Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Jaktstart
2009-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Anders Södergren
Östersunds SK
1:18:29.470880
91.2p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
1:20:11.481090
+1:42.10110
89.4p
3
Mathias Fredriksson
Axa SC
1:20:53.485200
+2:23.14220
88.7p
4
Marcus Hellner
Gellivare SK
1:21:10.486920
+2:40.15940
88.4p
5
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
1:21:14.487390
+2:45.16410
88.3p
6
Mikael Ojala
Östersunds SK
1:21:29.488880
+3:00.17900
88.0p
7
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:21:34.489360
+3:04.18380
88.0p
8
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
1:21:50.490990
+3:21.20010
87.7p
9
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
1:21:51.491060
+3:21.20080
87.7p
10
Lars Suther
IFK Mora SK
1:22:13.493210
+3:43.22230
87.3p
11
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
1:22:51.497070
+4:21.26090
86.7p
12
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
1:23:12.499110
+4:42.28130
86.3p
13
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
1:23:38.501710
+5:08.30730
85.9p
14
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:23:38.501770
+5:08.30790
85.9p
15
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:24:09.504820
+5:39.33840
85.4p
16
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:24:09.504880
+5:40.33900
85.4p
17
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:24:10.504900
+5:40.33920
85.4p
18
Peter Jönsson
Ramsele IK
1:25:02.510160
+6:32.39180
84.6p
19
Peter Larsson
Hudiksvalls IF
1:25:08.510700
+6:38.39720
84.5p
20
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:25:10.510900
+6:40.39920
84.5p
21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:25:28.512710
+6:58.41730
84.2p
22
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:25:28.512710
+6:58.41730
84.2p
23
Magnus Myhr
Åsarna IK
1:25:35.513490
+7:06.42510
84.1p
24
Fredrik Byström
Sollefteå SK
1:26:04.516370
+7:34.45390
83.6p
25
Rikard Thynell
Falun Borlänge SK
1:26:06.516520
+7:36.45540
83.6p
26
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
1:26:32.519120
+8:02.48140
83.2p
27
Andreas Svanebo
Stockviks SF
1:26:36.519550
+8:06.48570
83.1p
28
Markus Ottosson
Skellefteå SK
1:26:38.519780
+8:09.48800
83.1p
29
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
1:26:39.519820
+8:09.48840
83.1p
30
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:26:39.519860
+8:09.48880
83.1p
31
Magnus Engström
Stockviks SF
1:26:40.519900
+8:10.48920
83.1p
32
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:27:04.522390
+8:35.51410
82.7p
33
Gustav Hall
IFK Mora SK
1:27:06.522590
+8:37.51610
82.7p
34
Fredrik Persson
Kilsmo IK
1:27:17.523640
+8:47.52660
82.5p
35
Robin Norum
IFK Umeå
1:27:42.526140
+9:12.55160
82.2p
36
David Frisk
IFK Mora SK
1:28:02.528180
+9:33.57200
81.9p
37
Robert Eskelund
Jäderfors SK
1:28:34.531310
+10:04.60330
81.4p
38
Björn Gund
Åsarna IK
1:28:56.533570
+10:26.62590
81.1p
39
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
1:29:24.536380
+10:55.65400
80.7p
40
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
1:29:35.537440
+11:05.66460
80.5p
41
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:29:36.537520
+11:06.66540
80.5p
42
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
1:29:59.539830
+11:29.68850
80.2p
43
Emil Lundström
Östersunds SK
1:30:24.542380
+11:55.71400
79.8p
44
Peter Lundbäck
Bodens SK
1:30:24.542390
+11:55.71410
79.8p
45
David Hedlund
Piteå Elit SK
1:31:09.546890
+12:40.75910
79.2p
46
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:33:01.558080
+14:32.87100
77.7p
47
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:33:24.560360
+14:54.89380
77.4p
48
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
1:33:25.560490
+14:56.89510
77.4p
49
Klas Nilsson
Skellefteå SK
1:34:52.569180
+16:23.98200
76.3p
50
Tomas Persson
Piteå Elit SK
1:35:36.573570
+17:06.102590
75.7p
51
Fredrik Lindström
Lycksele IF
1:35:50.574900
+17:20.103920
75.6p
52
Anton Södergren
Skellefteå SK
1:38:30.590920
+20:00.119940
73.6p
53
Rasmus Blom
Högsäters GF
1:38:30.590930
+20:00.119950
73.6p
54
Tobias Westman
Ragunda IF
1:41:34.609360
+23:04.138380
71.5p