Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Höstrullen
2009-10-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lina Lindh
Nacka Värmdö SK
1:58:12.709100
54.6p
2
Anna Wik
Tvärreds IF
2:10:28.782700
+12:16.73500
49.3p
3
Andrea Ohlsson
Ulricehamns IF
2:36:51.941000
+38:39.231800
40.8p
4
Lena Eriksson
Elfsborgs SOK
3:48:32.1371100
+1:50:20.661900
27.7p
H 21 Motion
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
1:30:07.540600
72.6p
2
Markus Jönsson
Alliansloppets SK
1:30:08.540700
+1
72.6p
3
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:30:09.540800
+2.100
72.6p
4
Stefan Nordlander
Navåsens FK
1:31:36.549500
+1:29.8800
71.4p
5
Marcus Johansson
Borås GIF
1:32:17.553600
+2:10.12900
70.8p
6
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:32:35.555400
+2:28.14700
70.6p
7
Jesper Brofjärd
Borås GIF
1:36:22.578100
+6:15.37400
67.7p
8
Joakim Jarnelid
Magra IS
1:39:58.599700
+9:51.59000
65.1p
9
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:40:15.601400
+10:08.60700
64.9p
10
Martin Lasu
Nacka Värmdö SK
1:40:21.602000
+10:14.61300
64.9p
11
Adam Blomberg
OK Landehof
1:41:59.611800
+11:52.71100
63.8p
12
Martin Ekwall
Hössna IF
1:42:00.611900
+11:53.71200
63.8p
13
Håkan Gustafsson
IK Stern
1:42:01.612000
+11:54.71300
63.7p
14
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
1:42:14.613300
+12:07.72600
63.6p
15
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:45:13.631200
+15:06.90500
61.7p
16
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:45:19.631800
+15:12.91100
61.6p
17
Per Löwendahl
Mölndals RK
1:46:19.637800
+16:12.97100
61.0p
18
Jonas Johansson
IK Stern
1:47:57.647600
+17:50.106900
60.1p
19
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:48:03.648200
+17:56.107500
60.0p
20
Thomas Andersson
Volvo IF
1:48:18.649700
+18:11.109000
59.9p
21
Patrik Hylander
Hössna IF
1:48:35.651400
+18:28.110700
59.7p
22
Joel Larsson
Sävedalens AIK
1:48:57.653600
+18:50.112900
59.5p
23
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
1:49:30.656900
+19:23.116200
59.2p
24
Lennart Aleborg
OK Landehof
1:50:00.659900
+19:53.119200
58.9p
25
Tobias Bovin
Stenungsunds OK
1:50:32.663100
+20:25.122400
58.6p
26
Magnus Johnsson
Navåsens FK
1:56:45.700400
+26:38.159700
55.4p
27
Erik Finnskog
Tranemo IF
1:57:29.704800
+27:22.164100
55.0p
28
Jonas Hagberg
SOK 68
1:57:43.706200
+27:36.165500
54.9p
29
Christian Ek
IK Hakarpspojkarna
1:57:48.706700
+27:41.166000
54.8p
30
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
1:57:59.707800
+27:52.167100
54.8p
31
Jörgen Håkansson
IK Ymer
1:58:08.708700
+28:01.168000
54.7p
32
Stefan Karlsson
Hermansby IF
2:00:38.723700
+30:31.183000
53.5p
33
Bertil Sjögren
IK Livsnerven
2:02:35.735400
+32:28.194700
52.6p
34
Anders Nilsson
Grönahögs IK
2:06:26.758500
+36:19.217800
50.9p
35
Juhanni Dufva
Borås SK
2:06:42.760100
+36:35.219400
50.8p
36
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
2:07:02.762100
+36:55.221400
50.7p
37
Tony Wingård
Ulricehamns IF
2:07:23.764200
+37:16.223500
50.6p
38
Stefan Trennemo
Äspereds IF
2:07:31.765000
+37:24.224300
50.5p
39
Freddy Wegelius
Borås SK
2:08:02.768100
+37:55.227400
50.3p
40
Jan Hellberg
Grönahögs IK
2:08:08.768700
+38:01.228000
50.2p
41
Torgny Sundqvist
Gnosjö FK
2:08:21.770000
+38:14.229300
50.2p
42
Peter Adolfsson
SOK Knallen
2:08:22.770100
+38:15.229400
50.2p
43
Bo Göransson
Gnosjö FK
2:09:44.778300
+39:37.237600
49.6p
44
Jan-Erik Höglund
Hindås SK
2:09:47.778600
+39:40.237900
49.6p
45
Joakim Kallin
Gnosjö FK
2:11:45.790400
+41:38.249700
48.8p
46
Jocke Johnsson
SOK 68
2:12:15.793400
+42:08.252700
48.6p
47
Ingemar Pihl
Borås SK
2:14:32.807100
+44:25.266400
47.8p
48
Anders Johansson
Hestra IF
2:15:08.810700
+45:01.270000
47.5p
49
Hans Boström
Borås SK
2:15:53.815200
+45:46.274500
47.3p
50
Mathias Lundgren
Hestra IF
2:16:01.816000
+45:54.275300
47.2p
51
Tony Axelsson
Mölndals RK
2:19:44.838300
+49:37.297600
45.9p
52
Johan Abrahamsson
Grönahögs IK
2:25:51.875000
+55:44.334300
43.9p
53
Håkan Fredman
Hestra IF
2:27:52.887100
+57:45.346400
43.3p
54
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:28:35.891400
+58:28.350700
43.1p
55
Lars Olsson
Elfsborgs SOK
2:32:35.915400
+1:02:28.374700
41.9p
56
Stefan Aroneng
Hestra IF
2:38:38.951700
+1:08:31.411000
40.3p
57
Roger Pihl
SOK 68
2:42:23.974200
+1:12:16.433500
39.3p
58
Hans Carlsson
Tranemo IF
2:42:54.977300
+1:12:47.436600
39.2p
59
Johan Djurbäck
IK Trasten
2:52:01.1032000
+1:21:54.491300
37.1p
60
Lennart Larsson
Elfsborgs SOK
3:15:10.1170900
+1:45:03.630200
32.6p
61
Strure Grytheim
Elfsborgs SOK
3:48:34.1371300
+2:18:27.830600
27.7p