Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rallarloppet
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
David Lingfors
IF Hallby SOK
2:11:29.788800
81.5p
2
Erik Wickström
Borås SK
2:11:44.790300
+15.1400
81.3p
3
Lasse Nielsen Mölgaard
Danmark
2:13:55.803400
+2:26.14500
79.5p
4
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:13:56.803500
+2:27.14600
79.5p
5
David Erixon
IF Hallby SOK
2:14:22.806100
+2:53.17200
79.1p
6
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:15:55.815400
+4:26.26500
77.9p
7
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
2:18:45.832400
+7:16.43500
75.8p
8
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:19:15.835400
+7:46.46500
75.4p
9
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:20:41.844000
+9:12.55100
74.4p
10
Mads Rosenkilde
København SK
2:21:30.848900
+10:01.60000
73.8p
11
Johan Palmér
IK Vista
2:21:46.850500
+10:17.61600
73.6p
12
Claus Geleff
København SK
2:24:30.866900
+13:01.78000
71.8p
13
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:25:07.870600
+13:38.81700
71.4p
14
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:25:11.871000
+13:42.82100
71.4p
15
Henrik Andersson
Torestorps IF
2:25:20.871900
+13:51.83000
71.3p
16
Anders Boestad
IK Vista
2:25:26.872500
+13:57.83600
71.2p
17
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:26:13.877200
+14:44.88300
70.7p
18
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:27:18.883700
+15:49.94800
70.0p
19
Anders Samuelsson
Mullsjö SOK
2:27:47.886600
+16:18.97700
69.7p
20
Anders Ottosson
Örserums IK
2:27:49.886800
+16:20.97900
69.7p
21
Marcus Gustavsson
Tranemo IF
2:27:51.887000
+16:22.98100
69.7p
22
Göran Karlsson
IK Vista
2:27:56.887500
+16:27.98600
69.6p
23
Emil Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:28:15.889400
+16:46.100500
69.4p
24
Niklas Eklund
Joa IF
2:28:25.890400
+16:56.101500
69.3p
25
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:28:47.892600
+17:18.103700
69.1p
26
Emil Dahlqvist
IK Hakarpspojkarna
2:28:54.893300
+17:25.104400
69.0p
27
Håkan Wirén
Nybro Ski
2:29:23.896200
+17:54.107300
68.7p
28
Micael Elmblad
Gnosjö FK
2:29:36.897500
+18:07.108600
68.6p
29
Bo Göransson
Gnosjö FK
2:29:37.897600
+18:08.108700
68.6p
30
Jonas Peterson
IF Hallby SOK
2:29:46.898500
+18:17.109600
68.5p
31
Erik Hallqvist
Huskvarna Kanot Klubb
2:30:23.902200
+18:54.113300
68.2p
32
Peter Nilsson
Ölmstads IS
2:30:27.902600
+18:58.113700
68.1p
33
Joakim Kallin
Gnosjö FK
2:31:05.906400
+19:36.117500
67.7p
34
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:31:39.909800
+20:10.120900
67.4p
35
Niklas Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:31:41.910000
+20:12.121100
67.4p
36
Linus Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:31:56.911500
