15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Jens Eriksson | Dala-Floda IF | 59:02.354100 | 90.9p | ||||
2 | Pär Jonsson | Dala-Järna IK | 1:00:51.365000 | 88.2p | ||||
3 | Anders Palmér | Karlslunds IF SF | 1:04:37.387600 | 83.0p | ||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Niklas Persson | Falu IK | 52:15.313400 | 80.8p | ||||
2 | Oscar Ivars | Dala-Järna IK | 53:11.319000 | 79.3p | ||||
3 | Karl Johan Dyvik | Leksands SK | 53:26.320500 | 79.0p | ||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Gustav Eriksson | IK Jarl Rättvik | 50:18.301700 | 84.1p | ||||
2 | Simon Sveder | Högbo GOIF | 52:33.315200 | 80.3p | ||||
3 | Simon Hallström | Idre SK | 52:34.315300 | 80.3p | ||||
7.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Lina Korsgren | Falun Borlänge SK | 40:33.243200 | 75.0p | ||||
2 | Anna Simberg | SK Bore | 40:35.243400 | 75.0p | ||||
3 | Helene Söderlund | IFK Mora SK | 41:22.248100 | 73.5p | ||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Sara Wadman | IFK Mora SK | 30:17.181600 | |||||
2 | Jenny Solin | Remsle SK | 30:33.183200 | |||||
3 | Ellen Sarenmark | Leksands SK | 31:07.186600 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Sandra Olsson | SK Bore | 29:20.175900 | |||||
2 | Lovisa Pettersson | Årsunda IF | 31:09.186800 | |||||
3 | Moa Molander Kristiansen | Domnarvets GOIF | 32:07.192600 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Lotten Sjödén | Älvdalens IF SK | 29:32.177100 | |||||
2 | Anna Dyvik | Leksands SK | 29:36.177500 | |||||
3 | Maja Dahlqvist | Domnarvets GOIF | 31:24.188300 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Madeleine Thorn | Bengtsfors Bois | 27:37.165600 | 66.5p | ||||
2 | Caroline Glännerud | Domnarvets GOIF | 29:30.176900 | 61.8p | ||||
3 | Evelina Settlin | Hudiksvalls IF | 29:42.178100 | 61.3p | ||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Maria Nordström | Gävle SK | 28:39.171800 | 63.8p | ||||
2 | Lisa Hallberg | IFK Mora SK | 30:34.183300 | 59.4p | ||||
3 | Helena Olsson | Brandsbols SK | 35:57.215600 | 49.7p | ||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Viktor Thorn | Bengtsfors Bois | 27:24.164300 | |||||
2 | Nils Augustsson | IFK Mora SK | 28:29.170800 | |||||
3 | Marcus Lennartsson | Garphyttans IF | 28:30.170900 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Andreas Svensson | Ulricehamns IF | 26:07.156600 | |||||
2 | Oskar Svensson | Korsnäs IF SK | 26:46.160500 | |||||
3 | Erik Persson | Nässjö SF | 27:29.164800 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Adam Clareus | Offerdals SK | 25:57.155600 | |||||
2 | Viktor Eriksson | Domnarvets GOIF | 26:09.156800 | |||||
3 | Anton Hedlund | Åshammars IK | 26:25.158400 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Ida Palmberg | Högbo GOIF | 19:21.116000 | |||||
2 | Elin Backén | Svegs IK | 20:03.120200 | |||||
3 | Sanna Forsman | Malungs IF | 20:05.120400 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Emma Backén | Svegs IK | 16:56.101500 | |||||
2 | Linn Gustafsson | Grava SK | 17:34.105300 | |||||
3 | Hanna Claréus | Östersunds SK | 18:03.108200 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Adam Persson | Nässjö SF | 17:08.102700 | |||||
2 | Oskar Danielson Frost | Dala-Järna IK | 17:36.105500 | |||||
3 | Jacob Albinsson | IFK Mora SK | 18:21.110000 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Wiktor Finn Eriksson | Domnarvets GOIF | 16:22.98100 | |||||
2 | Hugo Jacobsson | Rembo IK | 16:23.98200 | |||||
3 | Gustav Aflodal | Sundbybergs IK | 16:28.98700 | |||||
1.4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Tilda Östberg | Stora Tuna IK SK | 9:57.59600 | |||||
2 | Gabriella Thors | Malungs IF | 10:01.60000 | |||||
3 | Rebecka Lif | Lima IF | 10:57.65600 | |||||
1.4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Rebecka Widen | IFK Grängesberg SK | 9:42.58100 | |||||
2 | Ella Olsson | Sågmyra SK | 9:53.59200 | |||||
3 | Louise Lindström | Högbo GOIF | 10:09.60800 | |||||
1.4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Emil Danielsson | Högbo GOIF | 9:09.54800 | |||||
2 | Edvard Nilsson | Hagfors SF | 10:34.63300 | |||||
3 | Per Jutterström | IFK Mora SK | 10:39.63800 | |||||
1.4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt | ||||||||
1 | Samuel Oskarsson | Leksands SK | 8:46.52500 | |||||
2 | Thomas Norström | Torshälla-Nyby IS | 9:02.54100 | |||||
3 | Erik Stenmark | Brandsbols SK | 9:21.56000 |