Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2011-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Gadefors
Väsby SK
2:08:37.771600
71.2p
2
Ulf Haglund
SK Skinnsberg
2:12:12.793100
+3:35.21400
68.9p
3
Lennart Romin
Gävle SK
2:17:22.824100
+8:45.52400
65.7p
4
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:17:27.824600
+8:50.52900
65.7p
5
Jan Moberg
Gävle OK
2:21:35.849400
+12:58.77700
63.4p
6
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:22:08.852700
+13:31.81000
63.1p
7
Stefan Hållinder
Gimo IF SK
2:22:41.856000
+14:04.84300
62.8p
8
Joakim Uppströmer
Bälinge IF
2:24:00.863900
+15:23.92200
62.1p
9
Lars Klippmark
Gävle SK
2:24:07.864600
+15:30.92900
62.1p
10
Daniel Rimbe
Brottby SK
2:26:48.880700
+18:11.109000
60.7p
11
Mikael Rönnlund
Ockelbo SK
2:27:41.886000
+19:04.114300
60.3p
12
Magnus Eriksson
Karlsbyhedens IK
2:27:50.886900
+19:13.115200
60.2p
13
Tomas Jönsson
Årsunda IF
2:28:09.888800
+19:32.117100
60.1p
14
Mikael Lööke
Jädraås AIK
2:28:30.890900
+19:53.119200
59.9p
15
Jens Lindquist
Vassunda IF
2:28:53.893200
+20:16.121500
59.7p
16
Jan Karlsson
OK Borgen
2:29:33.897200
+20:56.125500
59.4p
17
Ingemar Stålberg
Ockelbo SK
2:31:22.908100
+22:45.136400
58.6p
18
Michael Bergström
Sundbybergs IK
2:31:23.908200
+22:46.136500
58.5p
19
Martin Lasu
Nacka Värmdö SK
2:31:42.910100
+23:05.138400
58.4p
20
Anders Olsson
Östervåla IF
2:34:18.925700
+25:41.154000
57.2p
21
Stefan Henriksson
OK Ravinen
2:35:20.931900
+26:43.160200
56.8p
22
Bo-Erik Söderlund
IF Åland
2:36:23.938200
+27:46.166500
56.3p
23
David Wijk
Högbo GOIF
2:36:25.938400
+27:48.166700
56.3p
24
Nisse Boden
Njutångers IF
2:37:01.942000
+28:24.170300
56.1p
25
Jonas Albäck
Spånga
2:37:03.942200
+28:26.170500
56.1p
26
Tommy Stenvi
Storvreta IK
2:37:33.945200
+28:56.173500
55.9p
27
Patrick Pring
Axa SC
2:37:49.946800
+29:12.175100
55.7p
28
Anders Uppfeldt
Vassunda IF
2:39:30.956900
+30:53.185200
55.1p
29
Jonny Persson
Gimo IF SK
2:41:26.968500
+32:49.196800
54.3p
30
Niklas Hedberg
Gävle OK
2:41:26.968500
+32:49.196800
54.3p
31
Kenneth Pettersson
IFK Sala
2:43:26.980500
+34:49.208800
53.5p
32
Stefan Lybert
Väsby OK
2:44:58.989700
+36:21.218000
52.9p
33
David Nolåkers
Creator SK
2:45:11.991000
+36:34.219300
52.8p
34
Stefan Ling
Peab Fritid
2:45:25.992400
+36:48.220700
52.8p
35
Olov Normell
Q-Med FF
2:47:14.1003300
+38:37.231600
52.1p
36
Torbjörn Nordling
Högbo GOIF
2:47:50.1006900
+39:13.235200
51.9p
37
Ola Svärd
Haninge SOK
2:47:53.1007200
+39:16.235500
51.9p
38
Kjell Risto
Axa SC
2:47:56.1007500
+39:19.235800
51.8p
39
Kåre Parsjö
Sundbybergs IK
2:48:13.1009200
+39:36.237500
51.7p
40
Per Torell
Täby IS SK
2:49:32.1017100
+40:55.245400
51.3p
41
Magnus Svärd
Storviks IF
2:50:54.1025300
+42:17.253600
50.8p
42
Jonas Sahlin
Jm-Konc IF
2:51:05.1026400
+42:28.254700
50.7p
43
Fredrik Bergvall
Afa Fritids IF
2:51:05.1026400
+42:28.254700
50.7p
44
Henrik Rosencrantz
Q-Med FF
2:51:09.1026800
+42:32.255100
50.7p
45
Peter Johnsson
Högbo GOIF
2:51:47.1030600
+43:10.258900
50.5p
46
Krister Boström
Storviks IF
2:52:49.1036800
+44:12.265100
50.1p
47
Niko Tapanila
Storvreta IK
2:53:40.1041900
+45:03.270200
49.9p
48
Markku Sipola
Högbo GOIF
2:54:06.1044500
+45:29.272800
49.7p
49
Stefan Stridh
Högbo GOIF
2:57:18.1063700
+48:41.292000
48.7p
50
Ronnie Pettersson
Haninge SOK
2:57:55.1067400
+49:18.295700
48.5p
51
Peter Englund
Axa SC
2:58:10.1068900
+49:33.297200
48.4p
52
Jonas Ljunström
Axa SC
2:58:24.1070300
+49:47.298600
48.3p
53
Jakob Aldén
Korsnäs IF SK
2:59:30.1076900
+50:53.305200
48.0p
54
Magnus Bergström
Gävle SK
3:04:05.1104400
+55:28.332700
46.6p
55
Erik Täby Helsing
Torshälla-Nyby IS
3:04:15.1105400
+55:38.333700
46.6p
56
Peter Jonsson
Ibm-Klubben
3:04:34.1107300
+55:57.335600
46.5p
57
Jonas Wulff
OK Linné
3:05:25.1112400
+56:48.340700
46.2p
58
Johan Dotzauer
Högbo GOIF
3:05:27.1112600
+56:50.340900
46.2p
59
Torbjörn Sandberg
Ericsson IK
3:08:16.1129500
+59:39.357800
45.4p
60
Magnus Hubler
Axa SC
3:09:39.1137800
+1:01:02.366100
45.1p
61
Andreas Finnstedt
Nacka Värmdö SK
3:10:00.1139900
+1:01:23.368200
45.0p
62
Mark Gibbard
Ericsson IK
3:11:34.1149300
+1:02:57.377600
44.6p
63
Andrea Ehn
IF Thor
3:16:02.1176100
+1:07:25.404400
43.4p
64
Pål Ljungberger
Lidingö Frilufsfrämjande
3:25:21.1232000
+1:16:44.460300
41.2p
65
Carl Eric Ankarås
Östervåla IF
3:32:54.1277300
+1:24:17.505600
39.5p
66
Torkild Berglund
Lidingö Frilufsfrämjande
4:16:36.1539500
+2:07:59.767800
32.1p
-
Mats Jansson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Per Ericsson
Valbo Aif
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Fahlin
Jm-Konc IF
23:59:59.8639800
-
-
Patrick Pring
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Neisler
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Fredriksson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Sven Drakenborn
Ikj Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Anders Bredhe
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Norin
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Högblad
Järbo IF
23:59:59.8639800
-