode
IFK Västerås SK
2:34:41.928080
+56:40.339970
46.9p
307
Ulf Nordström
Almby IK
2:34:44.928330
+56:43.340220
46.8p
308
Eric Anderson
OK Dacke
2:34:45.928470
+56:44.340360
46.8p
309
Per-Erik Filipsson
Baggetorps IF
2:34:55.929480
+56:54.341370
46.8p
310
Nils-Olov Åsman
Karlslunds IF SF
2:34:58.929770
+56:57.341660
46.8p
311
Sebastian Helgesson
Club Ski & Run
2:35:34.933300
+57:32.345190
46.5p
312
Peter Elmesiöö
Västerås SOK
2:35:57.935620
+57:56.347510
46.4p
313
Martin Svärd
Svennevads IF
2:36:25.938420
+58:24.350310
46.2p
314
Gabriel Fogelsjöö
Älvsjö AIK SOK
2:36:40.939940
+58:39.351830
46.1p
315
Håkan Liljeqvist
Söderköpings SK
2:36:43.940230
+58:42.352120
46.1p
316
Patrik Karpaty
Karlslunds IF SF
2:36:43.940280
+58:42.352170
46.1p
317
Peter Wildeman
Karlslunds IF SF
2:36:53.941250
+58:52.353140
46.0p
318
Martin Wåhlin Kämped
Myssjö-Ovikens IF
2:36:56.941590
+58:55.353480
46.0p
319
Fredrik Gustafsson
Sya SK
2:37:00.941980
+58:59.353870
46.0p
320
Simo Ylikoski
Ställbergs IK
2:37:01.942090
+59:00.353980
46.0p
321
Rickard Ahlberg
Karlslunds IF SF
2:37:13.943260
+59:12.355150
45.9p
322
Torben Pihl
IK Stern
2:38:04.948300
+1:00:02.360190
45.6p
323
Arto Åkerman
Karlslunds IF SF
2:38:16.949590
+1:00:15.361480
45.5p
324
Leif Axelsson
Boxholm-Ekeby SK
2:38:31.951010
+1:00:30.362900
45.5p
325
Carsten Helland
Karlslunds IF SF
2:38:41.952080
+1:00:40.363970
45.4p
326
Per Arne Andersson
Wedevågs IF
2:38:48.952710
+1:00:47.364600
45.4p
327
Johan Geijer
Axa SC
2:39:59.959820
+1:01:58.371710
44.9p
328
Johan Svensson
Karlslunds IF SF
2:40:47.964690
+1:02:46.376580
44.7p
329
Lars-Åke Lindholm
Frövi IK
2:41:05.966460
+1:03:04.378350
44.6p
330
Robert Forsberg
Kilsmo IK
2:41:54.971390
+1:03:53.383280
44.3p
331
Lars Erik Larsson
Säffle SK
2:41:59.971880
+1:03:58.383770
44.3p
332
Oscar Satrell
Swedbank IF
2:42:00.971910
+1:03:59.383800
44.3p
333
Robert Nilsson
Karlslunds IF SF
2:42:17.973670
+1:04:16.385560
44.2p
334
Sven Röös
Zinkgruvans IF
2:43:03.978200
+1:05:01.390090
43.9p
335
Niklas Karlson
Karlslunds IF SF
2:43:04.978360
+1:05:03.390250
43.9p
336
Adrian Alfredsson
Heds IF
2:43:16.979520
+1:05:15.391410
43.8p
337
Sven Johansson
OK 64 Torpa
2:43:18.979730
+1:05:17.391620
43.8p
338
Magnus Persson
Bankeryds Skid o Mk
2:43:27.980650
+1:05:26.392540
43.8p
339
Joakim Kvist
OK 64 Torpa
2:43:30.980980
+1:05:29.392870
43.8p
340
Stefan Löfdahl
IF Start
2:43:55.983480
+1:05:54.395370
43.6p
341
Michael Grimsland
Brandkårens IK
2:44:02.984190
+1:06:01.396080
43.6p
342
Erik Sjögren
Föllinge IK
2:44:07.984660
+1:06:06.396550
43.6p
343
Pål Ljungberger
Lidingö Frilufsfrämjande
2:44:16.985540
+1:06:15.397430
43.5p
344
Andreas Ohlin
Karlslunds IF SF
2:44:21.986070
+1:06:20.397960
43.5p
345
Mathias Carlsson
Sveaskogs IF
2:44:28.986780
+1:06:27.398670
43.4p
346
Peter Ylsöbäck
Vilsta IK
2:44:40.987980
+1:06:39.399870
43.4p
347
Tomas Marcusson
Karlslunds IF SF
2:44:43.988210
+1:06:42.400100
43.4p
348
Axel Andersson
Bovallstrands SK
2:45:16.991560
+1:07:15.403450
43.2p
349
Per Anders Lis
SK Bore
2:45:20.991900
+1:07:18.403790
43.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
350
Jim Karlsson
Karlslunds IF SF
2:45:23.992270
+1:07:22.404160
43.1p
351
Stig Israelsson
