Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Karolinerloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thobias Fredriksson
Axa SC
2:09:41.778000
84.4p
2
Anders Sörensson
Tanums IF
2:10:41.784000
+1:00.5900
83.5p
3
John Vikman
Borås GIF
2:10:41.784000
+1:00.5900
83.5p
4
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:12:23.794200
+2:42.16100
81.9p
5
Leif Thorn
Bengtsfors Bois
2:15:41.814000
+6:00.35900
78.9p
6
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
2:16:37.819600
+6:56.41500
78.1p
7
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
2:17:31.825000
+7:50.46900
77.4p
8
Henrik Landström
Säffle SK
2:19:01.834000
+9:20.55900
76.1p
9
Erik Karlsson
Tanums IF
2:21:55.851400
+12:14.73300
73.9p
10
Martin Mattsson
Uddevalla SK
2:22:02.852100
+12:21.74000
73.8p
11
Rune Arnesen
Fredrikstad SK
2:23:52.863100
+14:11.85000
72.4p
12
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:23:53.863200
+14:12.85100
72.4p
13
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:25:03.870200
+15:22.92100
71.6p
14
Anders Källén
Högsäters GF
2:25:30.872900
+15:49.94800
71.3p
15
Fredrik Nylén
Grava SK
2:25:32.873100
+15:51.95000
71.3p
16
Harald Fladseth
Aure IL
2:26:10.876900
+16:29.98800
70.8p
17
Erik Framme
Tanums IF
2:26:49.880800
+17:08.102700
70.4p
18
Ulrik Olsson
Brattås Ck
2:28:21.890000
+18:40.111900
69.3p
19
Ronny Eriksson
Stenshults IF
2:29:05.894400
+19:24.116300
68.8p
20
Marcus Ekholm
Ulvsby IF
2:30:31.903000
+20:50.124900
67.9p
21
Joel Aronsson
Tanums IF
2:30:48.904700
+21:07.126600
67.7p
22
Anders Buskqvist
IK Stern
2:33:11.919000
+23:30.140900
66.3p
23
Andreas Kvist
IK Stern
2:33:28.920700
+23:47.142600
66.1p
24
Martin Gustafsson
SK Granan
2:35:08.930700
+25:27.152600
65.1p
25
Fredrik Olausson
Idefjordens SK
2:35:10.930900
+25:29.152800
65.1p
26
Bo Andersson
Uddevalla SK
2:35:35.933400
+25:54.155300
64.8p
27
Daniel Martinsson
OK Kroppefjäll
2:36:39.939800
+26:58.161700
64.2p
28
Göran Nylén
Magra IS
2:37:27.944600
+27:46.166500
63.8p
29
Krister Helldén
SK Granan
2:37:47.946600
+28:06.168500
63.6p
30
Tommy Ahlstrand
Säffle SK
2:38:22.950100
+28:41.172000
63.3p
31
Tord Karlsson
Vänersborgs SK
2:38:33.951200
+28:52.173100
63.2p
32
Robert Gren
Munkedals SOK
2:40:04.960300
+30:23.182200
62.3p
33
Per Erik Andersson
Uddevalla Roddklubb
2:40:04.960300
+30:23.182200
62.3p
34
Peter Karnström
Bullarens GOIF
2:40:16.961500
+30:35.183400
62.2p
35
Leif Larsson
Åmåls OK
2:40:36.963500
+30:55.185400
62.1p
36
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:40:53.965200
+31:12.187100
61.9p
37
Clas Göran Öster
Uddevalla SK
2:41:12.967100
+31:31.189000
61.7p
38
Mats Bernhardsson
Högsäters GF
2:41:20.967900
+31:39.189800