+20:27.122600
67.3p
37
Emil Kalered
Skogspojkarnas OK
2:32:10.912900
+20:41.124000
67.1p
38
John Harrysson
Göteborgs SK
2:32:19.913800
+20:50.124900
67.0p
39
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
2:32:21.914000
+20:52.125100
67.0p
40
Per Landin
Vaggeryds SOK
2:32:46.916500
+21:17.127600
66.8p
41
Emil Ekman
Nässjö SF
2:34:28.926700
+22:59.137800
65.8p
42
Tobias Johansson
Nybro Ski
2:34:36.927500
+23:07.138600
65.8p
43
Torgny Sundqvist
Gnosjö FK
2:35:15.931400
+23:46.142500
65.4p
44
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:36:42.940100
+25:13.151200
64.6p
45
Jonas Nord
Mullsjö SOK
2:36:50.940900
+25:21.152000
64.6p
46
Uffe Petersson
Bredaryds SOK
2:36:53.941200
+25:24.152300
64.5p
47
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:36:59.941800
+25:30.152900
64.5p
48
Fredrik Granlund
Eksjö SOK
2:37:02.942100
+25:33.153200
64.4p
48
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:37:02.942100
+25:33.153200
64.4p
50
Claus Johansson
Jönköpings OK
2:37:08.942700
+25:39.153800
64.4p
51
Fredrik Larsson
Skogspojkarnas OK
2:37:23.944200
+25:54.155300
64.3p
52
Björn Källgren
Eksjö SOK
2:39:02.954100
+27:33.165200
63.4p
53
Joakim Hederskog
Dala-Järna IK
2:39:08.954700
+27:39.165800
63.4p
54
Patrik Petersson
Dalstorps IF
2:39:13.955200
+27:44.166300
63.3p
55
Mats Lindahl
IK Hakarpspojkarna
2:39:19.955800
+27:50.166900
63.3p
56
Michael Björnlinger
IK Vista
2:39:42.958100
+28:13.169200
63.1p
57
Åke Carlsson
Jönköpings OK
2:39:59.959800
+28:30.170900
62.9p
57
Patric Karlsson
Målilla Mörlunda SK
2:39:59.959800
+28:30.170900
62.9p
59
Petter Larsson
Jönköpings OK
2:40:50.964900
+29:21.176000
62.5p
60
David Martinsson
Kungsäters IF
2:41:14.967300
+29:45.178400
62.3p
61
Jonas Fogelberg
Västvärmlands OK
2:41:15.967400
+29:46.178500
62.3p
62
Mats Hult
IF Hallby SOK
2:41:32.969100
+30:03.180200
62.2p
63
Christian Andersson
Tranemo IF
2:42:22.974100
+30:53.185200
61.8p
64
Ola Lundmark
Nässjö SF
2:42:23.974200
+30:54.185300
61.7p
65
Anders Strandh
IF Hallby SOK
2:43:25.980400
+31:56.191500
61.3p
66
Björn Fredriksson
Vaggeryds SOK
2:43:29.980800
+32:00.191900
61.2p
67
Andreas Nivard
Alvesta SOK
2:44:07.984600
+32:38.195700
60.9p
68
Mikael Björertz
Sya SK
2:44:09.984800
+32:40.195900
60.9p
69
Erik Svensson
Alvesta SOK
2:44:14.985300
+32:45.196400
60.9p
70
Robert Sjödelius
IF Hallby SOK
2:44:17.985600
+32:48.196700
60.8p
71
Kenneth Johansson
Tranemo IF
2:44:31.987000
+33:02.198100
60.7p
72
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:44:41.988000
+33:12.199100
60.7p
73
Rickard Ahlen
Lessebo OK
2:44:45.988400
+33:16.199500
60.6p
74
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:44:51.989000
+33:22.200100
60.6p
75
Niklas Alvaeus
Visborgs OK
