Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bror Viklunds Lopp
2010-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Rydqvist
Östersunds SK
1:18:45.472400
67.5p
2
Olivia Lundström
Stockviks SF
1:29:35.537400
+10:50.64900
59.3p
3
Erica Rönnqvist
Kalix SK
1:33:48.562700
+15:03.90200
56.7p
4
Annika Henriksson
No Club
1:57:39.705800
+38:54.233300
45.2p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:05:57.395600
80.6p
2
Tobias Engblom
Stockviks SF
1:11:49.430800
+5:52.35100
74.0p
3
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
1:12:22.434100
+6:25.38400
73.4p
4
Magnus Skoog
Vattenfalls IF Trollhättan
1:16:23.458200
+10:26.62500
69.6p
5
Markus Frödin
Sundsvalls OK
1:18:43.472200
+12:46.76500
67.5p
6
Martin Rudberg
Stockviks SF
1:29:36.537500
+23:39.141800
59.3p
7
Elof Höglund
Timrå SOK
1:30:16.541500
+24:19.145800
58.9p
8
Magnus Juntikka
Skogssällskapet
1:30:50.544900
+24:53.149200
58.5p
9
Fredrik Pontén
Metso Paper FK
1:32:13.553200
+26:16.157500
57.6p
10
Mats Arnberg
Metso Paper FK
1:35:11.571000
+29:14.175300
55.8p
11
Thomas Torstensson
No Club
1:35:51.575000
+29:54.179300
55.4p
12
Tor Marntell
Sundsvalls OK
1:39:09.594800
+33:12.199100
53.6p
13
Carl Göran Grönvik
Ställningsbyggarna I Sundsvall
1:42:41.616000
+36:44.220300
51.7p
14
Stefan Gullback
Metso Paper FK
1:50:41.664000
+44:44.268300
48.0p
15
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
2:06:26.758500
+1:00:29.362800
42.0p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Louise Persson
Stockviks SF
40:19.241800
60.6p
2
Isabelle Persson
Stockviks SF
42:22.254100
+2:03.12200
57.6p
3
Pernilla Löfgren
Bergeforsens SK
45:48.274700
+5:29.32800
53.3p
4
Anita Eriksson
Stöde IF
1:04:00.383900
+23:41.142000
38.1p
5
Ellinor Eriksson
IF Strategen
1:06:38.399700
+26:19.157800
36.6p
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nils Olov Dahlén
Tynderö IK
45:26.272500
53.7p
2
Jan Olov Sjödin
IF Strategen
46:33.279200
+1:07.6600
52.4p
3
Thord Järlehag
Nobel Aktiv IF
50:10.300900
+4:44.28300
48.7p
4
Daniel Jacobsson
IF Strategen
55:25.332400
+9:59.59800
44.1p