Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Föllingeloppet
2007-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Jonasson
Östersunds SK
10.934
2
Sara Östling
Svegs IK
11.1016
+0
3
Mikaela Heidenbeck
Häggenås SK
12.1147
+2.113
4
Mikaela Andreen
Föllinge IK
19.1814
+8.780
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Frida Andersson
Östersunds SK
10.915
2
Johanna Bergman
Svegs IK
10.926
+0
3
Emma Åsberg
Duveds IF
10.940
+0
4
Sanna Lindblom
Svegs IK
11.1010
+0
5
Michaela Hörnfeldt
IFK Strömsund
11.1011
+0
5
Evelina Linjamaa
Östersunds SK
11.1011
+0
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elias Dahl
Offerdals SK
9.840
2
Niklas Andersson
Häggenås SK
9.855
+0
3
Per Andersson
Häggenås SK
10.938
+0
4
Gustav Rotvold
Åsarna IK
10.956
+1.16
5
Benjamin Elmkvist Vikberg
Ytterhogdals IK
11.1049
+2.109
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olle Jonsson
Duveds IF
9.819
2
Emil Persson
Östersunds SK
9.830
+0
3
Pontus Millestu
Hammerdal IF
9.843
+0
4
Daniel Alvebro
Häggenås SK
9.850
+0
5
Marcus Stenberg
Svegs IK
10.911
+0
6
Jonas Jonsson
IFK Strömsund
10.950
+1.31
D 9
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Felicia Hörnfeldt
IFK Strömsund
11.1052
2
Jennifer Andrén
Föllinge IK
14.1353
+3.201
D 10
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Claréus
Östersunds SK
7.604
2
Ellinor Bäckman
Hede SK
7.652
+0
3
Signe Rosenberg
Duveds IF
7.653
+0
4
Frida Hallquist
Åsarna IK
8.711
+1.07
5
Elin Engelin
Offerdals SK
8.723
+1.19
6
Malin Jangenmalm
IFK Strömsund
8.752
+1.48
7
Nicolina Lindqvist
Hede SK
9.849
+2.145
H 9
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hampus Millestu
Hammerdal IF
7.614
2
Arvid Jonsson
Duveds IF
7.614
3
Carl Rotvold
Åsarna IK
7.626
+0
4
Per Karlsson
IFK Strömsund
9.805
+1.91
H 10
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marcus Alvebro
Häggenås SK
6.542
2
John Eriksson
Offerdals SK
6.555
+0
3
Emil Sellsve
Järpens SK
8.707
+1.65
4
Felix Meyer
Duveds IF
8.714
+1.72
D 13
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Jonsson
Duveds IF
12.1153
2
Moa Lönneborg
Östersunds SK
12.1159
+0
3
Frida Karlsson
Östersunds SK
13.1215
+0
4
Matilda Andersson
Häggenås SK
13.1220
+0
D 14
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Gustafson
Litsbygdens SK
10.946
2
Jennifer Lindblom
Svegs IK
11.1005
+0
3
Therese Moberg
Ånge SK
11.1043
+0
4
Sara Hallquist
Åsarna IK
11.1055
+1.09
5
Madeleine Bohlin
Svegs IK
12.1117
+1.71
6
Josefin Dahlsten
Hede SK
12.1151
+2.105
7
Karin Bergman
Svegs IK
12.1154
+2.108
8
Elina Stenbom Axelsson
Duveds IF
12.1159
+2.113
9
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
13.1221
+2.175
Logga in för att slippa de här annonserna
D 15
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Dahl
Litsbygdens SK
13.1201
2
Ida Claréus
Östersunds SK
14.1311
+1.10
3
Lina Andersson
Litsbygdens SK
15.1412
+2.111
D 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Nordström
Östersunds SK
13.1214
2
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
13.1228
+0
3
Erika Oskarsson
Östersunds SK
14.1302
+0
4
Linnea Linjamaa
Östersunds SK
14.1316
+1.02
D 20
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Moa Ullén
Hammerdal IF
13.1245
45.1p
2
Caroline Danielsson
Hammerdal IF
14.1309
+0
43.1p
H 13
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Clareus
Östersunds SK
10.956
2
Erik Andersson
Häggenås SK
11.1001
+0
3
Marcus Spångberg
Östersunds SK
11.1040
+0
4
Jens Burman
Åsarna IK
11.1049
+0
5
Emil Svensson
Östersunds SK
11.1059
+1.03
6
Axel Jonsson
Duveds IF
12.1119
+1.63
H 14
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olof Andersson
Häggenås SK
10.917
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
10.931
+0
3
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
10.939
+0
4
Elias Alvebro
Häggenås SK
10.955
+0
5
Johan Andersson
Östersunds SK
11.1012
+0
6
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
11.1020
+1.03
7
Mattias Persson
Åsarna IK
11.1035
+1.18
8
Simon Fastesson
Östersunds SK
11.1038
+1.21
9
Nils Persson
Östersunds SK
11.1045
+1.28
10
Victor Hallquist
Åsarna IK
12.1108
+1.91
H 15
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
12.1104
2
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
12.1119
+0
3
Martin Eriksson
Svegs IK
12.1137
+0
4
Mathias Jonasson
Östersunds SK
12.1148
+0
5
Anton Hammar
IFK Strömsund
12.1155
+0
6
Tony Simonsson
Offerdals SK
12.1157
+0
7
Björn Hjulström
Föllinge IK
14.1329
+2.125
H 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Karlsson
Östersunds SK
11.1058
2
Jens Friberg
Östersunds SK
12.1107
+0
3
Adrian Hedberg
Östersunds SK
12.1121
+0
4
Tobias Nilsson
Östersunds SK
12.1123
+0
5
David Spångberg
Östersunds SK
12.1134
+0
6
Jonas Larsson
Östersunds SK
12.1144
+0
H 20
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Joel Eriksson
IFK Strömsund
22.2121
27.3p
2
Magnus Frestadius
IFK Strömsund
23.2242
+1.21
25.9p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)