2:45:48.994700
+34:19.205800
60.1p
76
Daniel Andersson
Landsbro IF SK
2:46:15.997400
+34:46.208500
59.9p
76
Michael Ladegaard
København SK
2:46:15.997400
+34:46.208500
59.9p
78
Mats Petersson
Jönköpings OK
2:46:23.998200
+34:54.209300
59.9p
79
Bo Jensen
Holte Ski
2:46:38.999700
+35:09.210800
59.8p
80
Mats Uddbäck
Ljungbypolisens SIF
2:47:03.1002200
+35:34.213300
59.6p
81
Jan Olov Edström
Anderstorps OK
2:47:25.1004400
+35:56.215500
59.4p
81
Johan Husfeldt
København SK
2:47:25.1004400
+35:56.215500
59.4p
83
Håkan Ek
Grönahögs IK
2:47:43.1006200
+36:14.217300
59.3p
84
Benny Mild
Gällstads IF
2:48:08.1008700
+36:39.219800
59.1p
85
Kjell Martinsson
Dalstorps IF
2:48:19.1009800
+36:50.220900
59.0p
86
Henrik Saldner
Jönköpings OK
2:49:21.1016000
+37:52.227100
58.6p
87
Martin Andersson
FK Finn
2:49:23.1016200
+37:54.227300
58.5p
88
Johan Davidsson
Nässjö SF
2:49:45.1018400
+38:16.229500
58.4p
89
Jonas Bulow
Jönköpings OK
2:49:50.1018900
+38:21.230000
58.3p
90
Johnny Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:50:16.1021500
+38:47.232600
58.2p
91
Richard Hansson
Skillingaryds FK
2:50:17.1021600
+38:48.232700
58.2p
92
Johan Wadsten
Ölmstads IS
2:50:23.1022200
+38:54.233300
58.1p
93
Martin Ambjörnsson
Ölmstads IS
2:50:24.1022300
+38:55.233400
58.1p
94
Gustaf Gustafson
Södra IF
2:50:26.1022500
+38:57.233600
58.1p
95
Sven-Olof Johansson
IK Vista
2:50:29.1022800
+39:00.233900
58.1p
96
Niklas Georgsson
Lönashults GIF
2:50:30.1022900
+39:01.234000
58.1p
97
Arnold Pettersson
IK Wallgårda
2:50:59.1025800
+39:30.236900
57.9p
98
Stefan Håmås
IK Hakarpspojkarna
2:51:03.1026200
+39:34.237300
57.8p
99
Rickard Svensson
Simlångsdalens IF
2:51:20.1027900
+39:51.239000
57.7p
100
Björn Nilsson
Högby IF
2:51:21.1028000
+39:52.239100
57.7p
101
Klas Friborg
Jönköpings OK
2:51:30.1028900
+40:01.240000
57.6p
102
Rolf Bernroth
Burseryds IF
2:51:37.1029600
+40:08.240700
57.6p
103
Thomas Johansson
SOK Aneby
2:51:41.1030000
+40:12.241100
57.6p
104
Magnus Carlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:51:58.1031700
+40:29.242800
57.4p
105
Joacim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:52:18.1033700
+40:49.244800
57.3p
106
Kjell Danfors
Mullsjö SOK
2:53:06.1038500
+41:37.249600
57.0p
107
Tommy Johansson
Hästhult AIK
2:53:07.1038600
+41:38.249700
57.0p
108
Karl-Gustav Nilsson
Markaryds FK
2:53:17.1039600
+41:48.250700
56.9p
109
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:53:41.1042000
+42:12.253100
56.7p
110
Per Sandahl
IK Hakarpspojkarna
2:53:43.1042200
+42:14.253300
56.7p
111
Olof Berggren
Hestra IF
2:53:56.1043500
+42:27.254600
56.6p
112
Anders Fogelberg
Tännäs SK
2:53:58.1043700
+42:29.254800
56.6p
113
Fredrik Hörstedt
Tranemo IF
2:54:10.1044900
+42:41.256000
56.5p
114
Marcus Rogö
IK Stern
2:54:20.1045900
+42:51.257000
56.5p
115
Jonas Rudenstam
IK Vista
2:54:49.1048800
+43:20.259900
56.3p
116
Jan Rudolfsson
Landsbro IF SK
2:55:05.1050400
+43:36.261500
56.2p
117
Jesper Fritzson
Ulricehamns IF
2:55:11.1051000
+43:42.262100
56.1p
118
Pontus Lindblad
Jönköpings OK
2:55:15.1051400
+43:46.262500
56.1p
119
Niclas Bjarnegård
Jönköpings OK
2:55:41.1054000
+44:12.265100
55.9p
120
Johan Cederholm
Landsbro IF SK
2:56:20.1057900
+44:51.269000
55.7p
121
Martin Eckervad
IF Hallby SOK
2:56:24.1058300
+44:55.269400
55.6p
122
Henrik Thorstensson
IK Hakarpspojkarna
2:56:34.1059300
+45:05.270400
55.6p
123
Sven Johansson
Dalstorps IF
2:57:14.1063300
+45:45.274400
55.3p
124
Fredrik Gustafsson
Grönahögs IK
2:57:22.1064100
+45:53.275200
55.3p
125
Christer Lilja
OK Stigen
2:57:23.1064200
+45:54.275300
55.3p
126
Henrik Hammarnäs
Telia IoFF
2:57:31.1065000
+46:02.276100
55.2p
127
Hans Käll
Hestra IF
2:57:44.1066300
+46:15.277400
55.1p
128
Martin Rudenstam
IK Vista
2:57:46.1066500
+46:17.277600
55.1p
129
Thomas Bolmgren
Gnosjö FK
2:57:52.1067100
+46:23.278200
55.1p
130
Staffan Eklöf
IF Hallby SOK
2:58:00.1067900
+46:31.279000
55.0p
131
Pär Leandersson
Kinnaströms SK
2:58:02.1068100
+46:33.279200
55.0p
132
Simon Solsjö
Ölmstads IS
2:58:29.1070800
+47:00.281900
54.8p
133
John Brännström
Norrköpings SK
2:59:05.1074400
+47:36.285500
54.6p
134
Roger Carlsson
Tranemo IF
2:59:54.1079300
+48:25.290400
54.3p
135
Per-Johan Mosskull
SOL Tranås
2:59:59.1079800
+48:30.290900
54.3p
136
Per Orestig
IF Hallby SOK
3:00:43.1084200
+49:14.295300
54.0p
137
Magnus Forsberg
OK Norrvirdarna
3:00:54.1085300
+49:25.296400
53.9p
138
Eric Johansson
Jönköpings OK
3:00:56.1085500
+49:27.296600
53.9p
139
Daniel Abrahamsson
Jönköpings OK
3:01:00.1085900
+49:31.297000
53.9p
140
Mikael Klinth
Vaggeryds SOK
3:01:20.1087900
+49:51.299000
53.8p
141
Johan Karlsson
Eksjö SOK
3:01:29.1088800
+50:00.299900
53.7p
142
Stefan Oliv
Nässjö SF
3:01:35.1089400
+50:06.300500
53.7p
143
Jonatan Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
3:01:40.1089900
+50:11.301000
53.6p
144
Mikael Andersson
Telia IoFF
3:01:53.1091200
+50:24.302300
53.6p
145
Daniel Petersson
Gnosjö FK
3:02:03.1092200
+50:34.303300
53.5p
146
Michael Gunnarsson
Lidingö Frilufsfrämjande
3:02:17.1093600
+50:48.304700
53.4p
147
Mats Lindgren
IF Hallby SOK
3:02:51.1097000
+51:22.308100
53.2p
148
Henrik Seidelin Dam
København SK
3:03:00.1097900
+51:31.309000
53.2p
149
Alf Olsson
Forserums SOK
3:03:02.1098100
+51:33.309200
53.2p
150
Mattias Ramsö
Jönköpingspolisens IF
3:03:04.1098300
+51:35.309400
53.1p
151
Per Thunberg
Burseryds IF
3:03:12.1099100
+51:43.310200
53.1p
152
Henrik Pålsson
Sya SK
3:03:14.1099300
+51:45.310400
53.1p
153
Anders Ram
Lekeryd-Svarttorps SK
