Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2010-03-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Flyktingloppet
Plats: Gäddede
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karianne Gåsland Bjellaanes
Henning Sl
2:21:27.848600
74.1p
2
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
2:21:28.848700
74.1p
3
Mari Ann Landsem Melhus
Henning Sl
2:32:44.916300
67.3p
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter JR Northug
Strindheim IL
1:58:54.713300
93.2p
2
Oskar Svärd
Vålådalen SK
1:59:50.718900
92.2p
3
Ole M Back
No Club
2:01:50.730900
90.2p
H 35
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Morten Brørs
Steinkjer Skl
2:07:25.764400
85.0p
2
Frode Estil
Lierne IL
2:08:08.768700
84.3p
3
Geir Thune
Henning Sl
2:08:21.770000
84.1p
H 50
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ola Berget
Skauga IL
2:15:56.815500
78.0p
2
Torstein Björhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:17:00.821900
77.3p
3
Oddvar Nygård
Bjørn Myhre Sport
2:17:36.825500
76.8p
D 20
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anne Lise Grubbmo
Lierne IL
1:02:06.372500
69.6p
2
Lovise Øvereng Aunet
Overhalla IL
1:08:41.412000
60.6p
3
Kristine Unsgård
Leik IL
1:12:16.433500
56.6p
D 35
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hild Sissel Krogstad Vannebo
Overhalla IL
1:00:57.365600
71.4p
2
Unni Berit Finne
Kolvereid IL
1:00:58.365700
71.4p
3
Ulla Kristin Melhus
Steinkjer Skl
1:03:25.380400
67.6p
D 50
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bente Formo
Spillum IL
1:06:08.396700
63.8p
2
Ingela Johansson
Jalles Tc Umeå
1:11:37.429600
57.3p
3
Maj-Lis Dalby
Egge IL
1:13:31.441000
55.3p
H 20
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Torstein Östnor
Lierne IL
51:42.310100
90.8p
2
Johan Hundseth
Kolvereid IL
51:44.310300
90.7p
3
Jonas Holberg
Ronglan IL
51:48.310700
90.5p
H 60
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Einar Johan Svendgård
Skogn IL
1:01:52.371100
69.9p
2
Arne Finnehaug
Kolvereid IL
1:03:22.380100
67.6p
3
Jan Aufles
Kjærstad IL
1:03:26.380500
67.5p
D 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Beathe Breivik
Spillum IL
2:42:52.977100
62.1p
2
Kari Jessen
Skogn IL
2:53:10.1038900
57.6p
3
Lillian Hatling
Steinkjer Skl
2:56:24.1058300
56.3p
H 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Ressem Gustavsen
Nessegutten IL
2:26:45.880400
70.7p
2
Høihjelle Kjetil Valen
Overhalla IL
2:27:03.882200
70.6p
3
Alexander Jakobsson
Hotings IF
2:29:46.898500
68.9p
H 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Odd Magnar Nordlund
Harran IL
59:25.356400
74.0p
2
Tore Neergård
Nte
1:00:11.361000
72.7p
3
Jan Ståle Kjølstad
IL Hållingen
1:01:04.366300
71.2p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Flyktingloppet 2022
Flyktingloppet 2018
Flyktingloppet 2017
Flyktingloppet 2016
Flyktingloppet 2015
Flyktingloppet 2014
Flyktingloppet 2010
Flyktingloppet 2009
Flyktingloppet 2008
Flyktingloppet 2007
Flyktingloppet 2006
Flyktingloppet 2005
Flyktingloppet 2004
Flyktingloppet 2003
Tävlingar i närheten
Offerdalspropagandan 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan