Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2010-11-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Hellner
Gellivare SK
35:31.213010
91.4p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
36:01.216050
+30.2940
90.2p
3
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
36:06.216530
+35.3420
90.1p
4
Devon Kershaw
Ona-Wa-Su
36:16.217590
+45.4480
89.7p
5
Alex Harvey
Nordique Mont ST Anne
36:44.220390
+1:13.7280
88.7p
6
Mats Larsson
Åsarna IK
36:49.220840
+1:18.7730
88.5p
7
Anders Södergren
Östersunds SK
36:55.221470
+1:24.8360
88.3p
8
Mattias Nilsson
Biathlon Östersund IF
36:57.221620
+1:26.8510
88.3p
9
Petr Novak
Lk Slovan Karlovy Vary
37:02.222130
+1:31.9020
88.1p
10
Keishin Yoshida
Japan
37:02.222180
+1:31.9070
88.1p
11
Nobu Naruse
Gifu Hino Motors
37:06.222520
+1:35.9410
87.9p
12
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
37:10.222930
+1:39.9820
87.8p
13
Emil Jönsson
Årsunda IF
37:15.223410
+1:44.10300
87.6p
14
Mathias Fredriksson
Axa SC
37:16.223540
+1:45.10430
87.6p
15
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
37:16.223580
+1:45.10470
87.6p
16
Magnus Jonsson
Biathlon Östersund IF
37:19.223820
+1:48.10710
87.5p
17
Rikard Andreasson
Laisvalls SK
37:21.224040
+1:50.10930
87.4p
18
Ted Armgren
Vilhelmina IK
37:27.224620
+1:56.11510
87.2p
19
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
37:30.224950
+1:59.11840
87.1p
20
Ivan Batory
Skp Strbske Pleso
37:32.225170
+2:01.12060
87.0p
21
Anton Lindblad
Östersunds SK
37:34.225340
+2:03.12230
87.0p
22
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
37:38.225730
+2:07.12620
86.9p
23
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
37:43.226290
+2:12.13180
86.7p
24
Jesper Modin
Piteå Elit SK
37:44.226320
+2:13.13210
86.7p
25
Martin Bajcicak
Skp Strbske Pleso
37:45.226410
+2:14.13300
86.6p
26
Maciej Kreczmer
Lks Poroniec Poronin
37:45.226450
+2:14.13340
86.6p
27
Markus Ottosson
IFK Umeå
37:45.226480
+2:14.13370
86.6p
28
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
37:58.227710
+2:27.14600
86.2p
29
Marco Muehlematter
Nordischer SC Oberhasli
37:58.227730
+2:27.14620
86.2p
30
Erik Forsgren
Tullus Sg
37:58.227780
+2:27.14670
86.2p
31
Akira Lenting
Japan
38:01.228050
+2:30.14940
86.1p
32
Maciej Starega
Uks Rawa Siedlce
38:01.228080
+2:30.14970
86.1p
33
Anders Svanebo
Stockviks SF
38:01.228090
+2:30.14980
86.1p
34
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
38:02.228120
+2:31.15010
86.1p
35
Yuichi Onda
Eiko Seminar
38:11.229080
+2:40.15970
85.7p
36
Louis Deschamps
Karellis
38:15.229480
+2:44.16370
85.6p
37
Robin Norum
IFK Umeå
38:19.229810
+2:48.16700
85.5p
38
Morten Vannebo
Steinkjer Skl
38:19.229820
+2:48.16710
85.5p
39
Lars Nelson
Funäsdalens IF
38:22.230160
+2:51.17050
85.4p
40
David Frisk
IFK Mora SK
38:23.230280
+2:52.17170
85.3p
41
Pavol Hurajt
Slovakia
38:25.230480
+2:54.17370
85.3p
42
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
38:27.230650
+2:56.17540
85.2p
43
Brent Mcmurtry
Foothills Nordic Ski Club
38:28.230780
+2:57.17670
85.2p
44
Peter Mlynar
Tj v Tatry
38:29.230860
+2:58.17750
85.2p
45
Anders Högberg
IFK Umeå
38:31.231020
+3:00.17910
85.1p
46
Frederic Touchette
Nordique Mont ST Anne
38:31.231070
+3:00.17960
85.1p
47
Tanguy Roche
Frankrike
38:31.231090
+3:00.17980
85.1p
48
Martin Johansson
IFK Mora SK
38:33.231280
+3:02.18170
85.0p
49
Masaya Kimura
Japan
38:36.231510
+3:05.18400
84.9p
50
Magnus Engström
Stockviks SF
38:36.231580
+3:05.18470
84.9p
51
Jan Srail
Tatran Zelezna Ruda
38:39.231860
+3:08.18750
84.8p
52
Lars Hol Moholdt
IK Rindals-Troll
38:41.232060
+3:10.18950
84.8p
53
Jan Krska
SK Nove Mesto Na Morave
38:42.232130
+3:11.19020
84.7p
54
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
38:47.232620
+3:16.19510
84.6p
55
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
38:47.232650
+3:16.19540
84.6p
56
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
38:48.232760
+3:17.19650
84.5p
57
Stefan Kuhn
Canmore Nordic Ski Club
38:48.232770
+3:17.19660
84.5p
58
Markus Jönsson
Tranemo IF
38:49.232810
+3:18.19700
84.5p
59
Kohhei Shimizu
Japan
38:50.232980
+3:19.19870
84.5p
60
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
38:51.233080
+3:20.19970
84.4p
61
Anders Solin
IFK Mora SK
38:55.233410
+3:24.20300
84.3p
62
Jiri Rocarek
SK Nove Mesto Na Morave
38:58.233770
+3:27.20660
84.2p
63
Mariusz Michalek
Azs Awf Katowice
38:59.233820
+3:28.20710
84.2p
64
Anders Jonsson
Stockviks SF
39:07.234660
+3:36.21550
83.9p
65
Oscar Lund
IF Hallby SOK
39:10.234920
+3:39.21810
83.9p
65
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
39:10.234920
+3:39.21810
83.9p
67
Kristian Hammer Riseth
Børsa IL
39:10.234950
+3:39.21840
83.8p
68
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
39:11.235040
+3:40.21930
83.8p
69
Dusan Augustinak
SK Nove Mesto Na Morave
39:14.235370
+3:43.22260
83.7p
70
Joakim Engström
IFK Mora SK
39:15.235400
+3:43.22290
83.7p
71
Ole Hartvik Skogstad
Norway
39:15.235460
+3:44.22350
83.7p
72
Hampus Lindblom
Åsarna IK
39:15.235480
+3:44.22370
83.7p
73
Mathias Inniger
Adelboden
39:19.235820
+3:48.22710
83.6p
74
Sebastian Gazurek
Azs Awf Katowice
39:20.235900
+3:48.22790
83.6p
74
David Hedlund
Piteå Elit SK
39:20.235900
+3:48.22790
83.6p
76
Johan Eriksson
Åsarna IK
39:22.236130
+3:51.23020
83.5p
77
Clement Molliet
Areches Beaufort
39:22.236170
+3:51.23060
83.5p
78
Ola Berg Fines
Mosvik IL
39:25.236480
+3:54.23370
83.4p
79
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
39:25.236490
+3:54.23380
83.4p
80
Eirik Watterdal
Nøtterøy Ski
39:28.236770
+3:57.23660
83.3p
81
Baard Erik Haugen
Rustad IL
39:30.236900
+3:58.23790
83.2p
82
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
39:34.237380
+4:03.24270
83.1p
83
Erik Andersson
Malungs IF
39:36.237560
+4:05.24450
83.0p
84
Erik Wickström
IF Hallby SOK
39:38.237770
+4:07.24660
83.0p
85
Öyvind Watterdal
Nøtterøy Ski
39:40.237960
+4:09.24850
82.9p
86
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
39:41.238090
+4:10.24980
82.9p
87
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
39:44.238350
+4:13.25240
82.8p
88
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
39:45.238460
+4:14.25350
82.8p
89
Lars Hyttehaug
Budal IL
39:47.238650
+4:16.25540
82.7p
90
Bjoern Horg
Lundamo IL
39:48.238720
+4:17.25610
82.7p
91
Adam Johansson
IFK Mora SK
39:48.238790
+4:17.25680
82.7p
92
Anton Sjöholm
Östersunds SK
39:50.238950
+4:19.25840
82.6p
93
Lars Suther
IFK Mora SK
39:53.239290
+4:22.26180
82.5p
94
Mikael Persson
Vilhelmina IK
39:54.239330
+4:23.26220
82.5p
95
Gustav Nordström
Gävle SK
39:55.239400
+4:23.26290
82.5p
96
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
39:55.239430
+4:24.26320
82.5p
97
Philipp Furrer
SC Gotthard Andermatt
39:56.239510
+4:25.26400
82.4p
98
Oskar Svärd
Försvarets Sk
39:58.239740
+4:27.26630
82.4p
99
Daniel Johansson
IFK Umeå
39:59.239840
+4:28.26730
82.3p
100
Mauro Gruber
Sas
40:01.240000
+4:29.26890
82.3p
101
Johnny Gode
Stöde IF
40:01.240050
+4:30.26940
82.3p
102
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
40:03.240290
+4:32.27180
82.2p
103
Björn Gund
Åsarna IK
40:04.240300
+4:32.27190
82.2p
104
Marcin Rzeszotko
Lks Klimczok
40:04.240320
+4:33.27210
82.2p
105
Martin Liljemark
SK Bore
40:11.241040
+4:40.27930
82.0p
106
Martin Larsson
Arvika IS
40:12.241190
+4:41.28080
81.9p
107
Vidar Undebakke
Ranheim SK
40:14.241330
+4:43.28220
81.9p
108
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
40:20.241980
+4:49.28870
81.7p
109
Marcus Svelander
Åsarna IK
40:24.242320
+4:53.29210
81.6p
110
Patrik Tallbom
Östersunds SK
40:27.242600
+4:55.29490
81.5p
111
Eirik Kjoersvik Kvernstad
Kyrksaeteroera IL
40:37.243640
+5:06.30530
81.2p
112
Magnus Moholt
Ålen IL
40:38.243740
+5:07.30630
81.2p
113
Marius Bjoerseth
Bratsberg IL
40:38.243750
+5:07.30640
81.2p
114
Marcus Wiseth
Steinkjer Skl
40:40.243900
+5:08.30790
81.1p
115
Jim Åhl
Bodens SK
40:43.244250
+5:12.31140
81.0p
116
Oscar Bergström
IFK Mora SK
40:54.245330
+5:23.32220
80.7p
117
Henrik Forsberg
Biathlon Östersund IF
40:57.245600
+5:25.32490
80.6p