Kilsmo IK
2:45:40.993930
+1:07:39.405820
43.1p
352
Jan Reuter
Granbergsdals IF
2:45:45.994430
+1:07:44.406320
43.0p
353
Erik Haglund
Öset Skidor
2:45:58.995750
+1:07:57.407640
43.0p
354
Peter Andersson
Zinkgruvans IF
2:46:31.999080
+1:08:30.410970
42.8p
355
Jim Augustsson
Strömtorps IK
2:46:33.999270
+1:08:32.411160
42.8p
356
Gert Johansson
Karlslunds IF SF
2:47:02.1002110
+1:09:01.414000
42.6p
357
Magnus Larsson
Axa SC
2:47:25.1004440
+1:09:24.416330
42.5p
358
Peter Kréjci
Karlslunds IF SF
2:48:15.1009480
+1:10:14.421370
42.2p
359
Mårten Åman
Axa SC
2:49:10.1014960
+1:11:09.426850
42.0p
360
Mathias Jansson
Karlslunds IF SF
2:49:14.1015300
+1:11:12.427190
42.0p
361
Niklas Hagman
Zinkgruvans IF
2:51:30.1028940
+1:13:29.440830
41.3p
362
Robin Månbrant
Karlslunds IF SF
2:51:57.1031600
+1:13:55.443490
41.1p
363
Ivan Svensson
Östansjö SK
2:51:58.1031790
+1:13:57.443680
41.1p
364
Peter Stenberg
Karlslunds IF SF
2:52:07.1032670
+1:14:06.444560
41.1p
365
Sven Erik Karlsson
Strömtorps IK
2:52:09.1032830
+1:14:08.444720
41.1p
366
Petter Åman
Axa SC
2:52:28.1034780
+1:14:27.446670
41.0p
367
Magnus Persson
Medåkers IF
2:52:50.1036960
+1:14:49.448850
40.9p
368
Tomas Gustavsson
Ikj Haninge
2:53:22.1040110
+1:15:21.452000
40.7p
369
Jan Åkerling
Karlslunds IF SF
2:53:28.1040750
+1:15:27.452640
40.7p
370
Gunnar Larsson
Kristinehamns OK
2:53:38.1041770
+1:15:37.453660
40.7p
371
Marcus Johansson
Karlslunds IF SF
2:54:52.1049170
+1:16:51.461060
40.3p
372
Daniel Widestedt
Axa SC
2:56:39.1059850
+1:18:38.471740
39.8p
373
Peter Eriksson
Storvreta IK
2:56:53.1061210
+1:18:52.473100
39.8p
374
Heikki Rissanen
Mariestads FK
2:58:14.1069390
+1:20:13.481280
39.4p
375
Mattias Colombo
Eringsboda SK
2:58:41.1072060
+1:20:40.483950
39.3p
376
Christian Harding
Yuppie Ski Club
2:58:53.1073280
+1:20:52.485170
39.2p
377
Anders Joelsson
Finspångs SOK
2:59:55.1079440
+1:21:54.491330
39.0p
378
Jan Ekmark
IFK Mora SK
3:00:06.1080530
+1:22:05.492420
38.9p
379
Tomas Andersson
Grönbo IF
3:00:21.1082060
+1:22:20.493950
38.8p
380
Anton Sporrong
Joa IF
3:00:27.1082660
+1:22:26.494550
38.8p
381
Karl Nilsson
Brohyttans IF
3:00:53.1085210
+1:22:52.497100
38.7p
382
Lars Linderoth
Ibm-Klubben
3:01:16.1087560
+1:23:15.499450
38.6p
383
Magnus Nystrand
Eringsboda SK
3:02:08.1092730
+1:24:07.504620
38.4p
384
Andreas Piirimets
Huddinge SK LF
3:05:25.1112420
+1:27:24.524310
37.6p
385
Fredrik Popovic
Swedbank IF
3:07:24.1124360
+1:29:23.536250
37.1p
386
Gustaf Svensson
Zinkgruvans IF
3:08:04.1128380
+1:30:03.540270
36.9p
387
Martin Eriksson
Sya SK
3:09:43.1138210
+1:31:42.550100
36.6p
388
Per-Ola Thuresson
Kilsmo IK
3:13:30.1160950
+1:35:29.572840
35.7p
389
Torbjörn Marell
Karlslunds IF SF
3:24:33.1227200
+1:46:31.639090
33.4p
390
Fredrik Lajtai
Karlslunds IF SF
3:27:53.1247210
+1:49:52.659100
32.8p
391
Mats Lindås
Enköpings Aif
3:28:53.1253230
+1:50:52.665120
32.6p
392
Jens Andersson
Kumla SF
3:40:16.1321520
+2:02:15.733410
30.7p
393
Tomas Barkman
Bredaryds SOK
3:41:40.1329980
+2:03:39.741870
30.4p
-
Oskar Kalmaru
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
David Nilsson
Atlas Copco IF
23:59:58.8639700
-
-
Per Sjögren
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Ånger
Hällefors SK
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Brunkert
Jalles Tc Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Sebastian Månsson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Christian Ahlsén
Brudpiga RK
23:59:58.8639700
-
-
Oskar Carlborg
OK Hällen
23:59:58.8639700
-
-
Olle Jakobsson
Zinkgruvans IF
23:59:58.8639700
-
-
Mats Bergvall
Östansjö SK
23:59:58.8639700
-
-
Karl-Erik Hagström
Tunafors SK
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Nylander
Assa Korpklubb
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Efternamn
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Brage
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Peder Erixon
Östansjö SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Hallor
Östansjö SK
23:59:59.8639800
-
-
Reinert Hallor
Östansjö SK
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Arlebo
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Lars Wedholm
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Hall
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Harlén
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Johnson
Boo IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Staff
Alecta Kf
23:59:59.8639800
-
-
Lars Frick
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Jönsson
Råneå SK
23:59:59.8639800
-
-
Einar Bodström
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Robertsson
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-
-
Jan-Erik Arntzen
IFK Södertälje
23:59:59.8639800
-
-
Björn Andersson
Strängnäs SK
23:59:59.8639800
-
-
David Nyren
Heds IF
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Brink
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Pettersen
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Jan Bragner
Frövi IK
23:59:59.8639800
-
-
Claes Lagerström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Robert Sandström
Hasselfors GOIF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Larz Andersson
Järnvägsmännens IF
2:14:10.804930
56.1p
2
Ludvig Börjesson
Järnvägsmännens IF
2:14:20.805900
+9.870
56.1p
3
Magnus Allard
Telia IoFF
2:15:39.813850
+1:29.8820
55.3p
4
Håkan Jonsson
IFK Kristinehamn
2:16:17.817630
+2:07.12600
55.0p
5
Jesper Backeborn
Axa SC
2:17:51.827030
+3:40.22000
54.2p
6
Henrik Josefsson
Karlslunds IF SF
2:18:39.831820
+4:28.26790
53.8p
7
Bjarne Sandberg
Axa SC
2:21:34.849300
+7:23.44270
52.4p
8
Mats Hellgren
Team Hellgren
2:22:28.854780
+8:18.49750
52.0p
9
Jimmy Mikiver
IK Westmannia Frisk
2:22:41.856020
+8:30.50990
51.9p
10
Johan Eriksson
Båsenberga Slalom Klubb
2:23:32.861170
+9:22.56140
51.5p
11
Gunnar Johannes
Sas-Klubben
2:23:34.861380
+9:24.56350
51.5p
12
Mathias Lindgren
Vassunda IF
2:23:43.862280
+9:33.57250
51.4p
13
Sven-Inge Eriksson
Sunnansjö IK
2:23:48.862720
+9:37.57690
51.4p
14
Martin Franzén
At-Fritid Arboga
2:23:58.863720
+9:47.58690
51.3p
15
Kenneth Karlberg
Karlslunds IF SF
2:24:16.865500
+10:05.60470
51.2p
16
Peter Lindqvist
Karlslunds IF SF
2:24:17.865610
+10:06.60580
51.2p
17
Jan Erik Lundqvist
Linköpings SK
2:24:21.866020
+10:10.60990
51.1p
18
Magnus Mattsson
Karlslunds IF SF
2:24:38.867720
+10:27.62690
51.0p
Visar resultat 1 till 500 av 731[
1
2
]