Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vattenfall Cup
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
24:38.147790
84.1p
2
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
25:10.150960
+31.3070
81.8p
3
Bill Impola
Norbergs SK
25:18.151760
+39.3870
81.3p
4
Martin Liljemark
SK Bore
25:23.152270
+44.4380
80.9p
5
Anton Lindblad
OK Landehof
25:27.152650
+48.4760
80.6p
6
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
25:28.152710
+49.4820
80.6p
7
Anton Karlsson
Alnö SK
25:33.153270
+54.5380
80.2p
8
Johan Eriksson
Åsarna IK
25:45.154440
+1:06.6550
79.5p
9
Erik Söderman
Stockviks SF
25:45.154490
+1:07.6600
79.4p
10
Lars Andersson
Gellivare SK
25:52.155180
+1:13.7290
79.0p
11
Jim Åhl
Gellivare SK
25:55.155420
+1:16.7530
78.8p
11
Gustav Nordström
Gävle SK
25:55.155420
+1:16.7530
78.8p
13
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
26:10.156990
+1:32.9100
77.8p
14
Fredrik Erixon
Antnäs BK
26:17.157620
+1:38.9730
77.4p
15
Jens Hulgaard
Danmark
26:18.157700
+1:39.9810
77.4p
16
Mikael Persson
Vilhelmina IK
26:25.158460
+1:46.10570
76.9p
17
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
26:31.159000
+1:52.11110
76.6p
18
Tobias Engblom
Stöde IF
26:33.159250
+1:54.11360
76.4p
19
Fredric Björk
Norbergs SK
26:34.159340
+1:55.11450
76.4p
20
Oskar Forsman
Sisu Forshaga SK
26:34.159350
+1:55.11460
76.4p
21
Simon Utter
Åmotfors IF
26:38.159750
+1:59.11860
76.1p
22
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
26:39.159850
+2:00.11960
76.1p
23
Emil Lagergren
Tynderö IK
26:49.160800
+2:10.12910
75.5p
24
Robin Stenman
SK Järven
26:50.160910
+2:11.13020
75.4p
25
Oscar Stenvall
Tynderö IK
26:51.161000
+2:12.13110
75.4p
26
Marcus Johansson
Hössna IF
26:52.161100
+2:13.13210
75.3p
27
Anders Solin
IFK Mora SK
26:58.161790
+2:20.13900
74.9p
28
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
27:07.162630
+2:28.14740
74.4p
29
Johan Ilhamn
Östersunds SK
27:09.162860
+2:30.14970
74.3p
30
Erik Johansson
Tranemo IF
27:23.164220
+2:44.16330
73.5p
31
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
27:24.164320
+2:45.16430
73.4p
32
Patrik Tallbom
Östersunds SK
27:25.164430
+2:46.16540
73.4p
33
Emil Svensson
IFK Skövde SK
27:27.164680
+2:48.16790
73.2p
34
Ronny Wedin
Norbergs SK
27:38.165720
+2:59.17830
72.7p
35
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
27:39.165800
+3:00.17910
72.6p
36
Johan Olsson
Årsunda IF
27:40.165960
+3:01.18070
72.5p
37
Emil Ekman
Nässjö SF
27:42.166180
+3:03.18290
72.4p
38
Jens Andersson
Kalix SK
27:55.167420
+3:16.19530
71.7p
39
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
28:03.168290
+3:25.20400
71.3p
40
Andreas Åhman
Gävle SK
28:06.168590
+3:28.20700
71.1p
41
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
28:15.169450
+3:36.21560
70.7p
42
Daniel Halvarsson
Bodens SK
28:20.169910
+3:41.22020
70.4p
43
Mattias Argårds
IFK Mora SK
28:20.169930
+3:41.22040
70.4p
44
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
28:22.170110
+3:43.22220
70.3p
45
Joel Hultin
Garphyttans IF
28:22.170150
+3:43.22260
70.3p
46
Marcus Svalsjö
OK Landehof
28:24.170340
+3:45.22450
70.2p
47
Hampus Ohlström
IK Rex
28:35.171470
+3:56.23580
69.6p
48
Gustaf Niord
IK Hakarpspojkarna
28:46.172580
+4:07.24690
69.1p
49
Rickard Börjesson
Borås SK
29:07.174660
+4:28.26770
68.1p
50
Linus Palolampi
Tynderö IK
29:09.174890
+4:31.27000
68.0p
51
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
29:15.175490
+4:37.27600
67.7p
52
Ture Nielsen
Danmark
29:29.176830
+4:50.28940
67.0p
53
Alexander Westberg
Borås SK
29:33.177240
+4:54.29350
66.8p
54
Jesper Brofjärd
Borås GIF
29:42.178130
+5:03.30240
66.4p
55
Erik Dahlberg
Fränsta IK
30:23.182290
+5:45.34400
64.6p
56
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
30:40.183980
+6:01.36090
63.8p
57
Erik Svensson
Alvesta SOK
30:50.184900
+6:11.37010
63.5p