Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idretävlingarna
2010-12-04
Deltävling i
Särna Hedlunds Minnescup
<<< Särnatävlingarna
Särnatävlingarna >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andrew Young
Storbritannien
21:18.127720
84.8p
2
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
21:27.128630
+9.810
84.1p
3
Daniel Svensson
IFK Mora SK
21:29.128820
+11.1000
84.0p
4
Simon Hallström
Idre SK
21:43.130270
+25.2450
83.0p
5
Arvid Forss
Åsarna IK
22:00.131920
+42.4100
81.9p
6
Callum Smith
Storbritannien
22:06.132530
+48.4710
81.5p
7
Simon Sveder
Högbo GOIF
22:19.133880
+1:01.6060
80.7p
8
Niklas Persson
Falu IK
22:25.134460
+1:07.6640
80.3p
9
Simon Persson
Lucksta IF
22:25.134480
+1:07.6660
80.3p
10
Lasse Hulgaard
Danmark
22:32.135120
+1:14.7300
79.9p
11
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
22:36.135510
+1:17.7690
79.7p
12
Oscar Persson
SK Bore
22:36.135570
+1:18.7750
79.6p
13
Mathias Jonasson
Östersunds SK
22:42.136180
+1:24.8360
79.2p
14
Jack Impola
Malungs IF
22:44.136300
+1:25.8480
79.2p
15
Bob Impola
Malungs IF
22:45.136400
+1:26.8580
79.1p
16
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
22:56.137510
+1:37.9690
78.4p
17
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
22:58.137760
+1:40.9940
78.3p
18
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
23:00.137940
+1:42.10120
78.2p
19
Andreas Grann
Sunne SLF
23:04.138390
+1:46.10570
77.9p
20
Emil Persson
SK Bore
23:06.138520
+1:48.10700
77.8p
21
Per Sandberg
Filipstads SF
23:09.138860
+1:51.11040
77.6p
22
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
23:10.138920
+1:52.11100
77.6p
23
Jesper Nyström
Falu IK
23:14.139320
+1:56.11500
77.4p
24
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
23:17.139660
+1:59.11840
77.2p
25
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
23:30.140900
+2:11.13080
76.5p
26
Andre Larsson
Svegs IK
23:41.142040
+2:23.14220
75.8p
27
Jonas Langman
Leksands SK
24:15.145410
+2:56.17590
74.0p
28
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
24:28.146770
+3:10.18950
73.2p
29
Viktor Hansson
Garphyttans IF
24:32.147190
+3:14.19370
73.0p
30
Linus Karlsson
Filipstads SF
24:56.149510
+3:37.21690
71.8p
31
Tobias Ryberg
Leksands SK
25:18.151780
+4:00.23960
70.7p
32
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
25:40.153930
+4:22.26110
69.7p
33
Pontus Nordström
Östervåla IF
26:55.161410
+5:36.33590
66.3p
34
Vytautas Strolia
Lithuania
30:27.182650
+9:09.54830
58.3p
35
Lukas Jakeliunas
Luleå Tekniska Universitet
31:51.191030
+10:33.63210
55.7p
-
Jesper Arnesson
Idre SK
23:59:58.8639700
-
-
Arvid Elffors
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Frost
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Olle Lindfors
Norbergs SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Montén
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Rosén
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-