Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jarlloppet
2011-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Se officiella resultat för uppdelning i A/B-finaler
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
1:50.10970
2
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
1:58.11710
+7.640
3
Gabriella Thors
Malungs IF
2:00.11950
+9.880
4
Wilma Björkman
IFK Mora SK
2:17.13600
+26.2530
5
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
2:10.12940
+19.1870
6
Ida Andersson
Sågmyra SK
2:17.13690
+27.2620
7
Elin Ljunglund
Falu IK
2:21.14070
+30.3000
8
Kajsa Pettersson
Älvdalens IF SK
2:24.14330
+33.3260
9
Ella Brandshage
IK Jarl Rättvik
2:38.15730
+47.4660
10
Lova Brandshage
IK Jarl Rättvik
2:35.15450
+44.4380
11
Klara Andersson
Domnarvets GOIF
2:36.15500
+45.4430
12
Felicia Kuus
IK Jarl Rättvik
3:02.18100
+1:11.7030
13
Emmy Nordlund
Sätra IF
3:10.18970
+1:19.7900
14
Wilma Öljegård
IK Jarl Rättvik
3:33.21210
+1:42.10140
15
Julia Funke
Leksands SK
3:58.23770
+2:07.12700
D 12
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lisa Loman
IK Jarl Rättvik
1:43.10270
2
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
1:46.10550
+2.180
3
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
1:47.10630
+3.260
4
Ella Olsson
Sågmyra SK
2:28.14770
+44.4400
5
Alma Andersson
Domnarvets GOIF
2:03.12260
+19.1890
6
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
2:10.12940
+26.2570
7
Caroline Snell
IK Jarl Rättvik
2:13.13280
+30.2910
8
Alicia Carling
Falu IK
2:16.13540
+32.3170
9
Rebecca Eriksson Brodin
IFK Mora SK
2:27.14630
+43.4260
10
Adelina Funke
Leksands SK
2:28.14760
+44.4390
11
Elin Törnkvist
IFK Mora SK
2:32.15170
+48.4800
D 14
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
2:21.14030
2
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:24.14340
+3.210
3
Ebba Einarsson
Källbottens IK
2:26.14510
+4.380
4
Sandra Persson
Älvdalens IF SK
2:26.14540
+5.410
5
Maja Olsson
IK Jarl Rättvik
2:30.14930
+9.800
6
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
2:34.15380
+13.1250
7
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
2:38.15740
+17.1610
8
Emelie Törnkvist
IFK Mora SK
2:40.15900
+18.1770
9
Tova Olsson
Sågmyra SK
2:40.15940
+19.1810
10
Ellinor Albinsson
IFK Mora SK
2:44.16330
+23.2200
11
Ida Carling
Falu IK
2:50.16930
+29.2800
12
Emma Lindström
Storviks IF
2:58.17770
+37.3640
13
Elin Olsson
IK Jarl Rättvik
3:07.18610
+45.4480
14
Ida Andersson
IFK Mora SK
3:09.18860
+48.4730
D 16
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
2:03.12200
2
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
2:12.13140
+9.840
3
Emelie Andersson
Storviks IF
2:39.15860
+36.3560
D 21
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
2:21.14060
2
Marie Spångmyr
IK Jarl Rättvik
2:22.14110
+0
H 10
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Isak Garfvé
IFK Mora SK
1:56.11520
2
Joel Helander
IFK Mora SK
2:03.12240
+7.620
3
Albin Berger
Domnarvets GOIF
2:04.12300
+7.680
4
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
2:14.13360
+18.1740
5
Kalle Johansson
Korsnäs IF SK
2:11.13060
+15.1440
6
Mattias Jonasson
Älvdalens IF SK
2:15.13400
+18.1780
7
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
2:17.13630
+21.2010
8
Per Jutterström
IFK Mora SK
2:17.13690
+21.2070
9
Gustav Sålder
Älvdalens IF SK
2:18.13760
+22.2140
10
Olle Spik
Leksands SK
2:21.14090
+25.2470
11
Milton Horcic
Älvdalens IF SK
2:32.15180
+36.3560
12
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
2:34.15310
+37.3690
13
Calle Larsson
IK Jarl Rättvik
3:16.19560
+1:20.7940
14
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
3:26.20570
+1:30.8950
15
Elias Brännström
Sågmyra SK
3:32.21110
+1:35.9490
16
Nils Åberg
Stora Tuna IK SK
3:35.21460
+1:39.9840
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:28.8730
2
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
1:35.9430
+7.600
3
Anton Modin
Vassunda IF
1:37.9630
+9.800
4
Isak Bergkvist
Bjursås IK
1:38.9760
+10.930
5
Simon Bjernulf
IK Jarl Rättvik
1:51.11080
+23.2250
6
Erik Einarsson
Källbottens IK
1:53.11290
+25.2460
7
Aron Helander
IFK Mora SK
1:55.11420
+26.2590
8
Emil Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
1:55.11480
+27.2650
9
David Ljunglund
Falu IK
1:52.11110
+23.2280
10
Gustav Malmsten
IFK Mora SK
1:56.11510
+27.2680
11
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:56.11580
+28.2750
12
Harald Carling
Falu IK
1:57.11660
+29.2830
13
Johannes Öhgren
Korsnäs IF SK
2:05.12480
+37.3650
14
David Risberg
IK Jarl Rättvik
2:05.12460
+37.3630
15
Johannes Brännström
Sågmyra SK
2:07.12690
+39.3860
16
Samuel Jonasson
Älvdalens IF SK
2:27.14600
+58.5770
17
Christer Grälls
IK Jarl Rättvik
2:51.17030
+1:23.8200
18
Elias Snickås
IK Jarl Rättvik
3:55.23420
+2:26.14590
H 14
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hugo Jacobsson
Rembo IK
2:03.12200
2
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:03.12290
+0
3
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
2:09.12810
+6.510
4
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
2:09.12850
+6.550
5
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
2:09.12850
+6.550
6
Alexander Karlsson
Källbottens IK
2:09.12880
+6.580
7
Albert Carling
Falu IK
2:11.13080
+8.780
8
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
2:16.13580
+13.1280
9
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
2:17.13630
+14.1330
10
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
2:20.13910
+17.1610
11
Axel Johansson
Storviks IF
2:23.14260
+20.1960
12
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
2:27.14610
+24.2310
13
Emil Danielson
Dala-Järna IK
2:22.14110
+19.1810
14
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
2:28.14770
+25.2470
15
Lukas Spik
Leksands SK
2:33.15270
+30.2970
16
Isak Augustsson
IFK Mora SK
2:36.15530
+33.3230
17
Axel Jutterström
IFK Mora SK
2:42.16180
+39.3880
18
Albin Sahlin
Falu IK
2:44.16390
+41.4090
19
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
2:47.16680
+44.4380
20
Andreas Brandow
Sågmyra SK
2:54.17370
+51.5070
21
Linus Borg
Källbottens IK
2:56.17510
+53.5210
H 16
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:40.9940
2
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
1:41.10040
+1
3
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
1:52.11180
+12.1140
4
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:54.11390
+14.1350
5
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
1:54.11320
+13.1280
6
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
1:55.11430
+14.1390
7
Albin Bergkvist
Bjursås IK
1:56.11550
+16.1510
8
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
1:56.11590
+16.1550
9
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
2:03.12290
+23.2250
10
August Spik
Leksands SK
2:00.11940
+20.1900
11
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
2:01.12000
+20.1960
12
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
2:13.13210
+32.3170
13
Viktor Olsson
IK Jarl Rättvik
2:24.14350
+44.4310
H 18
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Theo Thåli
Falu IK
2:12.13120