Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnrännet
2010-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
2:48:56.1013500
55.9p
2
Lina Forsman
IFK Umeå
2:56:38.1059790
+7:42.46190
53.5p
3
Emma Karlsson
IK Klintarna
2:56:40.1059990
+7:44.46390
53.5p
4
Monica Edmondson
Tärna IK Fjällvinden
2:56:44.1060350
+7:48.46750
53.5p
5
Cajsa Ekenstam
Tärna IK Fjällvinden
3:14:16.1165550
+25:20.151950
48.6p
6
Stina Rehnström
Alltele
3:38:16.1309580
+49:20.295980
43.3p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Sjölin
Kraftstaven Ski Team Förening
2:03:43.742290
76.4p
2
Mattias Westman
New Sweden
2:03:46.742580
+2.190
76.3p
3
Nils Berglund
Norsjö SK
2:05:14.751320
+1:30.8930
75.4p
4
Jan Karlsson
Norsjö SK
2:07:23.764240
+3:39.21850
74.2p
5
Erik Jonsson
Rossöns IF
2:13:32.801120
+9:48.58730
70.8p
6
Per-Erik Nilsson
Norsjö SK
2:13:50.802990
+10:07.60600
70.6p
7
Jens Wissting
Lycksele IF
2:14:06.804510
+10:22.62120
70.5p
8
Adam Burström
SK Järven
2:15:45.814430
+12:01.72040
69.6p
9
Fredrik Öhrner
Utec Center IF
2:15:51.815040
+12:07.72650
69.5p
10
Ingemar Niemi
Skellefteå SK
2:18:09.828800
+14:25.86410
68.4p
11
Daniel Lundgren
Lycksele IF
2:18:53.833290
+15:10.90900
68.0p
12
Kristoffer Hugosson
Norsjö SK
2:19:20.835940
+15:36.93550
67.8p
13
Thomas Hedman
SK Järven
2:19:22.836190
+15:39.93800
67.8p
14
Torbjörn Åhman
IFK Arvidsjaur SK
2:19:23.836260
+15:39.93870
67.8p
15
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:20:44.844330
+17:00.101940
67.1p
16
Leif Hedman
SK Järven
2:20:45.844440
+17:01.102050
67.1p
17
Marcus Burström
Byske SK
2:25:57.875630
+22:13.133240
64.7p
18
Urban Lindgren
Burträsk SK
2:26:21.878030
+22:37.135640
64.6p
19
Per Carlsson
Stackgrönnans SK
2:27:28.884720
+23:44.142330
64.1p
20
Mattias Lindgren
Burträsk SK
2:29:28.896730
+25:44.154340
63.2p
21
Niklas Lindgren
Byske SK
2:30:35.903460
+26:51.161070
62.7p
22
Peter Wikström
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:31:18.907770
+27:34.165380
62.4p
23
Martin Larsson
Tieto Enator
2:31:41.910070
+27:57.167680
62.3p
24
Tommy Lindgren
Byske SK
2:39:20.955990
+35:37.213600
59.3p
25
Jonas Gustafsson
IK Studenterna
2:39:24.956380
+35:40.213990
59.3p
26
Jonny Holmbom
Lycksele IF
2:42:35.975400
+38:51.233010
58.1p
27
Per-Ivan Valentin Sandström
IFK Kristineberg
2:45:50.994990
+42:07.252600
57.0p
28
Per Degerman
Skellefteå SK
2:45:51.995060
+42:07.252670
57.0p
29
Greger Berglund
Norsjö SK
2:47:25.1004400
+43:41.262010
56.4p
30
Mats Gustafsson
Skellefteå SK
2:48:45.1012440
+45:01.270050
56.0p
31
Åke Larsson
Skellefteå SK
2:50:14.1021340
+46:30.278950
55.5p
32
Anton Nilsson
Skellefteå SK
2:55:01.1050060
+51:17.307670
54.0p
33
Roger Nilsson
Byske SK
2:55:31.1053020
+51:47.310630
53.8p
34
Robert Löfqvist
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:55:31.1053070
+51:47.310680
53.8p
35
Une Johansson
Skellefteå SK
2:59:04.1074380
+55:20.331990
52.8p
36
Mattias Grundström
Sävar IK
3:01:14.1087370
+57:30.344980
52.1p
37
Mattias Ljungholm
Skellefteå SK
3:04:43.1108220
+1:00:59.365830
51.1p
38
Patrik Lindgren
Öråns SK
3:06:30.1118980
+1:02:46.376590
50.7p
39
Mikael Andersson
IFK Umeå
3:07:54.1127310
+1:04:10.384920
50.3p
40
Jan Olof Forsell
Skellefteå SK
3:10:18.1141720
+1:06:34.399330
49.6p
41
Thorbjörn Johansson
Skellefteå SK
3:12:33.1155250
+1:08:49.412860
49.1p
42
Peter Marklund
Skellefteå SK
3:13:42.1162180
+1:09:58.419790
48.8p
43
Bo Olofsson
Skellefteå SK
3:21:17.1207600
+1:17:33.465210
46.9p
44
Christoffer Lindberg
Skellefteå SK
3:39:15.1315420
+1:35:31.573030
43.1p
45
Jonas Buren
Alltele
3:44:05.1344400
+1:40:21.602010
42.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
54:15.325450
57.2p
2
Frida Hedman
SK Tegsnäspojkarna
1:00:58.365780
+6:43.40230
50.9p
3
Johanna Engström
Skellefteå SK
1:02:07.372670
+7:52.47120
50.0p
4
Aino Hedman
Skellefteå SK
1:11:12.427150
+16:57.101600
43.6p
5
Kristina Hultman
No Club
1:15:41.454080
+21:26.128530
41.0p
6
Sol Britt Lundberg
Arnberg
1:26:52.521160
+32:37.195610
35.7p
7
Emelie Lundberg
Alltele
1:55:16.691580
+1:01:01.366030
26.9p
H 21 Motion
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Eriksson
Norsjö SK
48:14.289310
64.4p
2
Anders Pettersson
Ljungbyhed
1:01:08.366710
+12:54.77300
50.8p
3
Jonathan Berg
Norsjö SK
1:01:48.370750
+13:34.81340
50.2p
4
Kenneth Berg
Norsjö SK
1:01:52.371110
+13:38.81700
50.2p
5
Thomas Lundberg
Arnberg
1:05:33.393220
+17:19.103810
47.4p
6
Tomas Persson
Norsjö SK
1:09:06.414580
+20:52.125170
44.9p
7
Jonas Liden
Norsjö SK
1:11:15.427490
+23:01.138080
43.6p
8
Tord Lundgren
Norsjö SK
1:13:41.442000
+25:26.152590
42.1p
9
Thomas Lundmark
Alltele
1:23:37.501620
+35:23.212210
37.1p