Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lövhultsloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Thormé
OK Lindena
2:01:09.726800
78.8p
2
Johannes Knoll
OK Dacke
2:01:43.730200
+34.3300
78.3p
3
John Adolfsson
Alstermo IF
2:02:34.735300
+1:25.8400
77.5p
4
Stefan Umeståhl
Ronneby OK
2:07:07.762600
+5:58.35700
73.6p
5
Göran Karlsson
IK Vista
2:08:03.768200
+6:54.41300
72.8p
6
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
2:08:16.769500
+7:07.42600
72.7p
7
Peter Nilsson
Ölmstads IS
2:09:59.779800
+8:50.52900
71.3p
8
Anders Ottosson
Örserums IK
2:10:14.781300
+9:05.54400
71.1p
9
Christian Olsson
Alstermo IF
2:11:24.788300
+10:15.61400
70.2p
10
Magnus Johansson
FK Finn
2:12:01.792000
+10:52.65100
69.8p
11
Tobias Johansson
Nybro Ski
2:12:58.797700
+11:49.70800
69.1p
12
Tomas Carlsson
Nässjö SF
2:13:04.798300
+11:55.71400
69.0p
13
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:13:06.798500
+11:57.71600
69.0p
14
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:13:12.799100
+12:03.72200
68.9p
15
Anders Boestad
IK Vista
2:13:13.799200
+12:04.72300
68.9p
16
Johan Davidsson
Nässjö SF
2:13:18.799700
+12:09.72800
68.8p
17
Fredrik Bredberg
Eksjö SOK
2:13:26.800500
+12:17.73600
68.7p
18
Roger Bolin
FK Finn
2:13:30.800900
+12:21.74000
68.7p
19
Henrik Bernkull
Borås GIF
2:14:08.804700
+12:59.77800
68.2p
20
Stefan Larsson
Malmö FK
2:14:11.805000
+13:02.78100
68.2p
21
Johan Karlsson
Alvesta SOK
2:15:21.812000
+14:12.85100
67.4p
22
Håkan Danielsson
ASK Växjö
2:15:37.813600
+14:28.86700
67.2p
23
Per-Åke Magnusson
Nybro Ski
2:15:47.814600
+14:38.87700
67.1p
24
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:15:55.815400
+14:46.88500
67.0p
25
Anders Ellow
Nybro Ski
2:16:00.815900
+14:51.89000
66.9p
26
Per Landin
Vaggeryds SOK
2:17:07.822600
+15:58.95700
66.2p
27
Patrik Lundqvist
Nybro Ski
2:17:52.827100
+16:43.100200
65.7p
28
Thomas Braam
Hvetlanda SK
2:18:40.831900
+17:31.105000
65.2p
29
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
2:18:42.832100
+17:33.105200
65.2p
30
Magnus Månsson
Växjö OK
2:18:47.832600
+17:38.105700
65.1p
31
Ola Lundmark
Nässjö SF
2:19:56.839500
+18:47.112600
64.4p
32
Carl Johan Rydh
SOK Viljan
2:19:57.839600
+18:48.112700
64.4p
33
Fredrik Granlund
Eksjö SOK
2:21:16.847500
+20:07.120600
63.6p
34
Fredrik Forsberg
Mullsjö SOK
2:21:31.849000
+20:22.122100
63.4p
35
Henrik Jonsson
Hvetlanda SK
2:22:58.857700
+21:49.130800
62.5p
36
Albert Axelsson
Alstermo IF
2:23:35.861400
+22:26.134500
62.2p
37
Daniel Andersson
Landsbro IF SK
2:23:57.863600
+22:48.136700
61.9p
38
Lasse Ericsson
OK Orion
2:24:40.867900
+23:31.141000
61.5p
39
Pär Jacobsson
Mullsjö SOK
2:25:15.871400
+24:06.144500
61.2p
40
Henrik Sandkvist
Gnosjö FK
2:25:16.871500
+24:07.144600
61.2p
41
Bengt Dahlberg
Hultsfreds Lk
2:25:23.872200
+24:14.145300
61.1p
42
Peter Drottman
Ålems OK
2:25:33.873200
+24:24.146300
61.0p
43
Patric Karlsson
Målilla Mörlunda SK
2:25:39.873800
+24:30.146900
61.0p
