2018-02-18 | ||||||||
63km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
282 | Aleh Vinnik | Belarus | 5:14:19.1885800 | 55.6p | ||||
63km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
120 | Kanstantsin Makeshyn | Belarus | 4:38:35.1671400 | 62.7p | ||||
63km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
10 | Sergey Goshko | Belarus | 3:51:21.1388000 | 75.5p | ||||
31km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Yury Antokhin | Belarus | 1:42:37.615600 | 93.4p | ||||
2017-12-31 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
76 | Michail Semenov | Belarus | 39:12.235100 | 78.5p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
52 | Yulia Tikhonova | Belarus | 29:51.179050 | 73.5p | ||||
64 | Anastasia Kirillova | Belarus | 32:21.194090 | 66.4p | ||||
2017-12-30 | ||||||||
Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kval | ||||||||
55 | Anastasia Kirillova | Belarus | 3:44.22369 | |||||
56 | Yulia Tikhonova | Belarus | 3:45.22426 | |||||
Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kval | ||||||||
72 | Michail Semenov | Belarus | 3:11.19097 | |||||
2017-02-26 | ||||||||
34km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
6 | Yury Antokhin | Belarus | 1:47:11.643000 | 77.9p | ||||
34km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
10 | Sergey Goshko | Belarus | 1:57:14.703300 | 71.2p | ||||
16 | Viktar Vilim | Belarus | 2:01:58.731700 | 68.5p | ||||
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
92 | Vitali Korsak | Belarus | 1:11:59.431800 | 48.5p | ||||
290 | Nadzeya Kudrets | Belarus | 1:29:19.535800 | 39.1p | ||||
2017-02-11 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Kirill Kolenchits | Belarus | 23:59:59.8639800 | |||||
2016-08-07 | ||||||||
17km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Maryia Nedyukhina | Belarus | 40:35.243450 | 78.0p | ||||
2016-08-06 | ||||||||
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Maryia Nedyukhina | Belarus | 23:59:59.8639800 | |||||
2016-08-05 | ||||||||
1.31km, Längdskidor, Fristil | ||||||||
4 | Maryia Nedyukhina | Belarus | ||||||
2016-01-10 | ||||||||
9km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
37 | Yulia Tikhonova | Belarus | 57:28.344740 | |||||
9km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
52 | Michail Semenov | Belarus | 55:55.335410 | |||||
2016-01-09 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
49 | Michail Semenov | Belarus | 43:36.261500 | 91.8p | ||||
- | Sergei Dolidovich | Belarus | 23:59:58.8639700 | - | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
31 | Yulia Tikhonova | Belarus | 32:29.194800 | 84.9p | ||||
2016-01-08 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
44 | Sergei Dolidovich | Belarus | 23:27.140650 | 94.5p | ||||
57 | Michail Semenov | Belarus | 24:16.145530 | 92.2p | ||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
38 | Yulia Tikhonova | Belarus | 14:19.85890 | 85.0p | ||||
2016-01-06 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
55 | Sergei Dolidovich | Belarus | 38:39.231870 | 91.3p | ||||
59 | Michail Semenov | Belarus | 39:06.234590 | 90.5p | ||||
- | Yury Astapenka | Belarus | 23:59:56.8639500 | - | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
53 | Yulia Tikhonova | Belarus | 31:08.186700 | 81.7p | ||||
- | Anastasia Mayngardt | Belarus | 23:59:58.8639700 | - | ||||
2016-01-05 | ||||||||
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil | ||||||||
Kval | ||||||||
42 | Yulia Tikhonova | Belarus | 2:55.17484 | |||||
57 | Anastasia Mayngardt | Belarus | 3:05.18490 | |||||
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil | ||||||||
Kval | ||||||||
63 | Michail Semenov | Belarus | 2:37.15697 | |||||
65 | Yury Astapenka | Belarus | 2:38.15723 | |||||
73 | Sergei Dolidovich | Belarus | 2:46.16529 | |||||
2016-01-03 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
49 | Sergei Dolidovich | Belarus | 29:35.177420 | |||||
72 | Yury Astapenka | Belarus | 33:09.198890 | |||||
73 | Michail Semenov | Belarus | 33:11.199070 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
46 | Yulia Tikhonova | Belarus | 20:29.122830 | |||||
64 | Anastasia Mayngardt | Belarus | 25:37.153650 | |||||
2016-01-02 | ||||||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
52 | Sergei Dolidovich | Belarus | 1:20:04.480360 | 93.3p | ||||
73 | Yury Astapenka | Belarus | 1:23:19.499870 | 90.6p | ||||
74 | Michail Semenov | Belarus | 1:23:20.499930 | 90.6p | ||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
47 | Yulia Tikhonova | Belarus | 47:01.282050 | 83.2p | ||||
65 | Anastasia Mayngardt | Belarus | 50:55.305410 | 77.5p | ||||
2016-01-01 | ||||||||
Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kval | ||||||||
56 | Yulia Tikhonova | Belarus | 3:20.19925 | |||||
71 | Anastasia Mayngardt | Belarus | 3:30.20909 | |||||
Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kval | ||||||||
74 | Yury Astapenka | Belarus | 2:59.17820 |
Michail Semenov | 72 st |
Sergei Dolidovich | 50 st |
Valiantsina Kaminskaya | 33 st |
Yury Astapenka | 30 st |
Aliaksandr Voranau | 27 st |
Yulia Tikhonova | 26 st |
Ekaterina Rudakova | 20 st |
Ina Lukonina | 13 st |
Maryia Nedyukhina | 11 st |
Anastasia Mayngardt | 10 st |
Mikhail Kuklin | 7 st |
Anastasia Kirillova | 6 st |
Aliaksandr Saladkou | 5 st |
Mikita Maslouski | 2 st |
Sergey Goshko | 2 st |
Yury Antokhin | 2 st |
Irina Nafranovice | 1 st |
Aliaksandr IONENKAU | 1 st |
Vaska BLAGOEVA | 1 st |
Tzvetelina PAVLOVA | 1 st |