Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
MoraPinglan
2007-12-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
20:25.122400
87.2p
2
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
20:26.122500
+1
87.1p
3
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
20:43.124200
+18.1700
85.4p
4
Joakim Engström
IFK Mora SK
20:55.125400
+30.2900
84.2p
5
Andreas Svanebo
Stockviks SF
20:56.125500
+31.3000
84.1p
6
Anders Palmér
Ulricehamns IF
20:57.125600
+32.3100
84.0p
7
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
21:00.125900
+35.3400
83.8p
8
Erik Andersson
Malungs IF
21:15.127400
+50.4900
82.4p
8
Erik Rost
Hudiksvalls IF
21:15.127400
+50.4900
82.4p
10
Lars Suther
IFK Mora SK
21:16.127500
+51.5000
82.3p
11
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
21:18.127700
+53.5200
82.1p
12
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
21:34.129300
+1:09.6800
80.7p
13
Oscar Lund
IF Hallby SOK
21:42.130100
+1:17.7600
80.0p
14
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
21:43.130200
+1:18.7700
79.9p
15
Björn Gund
Åsarna IK
21:45.130400
+1:20.7900
79.8p
16
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
21:47.130600
+1:22.8100
79.6p
17
Martin Johansson
IFK Mora SK
21:56.131500
+1:31.9000
78.8p
18
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
22:09.132800
+1:44.10300
77.8p
19
David Frisk
IFK Mora SK
22:13.133200
+1:48.10700
77.5p
20
Olle Sjöström
Orsa SK
22:27.134600
+2:02.12100
76.4p
21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
22:30.134900
+2:05.12400
76.1p
22
Anders Backeus
Falun Borlänge SK
22:42.136100
+2:17.13600
75.2p
23
Henrik Karlsson
Idre SK
22:47.136600
+2:22.14100
74.8p
24
John Andén
Ulricehamns IF
22:59.137800
+2:34.15300
74.0p
25
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
23:00.137900
+2:35.15400
73.9p
26
Martin Adolfsson
Finnskoga IF
23:07.138600
+2:42.16100
73.4p
27
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
23:10.138900
+2:45.16400
73.2p
28
Andreas Argårds
IFK Mora SK
23:14.139300
+2:49.16800
72.9p
29
Oscar Bergström
IFK Mora SK
23:23.140200
+2:58.17700
72.3p
30
Henrik Bysell
Orsa SK
23:24.140300
+2:59.17800
72.2p
31
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
23:25.140400
+3:00.17900
72.1p
32
Markus Hansson
Åsarna IK
23:26.140500
+3:01.18000
72.0p
33
Jonas Svingen
Jäderfors SK
23:55.143400
+3:30.20900
70.1p
34
Erik Andersén
Sunne SLF
24:12.145100
+3:47.22600
69.0p
35
Robert Stein
Grebo Smk
24:43.148200
+4:18.25700
67.1p
36
Rasmus Blom
Högsäters GF
24:49.148800
+4:24.26300
66.7p
37
Mattias Gimvall
Storumans IK
25:04.150300
+4:39.27800
65.9p
38
Björn Albinsson
Tanums IF
25:16.151500
+4:51.29000
65.2p
39
Andreas Lundblad
OK Nackhe
27:30.164900
+7:05.42400
58.4p