Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2005-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carin Svenson Åstrand
Göteborgs SK
1:06:35.399400
68.4p
2
Josefin Gustafsson
Landsbro IF SK
1:09:30.416900
+2:55.17400
65.6p
3
Frida Bågestam
Hvetlanda SK
1:10:00.419900
+3:25.20400
65.1p
4
Martina Karlsson
Landsbro IF SK
1:12:18.433700
+5:43.34200
63.0p
5
Louise Karlsson
OK Alehof
2:01:36.729500
+55:01.330000
37.5p
6
Cecilia Karlsson
OK Alehof
2:01:37.729600
+55:02.330100
37.5p
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Johansson
IK Hakarpspojkarna
56:06.336500
81.2p
2
Tobias Bosevik
IK Hakarpspojkarna
56:07.336600
+1
81.2p
3
Erik Gustafsson
IF Hallby SOK
56:39.339800
+33.3200
80.4p
4
Jon Gustafsson
IF Hallby SOK
56:41.340000
+35.3400
80.4p
5
Johan Tideman
IF Hallby SOK
57:47.346600
+1:41.10000
78.9p
6
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
1:00:25.362400
+4:19.25800
75.4p
7
Mattias Jagefeldt
IF Hagen SK
1:08:02.408100
+11:56.71500
67.0p
8
Robert Bengtsson
IF Hagen SK
1:09:04.414300
+12:58.77700
66.0p
9
Marcus Ullman
OK Alehof
1:13:52.443100
+17:46.106500
61.7p
10
Viktor Weidenmo
IF Hagen SK
1:16:06.456500
+20:00.119900
59.9p
11
Henrik Persson
IF Hagen SK
1:17:51.467000
+21:45.130400
58.5p
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Magnusson
Myssjö-Ovikens IF
2:16:29.818800
70.2p
2
Jenny Borgström
Svärdsjö IF
2:28:13.889200
+11:44.70300
64.7p
3
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
2:28:19.889800
+11:50.70900
64.6p
4
Annika Nilsson
Eslövs FK
2:46:32.999100
+30:03.180200
57.6p
5
Linn Johansson
OK Landehof
2:55:44.1054300
+39:15.235400
54.6p
6
Annica Pålstorp
Stora Tuna IK SK
3:03:56.1103500
+47:27.284600
52.1p
7
Linda Granath
Marhults SOFK
3:05:38.1113700
+49:09.294800
51.6p
8
Karin Bäckdal
Vaggeryds SOK
3:09:17.1135600
+52:48.316700
50.6p
9
Lotta Larsdotter
Mullsjö SOK
3:10:34.1143300
+54:05.324400
50.3p
10
Heléne Vernholt
Hestra IF
3:10:39.1143800
+54:10.324900
50.3p
11
Annika Carborn
SOL Tranås
3:40:41.1324000
+1:24:12.505100
43.4p
12
Marika Ingemansson
IF Rigor
3:41:34.1329300
+1:25:05.510400
43.3p
13
Annelie Toft
Volvo IF
3:41:37.1329600
+1:25:08.510700
43.3p
14
Maria Petri
ASK Växjö
4:04:28.1466700
+1:47:59.647800
39.2p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Christian Olsson
Tranemo IF
1:49:33.657200
87.5p
2
Anders Sörensson
Tanums IF
1:50:15.661400
+42.4100
87.0p
3
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
1:51:09.666800
+1:36.9500
86.3p
4
Peter Kindblom
Reijmyre IF
1:52:48.676700
+3:15.19400
85.0p
5
Håkan Johansson
Ulricehamns IF
1:54:13.685200
+4:40.27900
83.9p
6
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
1:55:33.693200
+6:00.35900
83.0p
7
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
1:55:39.693800
+6:06.36500
82.9p
8
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:56:23.698200
+6:50.40900
82.4p
9
Tommy Liebäck
Länghems IF
1:59:18.715700
+9:45.58400
80.4p
10
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:00:32.723100
+10:59.65800
79.5p
11
Gunnar Markinhuhta
Göteborgs SK
2:00:37.723600
+11:04.66300
79.5p
12
Mikael Almén
Ryda SK
2:00:55.725400
+11:22.68100
79.3p
13
Magnus Almén
Ryda SK
2:01:20.727900
+11:47.70600
79.0p
14
Marcus Thormé
OK Lindena
2:01:50.730900
+12:17.73600
78.7p
15
Per Löwendahl
Mölndals RK
2:01:58.731700
+12:25.74400
78.6p
16
Magnus Jonasson
Falköpings AIK SK
2:02:53.737200
+13:20.79900
78.0p
17
David Erixon
OK Berget
2:03:27.740600
+13:54.83300
77.7p
18
Peter Johansson
OK Skogshjortarna
2:03:41.742000
+14:08.84700
77.5p
19
Leif Rolandsson
Redvägs SK
2:03:50.742900
+14:17.85600
77.4p
20
Magnus Wärnsved
Landsbro IF SK
2:04:23.746200
+14:50.88900
77.1p
21
Peter Svenningsson
Ulricehamns IF
2:05:57.755600
+16:24.98300
76.1p
22
Börje Enander
Ulricehamns IF
2:06:17.757600
+16:44.100300
75.9p
23
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:06:34.759300
+17:01.102000
75.7p
24
Jonas Lindeblom
SOK 68
2:07:29.764800
+17:56.107500
75.2p
25
Ingemar Ericsson
FK Finn
2:08:28.770700
+18:55.113400
74.6p
26
Mikael Andersson
Istrums SK
2:08:59.773800
+19:26.116500
74.3p
27
Thomas Andersson
Tranemo IF
2:09:24.776300
+19:51.119000
74.1p
28
Jakob Altgärde
IF Hallby SOK
2:09:33.777200
+20:00.119900
74.0p
29
Anders Ottosson
Örserums IK
2:09:58.779700
+20:25.122400
73.8p
30
Berne Forzelius
Halmstad OK
2:09:59.779800
+20:26.122500
73.8p
31
Eric Ristenstrand
Linköpings SK
2:10:07.780600
+20:34.123300
73.7p
32
Fredrik Georgsson
OK Berget
2:10:10.780900
+20:37.123600
73.7p
33
Peter Edvardsson
OK Alehof
2:10:22.782100
+20:49.124800
73.5p
34
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:10:35.783400
+21:02.126100
73.4p
35
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:12:57.797600
+23:24.140300
72.1p
36
Tobias Thorsson
IK Trenne
2:13:29.800800
+23:56.143500
71.8p
37
Joakim Kjellander
Ryda SK
2:13:33.801200
+24:00.143900
71.8p
38
Mikael Stjerndahl
Borås GIF
2:13:36.801500
+24:03.144200
71.8p
38
Daniel Björndahl
IK Stern
2:13:36.801500
+24:03.144200
71.8p
40
Karl-Erik Assarsson
Rydboholms SK
2:13:38.801700
+24:05.144400
71.7p
41
Jonas Holst
Tenhults SOK
2:13:49.802800
+24:16.145500
71.6p
42
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:14:13.805200
+24:40.147900
71.4p
43
Anders Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:14:22.806100
+24:49.148800
71.3p
44
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:15:12.811100
+25:39.153800
70.9p
45
Stefan Andersson
SOK Träff
2:15:35.813400
+26:02.156100
70.7p
46
Christer Nilsson
Sjövalla FK
2:15:37.813600
+26:04.156300
70.7p
47
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:15:41.814000
+26:08.156700
70.7p
48
Mattias Gotting
Grönahögs IK
2:15:57.815600
+26:24.158300
70.5p
49
Johan Falk
Ulricehamns IF
2:17:08.822700
+27:35.165400
69.9p
50
Joel Aronsson
Tanums IF
2:17:47.826600
+28:14.169300
69.6p
51
Bo Gotting
Grönahögs IK
2:18:03.828200
+28:30.170900
69.4p
52
Johan Nyman
SOL Tranås
2:18:44.832300
+29:11.175000
69.1p
53
Hans Strid
Ulricehamns IF
2:19:03.834200
+29:30.176900
68.9p
54
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:19:04.834300
+29:31.177000
68.9p
55
Ove Thorsson
IK Trenne
2:19:11.835000
+29:38.177700
68.9p
56
Niklas Vernholt
Hestra IF
2:19:23.836200
+29:50.178900
68.8p
57
Mikael Folin
IK Stern
2:21:49.850800
+32:16.193500
67.6p
58
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:22:32.855100
+32:59.197800
67.3p
59
Tommy Jonsson
Berga SOK
2:22:37.855600
+33:04.198300
67.2p
60
Krister Musslinder
Falköpings AIK SK
2:23:50.862900
+34:17.205600
66.7p
61
Håkan Ekström
Boxholm-Ekeby SK
2:23:57.863600
+34:24.206300
66.6p
62
Ingvar Olsson
Brattås Ck
2:25:39.873800
+36:06.216500
65.8p
63
Pär Dalberg
IK Stern
2:26:07.876600
+36:34.219300
65.6p
64
Mikael Björndal
IK Stern
2:27:48.886700
+38:15.229400
64.9p
65
Henrik Lundgren
Lerums SOK
2:28:15.889400
+38:42.232100
64.7p
66
Klas Alexandersson
Ulricehamns IF
2:28:27.890600
+38:54.233300
64.6p
67
Niklas Pernvik
IK Stern
2:29:01.894000
+39:28.236700
64.3p
68
Åke Albinsson
IK Hakarpspojkarna
2:29:23.896200
+39:50.238900
64.2p
69
Thomas Josefsson
Redvägs SK
2:29:46.898500
+40:13.241200
64.0p
70
Joakim Sandberg
Brännebrona SK
2:30:03.900200
+40:30.242900
63.9p
71
Paul Jedenfalk
Linköpings SK
2:30:06.900500
+40:33.243200
63.9p
72
Ulf Nyström
Trollhättans SOK
2:30:54.905300
+41:21.248000
63.5p
73
Erik Borin
Borås GIF
2:31:19.907800
+41:46.250500
63.4p
74
Jan Wiman
IK Stern
2:31:50.910900
+42:17.253600
63.1p
75
Jonas Hagström
Sandhems IF
2:32:06.912500
+42:33.255200
63.0p
76
Jakob Svensson
Ryssbergets IK
2:32:18.913700
+42:45.256400
62.9p
77
Bo-Arne Olsson
Eslövs FK
2:32:33.915200
+43:00.257900
62.8p
78
Anders Ranheim
IK Stern
2:32:39.915800
+43:06.258500
62.8p
79
Dieter Weise
Göteborgs Spårvägar GIF
2:33:47.922600
+44:14.265300
62.3p
80
Bo Willyson
Telia IoFF
2:34:08.924700
+44:35.267400
62.2p
81
Mats Petersson
OK Berget
2:34:19.925800
+44:46.268500
62.1p
82
Lars Dalberg
IK Stern
2:34:57.929600
+45:24.272300
61.9p
83
Johan Cederholm
Landsbro IF SK
2:35:48.934700
+46:15.277400
61.5p
84
David Jönsson
Tenhults SOK
2:36:39.939800
+47:06.282500
61.2p
85
Peter Carlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:36:57.941600
+47:24.284300
61.1p
86
Henrik Wagnerholm
Kb Skiclub
2:37:05.942400
+47:32.285100
61.0p
87
Marcus Kierkegaard
IK Ymer
2:38:18.949700
+48:45.292400
60.6p
88
Jörgen Karlsson
IK Trenne
2:38:36.951500
+49:03.294200
60.4p
89
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:39:07.954600
+49:34.297300
60.3p
90
Sven-Göran Hultén
Göteborgs Spårvägar GIF
2:39:16.955500
+49:43.298200
60.2p
91
Magnus Arvidsson
Brattås Ck
2:39:45.958400
+50:12.301100
60.0p
92
Rune Larsson
OK Skogshjortarna
2:40:26.962500
+50:53.305200
59.8p
93
Christian Bengtsson
Trollhättans Roddsällskap
2:42:02.972100
+52:29.314800
59.2p
94
Olof Edvardsson
OK Alehof
2:42:07.972600
+52:34.315300
59.1p
95
Fredrik Gustafsson
Grönahögs IK
2:42:29.974800
+52:56.317500
59.0p
96
Mikael Svensson
IFK Göteborg
2:43:22.980100
+53:49.322800
58.7p
97
Jörgen Adolfsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:44:00.983900
+54:27.326600
58.5p
98
Martin Andersson
FK Finn
2:44:29.986800
+54:56.329500
58.3p
99
Bengt Eliasson
Vaggeryds SOK
2:44:35.987400
+55:02.330100
58.2p
100
Anders Eriksson
IF Hagen SK
2:44:40.987900
+55:07.330600
58.2p
101
Jonas Hägglund
Linköpings SK
2:44:45.988400
+55:12.331100
58.2p
102
Henrik Johansson
IK Vista
2:45:34.993300
+56:01.336000
57.9p
103
Mikael Sandberg
Kungälvs Roddklubb
2:46:13.997200
+56:40.339900
57.7p
104
David Bernhardsson
Trollhättans SOK
2:46:48.1000700
+57:15.343400
57.5p
105
Andreas Lidén
Dalsjöfors GOIF
2:46:56.1001500
+57:23.344200
57.4p
106
Emil Bendroth
Rävetofta OK
2:47:23.1004200
+57:50.346900
57.3p
107
Per Lundqvist
Linköpings SK
2:47:44.1006300
+58:11.349000
57.2p
108
Göran Andersson
OK Kullingshof
2:48:04.1008300
+58:31.351000
57.0p
109
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:48:10.1008900
+58:37.351600
57.0p
110
Magnus Pernvik
IK Stern
2:48:12.1009100
+58:39.351800
57.0p
111
Torbjörn Håkansson
Tenhults SOK
2:48:16.1009500
+58:43.352200
57.0p
112
Anders Persson
Tormestorps IF
2:48:23.1010200
+58:50.352900
56.9p
113
Johan Olsson
Hjobygdens OK
2:49:52.1019100
+1:00:19.361800
56.4p
114
Magnus Emilsson
FK Åsen
2:50:38.1023700
+1:01:05.366400
56.2p
115
Arne Josefsson
Äspereds IF
2:50:51.1025000
+1:01:18.367700
56.1p
116
Björn Ingemanson
IF Rigor
2:52:01.1032000
+1:02:28.374700
55.7p
117
Magnus Uppström
Volvo IF
2:53:26.1040500
+1:03:53.383200
55.3p
117
Ragnar Uppström
FK Herkules
2:53:26.1040500
+1:03:53.383200
55.3p
119
Erik Andersson
IK Stern
2:53:37.1041600
+1:04:04.384300
55.2p
120
Henrik Dellborg
IK Stern
2:54:29.1046800
+1:04:56.389500
54.9p
121
Joan Starck
Hvetlanda SK
2:55:21.1052000
+1:05:48.394700
54.7p
122
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
2:55:27.1052600
+1:05:54.395300
54.6p
123
Ulrik Ossiansson
Brännebrona SK
2:56:09.1056800
+1:06:36.399500
54.4p
124
Jens Redeman
IK Stern
2:57:11.1063000
+1:07:38.405700
54.1p
125
Håkan Sköldberg
OK Landehof
2:58:35.1071400
+1:09:02.414100
53.7p
126
Peter Johansson
OK Reftele
2:59:01.1074000
+1:09:28.416700
53.6p
127
Freddy Wegelius
Bredareds IF
2:59:25.1076400
+1:09:52.419100
53.4p
128
Anders Jagefeldt
Volvo Flygmotor FF
3:01:34.1089300
+1:12:01.432000
52.8p
129
Mårten Gustavsson
SOL Tranås
3:03:13.1099200
+1:13:40.441900
52.3p
130
Stefan Rahmn
IK Stern
3:03:28.1100700
+1:13:55.443400
52.3p
131
Fredrik Glas
Ikj Haninge
3:03:38.1101700
+1:14:05.444400
52.2p
132
Michael Gunnarsson
Lidingö Frilufsfrämjande
3:04:06.1104500
+1:14:33.447200
52.1p
133
Leif Claesson
Volvo Skövde OK
3:05:08.1110700
+1:15:35.453400
51.8p
134
Olle Lindkvist
Sjövalla FK
3:05:43.1114200
+1:16:10.456900
51.6p
135
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
3:06:15.1117400
+1:16:42.460100
51.5p
136
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
3:06:44.1120300
+1:17:11.463000
51.3p
137
Staffan Norberg
Tenhults SOK
3:08:47.1132600
+1:19:14.475300
50.8p
138
Fredrik Halldin
IK Stern
3:08:52.1133100
+1:19:19.475800
50.8p
139
Niklas Sandström
Hermansby IF
3:08:55.1133400
+1:19:22.476100
50.7p
140
Magnus Johnsson
Navåsens FK
3:10:07.1140600
+1:20:34.483300
50.4p
141
Peter Kemi
Svappavaara Aif
3:11:31.1149000
+1:21:58.491700
50.1p
142
Martin Lundström
IK Stern
3:11:36.1149500
+1:22:03.492200
50.0p
143
Nicklas Käcker
Stadium IF
3:11:56.1151500
+1:22:23.494200
49.9p
144
Peter Bodefalk
Stadium IF
3:11:59.1151800
+1:22:26.494500
49.9p
145
Lars-Åke Starck
Hvetlanda SK
3:12:58.1157700
+1:23:25.500400
49.7p
146
Per Strandemo
IK Stern
3:16:28.1178700
+1:26:55.521400
48.8p
147
Anders Ströby
Volvo IF
3:16:43.1180200
+1:27:10.522900
48.7p
148
Johan Schäfer
IK Stern
3:17:33.1185200
+1:28:00.527900
48.5p
149
Nils Alf Göran Holmquist
Ljungbypolisens SIF
3:17:45.1186400
+1:28:12.529100
48.5p
150
Jimmy Svantesson
Ryda SK
3:18:28.1190700
+1:28:55.533400
48.3p
151
Fredrik Samuelsson
Linköpings SK
3:18:57.1193600
+1:29:24.536300
48.2p
152
Kent Persson
Volvo IF
3:19:21.1196000
+1:29:48.538700
48.1p
153
Patrik Hultman
IK Stern
3:21:01.1206000
+1:31:28.548700
47.7p
154
Stefan Oscarsson
OK Berget
3:21:07.1206600
+1:31:34.549300
47.7p
155
Fredrik Larsson
IF Hallby SOK
3:22:19.1213800
+1:32:46.556500
47.4p
156
Pär Thurfjell
IK Stern
3:22:33.1215200
+1:33:00.557900
47.3p
157
Sören Nielsen
Danmark
3:22:45.1216400
+1:33:12.559100
47.3p
158
Henrik Kofoed
Holte Ski
3:24:14.1225300
+1:34:41.568000
46.9p
159
Johan Samuelsson
Tranemo IF
3:24:53.1229200
+1:35:20.571900
46.8p
160
Per-Erik Lennartsson
Tranemo IF
3:24:54.1229300
+1:35:21.572000
46.8p
161
Thomas Johnsson
FK Göingarna
3:25:04.1230300
+1:35:31.573000
46.7p
162
Mattias Andersson
Rävetofta OK
3:25:09.1230800
+1:35:36.573500
46.7p
163
Dick Gillén
Eds SK
3:25:41.1234000
+1:36:08.576700
46.6p
164
Christer Myhrman
Söderköpings SK
3:32:27.1274600
+1:42:54.617300
45.1p
165
Johan Stäring
Mariestads FK
3:33:31.1281000
+1:43:58.623700
44.9p
166
Michael Bengtsson
Hermansby IF
3:34:02.1284100
+1:44:29.626800
44.8p
167
Örjan Oskarsson
Boxholm-Ekeby SK
3:36:16.1297500
+1:46:43.640200
44.3p
168
Göran Litzell
OK Kullingshof
3:40:27.1322600
+1:50:54.665300
43.5p
169
Mattias Hogane
Anderstorps OK
3:44:28.1346700
+1:54:55.689400
42.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
170
Fredrik Hellström
Navåsens FK
3:45:11.1351000
+1:55:38.693700
42.6p
171
Matthew Batman
IK Stern
3:50:20.1381900
+2:00:47.724600
41.6p
172
Jörgen Petterson
IK Stern
3:54:25.1406400
+2:04:52.749100
40.9p
173
Mats Arvidsson
IK Stern
3:58:04.1428300
+2:08:31.771000
40.3p
174
Rickard Petri
ASK Växjö
4:00:19.1441800
+2:10:46.784500
39.9p
175
Johan Eksberg
Rydboholms SK
4:01:32.1449100
+2:11:59.791800
39.7p
176
Lennart Hagenvind
Hökensås Ur
4:05:09.1470800
+2:15:36.813500
39.1p
177
Arne Hansson
Hermansby IF
4:32:55.1637400
+2:43:22.980100
35.1p
H/D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Svensson
Landsbro IF SK
1:10:29.422800
64.6p
2
Mats Höglund
IF Hallby SOK
1:24:50.508900
+14:21.86000
53.7p
3
Mårten Berggren
Norrköpings SK
1:28:33.531200
+18:04.108300
51.5p
4
Michael Nordstedt
No Club
1:30:37.543600
+20:08.120700
50.3p
5
Ingrid Bengtsson
IF Hagen SK
1:31:48.550700
+21:19.127800
49.6p
6
Björn Klasman
Kållered
1:32:39.555800
+22:10.132900
49.2p
7
Anna Isaksson
Mullsjö SOK
1:32:43.556200
+22:14.133300
49.1p
8
Helena Magnusson
Myssjö-Ovikens IF
1:34:53.569200
+24:24.146300
48.0p
9
Andres Laas
OK Skogshjortarna
1:34:58.569700
+24:29.146800
48.0p
10
Bo Lind
OK Skogshjortarna
1:35:37.573600
+25:08.150700
47.7p
11
Linda Carlson
Sya SK
1:37:43.586200
+27:14.163300
46.6p
12
Kjell Andersson
OK Skogshjortarna
1:40:04.600300
+29:35.177400
45.5p
13
Jonas Zetterlund
No Club
1:40:18.601700
+29:49.178800
45.4p
14
Linda Klaar
No Club
1:40:54.605300
+30:25.182400
45.2p
15
Susanne Roos
Brännebrona SK
1:46:27.638600
+35:58.215700
42.8p
16
Katarina Rudlang
No Club
1:54:34.687300
+44:05.264400
39.8p
17
Mikael Molin
IK Stern
1:55:21.692000
+44:52.269100
39.5p
18
Andreas Wennblom
Åf SK
1:56:44.700300
+46:15.277400
39.0p
19
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
1:58:31.711000
+48:02.288100
38.4p
20
Lena Ullman
OK Alehof
1:59:41.718000
+49:12.295100
38.1p
21
Lars Persson
Vindrarps SK
1:59:57.719600
+49:28.296700
38.0p
22
Eva Isaksson
OK Skogshjortarna
2:05:32.753100
+55:03.330200
36.3p
23
Seppo Mikkonen
Västerhof IK
2:08:06.768500
+57:37.345600
35.6p
24
Niklas Henriksson
Mullsjö SOK
2:08:26.770500
+57:57.347600
35.5p
25
Marianne Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:12:00.791900
+1:01:31.369000
34.5p
26
Gunilla Lindkvist
Sjövalla FK
2:16:45.820400
+1:06:16.397500
33.3p
27
Eva Nilsson
No Club
2:20:45.844400
+1:10:16.421500
32.4p
28
Ann Varma-Laas
OK Skogshjortarna
2:28:22.890100
+1:17:53.467200
30.7p
29
Therese Karlsson
OK Alehof
2:29:52.899100
+1:19:23.476200
30.4p
30
Alf Mölleryd
Kinna IF
2:48:19.1009800
+1:37:50.586900
27.1p
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lennart Alleborg
OK Landehof
2:19:18.835700
68.8p
2
Glenn Lövgren
Vegby SK
2:19:50.838900
+32.3100
68.6p
3
Krister Emanuelsson
Vegby SK
2:23:07.858600
+3:49.22800
67.0p
4
Tommy Rygh
Mariestads FK
2:30:18.901700
+11:00.65900
63.8p
5
Torulf Hagner
Göteborgs SK
2:30:27.902600
+11:09.66800
63.7p
6
Patrik Hultberg
IK Stern
2:31:16.907500
+11:58.71700
63.4p
7
Kurt Miettinen
Volvo Flygmotor FF
2:32:08.912700
+12:50.76900
63.0p
8
Håkan Svensson
Bredaryds SOK
2:32:44.916300
+13:26.80500
62.8p
9
Börje Nord
Äspereds IF
2:33:31.921000
+14:13.85200
62.4p
10
Sture Lars Erik Erixon
OK Berget
2:34:10.924900
+14:52.89100
62.2p
11
Christer Gustavsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:34:53.929200
+15:35.93400
61.9p
12
Ingvar Svensson
Tvärreds IF
2:34:56.929500
+15:38.93700
61.9p
13
Jan-Eric Karlsson
Timmersdala Motion
2:37:56.947500
+18:38.111700
60.7p
14
Peter Gustavsson
Värnamo Ck
2:38:16.949500
+18:58.113700
60.6p
15
Anders Taflin
Högbo GOIF
2:38:37.951600
+19:19.115800
60.4p
16
Daniel Liljekvist
Marhults SOFK
2:38:49.952800
+19:31.117000
60.4p
17
Torbjörn Köre
OK Alehof
2:39:57.959600
+20:39.123800
59.9p
18
Jörgen Ivarson
IK Ymer
2:42:28.974700
+23:10.138900
59.0p
19
Lena Kierkegaard
Halmstad OK
2:42:47.976600
+23:29.140800
58.9p
20
Bengt Jansson
Mullsjö SOK
2:42:48.976700
+23:30.140900
58.9p
21
Jouko Kattilakoski
Volvo Flygmotor FF
2:42:50.976900
+23:32.141100
58.9p
22
Magnus Stäring
Mariestads FK
2:44:09.984800
+24:51.149000
58.4p
23
Lars Axelsson
Hjobygdens OK
2:44:37.987600
+25:19.151800
58.2p
24
Rickard Svensson
Anderstorps OK
2:45:45.994400
+26:27.158600
57.8p
25
Bo-Gunnar Gunnarsson
FK Finn
2:45:50.994900
+26:32.159100
57.8p
26
Roger Rosenström
Falköpings AIK SK
2:47:17.1003600
+27:59.167800
57.3p
27
Lennart Davidsson
Gnosjö FK
2:49:07.1014600
+29:49.178800
56.7p
28
Fredrik Karlsson
Volvo IF
2:49:09.1014800
+29:51.179000
56.7p
29
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:49:36.1017500
+30:18.181700
56.5p
30
Bo Kastlund
Tormestorps IF
2:50:26.1022500
+31:08.186700
56.2p
31
Magnus Blennow
Falköpings AIK SK
2:52:12.1033100
+32:54.197300
55.7p
32
Björn Anders Pontus Bodelsson
Lugi SK
2:52:32.1035100
+33:14.199300
55.6p
33
Erik Vånder
Svenljunga IK
2:52:47.1036600
+33:29.200800
55.5p
34
Peter Brandt
IK Hakarpspojkarna
2:52:57.1037600
+33:39.201800
55.4p
35
Christian Johansson
IK Wilske
2:56:25.1058400
+37:07.222600
54.3p
36
Onni Kolström
Rydaholms GOIF
2:58:01.1068000
+38:43.232200
53.9p
37
Niklas Bergström
OK Kullingshof
2:58:04.1068300
+38:46.232500
53.8p
38
Carina Svensson
Eksjö SOK
2:58:44.1072300
+39:26.236500
53.6p
39
Lisbeth Stjärndahl
Borås GIF
3:00:13.1081200
+40:55.245400
53.2p
40
Per Swahn
Akulla
3:00:14.1081300
+40:56.245500
53.2p
41
Martin Seebass
Lönashults GIF
3:01:06.1086500
+41:48.250700
52.9p
42
Åke Axelsson
No Club
3:01:36.1089500
+42:18.253700
52.8p
43
Tony Sundén
No Club
3:01:43.1090200
+42:25.254400
52.8p
44
Anders Magnusson
IFK Skövde SK
3:02:19.1093800
+43:01.258000
52.6p
45
Björn Holmgren
Ulricehamns IF
3:04:22.1106100
+45:04.270300
52.0p
46
Eva Eriksson
IF Hallby SOK
3:04:54.1109300
+45:36.273500
51.8p
47
Bengt Arenstrand
Volvo Flygmotor FF
3:05:10.1110900
+45:52.275100
51.8p
48
Ulf Adolfsson
No Club
3:06:41.1120000
+47:23.284200
51.4p
49
Fredrik Jonsson
FK Finn
3:06:53.1121200
+47:35.285400
51.3p
50
Markus Stråhle
Mullsjö SOK
3:08:03.1128200
+48:45.292400
51.0p
51
Lars Jörn Jensen
Danmark
3:08:11.1129000
+48:53.293200
50.9p
52
Marcus Grahn
Anundsjö IF
3:08:22.1130100
+49:04.294300
50.9p
53
Michael Grimsland
Brandkårens IK
3:08:49.1132800
+49:31.297000
50.8p
54
Marcus Malm
Skövde Polisens IF
3:09:44.1138300
+50:26.302500
50.5p
55
Roger Lidevei
Mullsjö SOK
3:10:14.1141300
+50:56.305500
50.4p
56
Peter Andersson
Akulla
3:12:38.1155700
+53:20.319900
49.8p
57
Ina Skalberg
Eksjö SOK
3:13:41.1162000
+54:23.326200
49.5p
58
Ulf Aiff
OK Skogshjortarna
3:14:19.1165800
+55:01.330000
49.3p
59
Jan Sandström
Sävedalens AIK
3:15:29.1172800
+56:11.337000
49.0p
60
Mikael Hamlin
Anderstorps OK
3:16:18.1177700
+57:00.341900
48.8p
61
Rune Johansson
Tibro OK
3:16:26.1178500
+57:08.342700
48.8p
62
Camilla Bärndal
Tibro OK
3:16:27.1178600
+57:09.342800
48.8p
63
Arne Lindblad
Mullsjö SOK
3:16:29.1178800
+57:11.343000
48.8p
64
Martin Hellgesson
IK Stern
3:17:37.1185600
+58:19.349800
48.5p
65
Per-Johan Samuelsson
Sturefors
3:18:57.1193600
+59:39.357800
48.2p
66
Fredrik Bohlin
No Club
3:19:02.1194100
+59:44.358300
48.2p
67
Magnus Ericsson
Växjö OK
3:19:16.1195500
+59:58.359700
48.1p
68
Pirjo Kolström
Rydaholms GOIF
3:20:19.1201800
+1:01:01.366000
47.9p
69
Eivind Claesson
Hermansby IF
3:20:56.1205500
+1:01:38.369700
47.7p
70
Hans Pettersson
No Club
3:21:37.1209600
+1:02:19.373800
47.5p
71
Stefan Wallin
Vägverkets Fritidsförbund
3:21:53.1211200
+1:02:35.375400
47.5p
72
Krister Persson
IF Hallby SOK
3:21:58.1211700
+1:02:40.375900
47.5p
73
Jonas Olsson
IF Hallby SOK
3:22:09.1212800
+1:02:51.377000
47.4p
74
Carl-Olof Rieden
IF Hallby SOK
3:25:14.1231300
+1:05:56.395500
46.7p
75
Monica Leinedotter
Hestra IF
3:25:18.1231700
+1:06:00.395900
46.7p
76
Erik Hedvåg
FK Finn
3:28:32.1251100
+1:09:14.415300
46.0p
77
Karolina Samuelsson
Linköpings SK
3:28:48.1252700
+1:09:30.416900
45.9p
78
Anette Johansson
No Club
3:29:11.1255000
+1:09:53.419200
45.8p
79
Christian Engene
No Club
3:29:48.1258700
+1:10:30.422900
45.7p
80
Carl Henrik Gunnehill
GF Idrott
3:30:24.1262300
+1:11:06.426500
45.6p
81
Krister Stoltz
IK Stern
3:30:58.1265700
+1:11:40.429900
45.4p
82
Tomas Mars
Volvo Flygmotor FF
3:33:33.1281200
+1:14:15.445400
44.9p
83
Fredrik Andersson
Ringhals IF
3:33:45.1282400
+1:14:27.446600
44.9p
84
Inge Gillén
Eds SK
3:33:48.1282700
+1:14:30.446900
44.8p
85
Göran Ottosson
Hermansby IF
3:34:24.1286300
+1:15:06.450500
44.7p
86
Niklas Larsson
FK Finn
3:35:31.1293000
+1:16:13.457200
44.5p
87
Kennet Bror Lennart Mörk
IK Wilske
3:36:31.1299000
+1:17:13.463200
44.3p
88
Hans-Åke Mörk
IK Vista
3:36:35.1299400
+1:17:17.463600
44.3p
89
Jesper Jörn Jensen
Danmark
3:38:15.1309400
+1:18:57.473600
43.9p
89
Christian Fjelstrup
Danmark
3:38:15.1309400
+1:18:57.473600
43.9p
91
Mikael Palm
FK Finn
3:41:45.1330400
+1:22:27.494600
43.2p
92
Karl Essgärde
Brännebrona SK
3:46:43.1360200
+1:27:25.524400
42.3p
93
Tobias Edberg
Vägverkets Fritidsförbund
3:49:34.1377300
+1:30:16.541500
41.8p
94
Niklas Andersson
Hermansby IF
3:52:19.1393800
+1:33:01.558000
41.3p
95
Sussi Larsson
OK Skogshjortarna
3:52:33.1395200
+1:33:15.559400
41.2p
96
Christine Litzell
OK Kullingshof
3:56:11.1417000
+1:36:53.581200
40.6p
97
Jan-Olof Mellegård
IF Hallby SOK
3:57:59.1427800
+1:38:41.592000
40.3p
98
Tobias Johansson
IK Hakarpspojkarna
3:59:36.1437500
+1:40:18.601700
40.0p
99
Peder Dahlberg
No Club
4:07:10.1482900
+1:47:52.647100
38.8p
100
Helen Henriksson
OK Kullingshof
4:09:05.1494400
+1:49:47.658600
38.5p
101
Cecilia Dahlberg
No Club
4:18:10.1548900
+1:58:52.713100
37.1p
102
Carl Schneider
IK Stern
4:21:57.1571600
+2:02:39.735800
36.6p
103
Peter Persson
Hermansby IF
4:22:38.1575700
+2:03:20.739900
36.5p
104
Johan Andersson
Skillingaryds FK
4:23:24.1580300
+2:04:06.744500
36.4p
105
Eva Blomqvist
IK Hakarpspojkarna
4:43:29.1700800
+2:24:11.865000
33.8p
106
Annika Öhgren
IK Hakarpspojkarna
4:44:24.1706300
+2:25:06.870500
33.7p