Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Graningerundan
2009-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Graninge alliansen
Plats: Graninge
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olivia Eriksson
Hägglunds IOFK
17:10.102900
2
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
17:11.103000
3
Emma Strömberg
Remsle SK
17:25.104400
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jackline Lockner
Nätra SK
16:09.96800
2
Julia Nyström
Salsåker-Ullångers IF
16:57.101600
3
Sofia Hörnblad
Hägglunds IOFK
17:33.105200
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Frida Solin
Remsle SK
16:40.99900
2
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
17:19.103800
3
Patricia Nyberg
Anundsjö IF
18:08.108700
H 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adrian Johansson
Solbergs IF
16:14.97300
2
Viktor Lindmark
Remsle SK
16:29.98800
3
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
17:18.103700
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
14:19.85800
2
Gustav Lundholm
Ramsele IK
15:29.92800
3
Johan Bergman
Remsle SK
15:32.93100
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Niclas Eriksson
Kramfors Alliansen
14:31.87000
2
Robert Sjöström
Remsle SK
14:46.88500
3
Alexander Ågren
Säffle SK
16:35.99400
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
9:14.55300
2
Mirelle Andersson
Remsle SK
9:25.56400
3
Karin Österberg
Remsle SK
9:26.56500
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Märta Torshage
Vårby IK
8:45.52400
2
Elin Wickberg
Hägglunds IOFK
9:13.55200
3
Ebba Andersson
Remsle SK
9:18.55700
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jenny Solin
Remsle SK
7:55.47400
2
Linnea Stark
Remsle SK
7:58.47700
3
Linda Ström
Hägglunds IOFK
8:32.51100
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Fredrik Andersson
Remsle SK
8:37.51600
2
Jonathan Modin
Remsle SK
9:04.54300
3
Elis Strömbäck
Nätra SK
9:09.54800
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sebastian Samuelsson
Graninge-Alliansen
8:45.52400
2
Emil Frölander
Nätra SK
9:01.54000
3
Johan Wasell
Graninge-Alliansen
9:09.54800
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olle Strömbäck
Nätra SK
8:08.48700
2
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
8:11.49000
3
Victor Lindgren
Kramfors Alliansen
9:07.54600
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
6:05.36400
2
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
6:25.38400
3
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
6:28.38700
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Frida Karlsson
Remsle SK
5:44.34300
2
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
5:45.34400
3
Maja Petersson
Vårby IK
5:47.34600
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Bergman
Remsle SK
6:41.40000
2
Jens Hägesten
Remsle SK
6:44.40300
3
Anton Eriksson
Remsle SK
6:50.40900
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mathias Modin
Remsle SK
5:09.30800
2
Elias Håkansson
Junsele IF
5:36.33500
3
Linus Holmqvist
Graninge-Alliansen
5:54.35300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Graningerundan 2022
Graningerundan 2020
Graningerundan 2019
Graningerundan 2018
Graningerundan 2017
Graningerundan 2016
Graningerundan 2015
Graningerundan 2014
Graningerundan 2012
Graningerundan 2011
Graningerundan 2010
Graningerundan 2009
Graningerundan 2008
Tävlingar i närheten
Tynderö Cupen (individuell) 2009
Stenhammarsloppet 2009
Kölsjörännet 2009
Njurunda Runt 2009
Lillknösen 2009
Lucksta Skidan 2009
Järnforan 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan