Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
DM Sprint Uppland
2011-01-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 12
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Anna Herbert
Brottby SK
2
Gry Kyllingstad
Häverödals IF
3
Johanna Ingard
IK Rex
4
Alva Karlsson
OK Borgen
B-Final
5
Lisa Umberg
IK Rex
6
Elin Fogelström
Häverödals IF
7
Amanda Bohlin
Tierps IF
8
Vilma Carlsson
Tierps IF
D 14
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
2
Bella Lagrange
Storvreta IK
3
Emma Thor
Vassunda IF
4
Frida Lögdberg
IK Rex
B-Final
5
Ida Hägglund
IK Rex
6
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
7
Ronja Palmquist
IK Rex
8
Emma Louise Eriksson
Öregrunds IK
9
Ida Rosenberg
Tierps IF
D 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
2
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
3
Elin Karlsson
OK Borgen
4
Clara Sporrong
Storvreta IK
B-Final
5
Emma Sörgjerd
IK Rex
6
Matilda Funke Jansson
Tierps IF
D 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Emma Bergman
Månkarbo IF
2
Jenny Landberg
Storvreta IK
3
Eva Lagrange
Storvreta IK
4
Rebecca Kastemyr
Månkarbo IF
5
Sara Landberg
Storvreta IK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Anton Modin
Vassunda IF
2
Johan Herbert
Brottby SK
3
Victor Svensson
Vassunda IF
4
Markus Hägglund
IK Rex
B-Final
5
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
6
Simon Thor
Vassunda IF
7
Oskar Olsson
Månkarbo IF
8
Olle Grywenz
Storvreta IK
H 14
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Isak Häggström
Storvreta IK
2
Victor Kyllingstad
Häverödals IF
3
Totte Larsson
IK Rex
4
Joakim Wretling
IK Rex
B-Final
5
Joel Häggström
Storvreta IK
6
Karl Ingard
IK Rex
7
Eric Lindh
Knutby IF
8
Simon Eriksson
OK Borgen
H 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Jakob Jansson
Månkarbo IF
2
Linus Englund Öhman
Tierps IF
3
Simon Persson
OK Borgen
4
Gustav Norén
OK Borgen
B-Final
5
Jonas Ingard
IK Rex
6
Anton Bergström
OK Borgen
7
Emil Eriksson
Tierps IF
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
2
Joakim Eriksson
Tierps IF
3
Kristian Tufvesson
IK Rex
4
Henrik Rosén
Östervåla IF
B-Final
5
Magnus Björk
IK Rex
6
Daniel Björk
IK Rex
7
Jonas Langman
Leksands SK
8
Pontus Nordström
Östervåla IF
C-Final
9
Robert Ohlström
IK Rex
10
Markus Granath
IK Rex
11
Karl Ekström
IK Rex
12
Fredrik Wretling
IK Rex
13
Linus Jonsson
Öregrunds IK
14
Jesper Lundqvist
IK Rex
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Hampus Ohlström
IK Rex
2
Patrik Carlsson
Knutby IF
3
Erik Ohlström
IK Rex
4
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
H 35
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Fredrik Karlsson
Vassunda IF
2
Joakim Sköld
Häverödals IF
3
Per Grywenz
Storvreta IK
H/D 10 Motion
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Martin Björk
IK Rex
2
Alva Sköld
Häverödals IF
3
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
4
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
B-Final
5
Erika Österman
Häverödals IF
6
Josefine Fridsjö
Tierps IF
7
Sofia Berggren
Tierps IF
8
Karl Grywenz
Storvreta IK
C-Final
9
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
10
Ebba Wickman
Tierps IF
11
Moa Eklund
Tierps IF
12
Josefine Melin
Tierps IF
13
Elin Rosenberg
Tierps IF
Kvartsfinal
14
Sara Ingard
IK Rex