Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vintermilen
2011-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Ek
Nyköpings OK
29:35.177400
85.0p
2
Claes Malm
Vikbolandet
29:48.178700
+13.1200
84.4p
3
Jonas Brahm
Kimstad GOIF
30:01.180000
+26.2500
83.8p
4
Mats Andreasson
Söderköpings SK
30:24.182300
+49.4800
82.7p
5
Mats Lundh
OK Kolmården
30:36.183500
+1:01.6000
82.2p
6
Ulf Ericsson
OK Hällen
30:57.185600
+1:22.8100
81.2p
7
Tommy Jonsson
Nordea
31:43.190200
+2:08.12700
79.3p
8
Fredrik Lagerkrantz
Kolmården Mtb
32:08.192700
+2:33.15200
78.3p
9
Robbin Kantarp
Brukskorpen Finspång
32:32.195100
+2:57.17600
77.3p
10
Magnus Svensson
OK Kolmården
32:45.196400
+3:10.18900
76.8p
11
Joel Birath
OK Kolmården
32:54.197300
+3:19.19800
76.4p
12
Håkan Linder
GOIF Tjalve
32:54.197300
+3:19.19800
76.4p
13
Ola Olsson
OK Kolmården
32:54.197300
+3:19.19800
76.4p
14
Stefan Andersson
Söderköpings SK
33:19.199800
+3:44.22300
75.5p
15
Ulf Wiklund
OK Kolmården
34:52.209100
+5:17.31600
72.1p
16
Ronny Pettersson
OK Kolmården
35:26.212500
+5:51.35000
71.0p
17
Jan Gistrand
OK Kolmården
35:46.214500
+6:11.37000
70.3p
18
Tommy Eriksson
GOIF Tjalve
36:37.219600
+7:02.42100
68.7p
19
Ola Lundgren
Nais OK
36:45.220400
+7:10.42900
68.4p
20
Christian Domfors
Norrköpings SK
36:50.220900
+7:15.43400
68.3p
21
Audun Kongslien
Skogspojkarnas OK
36:55.221400
+7:20.43900
68.1p
22
Roger Åstrand
Råssla Fritidsgård
37:19.223800
+7:44.46300
67.4p
23
Henrik Håkansson
OK Kolmården
37:23.224200
+7:48.46700
67.3p
24
Anders Lindberg
Billerud Särblacka AB
37:23.224200
+7:48.46700
67.3p
25
Bengt Wiberg
No Club
37:27.224600
+7:52.47100
67.1p
26
Petter Eklöf
GOIF Tjalve
37:30.224900
+7:55.47400
67.1p
27
Fredrik Johansson
OK Kolmården
37:30.224900
+7:55.47400
67.1p
28
Jonas Vogel
Fri Tid Se
37:36.225500
+8:01.48000
66.9p
29
Andreas Edhag
Bråvikens KK
37:40.225900
+8:05.48400
66.8p
30
Thomas Edhag
Bråvikens KK
37:41.226000
+8:06.48500
66.7p
31
Jimmy Samuelsson
OK Kolmården
37:56.227500
+8:21.50000
66.3p
32
Sten Andersson
Kimstad GOIF
38:15.229400
+8:40.51900
65.7p
33
Rickard Andersson
Norrköpings SK
38:30.230900
+8:55.53400
65.3p
34
Linus Karlsson
OK Kolmården
38:46.232500
+9:11.55000
64.9p
35
Örjan Karlsson
OK Kolmården
39:07.234600
+9:32.57100
64.3p
36
Kalle Mollén
Kimstad GOIF
39:08.234700
+9:33.57200
64.3p
37
Peter Berg
Svärtinge
40:25.242400
+10:50.64900
62.2p
38
Johan Oddman
Norrköpings SK
41:01.246000
+11:26.68500
61.3p
39
Fredric Knutsson
Finspångs SOK
41:13.247200
+11:38.69700
61.0p
40
Mats Wiell
OK Kolmården
41:25.248400
+11:50.70900
60.7p
41
Martin Fransson
Friluftsfrämjandet
41:25.248400
+11:50.70900
60.7p
42
Jonas Jonsson
Projektallians AB
41:42.250100
+12:07.72600
60.3p
43
Thomas Johansson
OK Kolmården
42:01.252000
+12:26.74500
59.8p
44
Mikael Andersson
Söderköpings SK
42:11.253000
+12:36.75500
59.6p
45
Jonny Torstensson
No Club
42:15.253400
+12:40.75900
59.5p
46
Jens Torstensson
No Club
42:18.253700
+12:43.76200
59.4p
47
Emil Torstensson
No Club
42:21.254000
+12:46.76500
59.4p
48
Jonas Olsson
OK Kolmården
42:24.254300
+12:49.76800
59.3p
49
Göran Brönnert
Åby
42:33.255200
+12:58.77700
59.1p
50
Dick Holmdahl
OK Kolmården
42:43.256200
+13:08.78700
58.9p
51
Björn Kongslien
Skogspojkarnas OK
42:47.256600
+13:12.79100
58.8p
52
Klas Zetterman
Norrköpings SK
42:53.257200
+13:18.79700
58.6p
53
Magnus Rådegård
Axa SC
42:58.257700
+13:23.80200
58.5p
54
Erik Heinemark
Ronneby OK
43:07.258600
+13:32.81100
58.3p
55
Anders Brönnert
Hultsbruk
43:20.259900
+13:45.82400
58.0p
56
David Karlsson
OK Kolmården
43:26.260500
+13:51.83000
57.9p
57
Anders Hög
Billerud Särblacka AB
43:36.261500
+14:01.84000
57.7p
58
Mats Ågehäll
Krokeks OK
43:36.261500
+14:01.84000