61.7p
39
Mattias Heimdahl
Håfreströms IF
2:41:22.968100
+31:41.190000
61.6p
40
Per Noord
Bmk Uddevalla
2:41:52.971100
+32:11.193000
61.4p
41
Lasse Johansson
Krogsereds IK
2:41:56.971500
+32:15.193400
61.4p
42
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:42:33.975200
+32:52.197100
61.0p
43
Rickard Holmqvist
Hestra IF
2:42:38.975700
+32:57.197600
61.0p
44
Fredrik Nordström
Grums SK
2:43:05.978400
+33:24.200300
60.8p
45
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:44:13.985200
+34:32.207100
60.2p
46
Kent Andreasson
Åmåls OK
2:44:27.986600
+34:46.208500
60.1p
47
Urban Eriksson
Stenshults IF
2:44:47.988600
+35:06.210500
59.9p
48
Morgan Jerkefjord
OK Kullingshof
2:44:58.989700
+35:17.211600
59.8p
49
Magnus Johansson
SK Granan
2:45:25.992400
+35:44.214300
59.6p
50
Lars Jansson
OK Gipen
2:45:58.995700
+36:17.217600
59.3p
51
Niclas Nilsson
OK Gipen
2:46:19.997800
+36:38.219700
59.2p
52
Fredrik Persson Bengtfors
Bengtsfors Bois
2:46:28.998700
+36:47.220600
59.1p
53
Lars-Erik Nilsson
Åmåls OK
2:46:38.999700
+36:57.221600
59.0p
54
Sten Ljungquist
IK Stern
2:46:50.1000900
+37:09.222800
58.9p
55
David Torstensson
Bullarens GOIF
2:47:37.1005600
+37:56.227500
58.5p
56
Morgan
OK Kroppefjäll
2:47:40.1005900
+37:59.227800
58.5p
57
Kalle Alexandersson
Karlslunds IF SF
2:47:41.1006000
+38:00.227900
58.5p
58
Jörgen Henriksson
Krogsereds IK
2:47:43.1006200
+38:02.228100
58.5p
59
Jan Erik Pettersson
OK Kroppefjäll
2:48:10.1008900
+38:29.230800
58.3p
60
Oskar Vikman
IK Stern
2:49:03.1014200
+39:22.236100
57.9p
61
Christian Olsson
Åmåls OK
2:49:18.1015700
+39:37.237600
57.7p
62
Markus Landin
Kungälvs OK
2:49:23.1016200
+39:42.238100
57.7p
63
Sören Pettersson
SK Granan
2:49:31.1017000
+39:50.238900
57.6p
64
Andreas Kling
Bullarens GOIF
2:49:47.1018600
+40:06.240500
57.5p
65
Morgan Rundström
Högsäters GF
2:50:02.1020100
+40:21.242000
57.4p
66
Anders Sporrong
Bullarens GOIF
2:50:25.1022400
+40:44.244300
57.2p
67
Jimmy Nordli
Trøsken IL
2:51:17.1027600
+41:36.249500
56.8p
68
Pierre Ekvall
Strömstad Lk
2:52:30.1034900
+42:49.256800
56.3p
69
Gustaf Tobieson
Ljungskile FK
2:52:35.1035400
+42:54.257300
56.3p
70
Per Sandström
Krogsereds IK
2:52:40.1035900
+42:59.257800
56.2p
71
Lars Svensson
Bovallstrands SK
2:52:40.1035900
+42:59.257800
56.2p
72
Andreas Persson
Högsäters GF
2:53:01.1038000
+43:20.259900
56.1p
73
Christian Bengtsson
Volvo Flygmotor FF
2:53:15.1039400
+43:34.261300
56.0p
74
Sune Andersson
Främmestads IK
2:54:45.1048400
+45:04.270300
55.3p
75
Michael Larsson
Säffle SK
2:54:57.1049600
+45:16.271500
55.3p
76
Jörgen Nilsson
Uddevalla SK
2:55:53.1055200
+46:12.277100
54.9p
77
Fredrik Nilsson
Uddevalla SK
2:55:59.1055800
+46:18.277700
54.8p