44
Martin Jeppsson
Estuna IF
2:26:33.879200
+25:24.152300
60.5p
45
Peter Svensson
Ruda IF
2:26:36.879500
+25:27.152600
60.4p
46
Magnus Trofast
Bredaryds SOK
2:26:44.880300
+25:35.153400
60.4p
47
Torbjörn Andersson
IFK Stockaryd
2:26:55.881400
+25:46.154500
60.3p
48
Lars-Olof Månsson
Ronneby OK
2:27:01.882000
+25:52.155100
60.2p
49
Classe Åström
Ronneby OK
2:27:02.882100
+25:53.155200
60.2p
50
Niklas Georgsson
Lönashults GIF
2:27:07.882600
+25:58.155700
60.2p
51
Jonathan Östling
Alvesta SOK
2:27:17.883600
+26:08.156700
60.1p
52
Erik Memmi
Halmstad OK
2:27:35.885400
+26:26.158500
59.9p
53
Ulf Stigson
Nybro Ski
2:28:10.888900
+27:01.162000
59.6p
54
Rikard Wilen
Stockholm Multisport
2:28:24.890300
+27:15.163400
59.5p
55
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:28:32.891100
+27:23.164200
59.4p
56
Anders Pettersson
Rydaholms GOIF
2:28:45.892400
+27:36.165500
59.3p
57
Dan Hättander
Hultsfreds Lk
2:28:55.893400
+27:46.166500
59.2p
58
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:29:32.897100
+28:23.170200
58.9p
59
Leiv Sjåstad
Tranemo IF
2:29:35.897400
+28:26.170500
58.8p
60
Tryggve Jensen
Nässjö SF
2:29:42.898100
+28:33.171200
58.8p
61
Kurt Paulsen
Ronneby OK
2:29:48.898700
+28:39.171800
58.7p
62
Joan Starck
Hvetlanda SK
2:30:04.900300
+28:55.173400
58.6p
63
Roger Svensson
Volvo Braås FF
2:30:07.900600
+28:58.173700
58.6p
64
Thomas Johansson
SOK Aneby
2:30:12.901100
+29:03.174200
58.5p
65
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:30:20.901900
+29:11.175000
58.4p
66
Leif Malmqvist
Malmö FK
2:30:20.901900
+29:11.175000
58.4p
67
Anders Rydlöv
Malmö FK
2:30:21.902000
+29:12.175100
58.4p
68
Bo-Gunnar Gunnarsson
FK Finn
2:31:16.907500
+30:07.180600
58.0p
69
Joakim Svensson
Elmhults SC
2:31:18.907700
+30:09.180800
57.9p
70
Edvard Linderson
Nybro Ski
2:31:28.908700
+30:19.181800
57.9p
71
Magnus Johansson
Hvetlanda SK
2:32:04.912300
+30:55.185400
57.6p
72
Patrik Johansson
OK Stigen
2:32:15.913400
+31:06.186500
57.5p
73
Magnus Svensson
Annebergs GOIF
2:32:20.913900
+31:11.187000
57.4p
74
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:33:10.918900
+32:01.192000
57.0p
75
Markus Ottosson
OK Landehof
2:34:29.926800
+33:20.199900
56.4p
76
Anders Helander
Landsbro IF SK
2:35:26.932500
+34:17.205600
55.9p
77
Håkan Jacobson
Mullsjö SOK
2:35:30.932900
+34:21.206000
55.9p
78
Niklas Unosson
Misterhults Ais
2:35:34.933300
+34:25.206400
55.9p
79
Anders Jägryd
Björnstorps IF
2:35:39.933800
+34:30.206900
55.8p
80
Fredrik Gustafsson
Grönahögs IK
2:35:46.934500
+34:37.207600
55.8p
81
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:36:00.935900
+34:51.209000
55.6p
82
Ulf Isaksson
Hässleby SOK
2:36:40.939900
+35:31.213000
55.3p
83
Krister Bardh
OK Njudung
2:36:58.941700
+35:49.214800
55.2p
84
Tony Christensson
Lenhovda IF
2:37:39.945800
+36:30.218900
54.9p
85
Magnus Forsberg
OK Norrvirdarna
2:37:46.946500
+36:37.219600
54.8p
86
Torbjörn Persson
IS Skanne
2:38:00.947900
+36:51.221000
54.7p
87
Mats Johansson
Eksjö SOK
2:38:20.949900
+37:11.223000
54.6p
88
Lennart Ölmegård
Alvesta SOK
2:38:41.952000
+37:32.225100
54.4p
89
Magnus Sivertsson
Nybro Ski
2:38:58.953700
+37:49.226800
54.3p
90
Jonas Persson
Målerås IF
2:39:21.956000
+38:12.229100
54.1p
91
Mats Ferner
Västerviks OK
2:39:25.956400
+38:16.229500
54.1p
92
Axel Byrmo
Jönköpings OK
2:39:27.956600
+38:18.229700
54.1p
93
Håkan Rydlöv
Malmö FK
2:39:36.957500
+38:27.230600
54.0p
94
Daniel Pettersson
Gnosjö FK
2:39:57.959600
+38:48.232700
53.9p
95
Sebastian Schygge
Huskvarna
2:39:59.959800
+38:50.232900
53.8p
96
Samuel Östling
Alvesta SOK
2:40:05.960400
+38:56.233500
53.8p
97
Patrik Runesson
Alvesta SOK
2:40:13.961200
+39:04.234300
53.7p
98
Håkan Johansson
Nybro Ski
2:40:52.965100
+39:43.238200
53.5p
99
Mikael Sigurdh
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:40:58.965700
+39:49.238800
53.4p
100
Mikael Öhrn
Hvetlanda SK
2:41:28.968700
+40:19.241800
53.2p
101
Rickard Karlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:41:31.969000
+40:22.242100
53.2p
102
Anders Rahm
Lekeryd-Svarttorps SK
2:41:32.969100
+40:23.242200
53.2p
103
Mikael Åström
Ronneby OK
2:42:19.973800
+41:10.246900
52.8p
104
Johan Blom
Ljungbypolisens SIF
2:42:21.974000
+41:12.247100
52.8p
105
Niclas Fredin
Helsingborgs SOK
2:42:24.974300
+41:15.247400
52.8p
106
Thomas Hallberg
Gamleby OK
2:42:31.975000
+41:22.248100
52.7p
107
Kåre-Ivar Skaro
Västerviks OK
2:43:06.978500
+41:57.251600
52.5p
108
Henrik Axelsson
Helsingborgs SOK
2:43:36.981500
+42:27.254600
52.3p
109
Ingmar Wahlström
SK Hylte
2:43:52.983100
+42:43.256200
52.2p
110
Fredrik Hultman
Nybro Ski
2:43:53.983200
+42:44.256300
52.2p
111
Jörgen Larsson
Forserums SOK
2:44:04.984300
+42:55.257400
52.1p
112
Kent Johansson
Ronneby OK
2:44:06.984500
+42:57.257600
52.1p
113
Nicholas Fokine
Örserums IK
2:44:12.985100
+43:03.258200
52.0p
114
Mikael Hall
Landsbro IF SK
2:44:19.985800
+43:10.258900
52.0p
115
Daniel Eriksson
Helsingborgs SOK
2:44:33.987200
+43:24.260300
51.9p
116
Jonas Olander
Södra IF
2:45:16.991500
+44:07.264600
51.6p
117
Jarmo Veteläinen
Helsingborgs SOK
2:45:26.992500
+44:17.265600
51.5p
118
Frank Andersson
Nybro Ski
2:45:30.992900
+44:21.266000
51.5p
119
Kent Nero
Mullsjö SOK
2:45:37.993600
+44:28.266700
51.5p
120
Anders Cederbladh
Nybro Ski
2:46:38.999700
+45:29.272800
51.1p
121
Pontus Appel
SOK Aneby
2:46:57.1001600
+45:48.274700
50.9p
122
Kent Olsson
OK Orion
2:47:09.1002800
+46:00.275900
50.9p
123
Emil Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:47:14.1003300
+46:05.276400
50.8p
124
Eric Westesson
Björnstorps IF
2:47:42.1006100
+46:33.279200
50.6p
125
Thor Oscarsson
Skillingaryds FK
2:48:36.1011500
+47:27.284600
50.3p
126
Magnus Hedlund
Barsebäck Gk
2:48:43.1012200
+47:34.285300
50.3p
127
Peter Elisson
Helsingborgs SOK
2:50:30.1022900
+49:21.296000
49.6p
128
Felix Larsson
OK Skogsfalken
2:50:36.1023500
+49:27.296600
49.5p
129
Johan Abrahamsson
Grönahögs IK
2:50:38.1023700
