Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2009-11-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
22:16.133560
83.7p
2
Anna Haag
IFK Mora SK
22:45.136420
+28.2760
81.7p
3
Anna Olsson
Åsarna IK
22:54.137390
+38.3730
81.1p
4
Ivana Janeckova
Czech Republic
22:57.137680
+41.4020
80.9p
5
Justyna Kowalczyk
Poland
23:11.139080
+55.5420
80.0p
6
Sara Lindborg
Östersunds SK
23:28.140770
+1:12.7110
78.9p
7
Eva Nyvltova
Czech Republic
23:34.141320
+1:17.7660
78.5p
8
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
23:43.142230
+1:26.8570
78.0p
9
Sylwia Jaskowiec
Poland
23:59.143800
+1:42.10140
77.0p
10
Paulina Maciuszek
Poland
24:07.144640
+1:50.10980
76.5p
11
Hanna Seppas
Eksjö SOK
24:14.145310
+1:57.11650
76.1p
12
Susanne Nyström
IFK Mora SK
24:15.145440
+1:58.11780
76.1p
13
Maria Rydqvist
Östersunds SK
24:17.145680
+2:01.12020
75.9p
14
Eva Skalnikova
Czech Republic
24:18.145740
+2:01.12080
75.9p
15
Jenny Hansson
Vålådalen SK
24:20.145910
+2:03.12250
75.8p
16
Sanna Hallberg
Åsarna IK
24:20.145980
+2:04.12320
75.7p
16
Eva Svensson
IFK Mora SK
24:20.145980
+2:04.12320
75.7p
18
Therese Svensson
Järpens SK
24:21.146060
+2:05.12400
75.7p
19
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
24:21.146080
+2:05.12420
75.7p
20
Emma Wikén
Åsarna IK
24:24.146300
+2:07.12640
75.6p
21
Klara Moravcova
Czech Republic
24:26.146560
+2:10.12900
75.4p
22
Li Hongxue
China
24:26.146570
+2:10.12910
75.4p
23
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
24:29.146820
+2:12.13160
75.3p
24
Hanna Falk
Ulricehamns IF
24:34.147330
+2:17.13670
75.0p
25
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
24:35.147470
+2:19.13810
74.9p
26
Mia Eriksson
Väsby SK
24:41.148040
+2:24.14380
74.6p
27
Kornelia Marek
Poland
24:45.148450
+2:28.14790
74.3p
28
Xin Li
China
24:46.148520
+2:29.14860
74.3p
29
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
24:49.148890
+2:33.15230
74.1p
30
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
25:10.150960
+2:54.17300
73.0p
31
Hana Hancikova
Czech Republic
25:14.151370
+2:58.17710
72.7p
32
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
25:15.151410
+2:58.17750
72.7p
33
Jennie Jirhed
Östersunds SK
25:19.151860
+3:03.18200
72.5p
34
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
25:20.151910
+3:03.18250
72.5p
35
Jennie Öberg
Kalix SK
25:21.152000
+3:04.18340
72.4p
36
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
25:29.152860
+3:13.19200
72.0p
37
Helene Söderlund
IFK Mora SK
25:29.152880
+3:13.19220
71.9p
38
Julia Limby
Åsarna IK
25:40.153960
+3:24.20300
71.4p
39
Agnieszka Szymanczak
Poland
25:53.155220
+3:36.21560
70.7p
40
Linn Sömskar
IFK Umeå
25:55.155460
+3:39.21800
70.6p
41
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
26:03.156220
+3:46.22560
70.2p
42
Rosamund Musgrave
Storbritannien
26:06.156510
+3:49.22850
70.1p
43
Ulrica Persson
Sunne SLF
26:09.156840
+3:52.23180
69.9p
44
Dandan Man
China
26:09.156870
+3:53.23210
69.9p
45
Lucia Klimkova
Slovakia
26:10.156900
+3:53.23240
69.9p
46
Katarina Johansen
Slovakia
26:17.157630
+4:00.23970
69.5p
47
Esther Bottomley
Australia
26:27.158610
+4:10.24950
69.1p
48
Terese Andersson
Stockviks SF
26:27.158690
+4:11.25030
69.0p
49
Katja Schwartz
Åsarna IK
26:37.159640
+4:20.25980
68.6p
50
Mari Riseth Guin
Norway
26:38.159790
+4:22.26130
68.5p
51
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
26:39.159830
+4:22.26170
68.5p
52
Sarah Young
Storbritannien
26:43.160230
+4:26.26570
68.3p
53
Anna Simberg
SK Bore
26:44.160350
+4:27.26690
68.2p
54
Katarina Garajova
Slovakia
26:46.160570
+4:30.26910
68.1p
55
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
26:50.160910
+4:33.27250
68.0p
56
Heidi Kant Bjoernli
Norway
27:10.162910
+4:53.29250
67.1p
57
Josefin Engström
Edsbyns SK
27:13.163250
+4:56.29590
66.9p
58
Nina Lintzén
Årsunda IF
27:15.163420
+4:58.29760
66.8p
59
Anna Starega
Poland
27:20.163960
+5:04.30300
66.6p
60
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
27:30.164990
+5:14.31330
66.1p
61
Amanda Mattsson
Stockviks SF
27:58.167700
+5:41.34040
64.9p
62
Lisa K Svensson
Åsarna IK
28:15.169420
+5:58.35760
64.2p
63
Kajsa Richardsson
IF Hallby SOK
28:27.170620
+6:10.36960
63.7p
64
Mathilda Thomasdotter Myhr
Funäsdalens IF
28:44.172360
+6:28.38700
63.0p
65
Elin Vedin
Selånger SOK
29:55.179430
+7:38.45770
60.3p
66
Mirlene Picin
Brazil
30:34.183350
+8:17.49690
58.9p