Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skelleftespelen
2010-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Skellefteå SK
Plats: Skellefteå
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Max Själin
Storumans IK
24:56.149500
72.2p
2
Per Gunnarsson
Lycksele IF
25:42.154100
70.0p
3
Olof Burström
SK Järven
27:33.165200
65.3p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
André Johansson
Ammarnäs IF
26:05.156400
69.0p
2
Adam Burström
SK Järven
26:24.158300
68.2p
3
Mattias Gimvall
Storumans IK
26:37.159600
67.6p
D 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
21:57.131600
63.7p
2
Gabriella Lindsköld Holm
Skellefteå SK
22:59.137800
60.9p
3
Linnea Nyström
Kågedalens SK
23:32.141100
59.5p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonna Sundling
Tvärålund IF
13:22.80100
2
Frida Hedman
SK Tegsnäspojkarna
15:38.93700
3
Madeleine Larsson
SK Tegsnäspojkarna
15:47.94600
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Landström
Vännäs SK
12:49.76800
2
Felix Hopstadius
Storumans IK
13:03.78200
3
Felix Edvinsson
Lycksele IF
13:19.79800
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Lundgren
Täfteå IK
7:09.42800
2
Jenny Adelsson
Tvärålund IF
8:26.50500
3
Lisa Lagerlöf
Agnäs IK
9:10.54900
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Olivia Persson
Storumans IK
6:55.41400
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
7:04.42300
3
Clara Lundgren
IFK Umeå
7:32.45100
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
7:03.42200
2
Viktor Strömberg
Täfteå IK
7:14.43300
3
Simon Eriksson
Täfteå IK
7:52.47100
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
6:19.37800
2
Peter Nilsson
Robertsfors IK
6:48.40700
3
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
6:52.41100
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ellen Lundberg
Vindelns IF
6:03.36200
2
Ida Lundgren
Täfteå IK
6:18.37700
3
Linn Schogster
Täfteå IK
6:45.40400
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Wilmer Wiklund
Täfteå IK
5:28.32700
2
Emil Karlsson
Norsjö SK
5:45.34400
3
Simon Strömberg
Täfteå IK
5:46.34500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skelleftespelen 2021
Skelleftespelen 2017
Skelleftespelen 2016
Skelleftespelen 2015/16 2015
Skelleftespelen 2015
Skellefteå spelen 2012
Skelleftespelen 2012
Skelleftespelen 2011
Skelleftespelen 2010
Tävlingar i närheten
Team Sportia Cup, Klassiskt 2010
Team Sportia Cup, prolog 2010
Team Sportia Cup, sprint 2010
Lindbäckspremiären 2010
SM 30/50 KM 2010
Juniorcup 2010
7-Mila 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan