Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ungdomskannan
2006-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Kungsgårdens SK
Plats: Kungsgården
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
12km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustav Nordström
Gävle SK
34:13.205200
78.8p
2
Johan Olsson
Årsunda IF
36:13.217200
74.5p
3
Erik Dahlqvist
Storviks IF
37:21.224000
72.2p
H 21
12km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Robert Eskelund
Jäderfors SK
33:52.203100
79.6p
2
Björn Jedvik
Högbo AIK
36:23.218200
74.1p
3
Anders Sjöberg
Storviks IF
36:31.219000
73.9p
D 15
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Nordström
Gävle SK
19:48.118700
2
Sofia Carlsson
Jäderfors SK
23:11.139000
3
Linda Ekström
Valbo Aif
25:03.150200
D 16
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
20:23.122200
2
Emmy Thelberg
Valbo Aif
20:49.124800
3
Alexandra Olofsson
Halstahammars Sfk
22:14.133300
D 20
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Annika Löfström
Årsunda IF
19:15.115400
65.6p
2
Johanna Wikstrand
Sollefteå SK
20:51.125000
60.6p
3
Lina Hallin
ÅS IL
21:22.128100
59.1p
D 21
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Nina Lintzén
Högbo AIK
19:30.116900
64.8p
2
Camilla Axelsson
Hedesunda IF
21:20.127900
59.2p
3
Anneli Jungland
Orsa SK
21:37.129600
58.5p
H 15
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Linell
Högbo GOIF
18:02.108100
2
Johannes Löfstrand
Årsunda IF
19:41.118000
3
Theo Odenryd
Järbo IF
21:13.127200
H 16
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
18:20.109900
2
Alexander Klimov
Sundbybergs IK
20:07.120600
3
Christoffer Moberg
Gävle SK
20:21.122000
D 11
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lovisa Pettersson
IFK Sala
12:08.72700
2
Hedda Bångman
Sundbybergs IK
12:11.73000
3
Emma Rönnlund
Ockelbo SK
12:48.76700
D 12
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lina Jackson
Åshammars IK
11:26.68500
2
Rebecka Dannberg
Storviks IF
11:49.70800
3
Kristin Persson
Hedesunda IF
11:51.71000
D 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Isabella Dannberg
Storviks IF
11:08.66700
2
Felicia Olofsson
Halstahammars Sfk
11:09.66800
3
Nomi Olsson
Högbo AIK
12:34.75300
D 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Matilda Södergren
Åshammars IK
10:28.62700
2
Anna Svärd
Ockelbo SK
10:45.64400
3
Hanna Rönnlund
Ockelbo SK
10:51.65000
H 11
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
11:40.69900
2
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
11:58.71700
3
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
12:29.74800
H 12
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anton Hedlund
Åshammars IK
10:37.63600
2
Andre Eklund
Jädraås AIK
12:00.71900
3
Edvin Hedblom
Årsunda IF
12:40.75900
H 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Wilhelm Gröning
Hedesunda IF
11:05.66400
2
Jimmy Seger
Sundbybergs IK
11:27.68600
3
Emil Ivarsson
Åmots SK
11:50.70900
H 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Peppe Femling
Högbo GOIF
9:45.58400
2
Henrik Lindqvist
Årsunda IF
9:51.59000
3
Viktor Hedlund
Åshammars IK
10:17.61600
D 9
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alma Huremovic
Högbo GOIF
12:08.72700
2
Elvira Eriksson
Kungsgårdens SK
12:50.76900
3
Emma Bengtsson
Årsunda IF
13:29.80800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 10
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Selma Engström
Hedesunda IF
10:08.60700
2
Evelina Mårtensson
Valbo Aif
10:51.65000
3
Amanda Nordin
Ockelbo SK
11:10.66900
H 9
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
11:09.66800
2
Anton Sörqvist
Jäderfors SK
11:35.69400
3
Axel Johansson
Storviks IF
12:05.72400
H 10
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
9:50.58900
2
Markus Gladh
Årsunda IF
9:55.59400
3
Erik Hållström
Valbo Aif
10:29.62800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Ungdomskannan 2018
Ungdomskannan 2015
Ungdomskannan 2013
Ungdomskannan 2012
Ungdomskannan 2011
Ungdomskannan 2010
Ungdomskannan 2008
Ungdomskannan 2006
Tävlingar i närheten
Lilla SS 2006
Engelbrektsloppet 2006
Järborundan 2006
Gavleloppet 2006
Hornbergsloppet 2006
Matsboloppet 2006
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan