Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2010-11-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
24:05.144450
78.6p
2
Maria Rydqvist
Östersunds SK
24:56.149510
+50.4960
76.2p
3
Anna Haag
IFK Mora SK
24:56.149550
+51.5000
76.2p
4
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
25:05.150470
+1:00.5920
75.7p
5
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
25:09.150860
+1:04.6310
75.6p
6
Masako Ishida
Hokkaido Ski Team
25:13.151290
+1:08.6740
75.4p
7
Celia Bourgeois
Lans En Vercors
25:17.151600
+1:11.7050
75.2p
8
Coraline Hugue
Embrun
25:22.152190
+1:17.7640
75.0p
9
Daria Gaiazova
Skielite
25:25.152480
+1:20.7930
74.8p
10
Mia Eriksson
IFK Tärendö
25:26.152590
+1:21.8040
74.8p
11
Anouk Picon Faivre
Pontarlier
25:29.152850
+1:24.8300
74.7p
12
Paulina Maciuszek
Lks Poroniec Poronin
25:33.153290
+1:28.8740
74.5p
13
Helene Söderlund
IFK Mora SK
25:40.153970
+1:35.9420
74.2p
14
Emilie Vina
Taninges Praz De Lys
25:40.153980
+1:35.9430
74.2p
15
Sara Lindborg
Östersunds SK
25:44.154300
+1:38.9750
74.0p
16
Jenny Hansson
Sweden
25:51.155090
+1:46.10540
73.7p
17
Laure Barthelemy
Pays Rochois
25:53.155220
+1:47.10670
73.6p
18
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
25:56.155510
+1:50.10960
73.5p
19
Lina Andersson
Piteå Elit SK
25:57.155620
+1:51.11070
73.5p
20
Hanna Brodin
Åsarna IK
25:58.155750
+1:53.11200
73.4p
21
Michiko Kashiwabara
Japan
26:04.156360
+1:59.11810
73.2p
22
Yuki Kobayashi
Japan
26:05.156420
+1:59.11870
73.1p
23
Ingrid Vikman
Östersunds SK
26:11.157000
+2:05.12450
72.9p
24
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
26:14.157340
+2:08.12790
72.7p
25
Aurore Cuinet
Skieurs Rousselands
26:17.157630
+2:11.13080
72.6p
26
Martyna Galewicz
Lks Poroniec Poronin
26:20.157950
+2:15.13400
72.5p
27
Sanna Hallberg
Åsarna IK
26:21.158080
+2:16.13530
72.4p
28
Aurelie Dabudyk
Pays Rochois
26:22.158160
+2:17.13610
72.4p
29
Eva Svensson
IFK Mora SK
26:27.158680
+2:22.14130
72.2p
30
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
26:28.158760
+2:23.14210
72.2p
31
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
26:36.159510
+2:30.14960
71.8p
32
Pin Bourgeois
Elodie Mont Noir
26:36.159560
+2:31.15010
71.8p
33
Linn Sömskar
IFK Umeå
26:38.159780
+2:33.15230
71.7p
34
Manon Locatelli
Maudre
26:41.160020
+2:35.15470
71.6p
35
Pauline Macabies
Douanes Ranspach
26:48.160710
+2:42.16160
71.4p
36
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
26:49.160870
+2:44.16320
71.3p
37
Therese Svensson
Åsarna IK
26:53.161210
+2:47.16660
71.2p
38
Anna Simberg
Piteå Elit SK
26:56.161540
+2:50.16990
71.0p
39
Katarina Johansen
Skp S Pleso
26:57.161690
+2:52.17140
71.0p
40
Agnieszka Szymanczak
Azs Awf Katowice
27:03.162260
+2:58.17710
70.7p
41
Marion Buillet
Les Saisies
27:04.162340
+2:58.17790
70.7p
42
Susanne Nyström
Laisvalls SK
27:04.162350
+2:59.17800
70.7p
43
Anna Starega
Uks Rawa Siedlce
27:20.163900
+3:14.19350
70.1p
44
Jennie Jirhed
Östersunds SK
27:28.164760
+3:23.20210
69.8p
45
Justyna Mordarska
Ukn Pod Stroza Miszkowice
27:28.164790
+3:23.20240
69.8p
46
Annina Strupler
Sas
27:32.165170
+3:27.20620
69.6p
47
Lucile Mouilleseaux
Mieussy
27:32.165190
+3:27.20640
69.6p
48
Kajsa Richardsson
IF Hallby SOK
27:34.165380
+3:29.20830
69.5p
49
Hanna Falk
Ulricehamns IF
27:37.165620
+3:31.21070
69.4p
50
Madoka Natsumi Jr
Sävast Ski Team IF
27:42.166170
+3:37.21620
69.2p
50
Caroline Weibel
Douanes Ranspach
27:42.166170
+3:37.21620
69.2p
52
Kim Adolfsson
Vansbro AIK SK
27:58.167730
+3:52.23180
68.6p
53
Rosamund Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
28:03.168280
+3:58.23730
68.4p
54
Pauline Caprini
Villard De Lans
28:06.168560
+4:01.24010
68.3p
55
Amanda Mattsson
Stockviks SF
28:10.168950
+4:05.24400
68.2p
56
Naoko Omori
Japan
28:18.169710
+4:12.25160
67.9p
57
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
28:31.171010
+4:25.26460
67.4p
58
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
28:32.171150
+4:27.26600
67.4p
59
Laure Tassion
Areches Beaufort
28:37.171650
+4:32.27100
67.2p
60
Anna Slowiok
Ks Wisla Ustronianka
28:46.172530
+4:40.27980
66.9p
61
Lisa K Svensson
Åsarna IK
29:01.174030
+4:55.29480
66.4p
62
Frida Hallquist
Åsarna IK
29:05.174410
+4:59.29860
66.2p
63
Ida Indahl
Camp Södergren SC
29:15.175410
+5:09.30860
65.9p
64
Eva Johansson
Linköpings SK
29:19.175800
+5:13.31250
65.8p
65
Manon Simille
Bozel
29:19.175860
+5:14.31310
65.7p
66
Katja Schwartz
Åsarna IK
29:23.176200
+5:17.31650
65.6p
67
Petra Nilsson
Åsarna IK
29:39.177840
+5:33.33290
65.1p
68
Nicole Donzallaz
Etoile De Grattavache Le Cret
30:05.180400
+5:59.35850
64.2p
69
Åsa Lif
Lima IF
30:05.180460
+6:00.35910
64.2p
70
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
30:07.180650
+6:02.36100
64.1p
71
Mona Brorsson
Västvärmlands OK
30:14.181340
+6:08.36790
63.9p
72
Anna Nystedt
Stockviks SF
30:22.182130
+6:16.37580
63.7p
73
Lisa Hallberg
Sundbybergs IK
31:30.188970
+7:25.44420
61.5p
-
Laurien van der Graaff
Ski Club Davos
23:59:59.8639800
-
-
Martina Chrastkova
Olfin Car Vella Trutnov
23:59:59.8639800
-
-
Sylwia Jaskowiec
Azs Awf Katowice
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Seppas
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Philippot Laurent
Karine Emhm Ranspach
23:59:59.8639800
-
-
Emma Wikén
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Tiia Tallila
Övertorneå IF
23:59:59.8639800
-