Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sisu-loppet
2005-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sisu Forshaga
Plats: Forshaga
Längdskidor
Klassisk stil/ Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 8
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mikaela Eriksen
SK Bore
5:20.31900
2
Jennifer Sahlström
SK Bore
5:53.35200
3
Johanna Eriksson Thorell
Sunne SLF
6:02.36100
H 8
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Martin Nilsson
Gillberga SK
5:26.32500
2
Jonathan Hallstensson
Älgå SK
5:44.34300
3
Simon Kolberg
Älgå SK
5:59.35800
D 6
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Bryntesson
Töcksfors IF
2:47.16600
2
Linda Gustafsson
Sisu Forshaga SK
2:53.17200
3
Mikela Johnson
Brandsbols SK
3:11.19000
H 6
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Erik Stenmark
Brandsbols SK
2:46.16500
2
Viktor Brandt
Grava SK
3:34.21300
3
Mattias Edgren
Sisu Forshaga SK
3:51.23000
H 20
9.9km, Längdskidor, Fristil
1
Martin Adolfsson
Finnskoga IF
24:29.146800
74.2p
2
Andreas Nykvist
Hällefors SK
25:19.151800
71.8p
3
Niklas Andersson
SK Bore
25:59.155800
70.0p
H 21
9.9km, Längdskidor, Fristil
1
Christian Nilsson
Arvika IS
23:35.141400
77.1p
2
Johan Hellman
OK Kroppefjäll
25:10.150900
72.2p
3
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
26:01.156000
69.9p
D 16
5.5km, Längdskidor, Fristil
1
Elin Lundqvist
Åmotfors IF
16:47.100600
2
Kristin Jansson
Arvika IS
17:28.104700
H 16
5.5km, Längdskidor, Fristil
1
Martin Liljemark
SK Bore
13:24.80300
2
Tony Persson
Brandsbols SK
13:50.82900
3
Per Andersson
Molkoms SK
14:18.85700
D 14
3.3km, Längdskidor, Fristil
1
Shardine Sloof
SK Bore
9:39.57800
2
Lina Olsson
Åmotfors IF
10:30.62900
3
Lina Holmblad
Brandsbols SK
10:33.63200
H 14
3.3km, Längdskidor, Fristil
1
Per Johannesson
SK Bore
9:07.54600
2
David Sjögren
Töcksfors IF
9:13.55200
2
Linus Karlsson
Filipstads SF
9:13.55200
D 10
2.2km, Längdskidor, Fristil
1
Sandra Olsson
SK Bore
7:36.45500
2
Heléne Nilsson
SK Bore
7:41.46000
3
Lina Lager
Garphyttans IF
8:15.49400
D 12
2.2km, Längdskidor, Fristil
1
Emma Dahlgren
Filipstads SF
6:45.40400
2
Therese Axelsson
SK Bore
7:02.42100
3
Alexandra Eriksen
SK Bore
7:11.43000
H 10
2.2km, Längdskidor, Fristil
1
Anton Persson
SK Bore
6:52.41100
2
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
7:08.42700
3
Andre Monlars
Ekshärads SF
7:25.44400
H 12
2.2km, Längdskidor, Fristil
1
Martin Bergqvlst
Ekshärads SF
6:33.39200
2
Henrik Bergqvlst
Ekshärads SF
6:37.39600
3
Erik Söderlund
SK Bore
6:38.39700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Sisu-loppet 2009
Sisu-loppet 2008
Sisu-loppet 2007
Sisu-loppet 2006
Sisu-loppet 2005
Tävlingar i närheten
Mattila Ski Marathon 2005
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan