Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia Cup, Klassiskt
2010-12-05
Deltävling i
Team Sportia Cup/Scandic cup
<<< Åsarnaspelen, fristil
Åsarnaspelen, sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
41:08.246700
89.7p
2
Martin Johansson
IFK Mora SK
41:34.249320
+26.2520
88.8p
3
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
41:34.249350
+26.2550
88.8p
4
Lars Suther
IFK Mora SK
41:39.249830
+31.3030
88.6p
5
Anton Sjöholm
Östersunds SK
41:42.250110
+34.3310
88.5p
6
Rikard Andreasson
Laisvalls SK
41:56.251540
+48.4740
88.0p
7
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
42:03.252210
+55.5410
87.8p
8
Oskar Svärd
Försvarets Sk
42:03.252230
+55.5430
87.8p
9
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
42:07.252640
+59.5840
87.6p
10
David Frisk
IFK Mora SK
42:08.252770
+1:00.5970
87.6p
11
Fredrik Byström
Sollefteå SK
42:15.253430
+1:07.6630
87.3p
12
Anton Lindblad
Östersunds SK
42:17.253630
+1:09.6830
87.3p
13
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
42:22.254100
+1:14.7300
87.1p
14
Bill Impola
Malungs IF
42:23.254220
+1:15.7420
87.1p
15
Anders Svanebo
Stockviks SF
42:33.255230
+1:25.8430
86.7p
16
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
42:33.255290
+1:25.8490
86.7p
17
Joakim Engström
IFK Mora SK
42:39.255850
+1:31.9050
86.5p
18
Martin Larsson
Arvika IS
42:42.256120
+1:34.9320
86.4p
19
Hampus Lindblom
Åsarna IK
42:47.256610
+1:39.9810
86.3p
20
Robin Norum
IFK Umeå
42:55.257410
+1:47.10610
86.0p
21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
42:56.257520
+1:48.10720
86.0p
22
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
42:58.257780
+1:50.10980
85.9p
23
David Hedlund
Piteå Elit SK
43:07.258600
+1:59.11800
85.6p
24
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
43:13.259260
+2:05.12460
85.4p
25
Robert Blomqvist
IF Minken
43:27.260620
+2:19.13820
84.9p
26
Markus Nilsson
IF Minken
43:28.260750
+2:20.13950
84.9p
27
Gustav Nordström
Gävle SK
43:32.261190
+2:24.14390
84.7p
28
Per Lindgren
Kalix SK
43:35.261440
+2:27.14640
84.7p
28
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
43:35.261440
+2:27.14640
84.7p
30
Lars Nelson
Funäsdalens IF
43:37.261630
+2:29.14830
84.6p
31
Jim Åhl
Bodens SK
43:38.261700
+2:30.14900
84.6p
32
Tor Larsson
Storumans IK
43:38.261740
+2:30.14940
84.6p
33
Anders Jonsson
Stockviks SF
43:39.261800
+2:31.15000
84.5p
34
Janne Stenback
Lapin Veikot
43:45.262400
+2:37.15600
84.4p
35
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
43:57.263640
+2:49.16840
84.0p
36
Carl Quicklund
Östersunds SK
44:15.265430
+3:07.18630
83.4p
37
Erik Berglund
Lycksele IF
44:16.265520
+3:08.18720
83.4p
38
Markus Leijon
IFK Mora SK
44:16.265550
+3:08.18750
83.4p
39
Magnus Engström
Stockviks SF
44:27.266650
+3:19.19850
83.0p
40
Marcus Svelander
Åsarna IK
44:31.267020
+3:23.20220
82.9p
41
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
44:32.267100
+3:24.20300
82.9p
42
Erik Silfver
Lucksta IF
44:33.267210
+3:25.20410
82.8p
43
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
44:44.268340
+3:36.21540
82.5p
44
Anders Högberg
IFK Umeå
44:57.269660
+3:49.22860
82.1p
45
Patrik Tallbom
Östersunds SK
45:20.271910
+4:12.25110
81.4p
46
Tobias Nilsson
IFK Umeå
45:31.273050
+4:23.26250
81.1p
47
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
45:35.273480
+4:27.26680
80.9p
48
Jens Hulgaard
Danmark
45:36.273530
+4:28.26730
80.9p
49
Klas Nilsson
Bodens SK
45:43.274270
+4:35.27470
80.7p
50
Johan Eriksson
Åsarna IK
45:53.275220
+4:45.28420
80.4p
51
Joakim Jonsson
Storumans IK
45:58.275710
+4:50.28910
80.3p
52
Anton Södergren
Skellefteå SK
46:09.276850
+5:01.30050
79.9p
53
Rasmus Blom
Högsäters GF
46:21.278070
+5:13.31270
79.6p
54
Eric Storvall
IK Kronan
46:29.278820
+5:21.32020
79.4p
55
Fredrik Lindström
Lycksele IF
47:12.283170
+6:04.36370
78.2p
56
Ronny Wedin
Norbergs SK
47:23.284280
+6:15.37480
77.9p
57
Daniel Johansson
IFK Umeå
47:34.285340
+6:26.38540
77.6p
58
Max Själin
Storumans IK
47:49.286870
+6:41.40070
77.2p
59
Carl Olander
OK Landehof
48:04.288350
+6:56.41550
76.8p
60
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
48:34.291390
+7:26.44590
76.0p
61
Joel Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
49:21.296050
+8:13.49250
74.8p
62
Emil Lagergren
Tynderö IK
49:32.297160
+8:24.50360
74.5p
63
Torsten Kempe
Tynderö IK
49:37.297670
+8:29.50870
74.4p
-
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Liljemark
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Johan Forsberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
-
-
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Rosvall
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Fredriksson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Westman
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Lövgren
Vännäs SK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Brännmark
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Björn Lind
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-