57.7p
59
Esko Leinonen
OK Kolmården
43:41.262000
+14:06.84500
57.6p
60
Oskar Leinonen
OK Kolmården
43:45.262400
+14:10.84900
57.5p
61
Emil Muda
Finspångs SOK
43:49.262800
+14:14.85300
57.4p
62
Nicklas Jacobsson
Kimstad GOIF
44:01.264000
+14:26.86500
57.1p
63
Henrik Jokinen
Brukskorpen Finspång
44:03.264200
+14:28.86700
57.1p
64
Håkan Ahlberg
OK Kolmården
44:11.265000
+14:36.87500
56.9p
65
Bengt Pettersson
OK Kolmården
44:25.266400
+14:50.88900
56.6p
66
Emil Ljungemyr
OK Kolmården
44:30.266900
+14:55.89400
56.5p
67
Rolf Wisting
No Club
44:32.267100
+14:57.89600
56.5p
68
Lars Abrahamsson Hjerpe
Norrköpings SK
44:37.267600
+15:02.90100
56.4p
69
Ludvig Ek
Nyköpings OK
44:59.269800
+15:24.92300
55.9p
70
Michael Axelsson
Reijmyre IF
45:02.270100
+15:27.92600
55.8p
71
Jonathan Lind Ericsson
Krokeks OK
45:12.271100
+15:37.93600
55.6p
72
Johan Lindeberg
Norrköpings SK
45:26.272500
+15:51.95000
55.3p
73
Daniel Hultman
Fri Tid Se
45:31.273000
+15:56.95500
55.2p
74
Joakim Frank
Timmermons IF
45:55.275400
+16:20.97900
54.8p
75
Anders Svensson
Norrköpings SK
46:44.280300
+17:09.102800
53.8p
76
Hasse Edlund
No Club
46:54.281300
+17:19.103800
53.6p
77
Erik Kjellgren
Hammarkinds SK
46:56.281500
+17:21.104000
53.6p
78
Herbert Hägglöf
Norrköpings SK
46:58.281700
+17:23.104200
53.5p
79
Torbjörn Båtman
Granheds IF
47:09.282800
+17:34.105300
53.3p
80
Mats Björkman Eldh
No Club
47:38.285700
+18:03.108200
52.8p
81
Josef Johansson
OK Kolmården
47:39.285800
+18:04.108300
52.8p
82
Martin Törling
Norrköpings SK
47:54.287300
+18:19.109800
52.5p
83
Daniel Larsson
Billerud Särblacka AB
47:57.287600
+18:22.110100
52.4p
84
Joakim Kaiser
Friskis och Svettis
48:11.289000
+18:36.111500
52.2p
85
Martin Töllborn
No Club
48:32.291100
+18:57.113600
51.8p
86
Arvid Westerberg
OK Kolmården
48:47.292600
+19:12.115100
51.5p
87
Christer Jangendal
Rörproduktion IF
49:13.295200
+19:38.117700
51.1p
88
K E Ottosson
Gusum
49:25.296400
+19:50.118900
50.9p
89
Håkan
Sundelin SOK
49:27.296600
+19:52.119100
50.9p
90
Arne Hultqvist
OK Denseln
49:30.296900
+19:55.119400
50.8p
91
Jacob Malmfors
Skogspojkarnas OK
49:32.297100
+19:57.119600
50.8p
92
Kjell Josefsson
Strömsfors
49:40.297900
+20:05.120400
50.6p
93
Mikael Bork
Gran Pojkarna
49:47.298600
+20:12.121100
50.5p
94
Claes Gustafsson
Norrköpings SK
50:06.300500
+20:31.123000
50.2p
95
Göran Runnqvist
OK Kolmården
50:34.303300
+20:59.125800
49.7p
96
Peter Berggren
Krokeks OK
51:15.307400
+21:40.129900
49.1p
97
Robert Krumlinde
Billerud Särblacka AB
51:22.308100
+21:47.130600
49.0p
98
Tommy Waszkiewicz
Norrköpings SK
51:25.308400
+21:50.130900
48.9p
99
Carl Bergbäck
Finspångs SOK
51:29.308800
+21:54.131300
48.8p
100
Pelle Träff
OK Kolmården
51:44.310300
+22:09.132800
48.6p
101
Bengt Persson
Norrköpings SK
52:56.317500
+23:21.140000
47.5p
102
Lennart Källgren
No Club
54:25.326400
+24:50.148900
46.2p
103
Erik Karlsson
OK Kolmården
56:24.338300
+26:49.160800
44.6p
104
Mikael Andersson
No Club
56:27.338600
+26:52.161100
44.5p
105
Mats Eriksson
No Club
56:29.338800
+26:54.161300
44.5p
106
Nils Göran Kempe
OK Denseln
57:26.344500
+27:51.167000
43.8p
107
Peter Lagerdahl
No Club
57:58.347700
+28:23.170200
43.4p
108
Stefan Karlsson Brukskorpen
Finspångs SOK
1:00:50.364900
+31:15.187400
41.3p
109
Gunnar Sem
OK Kolmården
1:02:46.376500
+33:11.199000
40.1p
110
Kenth Åstrand
Rospiggarna
1:02:54.377300
+33:19.199800
40.0p
111
Erik Johansson
OK Kolmården
1:08:55.413400
+39:20.235900
36.5p
112
Klas Johnsson
OK Kolmården
1:10:35.423400
+41:00.245900
35.6p
113
Anton Cederberg
Åby
1:12:42.436100
+43:07.258600
34.6p
114
Per Levander
Järfälla OK
1:14:55.449400
+45:20.271900
33.6p
115
Marcus Ahonen
Stavsjö IF
1:17:10.462900
+47:35.285400
32.6p