Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ådalsloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Johansson
Tranemo IF
1:25:55.515400
60.5p
2
Kent Rovio
Björkå-Björkådalens IF
1:27:00.521900
+1:05.6400
59.7p
3
Olle Bystedt
Hemsö IF
1:28:58.533700
+3:03.18200
58.4p
4
Anders Solin
Ruif
1:29:45.538400
+3:50.22900
57.9p
5
Henrik Andersson
Stockviks SF
1:29:47.538600
+3:52.23100
57.9p
6
Magnus Strömberg
Strömbergs Gräv
1:32:37.555600
+6:42.40100
56.1p
7
Mats Näsholm
Kramfors Polisens IF
1:35:34.573300
+9:39.57800
54.4p
8
Anders Westlund
Salsåker-Ullångers IF
1:36:01.576000
+10:06.60500
54.1p
9
Martin Wedin
Nsk
1:37:20.583900
+11:25.68400
53.4p
10
Martin Åström
Sca FF
1:40:13.601200
+14:18.85700
51.9p
11
Sofia Bodin
Sollefteå SK
1:40:30.602900
+14:35.87400
51.7p
12
Mats Häggkvist
Kramfors Kommun
1:43:03.618200
+17:08.102700
50.4p
13
Sven-Erik Abrahamsson
Graninge-Alliansen
1:44:58.629700
+19:03.114200
49.5p
14
Bodil Glasberg
Stockviks SF
1:45:37.633600
+19:42.118100
49.2p
15
Christoffer Strömberg
Strömbergs Gräv
1:46:54.641300
+20:59.125800
48.6p
16
Anton Sortelius
Kramfors Alliansen
1:47:00.641900
+21:05.126400
48.6p
17
Yngve Fransen
Elpress
1:48:11.649000
+22:16.133500
48.0p
18
Aron Sortelius
Abb IF SK
1:48:51.653000
+22:56.137500
47.8p
19
Staffan Andersson
Ramviks IF
1:53:08.678700
+27:13.163200
45.9p
20
Marie Melin
Skarpåkerskolan
1:55:54.695300
+29:59.179800
44.8p
21
Anders Sortelius
Abb IF SK
1:58:46.712500
+32:51.197000
43.8p
22
Ronny Frycksten
Rejlers IF
1:59:58.719700
+34:03.204200
43.3p
23
Mikaela Larsson
Fältjägarnas IF
2:01:44.730300
+35:49.214800
42.7p
24
Carl Hugo Snellman
Ådalsskolan
2:01:48.730700
+35:53.215200
42.7p
25
Anita Könberg
Kramfors Kommun
2:01:59.731800
+36:04.216300
42.6p
26
Jari Heimonen
Kramfors
2:02:17.733600
+36:22.218100
42.5p
27
Anneli Sherman
Såtes Snickeri AB
2:02:38.735700
+36:43.220200
42.4p
28
Rune Jonsson
Bollsta IK
2:08:47.772600
+42:52.257100
40.4p
29
Per Olov Svensson
OK Nipan
2:09:18.775700
+43:23.260200
40.2p
30
Robert Strömberg
Strömbergs Gräv
2:10:29.782800
+44:34.267300
39.8p
31
Stig Blidefalk
OK Nipan
2:13:32.801100
+47:37.285600
38.9p
32
Per Erik Ek
Abb IF SK
2:19:38.837700
+53:43.322200
37.2p
33
Björn Eriksson
Bollsta IK
2:23:28.860700
+57:33.345200
36.2p
34
Stefan Granbäck
Nsk
2:25:03.870200
+59:08.354700
35.8p
35
Crister Strömberg
Strömbergs Gräv
2:26:05.876400
+1:00:10.360900
35.6p
35
Crister Strömberg
Strömbergs Gräv
2:26:05.876400
+1:00:10.360900
35.6p