78
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:56:04.1056300
+46:23.278200
54.8p
79
Robert Drottz
Högsäters GF
2:56:11.1057000
+46:30.278900
54.7p
80
Henrik Elfving
Vattenfalls IF
2:56:34.1059300
+46:53.281200
54.6p
81
Johan Lidström
OK Landehof
2:57:06.1062500
+47:25.284400
54.4p
82
Ulf Johansson
Bovallstrands SK
2:57:18.1063700
+47:37.285600
54.3p
83
Jerker Karlsson
Säffle SK
2:57:22.1064100
+47:41.286000
54.3p
84
Erik Birkegran
Karlslunds IF SF
2:57:34.1065300
+47:53.287200
54.2p
85
Thomas Alfredsson Bullarens
B GOIF
2:58:11.1069000
+48:30.290900
53.9p
86
Jan Hansson
Stenungsunds OK
2:58:58.1073700
+49:17.295600
53.6p
87
Lennart Bröttgårdh
Volvo Flygmotor FF
2:59:25.1076400
+49:44.298300
53.4p
88
Thomas Hallsten
OK Roto
2:59:35.1077400
+49:54.299300
53.4p
89
Michael Rundahl
Högsäters GF
2:59:37.1077600
+49:56.299500
53.4p
90
Bjarne Kullander
Trollhättans SOK
3:00:02.1080100
+50:21.302000
53.2p
91
Örjan Andersson
Säffle SK
3:00:10.1080900
+50:29.302800
53.1p
92
Bengt Stevensson
Säffle SK
3:00:25.1082400
+50:44.304300
53.0p
93
Tomas Karlsson
Uddevalla SK
3:00:26.1082500
+50:45.304400
53.0p
94
Jörgen Johansson
Idåsen IF
3:00:33.1083200
+50:52.305100
53.0p
95
Urban Ödlund
Ryda SK
3:00:35.1083400
+50:54.305300
53.0p
96
Kjell Lundgren
Tanums IF
3:00:59.1085800
+51:18.307700
52.8p
97
Christian Johansson
Stångenäs Ais
3:01:06.1086500
+51:25.308400
52.8p
98
Carl Johan Skogh
Säve
3:01:55.1091400
+52:14.313300
52.5p
99
Ulrik Karnström
Bullarens GOIF
3:02:12.1093100
+52:31.315000
52.4p
100
Ove Tisell
Bullarens GOIF
3:02:47.1096600
+53:06.318500
52.1p
101
Peter Cederberg
Vänersborgs SK
3:03:22.1100100
+53:41.322000
51.9p
102
Ingemar Andersson
Främmestads IK
3:03:55.1103400
+54:14.325300
51.7p
103
Hans Lindblom
Trollhättans SOK
3:04:16.1105500
+54:35.327400
51.6p
104
Mats Eriksson
IK Stern
3:05:01.1110000
+55:20.331900
51.3p
105
Kurt Miettinen
Uddevalla SK
3:05:17.1111600
+55:36.333500
51.2p
106
Urban Johansson
Åmåls OK
3:05:41.1114000
+56:00.335900
51.1p
107
Måns Ingemarsson
Bovallstrands SK
3:06:08.1116700
+56:27.338600
50.9p
108
Johannes Eriksson
Brattås Ck
3:06:38.1119700
+56:57.341600
50.7p
109
Christer Pettersson
Stenshults IF
3:06:49.1120800
+57:08.342700
50.7p
110
Mats Larsson
Gillberga SK
3:06:52.1121100
+57:11.343000
50.6p
111
Anders Mellgren
Trollhättans SOK
3:07:04.1122300
+57:23.344200
50.6p
112
Paul Olsson
Trollhättans SOK
3:07:34.1125300
+57:53.347200
50.4p
113
Fredric Gustafsson
SK Granan
3:07:34.1125300
+57:53.347200
50.4p
114
Bengt Arenstrand
Volvo Flygmotor FF
3:08:02.1128100
+58:21.350000
50.2p
115
Martin Cleve
Brattås Ck
3:08:10.1128900
+58:29.350800
50.2p
116
Ulrik Lager
Bengtsfors Bois
3:08:11.1129000
+58:30.350900
50.2p
117
Mats Fredriksson
SK Granan
3:08:39.1131800
+58:58.353700
50.0p
118
Joakim Torstensson
Bullarens GOIF
3:08:40.1131900
+58:59.353800
50.0p
119
Svante Boström
OK Alehof
3:08:44.1132300
+59:03.354200
50.0p
120
Peder Björk
Bäckefors IF
3:10:01.1140000
+1:00:20.361900
49.6p
121
Kent Owe Johansson
Uddevalla SK
3:10:12.1141100
+1:00:31.363000
49.5p
122
Finn Dahl
Fredrikstad SK
3:10:50.1144900
+1:01:09.366800
49.3p
123
Hugo Carlén
Trollhättans SOK
3:11:05.1146400
+1:01:24.368300
49.2p
124
Stefan Odin
Vattenfalls IF
3:11:40.1149900
+1:01:59.371800
49.0p
125
Mats Bäckström
Högsäters GF
3:11:50.1150900
+1:02:09.372800
48.9p
126
Gustaf Johansson
IK Stern
3:12:28.1154700
+1:02:47.376600
48.7p
127
Markus Kindberg
SK Granan
3:12:31.1155000
+1:02:50.376900
48.7p
128
Gert Ove Johansson
Bullarens GOIF
3:12:33.1155200
+1:02:52.377100
48.7p
129
Peter Dyvik
Nybro Ski
3:12:35.1155400
+1:02:54.377300
48.7p
130
Mikael Bäckström
Krogsereds IK
3:12:37.1155600
+1:02:56.377500
48.7p
131
Frank Mattsson
Bullarens GOIF
3:12:42.1156100
+1:03:01.378000
48.7p
132
Christer Broman
Ljungskile FK
3:12:58.1157700
+1:03:17.379600
48.6p
133
Lars Gunnar
Bullarens GOIF
3:13:08.1158700
+1:03:27.380600
48.5p
134
Daniel Berggren
Trollhättans SOK
3:13:20.1159900
+1:03:39.381800
48.5p
135
Peter Eriksson
SK Granan
3:13:50.1162900
+1:04:09.384800
48.3p
136
Mikael Olsson
Krogsereds IK
3:14:18.1165700
+1:04:37.387600
48.1p
137
Jan-Åke Uggla
OK Kroppefjäll
3:14:23.1166200
+1:04:42.388100
48.1p
138
Joakim Risberg
Uddevalla SK
3:14:26.1166500
+1:04:45.388400
48.1p
139
Kalle Tholén
OK Skogshjortarna
3:14:29.1166800
+1:04:48.388700
48.1p
140
Anders Karlsson
OK Kroppefjäll
3:15:11.1171000
+1:05:30.392900
47.9p
141
Jonas Stenström
OK Gipen
3:15:41.1174000
+1:06:00.395900
47.7p
142
Jörgen Jacobsson
Håfreströms IF
3:15:45.1174400
+1:06:04.396300
47.7p
143
Patrik Horner
Grava SK
3:15:54.1175300
+1:06:13.397200
47.6p
144
Henrik Vinghamre
Brattås Ck
3:16:01.1176000
+1:06:20.397900
47.6p
145
Anders Isaksson
Tanums IF
3:16:43.1180200
+1:07:02.402100
47.4p
146
Mats Lindström
Högsäters GF
3:16:55.1181400
+1:07:14.403300
47.3p
147
Henrik Fäldt
Bäckefors IF
3:17:07.1182600
+1:07:26.404500
47.3p
148
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
3:17:16.1183500
+1:07:35.405400
47.2p
149
Leif Larsson
Högsäters GF
3:17:17.1183600
+1:07:36.405500
47.2p
150
Bengt Benjaminsson
Håby IF
3:17:19.1183800
+1:07:38.405700
47.2p
151
Marcus Davidsson
Bullarens GOIF
3:17:36.1185500
+1:07:55.407400
47.1p
152
Håkan Tibell
Sisu Forshaga SK
3:17:53.1187200
+1:08:12.409100
47.0p
153
Lennart Larsson
Bullarens GOIF
3:17:58.1187700
+1:08:17.409600
47.0p
154
Johan Constantin
OK Kroppefjäll
3:18:16.1189500
