Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Konstsnöracet
2009-12-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Skövde
Plats: Skövde
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Carolin Andersson
Gellivare SK
20:03.120200
73.6p
2
Kim Adolfsson
Vansbro AIK SK
21:44.130300
68.2p
3
Carolina Karlsson
Vansbro AIK SK
22:46.136500
65.3p
D 50
10km, Längdskidor, Fristil
1
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
26:25.158400
56.8p
H 18
10km, Längdskidor, Fristil
1
Jesper Nelin
Hestra IF
19:58.119700
73.9p
2
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
21:09.126800
70.0p
3
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
21:31.129000
68.9p
H 20
10km, Längdskidor, Fristil
1
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
20:08.120700
73.3p
2
Erik Johansson
Tranemo IF
20:47.124600
71.1p
3
Nils Spetz
Ulricehamns IF
21:03.126200
70.3p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
18:15.109400
80.3p
2
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
18:44.112300
78.4p
3
Tobias Westman
IK Stern
19:12.115100
76.6p
H 40
10km, Längdskidor, Fristil
1
Jonas Blom
IF Hagen SK
20:43.124200
71.4p
H 50
10km, Längdskidor, Fristil
1
Per Jonstoij
Tvärreds IF
24:38.147700
60.7p
2
Thomas Hellner
Istrums SK
24:39.147800
60.6p
3
Yngve Alvén
IK Wilske
25:16.151500
59.2p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Elin Blick
OK Alehof
13:08.78700
2
Lovisa Gunterberg
Hössna IF
13:11.79000
3
Cecilia Thorsell
IK Stern
15:39.93800
D 18
5km, Längdskidor, Fristil
1
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
11:00.65900
61.6p
2
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
11:05.66400
61.1p
3
Sofie Svensson
IK Vista
12:09.72800
55.7p
H 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
10:24.62300
2
Rus Karl Oskar Jansson
SOK Träff
10:41.64000
3
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
10:48.64700
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
9:06.54500
2
Ida Öberg
Borås SK
9:56.59500
3
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
10:11.61000
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
8:42.52100
2
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
9:00.53900
3
Emma Sandell
Tvärreds IF
9:20.55900
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Albin Persson
Tranemo IF
8:52.53100
2
Andreas Gustafsson
IK Vista
9:00.53900
3
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
9:05.54400
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
7:23.44200
2
Olle Axelsson
Borås SK
7:50.46900
3
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
8:38.51700
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Lina Nygren
Ulricehamns IF
8:44.52300
2
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
10:22.62100
3
Tuva Persson
Tranemo IF
10:37.63600
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Erik Backlund
Äspereds IF
8:40.51900
2
Albin Claesson
Äspereds IF
10:44.64300
3
Lukas Höiby
OK Landehof
11:25.68400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Konstsnöracet 2022
Konstsnöracet 2021
Konstsnöracet 2018
Konstsnöracet 2018
Konstsnöracet 2017
Konstsnöracet 2017
Konstsnöracet 2016
Konstsnöracet 2015
Konstsnöracet 2012
Konstsnöracet 2010
Konstsnöracet 2009
Tävlingar i närheten
Höstrullen 2009
Uponorloppet 2009
Linnevasan 2009
Vattenfall Cup 2009
Ulricehamnsloppet 2009
Ymerloppet 2009
Sanatorieloppet 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan