Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2004-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Larsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:23:44.862300
80.2p
2
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:24:01.864000
+17.1600
80.0p
3
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
2:28:08.888700
+4:24.26300
77.8p
4
Lennart Svensson
Svenljunga IK
2:28:21.890000
+4:37.27600
77.7p
5
Sven-Gustav Dahlberg
IK Jarl Rättvik
2:32:31.915000
+8:47.52600
75.6p
6
Arne Lund
Trollhättans SOK
2:35:48.934700
+12:04.72300
74.0p
7
Jan Oscarsson
Bullarens GOIF
2:35:53.935200
+12:09.72800
73.9p
8
Rainer Ylitalo
Gränums IF
2:37:43.946200
+13:59.83800
73.1p
9
Sören Sundin
OK Dacke
2:37:53.947200
+14:09.84800
73.0p
10
Malvin Stensheim
Oppdal IL
2:39:51.959000
+16:07.96600
72.1p
11
Kristian Steen
Oppdal IL
2:39:53.959200
+16:09.96800
72.1p
12
Gunnar Olsson
Stora Tuna IK SK
2:41:03.966200
+17:19.103800
71.6p
13
Björn Arnesson
Navåsens FK
2:42:52.977100
+19:08.114700
70.8p
14
Lennart Carlson
Arvika IS
2:42:53.977200
+19:09.114800
70.8p
15
Rune Arvidsson
IK Trasten
2:43:03.978200
+19:19.115800
70.7p
16
John-Erik Eggens
IK Jarl Rättvik
2:43:07.978600
+19:23.116200
70.7p
17
Kurt Miettinen
Volvo Flygmotor FF
2:43:59.983800
+20:15.121400
70.3p
18
Göte Johansson
Dalstorps IF
2:44:03.984200
+20:19.121800
70.3p
19
Gösta Lönnelid
IFK Mora SK
2:45:00.989900
+21:16.127500
69.9p
20
Kjell Carlgren
Atlet IF
2:45:31.993000
+21:47.130600
69.6p
21
Rune Persson
Malungs IF
2:47:10.1002900
+23:26.140500
68.9p
22
Håkan Mossberg
Knbgs IF
2:47:59.1007800
+24:15.145400
68.6p
23
Gunnar Löfkvist
Bjursås OK
2:48:09.1008800
+24:25.146400
68.5p
24
Ingvar Johansson
IK Stern
2:48:21.1010000
+24:37.147600
68.5p
25
Hjalmar Nordquist
Knbgs IF
2:48:32.1011100
+24:48.148700
68.4p
26
Jöns Eldrot
Nynäshamns IF SK
2:48:41.1012000
+24:57.149600
68.3p
27
Jan Störholt
Norway
2:49:50.1018900
+26:06.156500
67.9p
28
Greger Arvidsson
Storådalens SK
2:50:30.1022900
+26:46.160500
67.6p
29
Ernst Larsson
Sundbybergs IK
2:51:17.1027600
+27:33.165200
67.3p
30
Gillis Stenberg
Broby SK
2:52:15.1033400
+28:31.171000
66.9p
31
Hasse Appelros
Gränums IF
2:56:17.1057600
+32:33.195200
65.4p
32
Ragnar Andersson
Ryda SK
2:56:18.1057700
+32:34.195300
65.4p
33
Björn Rönnberg
Granbergsdals IF
2:56:53.1061200
+33:09.198800
65.2p
34
Eberhard Piske
Tyskland
2:56:54.1061300
+33:10.198900
65.2p
35
Rolf Andersson
Leksands SK
2:57:17.1063600
+33:33.201200
65.0p
36
Siegfried Wolf
Elmhults SC
2:57:55.1067400
+34:11.205000
64.8p
37
Sven-Arne Spiik
Arvika IS
2:58:07.1068600
+34:23.206200
64.7p
38
Kurt Jonsson
SK Bore
2:59:57.1079600
+36:13.217200
64.1p
39
Ingvar Petersson
Alvesta SOK
3:01:34.1089300
+37:50.226900
63.5p
40
Sven-Arne Nilsson
Telia IF, Arvika
3:01:42.1090100
+37:58.227700
63.4p
41
Bengt Magnusson
Telia IF, Arvika
3:01:43.1090200
+37:59.227800
63.4p
42
Raimo Vähänen
Karlslunds IF SF
3:02:12.1093100
+38:28.230700
63.3p
43
Christer Sundholm
Norra Ny SK
3:03:12.1099100
+39:28.236700
62.9p
44
Ingvar Hanses
IK Stern
3:03:27.1100600
+39:43.238200
62.8p
45
Gunnar Tiselius
OK Kåre
3:03:49.1102800
+40:05.240400
62.7p
46
Leif Jernberg
Lumshedens IF
3:03:53.1103200
+40:09.240800
62.7p
47
Percy Karlsson
Granbergsdals IF
3:06:12.1117100
+42:28.254700
61.9p
48
Ulf Asterlund
Åkers IF
3:06:58.1121700
+43:14.259300
61.6p
49
Enar Gustafsson
Gränums IF
3:06:59.1121800
+43:15.259400
61.6p
50
Leif Larsson
Vattenfalls IF
3:07:36.1125500
+43:52.263100
61.4p
51
Tage Ryen
Gustafs GOIF
3:07:40.1125900
+43:56.263500
61.4p
52
Sigge Högberg
Stora Tuna IK SK
3:08:21.1130000
+44:37.267600
61.2p
53
Åke Morelius
Långshyttans AIK SK
3:09:18.1135700
+45:34.273300
60.9p
54
Lars Jonell
Falu IK
3:09:43.1138200
+45:59.275800
60.8p
55
Sigvard Jonback
Korsnäs IF SK
3:11:08.1146700
+47:24.284300
60.3p
56
Ingemar Christensson
Torestorps IF
3:11:35.1149400
+47:51.287000
60.2p
57
Veikko Leinonen
Spårvägens SK
3:13:01.1158000
+49:17.295600
59.7p
58
Lars Erik Wiklund
Envikens IF Sverige
3:13:49.1162800
+50:05.300400
59.5p
59
Per-Åke Persson
Sunnansjö IK
3:14:07.1164600
+50:23.302200
59.4p
60
Edmun Eide
Norway
3:14:13.1165200
+50:29.302800
59.3p
61
Gunnar Dahl
Växjö Norra IF
3:14:52.1169100
+51:08.306700
59.1p
62
Klas-Urban Tinnerholm
Falu IK
3:16:06.1176500
+52:22.314100
58.8p
63
Elof Back
AB Karl Hedin IF
3:19:54.1199300
+56:10.336900
57.7p
64
Alf Busch
Surahammars SOK
3:20:38.1203700
+56:54.341300
57.4p
65
Rolf Berg
IK Stern
3:21:53.1211200
+58:09.348800
57.1p
66
Lennart Tomasson
Molkoms SK
3:22:03.1212200
+58:19.349800
57.0p
67
Anders Lindblom
Norrbärke SK
3:26:45.1240400
+1:03:01.378000
55.7p
68
Jan-Olov Gustavsson
Brännebrona SK
3:26:46.1240500
+1:03:02.378100
55.7p
69
Eric Byström
Huddinge SK LF
3:27:05.1242400
+1:03:21.380000
55.7p
70
Olle Törnblom
IK Stern
3:27:26.1244500
+1:03:42.382100
55.6p
71
Knut Dahlman
Norway
3:31:53.1271200
+1:08:09.408800
54.4p
72
Ingvar Thor
Malma Aif
3:34:44.1288300
+1:11:00.425900
53.7p
73
Sören Sigfridsson
Fjärdhundra SK
3:36:04.1296300
+1:12:20.433900
53.3p
74
Yngve Vågfelt
Uddevalla SK
3:37:50.1306900
+1:14:06.444500
52.9p
75
Nils Uggla
Bonbiz SK
3:38:37.1311600
+1:14:53.449200
52.7p
76
Håkan Engman
Meritor FK
4:14:11.1525000
+1:50:27.662600
45.3p
77
Göran Jacobsson
IK Stern
4:17:05.1542400
+1:53:21.680000
44.8p