+1:08:35.411400
46.9p
155
Kristofer Wennerström
Krogsereds IK
3:18:16.1189500
+1:08:35.411400
46.9p
156
Anders Andersson
Ryda SK
3:18:20.1189900
+1:08:39.411800
46.9p
157
Johan Persson
Stensbults IF
3:18:29.1190800
+1:08:48.412700
46.8p
158
Niklas Olofsson
Trollhättans SOK
3:18:30.1190900
+1:08:49.412800
46.8p
159
Mats Karlsson
Munkedals SOK
3:19:17.1195600
+1:09:36.417500
46.6p
160
Torbjörn Karlsson
Gestads SK
3:19:29.1196800
+1:09:48.418700
46.5p
161
Janne Mattsson
Trollhättans SOK
3:19:43.1198200
+1:10:02.420100
46.5p
162
Magnus Blomstrand
Stenungsunds OK
3:20:19.1201800
+1:10:38.423700
46.3p
163
Peter Lanäs
Grava SK
3:20:43.1204200
+1:11:02.426100
46.2p
164
Jan Andersson Back
OK Gipen
3:21:08.1206700
+1:11:27.428600
46.0p
165
Christian Severinsson
Trollhättans SOK
3:22:05.1212400
+1:12:24.434300
45.8p
166
Lucas Sköld
Tanums IF
3:22:25.1214400
+1:12:44.436300
45.7p
167
Urban Åhl
Åmåls OK
3:22:36.1215500
+1:12:55.437400
45.6p
168
Bert Ola Mattsson
Idefjordens SK
3:22:47.1216600
+1:13:06.438500
45.6p
169
Kent Pettersson
SK Granan
3:23:10.1218900
+1:13:29.440800
45.5p
170
Anders Jonasson
Vänersborgs SK
3:23:39.1221800
+1:13:58.443700
45.3p
171
Fredrik Lindberg
Vattenfalls IF Trollhättan
3:24:51.1229000
+1:15:10.450900
45.0p
172
David Bernhardsson
Trollhättans SOK
3:25:03.1230200
+1:15:22.452100
44.9p
173
Markus Eriksson
Ljungskile FK
3:25:35.1233400
+1:15:54.455300
44.8p
174
Peter Dahlgren
Vänersborgs SK
3:26:17.1237600
+1:16:36.459500
44.6p
175
Jan Andersson
OK Kroppefjäll
3:27:25.1244400
+1:17:44.466300
44.3p
176
Tomas Svensson
Krogsereds IK
3:28:23.1250200
+1:18:42.472100
44.0p
177
Göran Hansson
Bullarens GOIF
3:28:29.1250800
+1:18:48.472700
44.0p
178
Håkan Ferdinandsson
Brattås Ck
3:28:30.1250900
+1:18:49.472800
44.0p
179
Ulf Johansson
OK Gipen
3:28:31.1251000
+1:18:50.472900
44.0p
180
Markus Fors
SK Granan
3:29:32.1257100
+1:19:51.479000
43.7p
181
Freddy Alm
OK Kroppefjäll
3:29:42.1258100
+1:20:01.480000
43.7p
182
Torbjörn Jahnke
OK Gipen
3:29:46.1258500
+1:20:05.480400
43.7p
183
Per-Olof Andersson
Tanums IF
3:29:51.1259000
+1:20:10.480900
43.6p
184
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
3:30:30.1262900
+1:20:49.484800
43.5p
185
Jesper Bengtsson
Högsäters GF
3:31:08.1266700
+1:21:27.488600
43.3p
186
Andreas Dahlqvist
OK Kroppefjäll
3:31:20.1267900
+1:21:39.489800
43.2p
187
Markus Källén
Ernst & Young SK
3:31:39.1269800
+1:21:58.491700
43.2p
188
Lars Holm
OK Gipen
3:31:59.1271800
+1:22:18.493700
43.1p
189
Jan-Olof Karlzon
Bovallstrands SK
3:32:17.1273600
+1:22:36.495500
43.0p
190
Jonas Söderlund
Bullarens GOIF
3:32:36.1275500
+1:22:55.497400
42.9p
191
Ulf Rundahl
Högsäters GF
3:32:44.1276300
+1:23:03.498200
