15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | John Lagerskog | IFK Arvidsjaur SK | 36:35.219470 | 78.7p | ||||
2 | Peter Thunvall | Ikj Haninge | 37:59.227820 | +1:23.8250 | 75.9p | |||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Niclas Andersson | SK Ringen | 37:16.223560 | 77.3p | ||||
2 | Ulf Tingström | Ikj Haninge | 38:59.233800 | +1:42.10140 | 73.9p | |||
3 | Jonas Nilsson | Vreta Skid o Mk | 39:56.239510 | +2:39.15850 | 72.2p | |||
4 | Lars Martinsson | IFK Grängesberg SK | 40:32.243110 | +3:15.19450 | 71.1p | |||
5 | Per Martinsson | Axa SC | 44:11.265040 | +6:54.41380 | 65.2p | |||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jan Östlund | Valbo Aif | 38:49.232880 | 74.2p | ||||
2 | Sören Sundberg | Högbo GOIF | 39:46.238540 | +56.5560 | 72.5p | |||
3 | Hans Sundberg | Ikj Haninge | 41:10.246970 | +2:20.13990 | 70.0p | |||
4 | Torbjörn Åhman | IFK Arvidsjaur SK | 43:45.262470 | +4:55.29490 | 65.9p | |||
5 | Oskar Nederheim | Ikj Haninge | 44:56.269590 | +6:07.36610 | 64.1p | |||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Heimo Marttila | Filipstads SF | 38:49.232870 | 74.2p | ||||
2 | Lars Hagrot | Sundbybergs IK | 47:37.285640 | +8:47.52670 | 60.5p | |||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Lars Åke Blom | Nyhammars IF | 40:10.240910 | 71.7p | ||||
2 | Lennart Jonsson | IFK Arvidsjaur SK | 43:22.260110 | +3:12.19100 | 66.5p | |||
3 | Tomas Nilsson | FK Göingarna | 43:32.261150 | +3:22.20140 | 66.2p | |||
4 | Clas Göran Öster | Uddevalla SK | 45:36.273530 | +5:26.32520 | 63.2p | |||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Walter Steiner | Falu IK | 26:42.160110 | 71.4p | ||||
2 | Sven-Erik Fjellborg | IFK Kiruna | 27:15.163430 | +33.3220 | 70.0p | |||
3 | Lennart Olsson | Korsnäs IF SK | 29:57.179690 | +3:15.19480 | 63.6p | |||
4 | Yngve Alvén | IK Wilske | 30:58.185780 | +4:16.25570 | 61.6p | |||
5 | Lars Dahlström | Sunnansjö IK | 36:21.218060 | +9:39.57850 | 52.5p | |||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Stig Rune | Gävle SK | 27:42.166150 | 68.8p | ||||
2 | Hans Jansson | Club Ski & Run | 27:58.167750 | +16.1500 | 68.2p | |||
3 | Conny Lagerskog | IFK Arvidsjaur SK | 28:30.170930 | +47.4680 | 66.9p | |||
4 | Artur Forsberg | IF Linden | 28:30.170980 | +48.4730 | 66.9p | |||
5 | Elof Höglund | Timrå SOK | 29:44.178380 | +2:02.12130 | 64.1p | |||
6 | Bror Olofsson | Järnvägarnas SK | 29:45.178480 | +2:03.12230 | 64.1p | |||
7 | Jan-Olov Jonsson | Strömsbergs IF | 30:00.179980 | +2:18.13730 | 63.5p | |||
8 | Lars Halvarsson | Särna SK | 46:29.278850 | +18:47.112600 | 41.0p | |||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Riku Kyllönen | Sundbybergs IK | 29:27.176670 | 64.7p | ||||
2 | Görgen Segerlund | Kukkola IF | 30:08.180760 | +40.3990 | 63.3p | |||
3 | Kjell Carlgren | OK Alehof | 30:28.182780 | +1:01.6010 | 62.6p | |||
4 | Göran Pettersson | Göteborgs SK | 31:22.188100 | +1:54.11330 | 60.8p | |||
5 | Åke Leverin | Väsby SK | 33:15.199420 | +3:47.22650 | 57.4p | |||
6 | Hjalmar Nordquist | Kopparbergs IF | 35:37.213690 | +6:10.36920 | 53.5p | |||
7 | Jan Martinsson | Abb IF SK | 37:41.226080 | +8:14.49310 | 50.6p | |||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Helmer Furunäs | IFK Grängesberg SK | 33:52.203140 | 56.3p | ||||
2 | Per-Åke Persson | Sunnansjö IK | 45:52.275190 | +12:00.71950 | 41.6p | |||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ellinor Bergman | Sundbybergs IK | 17:08.102790 | 55.1p | ||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Marie Perrault | Hällbybrunns IF | 14:02.84130 | 67.3p | ||||
2 | Annelie Jungland | Högsäters GF | 14:27.86690 | +25.2460 | 65.3p | |||
3 | Anne Li Widén | Sundbybergs IK | 14:35.87420 | +32.3190 | 64.7p | |||
4 | Anna Åberg | Ikj Haninge | 14:38.87730 | +36.3500 | 64.5p | |||
5 | Daniela Profir | Sundbybergs IK | 15:20.91970 | +1:18.7740 | 61.5p | |||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Anna Evaldsson Ikj | Haninge SOK | 13:46.82510 | 68.6p | ||||
2 | Christina Holm | IK Rex | 16:15.97450 | +2:29.14840 | 58.1p | |||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Lubov Pospeshina | IFK Skövde SK | 14:47.88660 | 63.8p | ||||
2 | Karin Rabe | Ulriksbergs IK | 15:28.92720 | +40.3960 | 61.0p | |||
3 | Agneta Öster | Uddevalla SK | 16:42.100110 | +1:54.11350 | 56.5p | |||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ulla Britt Östman | Tymer | 29:03.174280 | 32.5p | ||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Eivor Lindgren | Fåkers IK | 16:48.100720 | 56.2p | ||||
2 | Gerd Eriksson | Offerdals SK | 19:27.116630 | +2:39.15810 | 48.5p | |||
3 | Gun Eriksson | Offerdals SK | 19:48.118730 | +3:00.17910 | 47.7p | |||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Doris Bertilsson | Bodens SK | 22:31.135010 | 41.9p | ||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ruth Svensson | Norabygdens SK | 19:57.119640 | 47.3p |