118
Erlend Drivenes
Kvam IL
40:57.245630
+5:26.32520
80.6p
119
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
40:59.245840
+5:28.32730
80.6p
120
Tarjei Solli
Grøa IL
41:00.245950
+5:29.32840
80.5p
121
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
41:02.246140
+5:31.33030
80.5p
122
Maxime Cherchi
Bozel
41:03.246290
+5:32.33180
80.4p
123
Rasmus Blom
Högsäters GF
41:08.246700
+5:36.33590
80.3p
124
Espen Kveli
Lierne IL
41:10.246920
+5:39.33810
80.2p
125
Markus Hansson
Åsarna IK
41:12.247160
+5:41.34050
80.2p
126
Urs Graf
Aeschi
41:14.247360
+5:43.34250
80.1p
127
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
41:16.247510
+5:45.34400
80.1p
128
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
41:23.248220
+5:52.35110
79.9p
129
Sebastian Wredenberg
Ekshärads SF
41:28.248730
+5:57.35620
79.7p
130
Pascal Jaun
Ssc Lengnau
41:28.248780
+5:57.35670
79.7p
131
Kim Daniel Iversen
IL Hållingen
41:32.249170
+6:01.36060
79.6p
132
Michal Wroblewski
Azs Zakopane
41:35.249450
+6:04.36340
79.5p
133
Sindre Haverstad
Ntnui Langrenn
41:57.251690
+6:26.38580
78.9p
134
Emil Ekman
IF Hallby SOK
42:00.251960
+6:29.38850
78.8p
135
Henrik Alm
Idre SK
42:07.252690
+6:36.39580
78.6p
136
David Lingfors
IF Hallby SOK
42:09.252860
+6:38.39750
78.6p
137
Tobias Engblom
Stockviks SF
42:17.253650
+6:46.40540
78.4p
138
Baard Vegard Balto
IL Nordlys
42:20.253940
+6:49.40830
78.3p
139
Simon James Platt
Lakeland Cross Country Ski Club
42:31.255090
+7:00.41980
78.0p
140
David Axmann
Ski Klub Sumperk
42:36.255590
+7:05.42480
77.8p
141
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
43:16.259590
+7:45.46480
76.8p
142
Tobias Westman
IK Stern
44:02.264140
+8:31.51030
75.6p
143
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
44:07.264620
+8:36.51510
75.5p
144
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
44:18.265780
+8:47.52670
75.2p
145
Mattias Karlsson
Ulricehamns IF
44:35.267460
+9:04.54350
74.7p
146
Emil Lagergren
Tynderö IK
44:54.269390
+9:23.56280
74.3p
147
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
44:55.269440
+9:24.56330
74.2p
148
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
44:55.269470
+9:24.56360
74.2p
149
Kenneth Einvik
Norway
45:30.272920
+9:59.59810
73.4p
150
Philip Askeroth
IK Stern
48:35.291450
+13:04.78340
69.2p
151
Jan Antolec
Lks Poroniec Poronin
49:10.294990
+13:39.81880
68.4p
152
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
54:10.324980
+18:39.111870
62.7p
153
Cesar Baena
Fenix Ski Team Jesenik
57:22.344150
+21:51.131040
59.5p
-
Christian Hohl
Strindheim IL
23:59:59.8639800
-
-
Björn Lind
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Enrico Martins
National Team
23:59:59.8639800
-
-
Erik Silfver
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Waldmeier
Tg Huetten
23:59:59.8639800
-
-
Radek Sretr
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
23:59:59.8639800
-
-
Krzysztof Stec
Azs Awf Katowice
23:59:59.8639800
-
-
Per Egil Bjoergen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Nordebo
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Hultin
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Maximilian Andrae
Ssv Geyer
23:59:59.8639800
-
-
Martti Himma
Sportclub Sparta
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Quicklund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Nobuhito Kashiwabara
Japan
23:59:59.8639800
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Fremo
Fjellørnen IL
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Philip Widmer
Canmore Nordic Ski Club
23:59:59.8639800
-
-
Bill Impola
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Petter Torås Halseth
Stod IL
23:59:59.8639800
-
-
Markus Leijon
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Byström
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
23:59:59.8639800
-
-
Teodor Peterson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Len Valjas
Team Hardwood
23:59:59.8639800
-
-
Torsten Kempe
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
-