3:03:22.1100100
+51:53.311200
53.0p
154
Arne Lilja
Jönköpings OK
3:03:30.1100900
+52:01.312000
53.0p
155
Robert Nilsson
IK Hakarpspojkarna
3:03:42.1102100
+52:13.313200
52.9p
156
Viktor Rudenstam
IK Vista
3:04:01.1104000
+52:32.315100
52.8p
157
Oskar Engberg
Stalklubbens IF
3:04:39.1107800
+53:10.318900
52.6p
158
Bo Tjäder
IF Hallby SOK
3:04:50.1108900
+53:21.320000
52.5p
159
Henke Söderkvist
IF Hallby SOK
3:04:55.1109400
+53:26.320500
52.5p
160
Mårten Gustavsson
SOL Tranås
3:04:59.1109800
+53:30.320900
52.5p
161
Thomas Olsson
Lönashults GIF
3:05:05.1110400
+53:36.321500
52.4p
162
Christian Lofthammar
Axa SC
3:05:15.1111400
+53:46.322500
52.4p
163
Peter Andersson
Gnosjö FK
3:05:25.1112400
+53:56.323500
52.3p
164
Rickard Karlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:05:45.1114400
+54:16.325500
52.2p
165
Tommy Skagert
IF Hallby SOK
3:06:12.1117100
+54:43.328200
52.0p
166
Bengt Johansson
OK Alehof
3:06:20.1117900
+54:51.329000
52.0p
167
Thor-Björn Lund
IK Vista
3:06:25.1118400
+54:56.329500
52.0p
168
Lennart Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
3:06:30.1118900
+55:01.330000
51.9p
169
Christer Gustavsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:06:40.1119900
+55:11.331000
51.9p
169
Per Sundqvist
Tranemo IF
3:06:40.1119900
+55:11.331000
51.9p
171
Jonas Andersson
Landsbro IF SK
3:06:45.1120400
+55:16.331500
51.9p
172
Kent Nero
Mullsjö SOK
3:07:16.1123500
+55:47.334600
51.7p
173
Johan Käll
Borås GIF
3:07:25.1124400
+55:56.335500
51.6p
174
Pär Alenbrand
Åby SOK
3:07:30.1124900
+56:01.336000
51.6p
175
Simon Larsson
OK Kolmården
3:07:40.1125900
+56:11.337000
51.5p
176
Jens Reckman
IK Stern
3:07:55.1127400
+56:26.338500
51.5p
177
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:08:16.1129500
+56:47.340600
51.3p
178
Thor Oscarsson
Skillingaryds FK
3:08:30.1130900
+57:01.342000
51.3p
179
Bo Willyson
Telia IoFF
3:08:50.1132900
+57:21.344000
51.2p
180
Peter Svensson
OK Reftele
3:09:15.1135400
+57:46.346500
51.0p
181
Freddy Wegelius
Borås SK
3:09:25.1136400
+57:56.347500
51.0p
182
Lars Gezelius
Boxholm-Ekeby SK
3:09:30.1136900
+58:01.348000
50.9p
183
Mikael Petersson
Landsbro IF SK
3:09:55.1139400
+58:26.350500
50.8p
184
Lennart Bergstrand
Eksjö SOK
3:10:20.1141900
+58:51.353000
50.7p
185
Tobias Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
3:10:35.1143400
+59:06.354500
50.6p
186
David Johansson
IK Ymer
3:10:40.1143900
+59:11.355000
50.6p
187
Christian Ek
IK Hakarpspojkarna
3:10:50.1144900
+59:21.356000
50.5p
188
Johan Sandstedt
IK Hakarpspojkarna
3:11:00.1145900
+59:31.357000
50.4p
189
Lennart Larsson
Jönköpings OK
3:11:15.1147400
+59:46.358500
50.4p
190
Mats Franzén
Ulricehamns IF
3:11:30.1148900
+1:00:01.360000
50.3p
191
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
3:12:15.1153400
+1:00:46.364500
50.0p
192
Samuel Ekh
Skillingaryds FK
3:12:30.1154900
+1:01:01.366000
50.0p
193
Jesper Erlandsen
København SK
3:12:40.1155900
+1:01:11.367000
49.9p
194
Staffan Dittmer
IK Hakarpspojkarna
3:12:55.1157400
+1:01:26.368500
49.8p
195
Martin Eklund
Joa IF
3:13:30.1160900
+1:02:01.372000
49.6p
196
Pelle "Gasol" Svensson
IF Hallby SOK
3:13:40.1161900
+1:02:11.373000
49.6p
197
Mikael Levinsson
IK Vista
3:13:45.1162400
+1:02:16.373500
49.6p
198
Axel Byrmo
Jönköpings OK
3:14:10.1164900
+1:02:41.376000
49.4p
199
Anders Wallqvist
IF Hallby SOK
3:14:15.1165400
+1:02:46.376500
49.4p
200
Jan Sarén
Huskvarna
3:14:20.1165900
+1:02:51.377000
49.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
200
David Elg
Skillingaryds FK
3:14:20.1165900
+1:02:51.377000
49.4p
202
Marcus Liljeblad
IK Hakarpspojkarna
3:14:32.1167100
+1:03:03.378200
49.3p
203
Mattias Carlsson
Hvetlanda SK
3:14:50.1168900
+1:03:21.380000
49.2p
204
Tommy Kreivi
Telia IoFF
3:15:05.1170400
+1:03:36.381500
49.2p
205
Andreas Schlöer Madsen
København SK
3:15:20.1171900
+1:03:51.383000
49.1p
206
Johan Nyman
SOL Tranås
3:15:28.1172700
+1:03:59.383800
49.0p
207
Fredrik Klaar
IK Vista
3:15:55.1175400
+1:04:26.386500
48.9p
208
Björn Söderblom
IK Wallgårda
3:16:15.1177400
+1:04:46.388500
48.8p
209
Arne Kämpe
Forserums SOK
3:16:25.1178400
+1:04:56.389500
48.8p
210
Pontus Petersson
Ljungbypolisens SIF
3:16:35.1179400
+1:05:06.390500
48.7p
211
Magnus Rudenstam
IK Vista
3:16:45.1180400
+1:05:16.391500
48.7p
212
Daniel Håkansson
IK Hakarpspojkarna
3:16:50.1180900
+1:05:21.392000
48.6p
213
Rickard Norberg
IK Hakarpspojkarna
3:16:55.1181400
+1:05:26.392500
48.6p
214
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
3:17:05.1182400
+1:05:36.393500
48.6p
215
Magnus Grahn
SOK Aneby
3:17:25.1184400
+1:05:56.395500
48.5p
216
Carl Johan Olsson
Motala Aif SK
3:17:45.1186400
+1:06:16.397500
48.4p
217
Anders Nilsson
Örserums IK
3:17:55.1187400
+1:06:26.398500
48.3p
218
Örjan Eklund
Joa IF
3:18:30.1190900
+1:07:01.402000
48.1p
219
Thomas Pettersson
Ljungbypolisens SIF
3:18:58.1193700
+1:07:29.404800
48.0p
220
Carl-Otto Ivarsson
Mullsjö SOK
3:19:05.1194400
+1:07:36.405500
48.0p
221
Oskar Pettersson
Jönköpings OK
3:19:15.1195400
+1:07:46.406500
47.9p
222
Christoffer Fornander
FK Finn
3:19:25.1196400
+1:07:56.407500
47.9p
223
Sebastian Schygge
Huskvarna
3:19:55.1199400
+1:08:26.410500
47.7p
224
Thomas Lundén
IF Hallby SOK
3:20:00.1199900
+1:08:31.411000
47.7p
225
Andrew Grant
IK Hakarpspojkarna
3:20:15.1201400
+1:08:46.412500
47.6p
226
Jan-Anders Jansson
Rydaholms GOIF
3:20:30.1202900
+1:09:01.414000
47.6p
227
Mikael Zetterlund
Lekeryd-Svarttorps SK
3:21:15.1207400
+1:09:46.418500
47.3p
228
Emil Larsson
Stalklubbens IF
3:22:06.1212500
+1:10:37.423600
47.1p
229
Conny Henriksson
Eksjö SOK
3:22:20.1213900
+1:10:51.425000
47.0p
230
Anders Larsson Gusting
Borås SK
3:23:10.1218900
+1:11:41.430000
46.8p
231
Jonas Aronsson
Vaggeryds SOK
3:23:20.1219900
+1:11:51.431000
46.8p
232
Anders Thomasson
Ulricehamns IF
3:23:30.1220900
+1:12:01.432000
46.7p
233
Nils-Evert Rogö
Berga SOK
3:23:40.1221900
+1:12:11.433000
46.7p
234
Stig Kalmo
København SK
3:24:30.1226900
+1:13:01.438000
46.4p
235
Jonas Buhre
Halmstad Garnisons IF
3:24:45.1228400
+1:13:16.439500
46.4p
236
Torbjörn Nordgren
OK Löftan
3:25:10.1230900
+1:13:41.442000
46.2p
237
Klas Axell
Alvesta SOK
3:25:30.1232900
+1:14:01.444000
46.2p
238
Göran Siebers
IK Hakarpspojkarna
3:26:05.1236400
+1:14:36.447500
46.0p
239
Stefan Kling
Eksjö SOK
3:26:20.1237900
+1:14:51.449000
45.9p
240
Nicholas Fokine
Örserums IK
3:26:30.1238900
+1:15:01.450000
45.9p
241
Kent Rubensson
SOL Tranås
3:27:15.1243400
+1:15:46.454500
45.7p
242
Frank Miller
IK Vista
3:27:40.1245900
+1:16:11.457000
45.6p
243
Thure Andersson
Grönahögs IK
3:27:50.1246900
+1:16:21.458000
45.5p
244
Fredrik Vilhelmsson
Telia IoFF
3:28:10.1248900
+1:16:41.460000
45.4p
245
Erik Grandt
IF Hallby SOK
3:29:10.1254900
+1:17:41.466000
45.2p
246
Claes Gustafsson
Axa SC
3:29:20.1255900
+1:17:51.467000
45.1p
247
Magnus Stenvall
Telia IoFF
3:30:10.1260900
+1:18:41.472000
44.9p
248
Lars-Magnus Nilsson
IK Vista
3:30:45.1264400
+1:19:16.475500
44.8p
249
Karl Johan Magnusson
Thule
3:31:15.1267400
+1:19:46.478500
44.7p
250
Mattias Johansson
Linköpings SK
3:31:45.1270400
+1:20:16.481500
44.5p
251
Fredrik Lindström
IK Hakarpspojkarna
3:32:02.1272100
+1:20:33.483200
44.5p
252
Niklas Henriksson
Mullsjö SOK
3:32:25.1274400
+1:20:56.485500
44.4p
253
Peter Söderlund
Peab Fritid
3:33:45.1282400
+1:22:16.493500
44.0p
254
Lars-Åke Josefsson
Jönköpings OK
3:34:05.1284400
+1:22:36.495500
44.0p
255
Lars Gustafson
IK Hakarpspojkarna
3:34:36.1287500
+1:23:07.498600
43.8p
256
Jacob Stenkil
IK Hakarpspojkarna
3:34:45.1288400
+1:23:16.499500
43.8p
257
Mattias Spångberg
Gnosjö FK
3:35:10.1290900
+1:23:41.502000
43.7p
258
Patric Danielsson
IK Vista
3:35:20.1291900
+1:23:51.503000
43.6p
259
Magnus Jönsson
OK Dacke
3:37:20.1303900
+1:25:51.515000
43.2p
260
Ulf Snarberg
IF Hallby SOK
3:37:40.1305900
+1:26:11.517000
43.1p
261
Ola Nilsson
OK Gisle
3:39:05.1314400
+1:27:36.525500
42.8p
262
Tommy Johansson
FK Finn
3:39:33.1317200
+1:28:04.528300
42.7p
263
Magnus Lassesgården
IF Hallby SOK
3:40:07.1320600
+1:28:38.531700
42.5p
264
Fredirk Hagstedt
Telia IoFF
3:40:18.1321700
+1:28:49.532800
42.5p
265
Jonas Eriksson
Alvesta SOK
3:40:25.1322400
+1:28:56.533500
42.5p
266
Håkan Björk
Telia IoFF
3:40:45.1324400
+1:29:16.535500
42.4p
267
Andreas Ivansson
Vaggeryds SOK
3:41:02.1326100
+1:29:33.537200
42.3p
268
Tobias Karlemi
Telia IoFF
3:41:32.1329100
+1:30:03.540200
42.2p
269
Patrik Ripadal
IK Omega
3:41:35.1329400
+1:30:06.540500
42.2p
270
Rune Lindgren
IK Hakarpspojkarna
3:41:51.1331000
+1:30:22.542100
42.1p
271
Gunnar Knutsson
Telia IoFF
3:44:11.1345000
+1:32:42.556100
41.6p
272
Mattias Haegerstam
Axa SC
3:44:33.1347200
+1:33:04.558300
41.5p
273
Tomas Lindblad
Jönköpings OK
3:44:42.1348100
+1:33:13.559200
41.5p
274
Mats Johansson
Jönköpings OK
3:45:09.1350800
+1:33:40.561900
41.4p
275
Tobias Johansson
Lugi SK
3:45:40.1353900
+1:34:11.565000
41.3p
276
Stefan Engström
Bankeryds Skid o Mk
3:46:15.1357400
+1:34:46.568500
41.2p
277
Anton Petersson
FK Finn
3:46:25.1358400
+1:34:56.569500
41.1p
278
Gustaf Hagman
IK Stern
3:46:41.1360000
+1:35:12.571100
41.1p
279
Viktor Rudberg
Lugi SK
3:47:41.1366000
+1:36:12.577100
40.9p
280
Anders Sjöberg
OK Reftele
3:48:55.1373400
+1:37:26.584500
40.6p
281
Niklas Andersson
Gällstads IF
3:49:02.1374100
+1:37:33.585200
40.6p
282
Emil Gunnarsson
Gnosjö FK
3:49:05.1374400
+1:37:36.585500
40.6p
283
Christian Almberg
OK Landehof
3:49:15.1375400
+1:37:46.586500
40.5p
284
Mats Rydberg
Simlångsdalens IF
3:49:24.1376300
+1:37:55.587400
40.5p
285
Tor Hunemark
Axa SC
3:49:41.1378000
+1:38:12.589100
40.4p
286
Philip Chaabane
OK Landehof
3:50:34.1383300
+1:39:05.594400
40.3p
287
Tobias Antonsson
Axa SC
3:52:48.1396700
+1:41:19.607800
39.8p
288
Daniel Turesson
Helsingborgs SOK
3:54:38.1407700
+1:43:09.618800
39.4p
289
Mats Holmquist
Gränums IF
3:55:28.1412700
+1:43:59.623800
39.3p
290
Torbjörn Alfenek
Jönköpings OK
3:55:33.1413200
+1:44:04.624300
39.3p
291
Erik Asplund
Göteborgs SK
3:57:20.1423900
+1:45:51.635000
38.9p
292
Gernot Giese
Usc Kiel
3:58:13.1429200
+1:46:44.640300
38.7p
293
Niklas Vickman
Gnosjö FK
4:00:28.1442700
+1:48:59.653800
38.3p
294
Per Holmström
Götlunda IF
4:02:10.1452900
+1:50:41.664000
38.0p
295
Lennart Klingberg
Orsa SK
4:05:43.1474200
+1:54:14.685300
37.4p
296
Kim Bringsén
Simlångsdalens IF
4:05:56.1475500
+1:54:27.686600
37.3p
297
Nils Andersson
OK Dacke
4:06:36.1479500
+1:55:07.690600
37.2p
298
Karl Kalmo
København SK
4:06:52.1481100
+1:55:23.692200
37.2p
299
Viljo Kylle
Skillingaryds FK
4:09:55.1499400
+1:58:26.710500
36.6p
300
Fredrik Ganning
IK Omega
4:13:00.1517900
+2:01:31.729000
36.1p
301
Per Lindblad
Jönköpings OK
4:13:23.1520200
+2:01:54.731300
36.1p
302
Rene Tour
IFK Mora SK
4:13:30.1520900
+2:02:01.732000
36.0p
303
Lars-Gunnar Enström
Tranemo IF
4:13:55.1523400
+2:02:26.734500
36.0p
304
Jonas Mörhed
Vaggeryds SOK
4:15:35.1533400
+2:04:06.744500
35.7p
305
Martin Lundvall
Gnosjö FK
4:16:00.1535900
+2:04:31.747000
35.6p
306
Sigvard Thomsson
OK Gisle
4:40:10.1680900
+2:28:41.892000
32.1p