42.9p
192
Sten Broström
Trollhättans SOK
3:32:53.1277200
+1:23:12.499100
42.8p
193
Lennart Tång
Trollhättans SOK
3:33:46.1282500
+1:24:05.504400
42.6p
194
Mats Holmqvist
SK Granan
3:34:05.1284400
+1:24:24.506300
42.5p
195
Tomas Kristensen
OK Kroppefjäll
3:34:47.1288600
+1:25:06.510500
42.4p
196
Håkan Olsson
Uddevalla SK
3:35:26.1292500
+1:25:45.514400
42.2p
197
Petter Ericsson
Trollhättans SOK
3:35:35.1293400
+1:25:54.515300
42.2p
198
K G Rundström
Hgf
3:35:49.1294800
+1:26:08.516700
42.1p
199
Erland Josefsson
Svenesunds GIF
3:35:53.1295200
+1:26:12.517100
42.1p
200
Cg Strutz
Krogsereds IK
3:35:54.1295300
+1:26:13.517200
42.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Håkan Olsson
Håfreströms IF
3:36:25.1298400
+1:26:44.520300
42.0p
202
Sten-Ove Thorén
Säffle SK
3:38:16.1309500
+1:28:35.531400
41.5p
203
Lars Johansson
OK Alehof
3:38:26.1310500
+1:28:45.532400
41.5p
204
Lars Fredriksson
Säffle SK
3:39:06.1314500
+1:29:25.536400
41.3p
205
Joakim Svensson
Krogsereds IK
3:39:11.1315000
+1:29:30.536900
41.3p
206
Thomas Mathinsson
Bullarens GOIF
3:39:30.1316900
+1:29:49.538800
41.2p
207
Frans Eklund
Bullarens GOIF
3:40:28.1322700
+1:30:47.544600
41.0p
208
Mats Hugoson
Tanums IF
3:40:39.1323800
+1:30:58.545700
41.0p
209
Stefan Stolt
Vänersborgs SK
3:40:52.1325100
+1:31:11.547000
40.9p
210
Håkan Melander
Bovallstrands SK
3:41:00.1325900
+1:31:19.547800
40.9p
211
Dick Nyman
Uddevalla SK
3:41:10.1326900
+1:31:29.548800
40.8p
212
Dan Åke Johansson
Trollhättans SOK
3:41:15.1327400
+1:31:34.549300
40.8p
213
Graham Spencer
Strömstad Lk
3:41:20.1327900
+1:31:39.549800
40.8p
214
Rune Larsson
OK Kroppefjäll
3:42:21.1334000
+1:32:40.555900
40.6p
215
Leif Svensson
Töcksfors IF
3:42:23.1334200
+1:32:42.556100
40.6p
216
Carl-Axel Julin
Töcksfors IF
3:42:23.1334200
+1:32:42.556100
40.6p
217
Stig Johansson
Främmestads IK
3:42:40.1335900
+1:32:59.557800
40.5p
218
Rune Niklasson
Munkedals SOK
3:43:13.1339200
+1:33:32.561100
40.4p
219
Anders Ivarsson
IK Stern
3:43:28.1340700
+1:33:47.562600
40.3p
220
Eric Lindqvist
Uddevalla SK
3:43:49.1342800
+1:34:08.564700
40.2p
221
Göran Gustavsson
Uddevalla Polisen IF
3:44:04.1344300
+1:34:23.566200
40.2p
222
Philip Gustafsson
Bullarens GOIF
3:44:42.1348100
+1:35:01.570000
40.0p
223
Magnus Karlsson
SK Granan
3:44:42.1348100
+1:35:01.570000
40.0p
224
Bertil Karlsson
OK Kroppefjäll
3:45:10.1350900
+1:35:29.572800
39.9p
225
Peter Svensson
OK Kroppefjäll
3:45:27.1352600
+1:35:46.574500
39.9p
226
Tennce Carlsson
Hermansby IF
3:47:53.1367200
+1:38:12.589100
39.4p
227
Maths Gustavsson
Hermansby IF
3:48:14.1369300
+1:38:33.591200
39.3p
228
Fredrik Andersson
Trollhättans SOK
3:48:41.1372000
+1:39:00.593900
39.2p
229
Magnus Larsson
Alliansloppets SK
3:48:43.1372200
+1:39:02.594100
39.2p
230
Johan Karlsson
Stenshults IF
3:49:41.1378000
+1:40:00.599900
39.0p
231
Andreas Lindström
Säffle SK
3:50:23.1382200
+1:40:42.604100
38.8p
232
Vincent Johansson
Vattenfalls IF Trollhättan
3:50:31.1383000
+1:40:50.604900
38.8p
233
Mikael Carlberg
Munkedals SOK
3:50:46.1384500
+1:41:05.606400
38.7p
234
Lars Gunnar Larsson
Dals Rostock
3:51:49.1390800
+1:42:08.612700
38.5p
235
Mikael Olsson
OK Kroppefjäll
3:53:13.1399200
+1:43:32.621100
38.2p
236
Lars Skeppstedt
Uddevalla SK
3:53:50.1402900
+1:44:09.624800
38.1p
237
Christer Olsson
Håfreströms IF
3:55:09.1410800
+1:45:28.632700
37.9p
238
Johan Zetterberg
Uddevalla SK
3:55:31.1413000
+1:45:50.634900
37.8p
239
Börje Pålsson
Uddevalla SK
3:56:09.1416800
+1:46:28.638700
37.7p
240
Per Ola Hartman
Dals-Långeds IK
3:56:16.1417500
+1:46:35.639400
37.6p
241
Ingvar Thor
Malma Aif
3:56:24.1418300
+1:46:43.640200
37.6p
242
Gert Frick
Trollhättans SOK
3:56:37.1419600
+1:46:56.641500
37.6p
243
Sören Johansson
OK Kroppefjäll
3:57:18.1423700
+1:47:37.645600
37.4p
244
Julien Håkansson
OK Gipen
3:58:23.1430200
+1:48:42.652100
37.2p
245
Göran Örjas Hansson
IK Stern
4:00:43.1444200
+1:51:02.666100
36.8p
246
H-P Carlson
Bullarens GOIF
4:00:52.1445100
+1:51:11.667000
36.8p
247
Joakim Amoenus
Trollhättans SOK
4:01:46.1450500
+1:52:05.672400
36.6p
248
Mikael Hassellöv
Bovallstrands SK
4:03:20.1459900
+1:53:39.681800
36.3p
249
Stefan Mellgren
Uddevalla SK
4:03:43.1462200
+1:54:02.684100
36.2p
250
Magnus Nilsson
Svanesunds GOIF
4:05:25.1472400
+1:55:44.694300
35.9p
251
Oskar Öster
Volvo IF
4:05:35.1473400
+1:55:54.695300
35.9p
252
Stefan Thor
Malma Aif
4:06:34.1479300
+1:56:53.701200
35.7p
253
Magnus Andersson
SK Granan
4:07:35.1485400
+1:57:54.707300
35.5p
254
Anders Andersson
OK Roto
4:07:39.1485800
+1:57:58.707700
35.5p
255
Stefan Widgård
Ljungskile FK
4:10:17.1501600
+2:00:36.723500
35.1p
256
Kimmo Holmquist
Ljungskile FK
4:10:52.1505100
+2:01:11.727000
35.0p
257
Bertil Andersson
Bovallstrands SK
4:15:14.1531300
+2:05:33.753200
34.3p
258
Mattias Norrman
Bullarens GOIF
4:15:45.1534400
+2:06:04.756300
34.2p
259
Mikael Heikkilä
OK Gipen
4:18:37.1551600
+2:08:56.773500
33.7p
260
Gunnar Jansson
Mk Elinsta
4:20:05.1560400
+2:10:24.782300
33.5p
261
Johan Björling
Axa SC
4:25:49.1594800
+2:16:08.816700
32.6p
262
Glenn Kopp
Uddevalla SK
4:26:41.1600000
+2:17:00.821900
32.5p
263
Bengt Åke Forsberg
Högsäters GF
4:30:16.1621500
+2:20:35.843400
32.0p
264
Roger Olsson
Bullarens GOIF
4:35:29.1652800
+2:25:48.874700
31.3p
265
Gösta Sager
Volvo Flygmotor FF
4:49:04.1734300
+2:39:23.956200
29.5p
266
Håkan Kellgren
B GOIF
4:53:37.1761600
+2:43:56.983500
29.0p