Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarnaspelen, fristil
2010-12-12
Deltävling i
Team Sportia Cup/Scandic cup
<<< Åsarnaspelen, sprint
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Li Hongxue
China
26:52.161100
75.6p
2
Mia Eriksson
IFK Tärendö
27:08.162740
+16.1540
74.8p
3
Susanne Nyström
Laisvalls SK
27:10.162960
+18.1760
74.7p
4
Jenny Hansson
Östersunds SK
27:18.163780
+26.2580
74.3p
5
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
27:26.164570
+34.3370
74.0p
6
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
27:41.166080
+49.4880
73.3p
7
Helene Söderlund
IFK Mora SK
27:47.166670
+55.5470
73.0p
8
Yuanyuan Liu
China
27:47.166690
+55.5490
73.0p
9
Hanna Seppas
IFK Mora SK
27:48.166710
+56.5510
73.0p
10
Yingcui e
China
27:50.166920
+58.5720
72.9p
10
Eva Svensson
IFK Mora SK
27:50.166920
+58.5720
72.9p
12
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
28:16.169500
+1:24.8300
71.7p
13
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
28:16.169530
+1:24.8330
71.7p
14
Therese Svensson
Åsarna IK
28:24.170330
+1:32.9130
71.4p
15
Elin Mattsson
SK Bore
28:50.172970
+1:58.11770
70.3p
16
Linn Sömskar
IFK Umeå
28:51.173040
+1:59.11840
70.2p
17
Anna Simberg
Piteå Elit SK
28:59.173840
+2:07.12640
69.9p
18
Dandan Man
China
29:14.175340
+2:22.14140
69.3p
19
Sanna Hallberg
Åsarna IK
29:16.175570
+2:24.14370
69.2p
20
Jennie Jirhed
Östersunds SK
29:40.177990
+2:48.16790
68.2p
21
Emma Wikén
Åsarna IK
29:45.178450
+2:53.17250
68.0p
22
Ulrica Persson
Sunne SLF
29:46.178510
+2:54.17310
68.0p
23
Emelie Larsson
Sweden
29:46.178530
+2:54.17330
68.0p
24
Nina Lintzén
Årsunda IF
29:56.179510
+3:04.18310
67.6p
25
Laila Kveli
Lierne IL
30:02.180170
+3:10.18970
67.4p
26
Catrin Fjällström
Lycksele IF
30:04.180370
+3:12.19170
67.3p
27
Kristina Lycke
Malungs IF
30:13.181280
+3:21.20080
66.9p
28
Eva Johansson
Linköpings SK
30:39.183820
+3:47.22620
66.0p
29
Song Bo
China
30:39.183890
+3:47.22690
66.0p
30
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
30:45.184480
+3:53.23280
65.7p
31
Lisa K Svensson
Åsarna IK
30:46.184540
+3:54.23340
65.7p
32
Ida Indahl
Camp Södergren SC
30:48.184710
+3:56.23510
65.7p
33
Petra Nilsson
Åsarna IK
30:54.185320
+4:02.24120
65.4p
34
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
30:59.185810
+4:07.24610
65.3p
35
Frida Hallquist
Åsarna IK
31:31.189040
+4:39.27840
64.1p
36
Anna Nordgren
Orsa SK
31:45.190420
+4:53.29220
63.6p
37
Marielle Molander
Graninge-Alliansen
31:47.190670
+4:55.29470
63.5p
38
Anna Nystedt
Stockviks SF
33:15.199450
+6:23.38250
60.7p
39
Emelie Stark
Nordingrå SK
33:36.201560
+6:44.40360
60.0p
40
Åsa Lif
Lima IF
33:49.202880
+6:57.41680
59.6p
41
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
34:41.208070
+7:49.46870
58.1p
42
Evelina Johansson
Hybo AIK
37:40.225930
+10:48.64730
53.4p
-
Mona Brorsson
Västvärmlands OK
23:59:59.8639800
-
-
Amanda Mattsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Katja Schwartz
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Annika Löfström
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-