10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Johan Montén | Domnarvets GOIF | 29:58.179700 | 76.3p | |
2 | Pontus Nordström | Östervåla IF | 30:42.184100 | 74.4p | |
3 | Henrik Casserlund | Månkarbo IF | 30:45.184400 | 74.3p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Jan Mattsson | Storvreta IK | 27:31.165000 | 83.6p | |
2 | Jim Åhl | Bodens SK | 28:10.168900 | 81.5p | |
3 | Ronny Wedin | Norbergs SK | 29:22.176100 | 78.0p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Magnus Andersson | Nacka Värmdö SK | 31:39.189800 | 72.0p | |
2 | Sven Persson | Årsunda IF | 31:45.190400 | 71.8p | |
3 | Ulf Tingström | Ikj Haninge | 32:14.193300 | 70.6p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Jan Östlund | Valbo Aif | 32:38.195700 | 69.7p | |
2 | Mats Jansson | Sundbybergs IK | 34:18.205700 | 66.1p | |
3 | Tomas Foxegård | IK Rex | 36:24.218300 | 62.1p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Jan-Olov Jonsson | Strömsbergs IF | 36:28.218700 | 62.0p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Lovisa Pettersson | Årsunda IF | 16:45.100400 | ||
2 | Julia Seger | Boo IF | 17:37.105600 | ||
3 | Johanna Cavallin | Valbo Aif | 18:39.111800 | ||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Emma Bergman | Månkarbo IF | 16:38.99700 | 59.5p | |
2 | Eva Lagrange | Storvreta IK | 17:47.106600 | 55.8p | |
3 | Johanna Fellman | IF Åland | 18:24.110300 | 54.0p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Nina Lintzén | Årsunda IF | 15:56.95500 | 62.0p | |
2 | Anna Elffors | Bergeforsens SK | 16:56.101500 | 58.5p | |
3 | Inga Kazlauskaite | OK Linné | 18:54.113300 | 52.7p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Susanne Jansson | Sundbybergs IK | 19:41.118000 | 50.6p | |
2 | Lina Andersson | Häverödals IF | 21:44.130300 | 46.0p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Martin Herbert | Sundbybergs IK | 15:04.90300 | ||
2 | Oskar Suomi Olsson | Storviks IF | 15:10.90900 | ||
3 | Jakob Jansson | Månkarbo IF | 15:24.92300 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Anna Herbert | Brottby SK | 9:58.59700 | ||
2 | Alva Karlsson | OK Borgen | 10:04.60300 | ||
3 | Gry Kyllingstad | Häverödals IF | 10:13.61200 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Jenny Fellman | IF Åland | 8:45.52400 | ||
2 | Emma Thor | Vassunda IF | 9:18.55700 | ||
3 | Emma Bengtsson | Årsunda IF | 9:36.57500 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Axel Aflodal | Sundbybergs IK | 8:26.50500 | ||
2 | Anton Modin | Vassunda IF | 9:13.55200 | ||
3 | Johan Herbert | Brottby SK | 9:18.55700 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Tobias Bjernulf | Sundbybergs IK | 7:53.47200 | ||
2 | Gustav Aflodal | Sundbybergs IK | 8:14.49300 | ||
3 | Isak Häggström | Storvreta IK | 8:50.52900 | ||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Lovisa Bivstedt | Sundbybergs IK | 4:39.27800 | ||
2 | Lisa Melén Olsson | Häverödals IF | 5:04.30300 | ||
3 | Amanda Eriksson | Öregrunds IK | 5:05.30400 | ||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Emil Danielsson | Högbo GOIF | 4:09.24800 | ||
2 | Leopold Möllare | Sundbybergs IK | 4:57.29600 | ||
2 | Arvid Schön | Storvreta IK | 4:57.29600 |