+49:29.296800
49.5p
130
Mattias Wahlström
IK Hakarpspojkarna
2:51:14.1027300
+50:05.300400
49.3p
131
Erling Samuelsson
OK Vilse 87
2:51:18.1027700
+50:09.300800
49.3p
132
Jorma Heinonen
Lekeryd-Svarttorps SK
2:51:24.1028300
+50:15.301400
49.2p
133
Christer Gustavsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:51:24.1028300
+50:15.301400
49.2p
134
Kent Holmgren
Nässjö SF
2:51:31.1029000
+50:22.302100
49.2p
135
Anders Norling
FK Göingarna
2:51:36.1029500
+50:27.302600
49.2p
136
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:51:47.1030600
+50:38.303700
49.1p
137
Hans Evert Fransson
Alstermo IF
2:52:02.1032100
+50:53.305200
49.0p
138
Magnus Johansson
Barsebäck Gk
2:52:36.1035500
+51:27.308600
48.8p
139
Edvin Andersson
Ljungbypolisens SIF
2:52:45.1036400
+51:36.309500
48.8p
140
Axel Carlsson
Braås
2:53:23.1040200
+52:14.313300
48.5p
141
Bo Jönsson
ASK Växjö
2:53:57.1043600
+52:48.316700
48.3p
142
Martin Stoor Elmsjö
Pricewater Hc
2:54:11.1045000
+53:02.318100
48.2p
143
Martin Abaji
Eksjö Garnisons IF
2:55:17.1051600
+54:08.324700
47.9p
144
Michel Weber
Danmark
2:55:39.1053800
+54:30.326900
47.7p
145
Thomas Karlsson
Skillingaryds FK
2:55:52.1055100
+54:43.328200
47.7p
146
Ulf Johansson
SK Hylte
2:55:56.1055500
+54:47.328600
47.6p
147
Mikael Fasth
Landsbro IF SK
2:56:29.1058800
+55:20.331900
47.4p
148
Håkan Gedda
SK Hylte
2:56:43.1060200
+55:34.333300
47.4p
149
Sigvard Gustavsson
Hästhult AIK
2:56:46.1060500
+55:37.333600
47.3p
150
Ingemar Nilsson
ASK Växjö
2:56:50.1060900
+55:41.334000
47.3p
151
Mattias Svensson
Helsingborgs SOK
2:57:16.1063500
+56:07.336600
47.2p
152
Niklas Henriksson
Mullsjö SOK
2:58:02.1068100
+56:53.341200
46.9p
153
Magnus Jönsson
OK Dacke
2:58:25.1070400
+57:16.343500
46.8p
154
Pontus Larsson
OK Skogsfalken
2:58:53.1073200
+57:44.346300
46.6p
155
Mats Thörnblad
Nybro Ski
2:59:23.1076200
+58:14.349300
46.5p
156
Jan-Olof Svärd
Eksjö SOK
2:59:51.1079000
+58:42.352100
46.3p
157
Jens Ekholm
OK Norrvirdarna
3:00:03.1080200
+58:54.353300
46.3p
158
Ted Hallberg
Gamleby OK
3:00:07.1080600
+58:58.353700
46.2p
159
Fredrik Svensson
OK Dacke
3:00:58.1085700
+59:49.358800
46.0p
160
Johan Petersson
Gnosjö FK
3:02:08.1092700
+1:00:59.365800
45.6p
161
Linus Bladh
Tormestorps IF
3:02:10.1092900
+1:01:01.366000
45.6p
162
John Forsberg
FK Göingarna
3:02:14.1093300
+1:01:05.366400
45.6p
163
Jonas Granqvist
ASK Växjö
3:03:07.1098600
+1:01:58.371700
45.3p
164
Olof Blivik
Karlskrona SLK
3:03:08.1098700
+1:01:59.371800
45.3p
165
Bo Håkansson
IFK Göteborg
3:03:16.1099500
+1:02:07.372600
45.2p
166
Folke Lindroos
Lenhovda IF
3:03:32.1101100
+1:02:23.374200
45.2p
167
Lars-Magnus Nilsson
IK Vista
3:04:57.1109600
+1:03:48.382700
44.7p
168
Lars Gustafson
IK Hakarpspojkarna
3:05:13.1111200
+1:04:04.384300
44.6p
169
Ravi Danielsson
Eksjö SOK
3:06:44.1120300
+1:05:35.393400
44.2p
170
Linus Johansson
Storvreta IK
3:06:57.1121600
+1:05:48.394700
44.1p
171
David Berta
No Club
3:08:11.1129000
+1:07:02.402100
43.8p
172
Ingvar Petersson
Alvesta SOK
3:09:13.1135200
+1:08:04.408300
43.5p
173
Ingemar Lemel
Hjobygdens OK
3:09:18.1135700
+1:08:09.408800
43.4p
174
Bertil Joelsson
Nybro Ski
3:09:28.1136700
+1:08:19.409800
43.4p
175
Kristoffer Almqvist
Tockarps IK
3:11:02.1146100
+1:09:53.419200
42.9p
176
Henrik Simonsson
Gnosjö FK
3:11:22.1148100
+1:10:13.421200
42.9p
177
Kjell Bexell
Landsbro IF SK
3:11:53.1151200
+1:10:44.424300
42.7p
178
Pentti Isaksson
Ålems OK
3:13:49.1162800
+1:12:40.435900
42.2p
179
Martin Riis
Tockarps IK
3:14:07.1164600
+1:12:58.437700
42.1p
180
Tomas Lindblad
Jönköpings OK
3:14:45.1168400
+1:13:36.441500
41.9p
181
Esbjörn Svensson
OK Stigen
3:15:35.1173400
+1:14:26.446500
41.7p
182
Bengt Axelsson
Nässjö SF
3:16:15.1177400
+1:15:06.450500
41.5p
183
Ulf Liljebjörn
Nybro Ski
3:17:43.1186200
+1:16:34.459300
41.2p
184
Patrik Karlsson
Värnamo Ck
3:18:06.1188500
+1:16:57.461600
41.1p
185
Jonny Nyström
Elmhults SC
3:18:51.1193000
+1:17:42.466100
40.9p
186
Anders Sjöberg
OK Reftele
3:19:05.1194400
+1:17:56.467500
40.8p
187
Jacob Gustavsson
Hästhult AIK
3:19:30.1196900
+1:18:21.470000
40.7p
188
Hjalmar Flygt
SOK Aneby
3:19:46.1198500
+1:18:37.471600
40.6p
189
Fredrik Larsson
Skillingaryds FK
3:19:58.1199700
+1:18:49.472800
40.6p
190
Martin Ottosson
Västerviks OK
3:22:15.1213400
+1:21:06.486500
40.0p
191
Erik Wiman
Gemla
3:22:23.1214200
+1:21:14.487300
40.0p
192
Bengt-Erik Ingemansson
OK Vilse 87
3:22:50.1216900
+1:21:41.490000
39.9p
193
Birger Sörensen
OK Dacke
3:22:57.1217600
+1:21:48.490700
39.9p
194
Joakim Petersson
Eksjö SOK
3:25:05.1230400
+1:23:56.503500
39.3p
195
Jonas Johansson
OK Skogsfalken
3:28:04.1248300
+1:26:55.521400
38.7p
196
Thomas Nilsson
Hästhult AIK
3:29:04.1254300
+1:27:55.527400
38.4p
197
Ola Andersson
Ljungbypolisens SIF
3:30:43.1264200
+1:29:34.537300
38.1p
198
Åke Jonsson
Elmhults SC
3:31:07.1266600
+1:29:58.539700
38.0p
199
Göran Sjöbäck
ASK Växjö
3:31:48.1270700
+1:30:39.543800
37.8p
200
Peter Lunden
Malmö FK
3:32:07.1272600
+1:30:58.545700
37.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Mats Jacobson
Wermdö Gk
3:35:26.1292500
+1:34:17.565600
37.1p
202
Toni Lindroth
Skillingaryds FK
3:36:03.1296200
+1:34:54.569300
36.9p
203
Anders Fransson
Alvesta SOK
3:37:27.1304600
+1:36:18.577700
36.6p
204
Viljo Kylle
Skillingaryds FK
3:39:04.1314300
+1:37:55.587400
36.3p
205
Gunnar Blomkvist
Helsingborgs SOK
3:39:41.1318000
+1:38:32.591100
36.2p
206
Per Åkesson
IS Skanne
3:40:17.1321600
+1:39:08.594700
36.1p
207
Jan-Åke Ehrnborg
Nybro Ski
3:40:48.1324700
+1:39:39.597800
36.0p
208
Anders Dagneryd
IS Skanne
3:42:11.1333000
+1:41:02.606100
35.7p
209
Anders Magnusson
Axa SC
3:53:39.1401800
+1:52:30.674900
33.6p
210
Per Ekman
Nybro Ski
4:04:08.1464700
+2:02:59.737800
31.9p
211
Tonny Bäckström
Lugi SK
4:07:06.1482500
+2:05:57.755600
31.5p
212
Mats Ryber
Lugi SK
4:12:31.1515000
+2:11:22.788100
30.7p
213
Magnus Lennartsson
Eksjö SOK
4:21:32.1569100
+2:20:23.842200
29.4p